•  

  pokaż komentarz

  Na umowie wciąż jest zaznaczone że płacisz 150zł za aktywację. Handlowiec Cię oszukał i jedynie podkreślił wybrane ceny flamastrem - nie skreślił spornej kwoty. Na dobrą sprawę widziałeś co podpisujesz, z drugiej strony... handlowiec oszukał Cię w celu osiągnięcia korzyści majątkowej co nadaje się do prokuratury.

  •  

   pokaż komentarz

   @goferek: no bez jaj, też podpisywałem z nimi umowę 3 miesiące temu.
   trzeba było sobie wcześniej w necie przeczytać umowę bo jest dostępna.

   to że monter tak mu powiedział to nic nie znaczy i żadna prokuratura się tego nie tknie bo podpisał umowę.
   ja zapłaciłem 90 zł przy umowie na 3 lata, więc też nie mało.
   przynajmniej modem porządnej firmy.
   no jakość połączenia świetna.

  •  

   pokaż komentarz

   @exploti: Dobrze, popełniłem błąd ale czy kazałbyś mu to skreślać na umowie, parafować skoro mówił dokładnie, po uprzednim telefonie, że takiej opłaty nie będzie?

  •  

   pokaż komentarz

   @mdmoch: parafować muszą dwie strony w każdej istotnej kwestii

  •  

   pokaż komentarz

   @exploti: Ty umowę na 3 lata podpisałeś? O.o Przecież to jest nienormalne.

  •  

   pokaż komentarz

   @reasonable: Nie podpisuje się umowy na dłużej niż rok ale cóż...

  •  

   pokaż komentarz

   @reasonable: a to niby czemu? lubię mieć święty spokój.

  •  

   pokaż komentarz

   @mdmoch: aaah mdmoch OCZYWIŚCIE, że kazałbym to skreślać. Wyciągasz z tego zdecydowanie nie taką lekcję, jaką powinieneś. To co podpisujesz jest zawsze najważniejsze. "Straciłeś" 150 zł, jasne że boli. Ale poczytaj o tych ludziach, którzy idą po pożyczki i biorą niby "pożyczkę" w rzeczywistości podpisując akt notarialny przepisujący nieruchomość na inną osobę.

   Wyciągnij z tego odpowiednią lekcję - szanuj swój podpis!.

  •  

   pokaż komentarz

   @mdmoch: A masz jakiś pomysł na udowodnienie przed sądem, że gościu zapewniał cię o aktywacji za 60zł? A nawet jeśli byś miał to i tak nie wiadomo czy cokolwiek by to dało, gdyż na umowie jest jak byk 149, i ty to podpisałeś.

  •  

   pokaż komentarz

   @exploti: zapewne dlatego, że za rok-dwa mogą mieć o wiele lepszą ofertę :-) Ja posiadam neostradę od kilku lat i zawsze, nawet w środku umowy, dzwoni ktoś i chce mi dać lepsze warunki za taką samą kasę. Martwię się tylko o to, że teraz już moja centrala nie wyrobi ;(

  •  

   pokaż komentarz

   @mdmoch: więcej, ja bym zarządzała nie tyle skreślenia co umowy o takiej treści (w tym wypadku bez odpowiedniego punktu w par. 4), jaka odpowiada ustaleniom, co mi po jakimś telefonie, skoro podpisuje papier na którym jak wół stoi kwota 149.90. Możesz jeszcze próbować skontaktować się z rzecznikiem praw konsumenta i pójść tym tropem że zostałeś celowo wprowadzony w błąd, co przyczyniło się do podjęcia decyzji o podpisaniu umowy. Ale jak rzecznik zobaczy umowę to pewnie rozłoży ręce.

  •  

   pokaż komentarz

   @mdmoch: Verba volant, scripta manent. Pismo z podpisami zawsze będzie mieć przewagę nad słowami. Nawet jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że umowy zawierane ustnie również obowiązują, monter najprawdopodobniej nie mógł żadnej umowy zawierać, a Ty podpisując umowę po prostu potwierdzasz, że czytałeś i kupujesz...

   Spróbuj u Powiatowego Rzecznika Konsumenta, ale ta sytuacja jest w dużym stopniu zawiniona przez Ciebie.

  •  

   pokaż komentarz

   nic nie znaczy i żadna prokuratura się tego nie tknie bo podpisał umowę.

   @mdmoch: To jest stary numer. To samo dzieje się przy kupnie tel na abonament. Co innego mówi sprzedawca, co innego jest na umowie.

