IBM Blockchain Roadshow

Termin: 19.10.2018, godz. 10:00 - 14:00,
Miejsce: Collegium Da Vinci, Kutrzeby 10, 61-719 Poznań, s. A201
Wstęp: ZAPISY ZAMKNIĘTE
czytaj więcej

Warsztat IBM Blockchain Roadshow for Universities odbywa się w formie krótkiej prezentacji i praktycznych ćwiczeń, ze zdecydowanym naciskiem na ćwiczenia praktyczne. To niezwykła okazja, by zapoznać się z najnowszą technologią, która rewolucjonizuje rynek usług finansowych, poznać wyróżniające ją cechy i co najważniejsze, techniki wdrożeniowe.

W programie:

Blockchain dla rozwiązań biznesowych

Cechy technologii blockchain dla biznesu
Cechy prywatnych sieci Blockchain
Ćwiczenie: Kompletne demo rozwiązania blokchain: front end, fabric client, hyperledger fabric

Blockchain dla operatorów węzła sieci HLF

Techniczny deep-dive dla technologii Hyperledger Fabric 1.2
Serwis dostępny w chmurze IBM Cloud – IBM Blockchain Platform
Ćwiczenie: Implementacja i interakcja ze siecią HLF

Blockchain dla developera aplikacji w sieci HLF

Wprowadzenie do smart kontraktów golang i javascript
Hyperledger Fabric SDK for node.js
Ćwiczenie: Implementacja smart kontraktu w golang

Kwestie organizacyjne

Platforma użyta do ćwiczeń to Hyperledger Fabric o otwartym kodzie źródłowym – projekt rozwijany przez Linux Foundation. Szkolenie będzie się odbywać w języku polskim. Materiały oraz ćwiczenia będą w języku angielskim.
Każdy uczestnik warsztatu proszony jest o przyniesienie laptopa. Komputer powinien mieć następujące parametry: 4x CPU, 8GB RAM i ok. 30GB HDD oraz mieć zainstalowane narzędzie VirtualBox 5.x (do pobrania ze strony https://www.virtualbox.org/).
Na notebooku uczestnika może pracować dowolny system operacyjny: Linux, OSX lub WIndows. Każdy z uczestników będzie poproszony, przed rozpoczęciem warsztatów, o zainstalowanie narzędzia VirtualBox oraz zaimportowanie obrazu maszyny wirtualnej z przygotowanym środowiskiem programistycznym.
Dokładna instrukcja instalacji VB, importem OVA oraz weryfikacji działania maszyny wirtualnej zostanie udostępniona jedynie zarejestrowanym uczestnikom warsztatów od 1 października 2018.
Każdy z uczestników musi posiadać aktywne konto w GitHub.
Uczestnicy otrzymają certyfikat IBM potwierdzający udział w szkoleniu.

Zarządzanie projektami - wykład z elementami warsztatowymi

Termin: 19.10.2018, godz. 15:00 - 16:30,
Miejsce: Collegium Da Vinci, Kutrzeby 10, 61-719 Poznań, s. N306
Wstęp: ZAPISY ZAMKNIĘTE
czytaj więcej

Waterfall czy Agile? Jak dobrać odpowiednią metodykę prowadzenia projektu w zależności od rodzaju i wielkości przedsięwzięcia? Jak zapewnić, że realizacja poszczególnych zadań zaowocuje udanym projektem zespołowym?

Prelegent: Dominik Kurzawski - Manager ds. Rozwoju projektów innowacyjnych i wdrożeń systemów informatycznych w Collegium Da Vinci.Wykładowca-praktyk Wydziału Informatyki i Komunikacji Wizualnej. Profesjonalista na styku IT i biznesu, znający mechanizmy tworzenia dobrych relacji w zespole projektowym.

Turniej Bowlingowy

Termin: 20.10.2018, godz. 16:00-18:00
Miejsce: MK Bowling, Galeria MM, św. Marcin 24, Poznań, piętro 3
Wstęp: ZAPISY ZAMKNIĘTE
czytaj więcej

Lubicie bowling? Znakomicie! Razem z MK Bowling zapraszamy Was na turniej, w czasie którego będziecie mogli poznać innych Wykopowiczów i zawalczyć o gorące miejsce w finale! A jaką niespodziankę kryje za sobą finał? Najlepsi z Was będą mieli niepowtarzalną okazję zagrać przeciwko załodze Wykop.pl! Ciekawe, kto wygra ten mecz.

