Wpis z mikrobloga

Patrząc na dzisiejszą sytuację na Ukrainie zaczynam rozumieć politykę państw zachodnich w stosunku do Niemiec w 1939. Nie popieram jej i nie uważam za właściwą, ale rozumiem Anglików czy Francuzów którzy nie chcieli iść na wojnę z Niemcami, gdy ci zajmowali Nadrenię czy Czechosłowację, szczególnie że doskonale pamiętali I WŚ, a także wyniszczenie gospodarki, które spowodowała. Rozumiem ludzi, którzy tak jak ja teraz chcieli po prostu spokojnie żyć, mimo że można było przypuszczać, że agresywna polityka Hitlera na tym się nie skończy. Tak samo teraz patrzę na to co się dzieję na Ukrainie i mam nadzieję, że wojny nie będzie.

tl;dr

Siedzę w pracy i zebrało mi się na przemyślenia o polityce ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ukraina #wojna #iiwojnaswiatowa
  • 6
@floyd5: Przez takie myślenie wybuchła II WŚ. Takie sytuacje trzeba gasić w zarodku.. wiadomo straty dla gospodarki itd. Ale pomyś jakie straty przyniosła wojna, świat wywrócił się do góry nogami. Dlatego uważam, że powinniśmy( kur** jakbyśmy jako Polacy jeszcze coś mogli) jakoś ostudzić zapędy Stal.. tfuu Putina, by nie doprowadzić do czegoś większego. Ale to tylko moje zdanie:D
@toworel: tu nie chodzi o studzenie Putina tylko KGB. Oni mają swój świat, swoją mentalność i wszyscy wiedzą do czego to zwykle prowadzi :( Putin to tylko marionetka. Kiedyś odejdzie i ktoś go zastąpi.