  •  

   pokaż komentarz

   @mdmoch: No niestety strzeliłeś gafę i tyle. Monter/przedstawiciel handlowy może ci mówić dużo - ważne jest to co na papierze. Jak Ci monter powiedział że nie będziesz płacil tych 150zł to trzeba bylo go poprosić o wykreslenie tego punktu i złożenie podpisu - żeby nie było że sam sobie to wykresliłeś. Teraz to raczej ciężko bedzie udowodnić że monter na gębe ci obiecał...

  •  

   pokaż komentarz

   @mdmoch: sorry, ale dałeś się wydymać bez mydła. czarno na białym masz napisane 149,90zł aktywacji. po prostu trafiłeś na przedstawiciela takiego, a jemu chodzi tylko aby wcisnąć umowę i zgarnąć prowizję. po prostu powiedział to co chciałeś usłyszeć.

  •  

   pokaż komentarz

   @mdmoch: nie bardzo rozumiem w czym problem ? Na umowie są dwie kwoty cena instalacji i cena aktywacji ? Pokolorował ci kartkę a ty dałeś sobie wmówić że oznaczone kolory to to co masz do zapłaty. Najważniejszego nie zrobił czyli nie wykreślił opłaty na aktywację. Każdy czasem popełnia błąd, sam to przechodziłem z firma Netia. Od tej pory wszystko co usłyszę odnośnie Umów i warunków Umowy, proszę o pokwitowanie w dwóch kopiach :P Przykre ale prawdziwe, życie jest piękne tylko ludzi to skur....y :D

  •  

   pokaż komentarz

   @xza: no właśnie w Vectrze ceny spadają co pół roku dla wszystkich, nawet dla tych ze starą umową.
   a ze mieszkam w bloku, nie mam balkonu to nawet anteny nie idzie zbytnio zamontować.
   z kolei po kablu to tylko kablówka, 35 zł za 2 mbit i od 24 do 12 8 mbit to nie najgorsza oferta.

 •  

  pokaż komentarz

  Zapłaciłeś chłopie za aktywację modemu :>

  •  

   pokaż komentarz

   @shva: nom, ładnie go zrobili. W ogóle jak idziesz cokolwiek załatwiać to musisz wyobrazić sobie że w biurze wszyscy noszą kominiarki i broń(bo to są złodzieje), wtedy uruchomi ci się coś zwanego "ostrożność" i będziesz chciał mieć wszystko na papierze żeby w razie czego mieć jakiś haczyk na nich.

   + moja rada:
   wyślij im link do tego wykopu wraz z następnym mailem ;-)
   oraz ewentualnie podaj jakieś suche statystki ile ludzi odwiedza dziennie wykop.
   Możesz też podesłać im linki do innych wykopów które ich oczerniają (kiedyś chyba widziałem tutaj jakiś)

  •  

   pokaż komentarz

   @shva: Zapłacił za nieczytanie umowy. W dzisiejszych czasach nic na gębę nie przejdzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @JareQ: I jeszcze do US za różnicowanie kosztów faktura elektroniczna / faktura paierowa, wystawienie faktury jest obowiązkowe i nie podlega dodatkowym obciążeniom dla klienta. Można dodatkowo obciążyć jedynie za duplikat zagubionej lub zniszczonej faktury.

  •  

   pokaż komentarz

   @wkopywaczwykopywacz: a to ciekawe, mógłbyś rozwinąć skąd masz informacje na temat tych faktur? Bo ostatnio w canal+ wymyślili coś takiego, że nie dostajesz faktury papierowej tylko możesz sobie sprawdzić dane i kwote do przelewu na dekoderze, a za papierową fakturę płacisz dodatkowo. Jeśli dobrze ich zrozumiałem...

  •  

   pokaż komentarz

   @sabusro: Po zgłebieniu wygląda na to iż nawet za duplikat nie można pobierać opłaty a jeśłi pobierasz powinieneś wystawić fakturę za opłatę za fakturę i ta druga powinna już być darmowa bo tak to by trzeba milion faktur wystawić :)

   Rzeczpospolita:" Przedsiębiorcy, którzy wydają duplikat dokumentu sprzedaży tylko tym, którzy za to zapłacą, sporo ryzykują. Organy kontrolujące mogą bowiem stwierdzić, że popełniają wykroczenie lub przestępstwo skarbowe. Mogą też uznać, że od pobranych kwot trzeba odprowadzić 23 proc. VAT

