Pamiętacie głośną sprawę "Zły komornik zajął dwa wozy strażackie należące do OSP, które jedynie stały u mechanika-dłużnika"? 


Mamy właśnie finał sprawy. 


Otóż komornik Grzegorz Bartyś, który dokonał zajęcia owych wozów strażackich miał rację i wszystko co robił przebiegało w zgodzie z przepisami prawa


30 stycznia zapadł prawomocny wyrok w procesie o naruszenie dóbr osobistych z powództwa tego komornika przeciwko stacji TVN 


f7nSbg2t4E67plIfV4PKuEVz1DKmIbp001EH2CJ.jpg


Wcześniej wytoczył podobne powództwo przeciwko stacji RFN. Dodatkowo Tomasz Olbratowski został skazany za przestępstwo zniesławienia owego komornika.


f7nSbg2t4E67plIfV4PKuEVz1DKmIbp011EH2Hs.jpg


Więcej - https://bezprawnik.pl/tvn-zly-... 


Oczywiście, że i w zawodzie komorników zdarzają się patologie, ale jest to promil na tle wszystkich egzekucji dokonywanych rocznie przez komorników sądowych, a idą one w miliony. 

Nie jest to pierwsza historia, w której TVN tudzież inne media muszą przepraszać komorników sądowych na skutek prawomocnych orzeczeń sądów. Dlatego kiedy pojawia się kolejny jednostronny artykuł uderzający w ten zawód na Wykopie, to poczekajcie na pełną relację komornika lub komentarz osoby obeznanej z przepisami prawa. 


Niestety wciąż w mediach mamy obrazek biednego, poszkodowanego dłużnika i krwiożerczego komornika. W tym wszystkim zapomina się o wierzycielu, który został przez dłużnika zmuszony do ostateczności - czyli poproszenia państwa o pomoc w odzyskaniu tego, co do niego należy. 

Statystyki zobacz

© copyright 2022 by Wykop.pl