Szanowny Użytkowniku Siepomaga.pl,

realizując dobrą praktykę informacyjną związaną z przepisami RODO, informujemy, że w wyniku błędu na stronie Siepomaga.pl możliwy był podgląd adresu e-mail zarejestrowanego darczyńcy (Pomagacza) z poziomu jego publicznie dostępnego profilu.

Oznacza to, że osoba trzecia, która odwiedziła Państwa profil Pomagacza, mogła poznać Państwa adres e-mail poprzez analizę kodu źródłowego lub poprzez kliknięcie opcji  Logowanie -> Nie pamiętasz hasła (będąc akurat na profilu danego Pomagacza). 

Za zaistniały błąd na stronie przepraszamy. Nasz dział IT usunął błąd niezwłocznie po jego stwierdzeniu, a przypadek został zgłoszony do Prezesa UODO. Nie zaobserwowaliśmy zautomatyzowanych i masowych prób pobierania profili Pomagaczy, zaś wdrożone wcześniej przez nas zabezpieczenia techniczne przeciwdziałały tego typu działaniom, przez co ryzyko podejrzenia Państwa adresu e-mail oceniamy jako znikome. 

Zalecamy, abyście sprawdzali Państwo, czy maile otrzymywane od Siepomaga.pl zostały faktycznie wysłane z domeny siepomaga.pl. Proszę pamiętać, że Siepomaga.pl nie prosi w mailach o podawanie haseł, danych karty, czy innych danych uwierzytelniających. 

Z kolei, w razie otrzymania maila od nieznanego adresata, w szczególności zawierającego załącznik, zalecamy nie otwierać takiej wiadomości.  

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z naszym inspektorem ochrony danych.

Z poważaniem,Inspektor ochrony danychKrzysztof Jarosiński 

595878315a67774541783878_1611212742nOyEmPavgbk9cJUah1VOv9.jpg

Statystyki zobacz

© copyright 2022 by Wykop.pl