Wpis z mikrobloga

Ja odnośnie Antigi: czy może mi ktos poważnie objaśnić, dlaczego konsekwentnie wstawia do pierwszego składu Nowakowskiego, mimo, że gdy on gra, to w całej drużynie wszystko słabo działa? Jak wchodzi Możdżonek, nagle gra się klei. Pytam poważnie, co takiego wnosi do gry Nowakowski? Bo przecież Antiga nie jest debilem i na pewno wstawia go do gry świadomie. #siatkowka #sport #mistrzostwaswiata2014
  • 6
@saj: jego taktyką nie jest usuwanie zawodnika za 1 słaby mecz, w kolejnych też dostaje szanse aby się nie spalić. Jak widać, że mu nie idzie po raz kolejny to jest zastępowany tak jak to było z Miką zastąpionym Kubiakiem czy Zagumnym Drzyzgą.
@saj: to jest rzecz której nie pojmuję - ewidentnie Piotrek ma problemy techniczne i wynikają one IMVHO z braku pewności siebie (każdy kolejny błąd i mecz dokładają mu kolejny kamyczek do ogródka). Lubię tego chłopaka ale w tych mistrzostwach sporo punktów nam zawalił.

Druga rzecz która mnie irytuje u Antigi to spóźnienie o jedno tempo z czasami czy zmianami taktycznymi (poza podwójną). Przykład dobitny: mecz Polska - Iran, stan 24:22, wchodzi
@saj: Możdżonek we wczorajszym meczu zdobył 0 punktów, Nowakowski mimo wszystko 6. Fakt, że punktowaliśmy przy flocie Możdzonka i miewaliśmy serie, które nie zdarzyły się przy zagrywce innych, a już na pewno nie Nowakowskiego. Ale musimy mieć na boisku dwóch środkowych których możemy wykorzystać w ataku, inaczej mając Kłosa w drugiej linii wszyscy będą nam skakać blokiem do skrzydeł, a najpewniej do prawego. Możdżonek ze względu na rozwalony bark jest wyłączony
@vakarei: no właśnie w przypadku Możdżonka imo on wprowadza inną jakość gry nie zdobywanymi przez siebie bezpośrednio punktami, ale serią dobrych zagrywek + uspokojeniem gry: dzięki temu nagle drużyna punktuje i gra o 3lvle wyżej.