Wpis z mikrobloga

Mirki wybieram #laptop 15" dla matuli, ale znam się na tym prawie wcale, także może mi coś doradzicie.

Będzie używany głównie do obsługi programów biurowych/księgowych/magazynowych/takichtakich. Z gierek tylko pasjans. Codziennie będzie jeździł na trasie dom-praca. Ważniejsza od super-osiągów jest niezawodność, komfort, wygląd i zadowolenie. Ma być golas bez OS. Budżet: 3000-3500, chyba że naprawdę warto więcej.

Na razie byłem tylko w komputroniku i doradzili mnie coś takiego:

Lenovo_Z510

Plusy: porządna(?) firma, wygląd, aluminium, matowa matryca, podświetlana klawiatura, i7

Wątpliwości: tylko 1 rok gwary, ten dysk hybrydowy (źle brzmi XD), RAMu bym dodał bo tylko 4GB, akumulator 4-komorowy, pewnie niepotrzebnie przepłacam za grafikę

Jutro skoczę do arestu i proline'a, to popacze, pogadam i może będę wiedział więcej, ale na razie może ktoś mi napisze co myśli o tym #lenovo. Wołam @Pustulka, bo widzę że zdarza Ci się komuś pomóc i z sensem piszesz.
  • 10
  • Odpowiedz
@Pustulka: Dzieki za linki. Też na początku pomyślałem od thinkpadach, ale boje się że wygląd je zdyskwalifikuje i to że sporo się dopłaca za markę. Wiem że to średnio racjonalne argumenty, ale tym bardziej cięzkię do obalenia;] W każdym razie na pewno poczytam o tym thinkapadach i zobaczę czym się różnią. Ze swoim się polubiłem po tym, jak przejechałem go autem i przeżył to praktycznie bez uszczerbku XD
  • Odpowiedz
je zdyskwalifikuje i to że sporo się dopłaca za markę.


@freund: dopłacasz za jakość wykonania, trwałość, serwis i 36 miesięcy gwarancji przynajmniej jeżeli chodzi o serię T, Lki są na zachodzie uważane za tanie biurowce. Poza tym niektórym taki konserwatywny wygląd się podoba.
  • Odpowiedz
@freund: Z510 ten co Ci polecili to fajny lapek, szybki 4-rdzeniowy i7, sensowna grafa choć tutaj raczej zbędna, duży dysk + mini flash, generalnie jak najbardziej. Alternatywnie tańsze G510 na dobrym i5, 12gb ram, duzy dysk:

http://www.komputronik.pl/product/240175/Elektronika/Komputery/Lenovo_G510_59_427573_12GB.html

Myślę, że do takich zastosowań nie musisz wyrzucać od razu 3-3,5 tysiąca, do biura bez zarzutu modele o tysiąc tańsze będą śmigać :)
  • Odpowiedz