W Polskich mediach komentowany jest artykuł The Economist na temat polskiej polityki imigracyjnej która powtarza błędy krajów zachodnich. Według The Economist w ostatnich trzech latach w Polsce pojawiło się 36 tys. Nepalczyków, 20 tys. Hindusów i 18 tys. obywateli Bangladeszu. W 2019 roku Polska wydała 24 tys. długoterminowych wiz dla obywateli Nepalu, Indii i Bangladeszu. 

https://fakty.interia.pl/polska/news-the-economist-polska-staje-sie-zbyt-europejska-w-kwestii-mig,nId,4339873


Większość imigrantów z krajów spoza Europy to mężczyźni. Artykuł zainspirował mnie do sprawdzenia jak masowa imigracja wpływa na rynek matrymonialny. Ustawiłem na portalu badoo wyszukiwanie na mężczyzn w przedziale wiekowym 21-25 lat. Okazało się, że prawie na każdej stronie jest 1-2 ogłoszenia imigrantów chociaż na jednej stronie wyświetla się tylko 16 profili. Przeglądając ogłoszenia kobiet widać że, niewiele jest ogłoszeń kobiet spoza Europy. 

https://badoo.com/pl/randki/po...


Proporcje płci w Polsce są od dawna zakłócone z powodu większej liczby narodzin chłopców i liczniejszej emigracji Polek za granicę.  Według raportu NBP Odsetek kobiet w grupie wśród osób wyjeżdżających z Polski wynosi 55,3 proc. Mężczyźni stanowią większość w grupie osób poniżej 48 roku życia. Nawet jeżeli pominiemy imigrację jako czynnik wpływający na polską demografię to z danych GUS wynika, że w przedziale wiekowym 20-24 lat liczba mężczyzn przewyższa liczba kobiet o 43 tys. a w przedziale wiekowym 20-34 lata liczba mężczyzn wynosi 4081049 wobec 3945464 kobiet. Brakuje więc kobiet dla 135 tys. młodych mężczyzn

http://www.nbp.pl/publikacje/polacy_pracujacy_za_granica/polacy_pracujacy_za_granica_2016.pdf

https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/roczniki-statystyczne/roczniki-statystyczne/rocznik-demograficzny-2018,3,12.html


Proporcje płci wśród młodych osób mają istotny wpływ na liczbę panien i kawalerów w Polsce. Według danych z Narodowego Spisu Powszechnego, mamy 5,3 mln kawalerów i 4,1 mln panien. Demografia nie sprzyja mężczyznom - jedna trzecia mężczyzn w Polsce to kawalerowie (34 proc.)  a co czwarta kobieta jest panną (24 proc.)

http://www.express-miejski.pl/wiadomosc/23050,ile-panien-i-kawalerow-w-powiatach-prezentujemy-statystykihttp://www.express-miejski.pl/wiadomosc/23050,ile-panien-i-kawalerow-w-powiatach-prezentujemy-statystyki


Zakłócona równowaga płci i duża liczba samotnych mężczyzn przyczynia się do wzrostu przestępczości. Dlatego portal politico zachęca do uwzględnienia płci w polityce imigracyjnej. Przykładem jest Kanada która od 18 lat przyjmuje więcej kobiet imigrantek niż imigrantów.  Według portalu The Economist 

duża liczba samotnych mężczyzn prowadzi do wojny. 20 najbardziej niestabilnych państw na świecie to państwa w których stosuje się poligamię. Jeśli 10% mężczyzn ma cztery żony to 30% mężczyzn będzie samotnych. Samotni mężczyźni będą zdesperowani i zdestabilizują państwo. 

https://www.politico.com/magazine/story/2016/01/europe-refugees-migrant-crisis-men-213500

https://www.statista.com/statistics/446000/number-of-immigrants-in-canada-by-gender/


W Indiach masowo stosowana jest selektywna aborcja. Skutkiem jest zaburzona równowaga płci.  W Indiach jest 37 milionów więcej mężczyzn niż kobiet.  Liczba porwań kobiet w Indiach wzrosła w latach 2007 - 2011 o 74 proc. Tak duża nadwyżka mężczyzn przyczynia się również do zaburzenia równowagi płci w innych krajach z powodu większej emigracji mężczyzn niż kobiet. Oznacza to, że takie kraje jak Indie eksportują swoje problemy demograficzne do innych państw jak np. Polska.  Na problem nierównowagi płci zwróciła uwagę też gazeta wyborcza. Łącznie w Indiach i Chinach brakuje około 70 mln kobiet a to przyczynia się do pwostawania nierównowagi w innych krajach.

https://india.blogs.nytimes.com/2013/01/16/indias-man-problem/

https://kobieta.gazeta.pl/kobieta/56,107881,23357038,chiny-i-indie-maja-gigantyczny-problem-brakuje-kobiet-dla-70.html


Warto zwrócić uwagę na fakt, że szczególnie wysoka nadwyżka mężczyzn pochodzi z krajów w których kobiety mają niewiele praw, podlegają selektywnej aborcji z powodu płci, państwa te często tolerują poligamię z powodów religijnych a także nie pozwalają na małżeństwa niewiernych europejskich mężczyzn z lokalnymi kobietami (warunkiem jest zmiana wyznania).

http://www.loc.gov/law/help/marriage/interfaith-prohibition.php


Egzotyczni imigranci nie tylko zaburzają równowagę płci ale także korzystają ze świadczeń socjalnych finansowanych przez polskich podatników. TVP przechwala się w artykule wychwalającym multikulti, że Polska dopłaci do czynszu obcokrajowcom przez 15 lat. TVP z dumą podkreśla, że Polska dopłaca uczelniom 13 tys. zł na każdego zagranicznego studenta.

https://www.tvp.info/39192544/tu-zakladaja-rodziny-i-rozkrecaja-biznesy-obcokrajowcy-zakochani-w-polsce  (ostatni akapit)


Statystyki zobacz

© copyright 2021 by Wykop.pl