Czy dziennikarzowi podczas transmisji live można na drodze wszystko?


Pan dziennikarz robi transmisje live z jazdy po mieście łamiąc przepis za przepisem. To głupota czy skrajna nieodpowiedzialność? Czy takiej osobie można więcej?Czy jej przepisy nie obowiązują, bo sobie robi transmisje? Pan się sam przedstawia i pokazuje swoją twarz, więc z identyfikacją nie powinno być najmniejszego problemu.


Pierwszy film:

https://www.facebook.com/EPAin...

1) rozpoczyna się od parkowania na chodniku z nie pozostawieniem pieszym 1,5 m miejsca → 100 zł, 1 pkt

2) dalej mamy jazdę wzdłuż chodnika do tyłu i po pasach (można zobaczyć to miejsce na google maps róg Kaplicznej/Warszawskiej Pabianice) – 250 zł, 5 pkt.

3) 4:00 tego nie kwalifikuje ale zamiast się zatrzymać to prawie kobiecie na pasach po piętach przejeżdża

4) 16:40-17:40 celowa jazda po torowisku, warto zauważyć że inne pojazdy jadą prawidłowo – 250 zł, nie znalazłem jak z punktami

5) 17:40 parkowanie w miejscu objętym parkomatem bez pobrania biletu, pomijam już parkowanie wzdłuż gdy znak wskazuje w poprzek, opłata administracyjna

6) 20:22 ponowne parkowanie w miejscu objętym parkomatem bez pobrania biletu z dodatkową jazdą wzdłuż chodnika żeby sobie wykręcić, opłata administracyjna + mandat 250 zł, 5 pkt


Drugi film:

https://www.facebook.com/EPAin...

7) 5:12 nakaz jazdy w prawo, jedzie prosto 250 zł, 5 pkt.

8) 5:17 i wjeżdża pod zakaz o czym sam głośno oznajmia 250 zł, 5 pkt.

9) 6:46 wjazd pod zakaz skrętu, parkowanie na chodniku na zakręcie już pomijam, 250 zł, 5 pkt

10) 9:00 parkowanie po raz trzeci bez wniesienia opłaty (znak parking płatny 9:42)


Trzeci film:

https://www.facebook.com/EPAin...

11) 6:10 celowe przekroczenie podwójnej linii ciągłej by pokazać coś na filmiku, 200 zł 5 pkt


Czwarty film:

https://www.facebook.com/EPAin...

12) 5:20 celowa jazda po torowisku, warto zauważyć że inne pojazdy jadą prawidłowo – 250 zł, nie znalazłem jak z punktami

13) 14:43 celowe przekroczenie linii ciągłej, 100 zł 5 pkt

14) 18:14 ponowna zmiana pasa na linii ciągłej, 100 zł 5 pkt (niedokładnie widać na filmie, ale na google maps można sprawdzić to ul Łaska przy skrzyżowaniu z Kochanowskiego)


15) Na koniec przez wszystkie filmy używanie telefonu podczas jazdy 200 zł, 5 pkt. (telefon pewnie jest przymocowany nie trzymany w ręku, ale kierujący wielokrotnie czyta czat i się do niego odnosi, co zdecydowanie nie sprzyja skupieniu na drodze i otoczeniu)


W sumie minimum (gdy mandat był do 500 zł to dawałem maks połowę) 2800 zł + 41 pkt. karnych = brak prawa jazdy. 

Czyli jak stracić uprawienia w mniej niż godzinę.


Oczywiście nie czepiam się o wyprzedzania, omijania rowerzystów bez migaczy, jazdy pod prąd po parkingach marketów, czy często wątpliwą prędkość (gdy np. jest ograniczenie do 20 km/h a obraz zasuwa ostro) itd. nie o to tutaj chodzi. Pewnie czegoś nie zauważyłem też, ale raz oglądałem i nie o wyliczenia wszystkiego co do 1 wykroczenia chodzi.


Bezspornie nie są to wykroczenia zagrażające życiu, ale w tak krótkim czasie popełnić ich aż tyle? Na dodatek na zupełnie pustych ulicach. Są popełnianie w pełni świadomie (o wjeździe pod zakaz sam mówi na głos), pokazywane szerokiej grupie osób, czy to nie zachęcania ich do robienia tego samego? Sam kierowca rozbawiony zaprasza komendanta policji do wspólnej jazdy (19:40 pierwszy filmik). Jak skutecznie można to zgłosić, ktoś ma doświadczenie?

Statystyki zobacz

© copyright 2020 by Wykop.pl