Witajcie pany i pani - **Rodchenkov Act**:
Ustawa została uchwalona _16 listopada_ przez Senat Stanów Zjednoczonych, wcześniej przeszedła przez Kongres. Bardzo rzadki przypadek, ustawę poparły oboje partie polityczne, możemy być pewni, że to jest właśnie co mają na myśli Amerykanie.


Ten akt prawny czyni oszustwo dopingowe przestępstwem kryminalnym i daje władzom amerykańskim bezprecedensową kontrolę nad międzynarodowymi wydarzeniami sportowymi. Prawo to może mieć zastosowanie do wszystkich głównych międzynarodowych zawodów sportowych, w których biorą udział amerykańscy sportowcy, a także w przypadku, gdy organizatorzy otrzymują sponsoring od firm prowadzących działalność w USA. Więc wewnętrzne amerykańskie prawo karne ma teraz zastosowanie do wszystkich zawodów sportowych na świecie. Kary obejmują grzywny w wysokości do 1 miliona dolarów lub karę pozbawienia wolności do 10 lat.


Teraz wzięcie udziału w zawodach sportowych jest równoznaczne z udziałem w przestępstwie. Wszelkie spory sportowe dotyczące na przykład medali olimpijskich będą rozstrzygane na sądach amerykańskich.


Grupa ludzi zdecydowała się bawić piłką w krótkich spodniach. Niektórzy z nich konkurowali niesłusznie. Jaki jest rozsądny sposób radzenia sobie z problemem - nie graj piłką z tą osobą; co to jest amerykański sposób radzenia sobie z problemem - uwięzić tego gracza na 10 lat. Klasyczne państwo policyjne.


Ale to dopiero początek, jest tam jeszcze kilka wisienek na torcie.
**(1)** Oczywiście wszystko to miało na celu ochronę korporacji, cytat:
- "Spiski dotyczące oszustw dopingowych, które wpływają na wyniki głównych międzynarodowych zawodów sportowych, szkodzą również sponsorom czystych sportowców, w tym sponsorom ze Stanów Zjednoczonych, których sponsorowani sportowcy uczestniczą w tych zawodach, odmawiając sponsorom uznania, które otrzymaliby, gdyby ich sponsorowani sportowcy nie zostali oszukani ich prawowitego umieszczenia przez zawodników z dopingiem." [pełny tekst ustawy tam](https://www.insidethegames.biz/media/file/160426/Rodchenkov+Anti-Doping+Act+Bill.pdf)


W głowie Amerykanina jest to rozsądny powód, aby uczynić wszystkich sportowców potencjalnymi przestępcami.


Międzynarodowy Komitet Olimpijski ( #przegryw europejski) ma bardzo słaby sprzeciw wobec amerykańskiego (a raczej międzynarodowego, bo dotyczy całego świata) prawa: dlaczego nie obejmuje ono amerykańskich lig zawodowych? Dlatego realizuje tylko do formalnie amatorskich zawodów sportowców lig międzynarodowych.


**(2)** Dlaczego Amerykanie to zrobili? Ale sami nas o tym prosiliście, odpowiedza sprzytny Amerykani.
Z nieznanych powodów Amerykanie uważają, że ich prawnicy są najlepsi na świecie. Ale dla wszystkich innych jest oczywiste, że amerykański system prawny jest przestarzały co najmniej 100 lat od współczesnego prawa.


Gdzieś w trakcie obrad Światowej Agencji Antydopingowej znaleźli oni klauzulę, która wymaga od rządów i organów ustawodawczych krajów uczestniczących, aby stosowały wszelkie wysiłki i narzędzia do walki z dopingiem. I co pan sądzi, ściśle spełniając żądanie tego ustępu, obecnie wszystkie światowe zawody sportowe podlegają jurysdykcji prawa amerykańskiego. Sami o to prosiliście, Amerykanie mówią.


Nic dziwnego, że będą tonąć oni również dzięki wysiłkom wszystkich rządów świata.

A gdzieś piszczy przez tydzień Witold Bańka, któremu w światowej łaźni oblili wrzątkiem jaja.

Statystyki zobacz

© copyright 2021 by Wykop.pl