Wpis z mikrobloga

Myśle nad zakupem karty dzwiękowej, która miałaby zastąpić układ realteka zintegrowany na mojej płycie głównej.

I tutaj mam pytanie, czy inwestując powiedzmy 100 zł w coś pokroju Xonara DG odczuje poprawę w jakości dzwięku, czy nie warto wydawać pieniędzy? Dopowiem, że głównie chodzi o muzykę i filmy, niekoniecznie gry.

Karta miałaby współpracować ze słuchawkami Sony XB500 oraz głośnikami 2.1 (satelity modecom HF32 +subwoofer creative).

PS czy w.w. Xonar to dobra propozycja, czy jest coś lepszego w tym przedziale cenowym?

#kiciochpyta #pytanie #audio #komputery #cokupic
  • 3
@Hardstyler: nie wiem czy każda nowa karta posiada zintegrowany wzmacniacz, ale powinieneś odczuć mniejszą ilość szumów i większą głośność. na pewno też charakterystyka takiej karty (jeśli chodzi o odtwarzane częstotliwości) jest sporo lepsza, niestety zgubiłem portal z takimi wykresami.

poza tym (przynajmniej mnie) #!$%@?ą sterowniki realteka, oraz to, że jest wspólny wzmaczniacz dla wszystkich wejść, który obcina głośność mikrofonu czy wejścia liniowego. sama jakoś mikrofonu po realteku też jest mierna.
@lomir: dzięki za odpowiedź, no z szumami to mam nie lada kłopot bo słyszę nawet pracę dysku (na szczęście tylko na słuchawkach), właśnie Xonar zainteresował mnie tym, że ma wbudowany wzmacniacz słychawkowy.