Wpis z mikrobloga

Skończyłem dziś 28 lat. Podsumowałem sobie moje dotychczasowe dokonania i w sumie nie jestem szczególnie zadowolony. Nie czuje się stary, czuje za to, że mogłem ten czas inaczej wykorzystać, bo praktycznie ostatnie 10 lat przebalowałem sobie. Klasyczny żywot lekkoducha co ma #!$%@? na cele/rozwój czy wzbogacenie się. Czas coś zmienić. Więc w piątek lecę do UK - Londyn na tzw zmywak. spory regres zawodowy acz trzeba jakoś tam zacząć. Teraz mam zagwozdkę jaki cel życiowy obrać? Czym swe życie zapełnić? Zawsze miałem w tym problem. Mam kat D na autobus, wiec pewnie w ten sposób zarobie jakiś konkretniejszy pieniądz po pewnym czasie tam. Acz z zamiłowania zajmowałem się komputerami. Dotychczas je naprawiałem, czy to w ostatniej pracy w jednym ze znanych sklepów rtv agd wykonującym takie usługi, czy prywatnie. Nie były to jakieś skomplikowane naprawy, lutowania się podejmowałem gniazd zasilania, usb. Reszta to wymiana matryc, klejenie obudów, wymiana podzespołów i pierdółki software'owe. Także sporo grałem na perkusji ale jakoś mnie do tego już nie ciągnie. Generalnie grzebanie w komputerach, i szeroko pojętym sprzęcie mnie bardzo cieszy. Więc co drogie mirki polecacie począć? Jakie firmy/zawody są w UK dla takich jak ja? co trzeba umieć? A może samemu założyć firmę i robić ludziom komputery? A może nauczyć się np. CNC, czy montażu maszyn? Angielski znam w połowie, dogadać się da, ale pół roku szlifowania pewno przede mną.

#uk #anglia #londyn #oswiadczenie #jakzyc #zyciowerozkminy #emigracja
  • 17
@rfeliga: ogolnie polecam Surrey, drogo bo drogo, ale nie ma przeludnienia i czysto :) od 3 lat kraze tutaj.. Guildford, Ash Vale, Woking, i teraz mala wies zabita dechami - Send. Ja lubie cisze i spokoj.. Do Londynu strasznie nie lubie jezdzic :) moze dlatego wlasnie nie mam znajomych do piwka :D
@rfeliga: jeśli ogarniasz chociaż podstawy programowania, to zrób jakieś kursy CNC w Polsce, popracuj tu trochę i wyjedź pracować już z doświadczeniem do Anglii czy Szkocji. Tu masz AMA:

http://www.wykop.pl/link/1698012/ama-programista-operator-cnc/

A tu masz kanał Mirka, który wyemigrował niedawno do Szkocji pracować w CNC właśnie. Możesz pytać go bezpośrednio: http://www.wykop.pl/tag/innvwszkocji/

Za granicą kursy będą pewnie droższe i czasu mnie jeśli będziesz musiał się utrzymywać.