Robert Mazurek w słabszej formie w dzisiejszej porannej rozmowie w RMF - 13 stycznia 2021.

https://www.rmf24.pl/tylko-w-r...


Wypomniał Robertowi Gwiazdowskiemu, że startuje na urząd Rzecznika Praw Obywatelskich, a sam Gwiazdowski mówił, że ten urząd ma nie istnieć.

### SPRAWDZAM 1sze:

Robert Gwiazdowski poprawił Mazurka --> urząd RPO nie ma istnieć wtedy i tylko wtedy, gdy jest wprowadzona wersja Konstytucji napisana przez Roberta Gwiazdowskiego. W związku z tym, że Jego Konstytucja nie obowiązuje w styczniu 2021 - stąd kandyduje na ten urząd w celu obrony i pomocy prawnej ludziom przeciwko sądom Ziobry i kurdupla w takiej formie, jak to jest obecnie.


Robert Mazurek nie umiał na antenie tego zrozumieć i twierdził, że Gwiazdowski to komik i kłamie. 

### SPRAWDZAM 2gie:

Robert Mazurek mówi, że przeprowadził wywiad z Gwiazdowskim, w którym to przyznaje, że Gwiazdowski jest przeciwnikiem aborcji. KONIEC WĄTKU. Rozpoczyna się "show", gdzie Gwiazdowski mówi, że nie powiedział, a Mazurek, że tak i nie było możliwości wyjaśnić na antenie, ponieważ Mazurek zdecydował się zacytować jedno zdanie z toku rozmowy. Oto ten wywiad:


https://www.rp.pl/Polityka/190...


Kwestia aborcji - jakie jest pańskie zapatrywanie?  
 
Powiedziałem, że jestem przeciwnikiem aborcji. Powiedziałem, że nie będę się tym zajmował jako polityk. 

Pańskie ugrupowanie będzie musiało się wypowiedzieć. Będzie wolna amerykanka? Mówił pan, że "prawo kobiety do dokonania aborcji nie jest kwintesencją wolności w jej klasycznym rozumieniu. Wolność miały wtedy, gdy zdejmowały majtki".  
 
>>>>Dalej było<<<<, że jak kobieta nie zdjęła sama majtek, tylko je z niej zerwano, to >>>>nie może być zmuszona<<<< do rodzenia dziecka. Nie będziemy inicjowali żadnych zmian w prawie dotyczących kwestii światopoglądowych. 

Powinno zostać tak, jak jest? 

To jedyny kompromis, który zwaśnionym środowiskom udało się osiągnąć. Pamiętajmy o jednym. Prawo to jest coś, co obywatele państwa stanowią zgadzając się, że będą temu prawu podlegać. Tak będziemy postępowali. Gdy ktoś będzie chciał zgromadzić podpisy pod referendum, niech gromadzi.


Jak widać, Mazurek próbował wyśmiać Gwiazdowskiego cytując fragmenty wypowiedzi nie dając kontekstu, tak by słuchacz, który przecież nie analizuje co do joty tylko słyszy słowa kluczowe, a to siedzi w domu, a to rusza spod świateł, a to gdzieś w tle leci - wiedział, że Gwiazdowski to komik, który kłamie i zmienia zadnie w ciągu minuty. Mazurek dzisiaj w najsłabszej formie od dłuższego czasu. Rozumiem, że są ramy czasowe wypowiedzi, ale ta część dyskusji trwała już w internecie, gdzie długość zależy głównie od giętkości wypowiedzi i pewnie widzimisię Mazurka. Oby mu było lepiej!

Statystyki zobacz

© copyright 2021 by Wykop.pl