Komunikacja kryzysowa w pigułce - czyli kilka słów o "burzy" - co zrobić przed, w trakcie i po?

Termin: 19.10.2018, godz. 15:00 - 16:30,
Miejsce: Collegium Da Vinci, Kutrzeby 10, 61-719 Poznań, s. N305
Wstęp: ZAPISY ZAMKNIĘTE
czytaj więcej

Warsztat dla wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć:

  • Czy można przygotować się na potencjalny kryzys?
  • Jak tworzyć plan komunikacji kryzysowej?
  • Czym jest Dark Site i Crisis Communication Manual?
  • Jak zarządzać kryzysem w pierwszych jego godzinach?
  • Dlaczego kryzysy w Internecie "wybuchają w niedzielę"?
  • ...I co ma wspólnego "Gra o Tron" z komunikacją kryzysową?
Prelegent: Ewa Bujak - Dziennikarz, rzecznik prasowy, PR-owiec. Od 10 lat pomaga budować reputację firm, zarówno na rynku polskim, jak i na rynkach zagranicznych. Prowadziła projekty Public Relations dla takich firm, jak: Skoda Auto Polska, Volkswagen Group Polska, GlaxoSmithKline, Bank Pocztowy, Hicron, Grupa Nickel. Trener i wykładowca w Collegium da Vinci w Poznaniu.

Magia druku 3D - Iron Sky

Termin: 20.10.2018, godz. 15:00-15:45
Miejsce: Corner Iron Sky, Galeria MM, św. Marcin 24, Poznań, piętro 1
Wstęp: ZAPISY ZAMKNIĘTE
czytaj więcej

Jeśli chcesz poznać ogólne zasady projektowania, rodzaje drukarek 3D, ich zastosowanie w różnych branżach oraz związane problem z ich wykorzystaniem, ta prelekcja jest właśnie dla Ciebie.

Latasz dronem? Lataj z głową - Iron Sky

Termin: 20.10.2018, godz. 16:00 - 17:00
Miejsce: Corner Iron Sky, Galeria MM, św. Marcin 24, Poznań, piętro 1
Wstęp: ZAPISY ZAMKNIĘTE
czytaj więcej

W czasie prelekcji poznasz podstawy prawa lotniczego. Dowiesz się m.in. po co i dla kogo organizowane są szkolenia na drony, gdzie nie może latać Twój dron i jakiej kary możesz spodziewać się za nielegalne latanie. Nie ryzykuj i skorzystaj z wiedzy specjalistów

Prelekcja Dawida Myśliwca „Sztuczki, które robi nam mózg”

Termin: 19.10.2018, godz. 17:00 - 19:00
Miejsce: Collegium Da Vinci, Kutrzeby 10, 61-719 Poznań, s. A004
Wstęp: obowiązują zapisy
czytaj więcej

Niezwykła prelekcja Dawida Myśliwca, podczas której zdemaskowane zostaną iluzje optyczne i dźwiękowe, na które „nabiera się ludzki mózg” – nawet wtedy, kiedy jest tego w teorii świadomy. Na Ciebie to nie działa? Przekonaj się sam podczas wykładu, na którym będziesz miał okazję uczestniczyć w eksperymencie społecznym, przeprowadzonym przez Dawida!

Zwiedzanie serwerowni Wykop.pl - trasa edukacyjna zorganizowana przez firmę Beyond.pl

Termin: 19.10.2018, godz. 16:00
Termin: 19.10.2018, godz. 16:15
Termin: 19.10.2018, godz. 16:30
Miejsce: ul. Dziadoszańska 9, 61-248 Poznań
Wstęp: ZAPISY ZAMKNIĘTE
czytaj więcej

Na pewno nie raz zastanawiałeś się, gdzie znajdują się magiczne serwery Wykop.pl, które codziennie przetwarzają niezliczone ilości danych. W czasie tegorocznego Wykop Party będziesz miał możliwość zwiedzić naszą serwerownię, która znajduje się w pierwszym w Polsce centrum danych z certyfikatem Rated 4 wg ANSI/TIA-942! Chętny? Zapraszamy do formularza zapisów.

