Wpis z mikrobloga

@michael_: tak, w tym przypadku ND 3.0 Heliopan. Ciężko dostać, ale warto poszperać bo dobry.

@tramwajzwanypozadaniem: hmmm, czy mam jakieś ale. Może jedynie do sporej blokady światła podczerwonego. Masz mniejsze możliwości przy fotografii IR. Jeżeli nie masz zamiaru się w nią bawić profesjonalnie - cała reszta w tym aparacie jest dla mnie świetna.

Body przy tym zdjęciu spadło z 1.5m na skały i nic się nie stało. Świetne ISO, genialny
@Robert_K: Nie wiem czy jestem odpowiednią osobą do jakichkolwiek rad na temat fotografii krajobrazu, jeszcze w tym temacie raczkuję.

Zdjęcie, które tutaj zamieściłem wykonałem obiektywem szerokokątnym (ogniskowa 16mm) z założonym filtrem szarym ND 3.0. Filtr szary blokuje światło wpadające do obiektywu przez co wymusza zastosowanie dłuższych czasów naświetlania - w ten sposób uzyskałem delikatną wodę (czas naświetlania tego zdjęcia to jakieś 15-20sec o ile dobrze pamiętam).

Najważniejszą rzeczą w fotografii krajobrazu
@swrsc: No dokładnie mi chodziło o to co napisałeś! W sumie nie wiedziałem o istnieniu tego typu filtra ale widzę że będę musiał się zaopatrzyć. Dzięki za pomoc :)