Drodzy użytkownicy Wykopu,

Wychodzę z inicjatywą stworzenia listy firm, które w jakiś sposób pomogły w czasie koronawirusa, żeby po zakończeniu epidemii mieć pełen obraz tego, w ilu przypadkach został wyręczony rząd, ale przede wszystkim dlatego, żeby zobaczyć skalę pomocy, jaka została przekazana przez "zwykłych ludzi". Wszyscy wiemy, jak to będzie wyglądać po zakończeniu (oby) epidemii - większość zasług zostanie przypisanych samym sobie przez tych "na górze". W takim poczuciu obywatelskim, chciałbym taką listę stworzyć. 

1. Nie chodzi tylko o te największe firmy, o których czytamy czy słyszymy w mediach (KGHM, ORLEN,itd) ale chciałbym również, aby każdy w miarę możliwości przesyłał informację z lokalnego rynku. U mnie, w południowej Wielkopolsce, mnóstwo firm przekazało i nadal przekazuje pieniądze na lokalne szpitale, szyje maseczki itp. ale poza lokalną stroną internetową nigdzie takich informacji nie ma.

2. NIe ważne czy to 500 000 tysięcy, czy 1000 zł, milion maseczek czy 300 maseczek ktoś przekazał. Chciałbym stworzyć pełną, kompleksową listę.

3. Chciałbym, żeby weszły w to również jakieś stowarzyszenia, fundacje, fankluby, grupy kibicowskie, itp - wiecie o co mi chodzi.

4. Codziennie będę aktualizował listę zgodnie z Waszymi informacjami oraz tymi znalezionymi przeze mnie w sieci i publikował (prosiłbym o sugestię, w jakiej formie, bo wiem, że lista będzie długa, mirko może nie wytrzymać :)

5. Proszę o przesyłanie wszystkich informacji w komentarzach najlepiej z linkiem (do artykuły, grupy na fb, cokolwiek), które potwierdzą mi prawdziwość informacji. 

6. Prosiłbym o przesłanie również danych historycznych - tzn. od samego początku epidemii w Polsce. Naprawdę chciałbym jak najdokładniej skompletować listę pomocy. Nie wiem, czy spotka się to z dobrym odbiorem i dużym zasięgiem, nie byłbym sobą, gdyby jednak tego nie spróbował. Bo możemy dużo krzyczeć, jak rząd się spóźnia itd. ale oprócz komentowania, warto byłoby coś z tym zrobić, zacząć nawet od najmniejszych, najprostszych rzeczy. 


Jeżeli macie jakieś sugestie, zapraszam do dyskusji. 


Statystyki zobacz

© copyright 2020 by Wykop.pl