Warsztaty Salsy dla Mirabelek

Termin: 19.10.2018, godz. 16:00-18:00
Miejsce: Salsa Siempre, Galeria MM, św. Marcin 24, Poznań, piętro 2
Wstęp: ZAPISY ZAMKNIĘTE

Warsztaty Salsy dla par

Termin: 20.10.2018, godz. 10:00-12:00
Miejsce: Salsa Siempre, Galeria MM, św. Marcin 24, Poznań, piętro 2
Wstęp: ZAPISY ZAMKNIĘTE

White Hat - Jakub Żoczek (IT Security Specialist)

Termin: 19.10.2018, godz. 17:00 - 18:00,
Miejsce: Galeria MM, Salka konferencyjna, piętro 3
Wstęp: ZAPISY ZAMKNIĘTE
czytaj więcej

Jakub Żoczek na co dzień pracuje jako specjalista ds. Bezpieczeństwa Systemów IT Allegro. Jego zainteresowania skupiają się głównie na aplikacjach webowych, a w szczególności błędach client-side. Po godzinach czas zajmuje mu Security Research oraz Bug Hunting. Znajduje się na Hall of Fame m.in. firm takich jak Google, Microsoft, Paypal czy Yandex. Prowadzi bloga oraz aktywnie udziela się na Twitterze.

Podczas swojej prelekcji, przedstawi rzeczywiste techniki, które mogą być wykorzystywane do rekonesansu oraz atakowania wewnętrznej infrastruktury klienta podczas testów penetracyjnych - z wykorzystaniem wyłącznie przeglądarki

Kręci Mnie Vinyl - warsztaty dj’ingu (DJ SOINA & GREG HELDEN)

Termin: 20.10.2018, godz. 13:00 - 15:00
Miejsce: Galeria MM, piętro 3
Wstęp: wolny
czytaj więcej

Osoby, które zaczynają interesować się muzyką nie zawsze wiedząc skąd mogą zaczerpnąć informacje na ten temat. Celem warsztatów jest zainteresowanie Was sztuką miksowania muzyki oraz zapoznanie z historią i genezą dj'ingu. Na naszych warsztatach będziecie mogli zdobyć podstawowe umiejętności DJ'a oraz możliwość zapoznania się z profesjonalnym sprzętem.

Jak wybrać najlepszą hulajnogę elektryczną? - Zwinne Miasto

Termin: 20.10.2018, godz. 14:00
Miejsce: Galeria MM, Strefa Relax, piętro 1
Wstęp: wolny
czytaj więcej

Zwinne Miasto - Najlepsze hulajnogi świata! A właściwie grupa pasjonatów, która pomoże Ci w doborze najlepszego sprzętu. Podczas otwartych warsztatów, będziesz miał okazję zobaczyć projekt najszybszej hulajnogi Świata, konstruowanej właśnie przez Zwinną Ekipę z Poznania!

Dlaczego hulajnoga elektryczna staje się tak popularna?

Dziś jesteśmy świadomi tego, że nasza przyroda nie zniesie wszystkiego. Musimy się o nią troszczyć. Hulajnoga elektryczna wpisuje się doskonale w ten trend. Zerowa emisja spalin, prawie zerowa emisja hałasu, ilość elementów składowych nawet kilkaset razy mniejsza, niż w przypadku samochodu. Możesz nią dojeżdżać z domu do pracy i z powrotem na jednym ładowaniu. Poruszasz się 4 x szybciej niż pieszo, zupełnie bez wysiłku. Brzmi świetnie?

Z nami dowiesz się jak znaleźć dobre hulajnogi elektryczne jedynie sprawdzonych producentów. Sami na nich jeździmy i wiemy o nich wszystko. Zdecydowanie stawiamy na jakość oferowanych modeli. Nic, co nie spełnia naszych standardów nie pojawia się w naszym salonie. Dzięki temu możemy zaproponować długą gwarancję, pełen serwis pogwarancyjny i dostęp do wszystkich części zamiennych. Chętnie doradzimy i wspólnie sprawdzimy który model hulajnogi elektrycznej będzie optymalnym rozwiązaniem dla Ciebie!

