Blog Wykop.pl

 • wykop

  Wykopowicze!

  Na naszym twitterowym profilu pojawi się dziś pewne pytanie. Nie zdradzimy jeszcze czego będzie ono dotyczyło, nie zdradzimy także godziny, o której się pojawi. Jedyną pewną informacją jest to, że 10 pierwszych osób, które udzielą prawidłowej odpowiedzi na pytanie, otrzyma od nas książkę Matthewa Syeda “Metoda czarnej skrzynki” - książki, nad którą objęliśmy patronat medialny ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■

  Ale uwaga!
  Żeby nie było zbyt prosto, pod uwagę brane będą jedynie odpowiedzi udzielone na Wykopie pod tagiem #metodaczarnejskrzynki ( ͡º ͜ʖ͡º)

  pokaż spoiler A o czym jest książka? Google, zespół Formuły 1 firmy Mercedes, wynalazca James Dyson, Michael Jordan i David Beckham. Co ich łączy z lotnictwem? Wszyscy oni korzystają z metody czarnej skrzynki – nie tylko odważnie przyznają się do błędów, ale wręcz uważają swoje porażki za najlepsze źródło wiedzy. Nie wypierają się potknięć, nie zrzucają winy na innych, nie tuszują niewygodnych faktów, a sukces zawdzięczają analizie swoich niepowodzeń. Ilu z nas może z ręką na sercu powiedzieć, że też ma takie zdrowe podejście do porażki? Radę, by uczyć się na błędach, traktujemy dziś jak wyświechtany frazes, tymczasem jest to najskuteczniejsza znana człowiekowi metoda zdobywania wiedzy. Ta książka przedstawia jej niesamowitą historię. Pokazuje, jak wielką szkodę wyrządzamy sobie, nie wyciągając lekcji z porażek. Matthew Syed poprzez szokujące przykłady, niepublikowane wcześniej wywiady i bardzo praktyczne wnioski unaocznia nam, że każdy może się nauczyć skutecznie korzystać ze swojej czarnej skrzynki.


  Kto pierwszy ten lepszy, powodzenia! :-))

  Edycja - wyniki - gratulujemy! :-)

  #ksiazkiwykopu #ksiazki #wykop #czytajzwykopem #matthewsyed
  pokaż całość

    dyskusja (77)