Najlepsze komentarze lutego 2007

 • avatar

  chakierskich nie chakerskich ;-)

 • avatar

  dzieki niemu napisalem swoj pierwszy wirus komputerowy!

 • avatar

  Słyszałem, że się targował i to ostro. Na początku chciał wystawić mandat na 300 baksów. :)

 • avatar

  Nie, to nie było w Polsce. W Polsce to policjant sam się pałką pobił!

 • avatar

  "sanitariusze zdjęli buty w jakimś celu." żeby je na allegro sprzedać:p

  wiem, że niesmaczny komentarz, ale nie mogłem sie powstrzymać

 • avatar

  Dłubacze w PHP cierpią na chroniczna niewiedzę odnośnie wzorców projektowych i potem tworzą takie koszmarki nazwane tu eufemistycznie "urozmaicaniem kodu PHP poprzez wstawki HTML". To jest przecież antywzorzec sposobu programowania (zwany jako spaghetti-code, groch z kapustą). W takim śmietniku nikt później już się nie rozezna. Do pisania aplikacji webowych używa się frameworków a nie radosnej tfurczości. To, że istnieje osCommerce, phpBB nie oznacza że w środku nie ma syfu. Jest tak, że aż strach. Jak już ktoś chce zaczynać to najlepiej niech da sobie spokój z PHP. Ten język jest tak chaotyczny i źle zaprojektowany że tylko sprzyja utrwalaniu złych nawyków. Na drugim biegunie, przykładem przejrzystości połączonej z małą ilością kodowania jest framework Ruby on Rails.
  pokaż całość

 • avatar

  Jak rozumiem t__d zastepuje p_ch

 • avatar

  sunny: Pisząc posty pamiętajcie, że po drugiej stronie monitora siedzi żywy człowiek, którego to byc może dotyczy i publiczne obgadywanie mnie bez mojej obecności to brak kultury. Jest do mnie kontakt na stronie, wystarczyło napisać, żebym weszła na forum i zajęła stanowisko. Czy ja nie jestem człowiekiem?

  Z pozostałą częścią wypowiedzi się w miarę zgadzam. Dodam od siebie, że dyskusja o Twoich motywach jest pozbawiona podstaw, bo tylko Ty je znasz.
  Natomiast co do powyższego: to jest internet, tu nikt nie będzie Cię informował (chyba, że znajomi) o dyskusji toczącej się na jakimś zewnętrznym forum. Masz log odwiedziń, musisz sobie radzić ;)
  pokaż całość

 • avatar

  Dobry polak z ciebie - prawdziwie narodowa postawa.

 • avatar

  Zauważcie tylko jedno: blokując reklamy uniemożliwiacie rozwój małym serwisom, a więc, de facto, działacie NA KORZYŚĆ wielkich korporacji.
  Już uzasadniam.
  Wielki serwis internetowy: Gazeta.pl, CNN, Reuters, BBC, Microsoft itp. ma miliony odwiedzających, więc i tak zarobi na reklmach górę kasy, ma inne niż reklama możliwości zarobkowania (teksty sponsorowane, sprzedaż treści, mailingi itp. itd.), ma inne niż reklama możliwości dotarcia do klienta. Ponadto ma pieniądze by zatrudnić najlepsze agencje PR, tysiące programistów itp. itd., którzy i tak opracują sposób na to, by serwis zarabiał. Tak więc takie serwisy będą się rozwijać.
  A co z małą, prywatną konkurencją takich serwisów?
  Ano dla takich małych, prywatnych stron WWW liczy się każde każda odsłona/kliknięcie (w przeciwieństwie do wielkich - dla nich liczą się setki tysięcy/miliony, a te i tak mają). Blokując reklamy na małych witrynach powodujecie, że nie mają one pieniędzy na rozwój i pozostaną małymi, słabo rozwiniętymi serwisami. Do rozwijania serwisu potrzebne są bowiem pieniądze. Nawet jeśli człowiek jest w stanie wydać z własnej kieszeni te kilkaset/kilka tysięcy złotych rocznie, nawet jeśli sam potrafi zrobić dobrą grafikę, zna się na programowaniu, czyli praktycznie w sytuacji, gdy sam jest w stanie od początku do końca stworzyć stronę to i tak spotka się z nieprzekraczalną barierą pieniędzy. Dlatego, że do pełnego zaangażowania w serwis trzeba dużo czasu. A więc albo rezygnuje z dotychczasowej pracy i żyje dla serwisu i z serwisu (co jest niemożliwe, bo ludzie blokują reklamy), albo sprzedaje swój serwis dużej firmie, która i tak na nim zarobi.
  Oczywiście, że piszę to dlatego, bo mam w tym interes. Razem z żoną prowadzę własny serwis informacyjny i dokładam do niego sporo pieniędzy. Mam dużo pomysłów jak go rozwijać, poświęcamy mu po kilkanaście godzin dziennie, ale wciąż nie możemy go ulepszać dlatego, że brak nam czasu (musimy oprócz tego pracować zarobkowo i odpoczywać - non stop pracować się nie da) i brak pieniędzy na to ulepszanie (serwer, grafik, koder, a w przyszłości dodatkowy redaktor). W konfrontacji z wielkimi nie mamy szans. A nie chcemy używać reklam flashowych itp., bo one tylko przeszkadzają osobom korzystającym z serwisu. Zdecydowaliśmy się więc, że zastosujemy tylko reklamy Google'a, choć na nich zarabia się z 10-krotnie mniej niż na innych reklamach. Ale w sytuacji, gdy większość osób poblokuje te reklamy, to nie mamy szans na rozwijanie serwisu :(
  Stąd mój apel: nie blokujcie małych serwisów, które nie używają uciążliwych form reklamy. Gdy znajdziecie taki serwis, sprawdźcie, jakiej reklamy używa, a nie blokujcie wszystkiego domyślnie.
  pokaż całość