Śniadanie z Wykop.pl

Termin: 21.10.2018, godz. 9:00 - 10:30
Miejsce: Rafineria Smaku, Stary Rynek 80/82, 61-772, 60-101 Poznań
Wstęp: wolny
czytaj więcej

Zgodnie z naszą tradycją zapraszamy Was na wspólne, niedzielne śniadanie! Rafineria Smaku przygotowała dla nas atrakcyjne ceny więc chyba nie pozostaje nam nic innego jak tylko z nich skorzystać

Rogalowe Muzeum Poznania

Termin: 21.10.2018, godz. 11:00 - 12:00
Miejsce: Żywe muzeum Rogala Świętomarcińskiego w Poznaniu, Stary Rynek 41/2 (wejście od Starego Rynku)
Wstęp: ZAPISY ZAMKNIĘTE
czytaj więcej

Wspólne pieczenie Rogali Świętomarcińskich z Wykopowiczami.. czy Mihau mógłby wymarzyć sobie lepszy prezent urodzinowy? 8) Jeśli chcielibyście poznać recepturę wypieku naszych rogali i wziąć udział w ich degustacji, nie zwlekajcie i zapiszcie się jak najszybciej!

Gotuj z Wykopem

Termin: 20.10.2018, godz: 17:00-19:00
Miejsce: Galeria MM, piętro 3
Wstęp: wolny
czytaj więcej

Kulinarne show pod patronatem Pan Pyra, w którym czworo Wykopowiczów zawalczy o tytuł Wykopowego Kucharza Wszechczasów! Uczestnicy będą musieli przygotować posiłek składający się z dwóch dań, który będzie nie tylko smaczny, sycący, ale też przede wszystkim maksymalnie tani! Kto najlepiej sprosta temu zadaniu? Sprawdzimy w sobotę 20 października o godzinie 17:00 w Galerii MM (III piętro). Wpadnij koniecznie, wstęp wolny!

Mikrokoksy - zajęcia z trenerem personalnym

Termin: 19.10.2018, godz. 11:00 - 15:00,
Miejsce: Galeria MM, Fitness Point, piętro 2
Wstęp: wolny
czytaj więcej

Dołącz do Mikrokoksów i ćwicz z trenerem personalnym! Oddajemy Wam do dyspozycji:
strefę Cardio – najnowszej generacji bieżnie, rowery, orbitreki, stopery, ergometry wioślarskie
strefę maszyn siłowych, która w całości wyposażona jest w sprzęt firmy Matrix. Znajdziecie tutaj maszyny do ćwiczeń każdej partii ciała, które same odliczać będą ilość wykonanych powtórzeń!!
strefę wolnych ciężarów – każdy facet znajdzie tutaj to czego potrzebuje. Sztangi, hantle, ławki, suwnicę i wiele innych.
strefę cross workout – wyposażona w klatkę multifunkcyjną, hantle kettlebell, skrzynie do naskoków oraz akcesoria do treningu funkcjonalnego;

SEO: how hard can it be… Neadoo Digital - agencja SEO/SEM

Termin: 19.10.2018, godz. 18:00 - 19:00,
Miejsce: Galeria MM, św. Marcin 24, Salka konferencyjna, piętro 3
Wstęp: ZAPISY ZAMKNIĘTE
czytaj więcej

GSC, GA, CTR, SERP, DR, on-site, backlinks, site-wide... i wiele, wiele więcej. Na wykładzie omówione zostaną najważniejsze aspekty SEO dla stron internetowych o różnym profilu (wizytówka, blog, sklep). Praktyczne porady i narzędzia, które każdy z Was będzie mógł wykorzystać w swojej codziennej pracy.

O nas: Adrian, Łukasz i Paweł to specjaliści SEO z Neadoo Digital - agencji SEO/SEM z siedzibą w Londynie i Poznaniu. Wieloletni praktycy, zoptymalizowali tysiące stron internetowych i wypromowali dziesiątki tysięcy fraz. Na co dzień przygotowują i implementują strategię SEO dla międzynarodowych klientów Neadoo.