Wpis z mikrobloga

Audiofilskie Mireczki mam taką sprawę. Chciałem sobie kupić zestaw głośników 5.1. Naczytałem się na forach, że między przednimi głośnikami powinno być około 2,5 metra przerwy. Niestety, aby osiągnąć taką odległość musiałbym postawić je na regale, który ma 1,9m. Ja pewnie będę siedział gdzieś na poziomie 1,2m. W odległości pewnie 3,2-3,5m.

Czy to ma sens?

#audioboners #audio #audiofile
  • 14
Chciałem sobie kupić zestaw głośników 5.1


Czy to ma sens?

@haxxx: Nie ;)

Ale jak już musisz, to moim zdaniem nie ma aż takiej tragedii, jeśli ustawisz bliżej. Prawdopodobnie stracisz trochę głębi, ale niestety tak to jest, spraw lokalowych zazwyczaj nie przeskoczysz.
@jamtojest: Jest jeszcze jedna opcja. Ustawienie ich po meblach niższych, taka mała chwilowa prowizorka. A potem musiałbym zrezygnować z wielkiego biurka, które zajmuje 1/3 pokoju. Tylko niestety wiąże się z rezygnacją z PC na rzecz lapka ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@haxxx: w momencie przejscia ze stacjonarnego na lapka stracisz mozliwosc posiadania pelnego przestrzennego dzwieku jaki daje karta dzwiekowa w pc (trzy kolorowe kable). W lapku jest juz tylko jedno wyjscie jack i dobrze to gra tylko na 2.1
@haxxx: mialem tak lapka kupowac ale z rat 0% wychodzilo tyle, ze oprocentowania nie bylo ale ubezpieczenie w wysokosci 15zl miesiecznie, czyli na dobra sprawe wiecej niz oprocentowanie wiec zrezygnowalem i z mm i rat tam;) a w internetowych sklepach z mozliwoscia odbioru w Twoim miescie? Nie bedzie taniej?
@wylinka_wensza: ubezpieczenie jest dobrowolne, ale doradcy mówią że bez niego się nie da nic zrobić a to nieprawda :)

Oni mają mega prowizje za wciśnięcie ubezpieczenia więc tak urabiają klienta, że on myśli że to jedyna opcja
@haxxx: niby mozna zrezygnowac ale mega problemy robia wtedy i nic od reki nie da sie zalatwic, jakies papiery trzeba wysylac im, i nawet do pracodawcy potrafia dzwo ic, zeby potwierdzic zatrudnienie;)