Razem z moim klubem sportowym założyliśmy zbiórkę pieniężną na samotną matkę z naszej małej wiejskiej gminy która wychowuje 2 córki. 7- letnia, młodsza dziewczynka cierpi na zespół Edwardsa co powoduje że potrzebuje całodobowej opieki.


Zespół Edwardsa to choroba o podłożu genetycznym. Najczęściej w jej wyniku dochodzi do samoistnego poronienia. Jeśli dziecko przychodzi na świat, to jest ono genetycznie obciążone zespołem wrodzonych wad, w tym wad rozwojowych serca, nerek czy płuc.

Dzieci dotknięte zespołem Edwardsa borykają się z trudnościami w przyjmowaniu pokarmów - mają słabo wykształcony odruch ssania oraz nie w pełni kontrolują odruch połykania. W czasie karmienia może dochodzić do krztuszenia, wymiotów, refluksu, dlatego praktykuje się karmienie przez sondę przez nos lub jamę ustną. Jak dotąd współczesna medycyna nie posiada narzędzi skutecznej terapii zespołu Edwardsa. W przypadku niektórych wad możliwe jest ich chirurgiczne leczenie. Niejednokrotnie jest ono jednak niezwykle ryzykowne, biorąc pod uwagę i tak krótką spodziewaną długość życia dziecka. W większości przypadków leczenie sprowadza się do terapii wspomagającej, poprawiającej jakość życia, a nie powodującej jego wydłużenie.


Zależnie od tego ile uda nam się zebrać chcemy zakupić materiały i czynem społecznym wyremontować jakąś część domu w którym mieszka rodzina.

Zbiórka trwa dosłownie parę godzin a już udało nam się przekroczyć kwotę 5 tyś zł. Jeśli ktoś chciałby pomóc, zapraszam do wpłaty nawet najdrobniejszej kwoty.


Link do zbiórki:

https://zrzutka.pl/z47aev


16065071696rqiNIkLjjWrgqy9lxUkds01KIK3J.jpg


#zrzutka #pomoc #polska #pomagamyWersje

Statystyki zobacz

© copyright 2021 by Wykop.pl