Wpis z mikrobloga

@rudy2007: też mnie to uderza. Emigranci pomimo możliwości oddania głosu powinni raczej trzymać mordę na kłódkę.

@steemm: Zasada przyzwoitości. Chciałbyś aby przyjezdni rodowici Niemcy decydowali za Polaków o autonomi lub odłączeniu się śląska od Polski? To jest sprawa tylko i wyłącznie tubylców i emigranci nie powinni mieć nic do gadania.
  • Odpowiedz
@steemm: Ja osobiście uważam, że mają prawo zagłosować, ale przyzwoicie byłoby, żeby się nie udzielali w tak delikatnych sprawach. Polacy nie mają Szkockiej ani Brytyjskiej mentalności i często nie rozumieją o co tam tak naprawdę chodzi. Głosują, bo mogą. Czemu Szkocja chce niepodległości? Tego już nie ogarniają, bo nie znają całej historii tych narodów. Obejrzenie walecznego serca z Gibsonem nie sprawi, że temat ich relacji został wyczerpany.

@deyna: Gdyż kultura
  • Odpowiedz
@deyna: Jak dla mnie rodowici Szkoci powinni sami stanowić o swoich sprawach. Tego czy chcą być częścią Wielkiej Brytanii czy nie. Natomiast przenikanie się kultury i adaptowanie języka na swój grunt nie powinno być elementem decydującym o braku niepodległości czy jej obecności, o ile czczą pamięć o swoich przodkach. Chodzi mi tylko o ten aspekt, że osoby z rodzin emigranckich które nie urodziły się w Szkocji nie powinny decydować w referendum
  • Odpowiedz
@rudy2007: polaczki nie mogą głosować. Obywatele Unii Europejskiej, którzy mieszkają w Szkocji jak najbardziej mogą.

@steemm: jeżeli tylko pracuje, to nie może głosować. (Choćby z tego powodu, że nie da rady się zarejestrować) Jeżeli mieszka, żyje i interesuje się swoim nowym krajem, to jak najbardziej.

@Zeroize: 1. Czy umiesz wyrazić swoje zdanie bez obrażania ludzi? Postaraj się — pomożesz nie tylko sobie.

2. Są emigranci i są mieszkańcy. Ten
  • Odpowiedz
@Pobe:

Po pierwsze nie obrażam tylko wyrażam się o ogóle. Gdzie Polacy w tym wszystkie patusy które wyjechały w tamte rejony stanowią o kraju który istnieje dłużej niż Polska.

Po drugie to, że sobie załatwiłeś obywatelstwo nie świadczy od razu o tym, że masz decydować za rdzennych tubylców. Świetnie, że wiążesz swoją przyszłość z UK i płacisz podatki, ale nie zmienia to faktu, że w tak delikatnych sprawach jak stanowienie o
  • Odpowiedz
  • 30
Nie uważasz, że to chamstwo z twojej strony? Szkoci przez wiele lat byli pod okupacją, teraz mają szansę odzyskać niepodległość, ale przyjdzie taki @Pobe: który nawet nie czuje się Szkotem i wszystko zniweczy.
  • Odpowiedz
@deyna: Pod okupacją do której sami weszli w 1707 będąc pod groźbą żarcia gruzu. Mieli mieć tak dotkliwe sankcje gospodarcze oraz długi, które spowodowały by bankructwo ich rządów a wraz z kijowymi stosunkami dyplomatycznymi byliby zdani na siebie. Brytyjczycy ich poniekąd z tego ocalili. Przez lata Szkocja czerpała wiele korzyści z unii, ostatnio ich banki po raz kolejny zostały uratowane przez banki brytyjskie. Mają dosyć dużą autonomię, swój parlament itp. Ponadto
  • Odpowiedz