Drogie Wykopowiczki, drodzy Wykopowicze!

Zdaję sobie sprawę, że te niecodzienne okoliczności, z którymi przyszło nam się zmierzyć, budzą w Was wiele pytań, obaw i wątpliwości. Aby w tych trudnych czasach móc odpowiadać na nurtujące Was pytania, staram się korzystać z różnych dróg, sposobów i platform, które pozwalają mi nie tylko być bliżej Was, ale i bezpośrednio z Wami rozmawiać oraz udzielać Wam niezbędnych informacji.

Dlatego zapraszam Was do udziału w AMA (Ask Me Anything, sesja pytań i odpowiedzi, która odbywa się „na żywo”) w serwisie Wykop.pl, podczas którego postaram się odpowiedzieć na zadane mi pytania oraz rozwiać choć część z Waszych wątpliwości.

Jako największa polska platforma społecznościowa, Wykop.pl to przestrzeń, w której odbywają się dyskusje polskich internautów śledzących bieżące wydarzenia i wyrażających troskę o zdrowotną i gospodarczą kondycję Polski. Wykop jest też miejscem, w którym spotykają się osoby o różnych poglądach i pomysłach na poprawę sytuacji w kraju, dzięki czemu mam pewność, że to AMA będzie owocne i merytoryczne.

Podziały polityczne nie mają żadnego znaczenia, gdy zagrożone jest zdrowie i bezpieczeństwo ekonomiczne Polaków, dlatego jestem otwarty na dyskusję ponad podziałami.

Jako prezydent, wychodziłem i wychodzę z różnymi inicjatywami legislacyjnymi, aby poprawić bezpieczeństwo zdrowotne obywateli, a także pomóc w trudnych czasach przedsiębiorcom. To drugie zadanie wychodzi teraz na plan pierwszy, gdyż od strony medycznej udało nam się koronawirusa opanować, natomiast teraz musimy likwidować skutki społeczno-gospodarcze obecności pandemii.

Działania rządu w walce z problemami gospodarczymi, jakie wywołał koronawirus są bardzo dobre, swoją wysoką ocenę formułuję na podstawie opinii ekspertów z Polski i zagranicy, którzy chwalą roztropność i zapobiegliwość polskich władz. Mamy przecież wdrożone ogromne programy pomocowe dla firm i pracowników: Tarcza Antykryzysowa to 212 mld zł, a Tarcza Finansowa to kolejne 100 mld zł – te gigantyczne środki są wpompowywane w gospodarkę, co pozwala nam na uratowanie milionów miejsc pracy i tysięcy przedsiębiorstw, jak również na szybki powrót na ścieżkę wysokiego wzrostu PKB. Nasze działania będą także wspierane przez fundusze unijne, a kwota 63 mld euro dla Polski na ten cel to efekt wspólnych zabiegów prezydenta i rządu.

Polska po 1989 roku jeszcze nigdy nie stała przed takimi wyzwaniami jak teraz. Sprostanie im wymaga zgodnej współpracy rządu i prezydenta, a tylko ja mogę ją zapewnić. Udowodniłem zresztą wiele razy, że nie tylko wspierałem dobre programy społeczno-gospodarcze rządu, ale też sam wiele z tych rozwiązań zainicjowałem. Tymczasem mój kontrkandydat otwarcie zapowiada walkę z rządem, nie ukrywa, że będzie dążył – w razie wygrania wyborów – do odwrócenia zmian, które zaszły w Polsce po 2015 roku. Nie możemy na to pozwolić, dlatego zachęcam wszystkich do tego, aby 12 lipca wzięli udział w głosowaniu w wyborach prezydenckich. #Idznawybory to teraz jedno z najważniejszych zadań Polaków. Mamy bowiem do wyboru albo dalszy dynamiczny rozwój kraju, dbanie o finanse państwa, budowanie silnej międzynarodowej pozycji Polski, albo powrót do tego co było - do stagnacji.

595831305a67304642524d78_1594238168wIYzmDVS20DC8XeL31wg2W.jpg


Statystyki zobacz

© copyright 2020 by Wykop.pl