   Przepisy nie zawierają regulacji zakazujących pobierania opłat za wystawianie i wysyłanie duplikatów faktur. W konsekwencji wiele firm, w tym zwłaszcza operatorów sieci telefonicznych, uznało za dopuszczalne ich wprowadzenie za wystawianie i wysyłanie duplikatów faktur. Wielu odbiorców zgadza się na zapłatę. Brak duplikatu oznacza bowiem, że nie mają prawa odliczyć VAT zawartego w cenie towaru lub usługi. Jeśli jednak sprzedawca nie uwzględni wniosku nabywcy o wydanie duplikatu faktury nieodpłatnie, to kupujący straci prawo do obniżenia podatku należnego o naliczony. Wtedy nabywca może próbować dochodzić od swojego kontrahenta naprawienia szkody na podstawie przepisów prawa cywilnego.

   Uzależnienie wystawienia duplikatu od uiszczenia opłaty jest więc ryzykowne. Tym bardziej że odmowa wystawienia faktury jest wykroczeniem lub przestępstwem skarbowym. Wynika to z art. 62 § 1 i 5 kodeksu karnego skarbowego."

   Z tego jasno wynika iż nie można pobierać opłaty za wystawienie faktury bez wystawienia kolejnej za opłatę za wystawienie, a skoro ta kolejna była by darmowa żeby przerwać łańcuszek to jaki jest sens pobierania opłaty za pierwszą?

 •  

  pokaż komentarz

  umowa jasno mówi, 10pln instalacja, 149 aktywacja. To, że coś jest pociągnięte kolorem nic nie znaczy.

 •  

  pokaż komentarz

  Cała ta umowa to jeden wielki wał. Największym przekrętem jest moim zdaniem podniesiona opłata.za fizyczną fakturę. Dziw bierze, że żaden Urząd Skarbowy nie dojechał jeszcze takiej firmy. ?!

  •  

   pokaż komentarz

   @HouseMPrawdziwy: I tu jest smutna prawda bo jak ty oszukasz urząd na złotówkę to cie zniszczą, a wałków wielkich firm nie widzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @madafaka55555: Jak pani z kiosku z gazetami nie wystawi paragonu na paczkę zapałek to US będzie ją ścigał latami a Ci nie wystawiają milionów faktur i są bezkarni.

  •  

   pokaż komentarz

   @HouseMPrawdziwy: co więcej - w umowie stoi jak byk, że opłata wynosi "149,90 brutto oraz 179,90 brutto" a powinno być lub - teraz mogą wysłać dodatkową fakturę papierową i doliczyć spokojnie jeszcze 179,90 ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @HouseMPrawdziwy: od zeszłego roku nie trzeba wystawiać faktur papierowych, wystarczy w formie elektronicznej. nie powinna więc dziwić opłata. stworzenie papierowej faktury nie jest darmowe.

  •  

   pokaż komentarz

   @ciepol: Druk + wysyłka nie powinny przekroczyć 3 zł, No chyba, że zatrudniają tam jakiegoś super hakera, który za kliknięcie bierze pozostałe 27 zł.

  •  

   pokaż komentarz

   @madafaka55555: wielkie firmy mają swoich wielkich prawników, a szaraczek nie,
   Dlatego na tych dużych trzeba dużego haka znaleźć,
   a na tych małych byle co i tak się nie wybronią.

  •  

   pokaż komentarz

   @ultrastal: wszystkim się wydaje, że pracownik nic nie kosztuje... fakturę trzeba wydrukować, zaadresować, wysłać, pocisnąć księgowej.
   faktura papierowa generuje dodatkowy koszt i marnuje czas pracownika, który może poświęcić na coś innego, co przyniesie firmie konkretne zyski. czy to tak trudno pojąć?
   zaporowa cena za twoje widzimisie jest, w moim odczuciu, uzasadniona.

  •  

   pokaż komentarz

   @HouseMPrawdziwy: w upc jes to samo, niby ma to na celu propagowanie ochrony środowiska, żeby nie wycinać drzew na faktury, ale prawda jest taka, że chodzi o zaoszczędzenie na opłatach za wysyłki no i druku, a co niby urząd skarbowy miałby do tego?

  •  

   pokaż komentarz

   @ciepol: Druk + wysyłka nie powinny przekroczyć 3 zł, No chyba, że zatrudniają tam jakiegoś super hakera, który za kliknięcie bierze pozostałe 27 zł.

   @ultrastal:

   Tak, tyle kosztuje co MIESIAC wystawienie faktury... a teraz przelicz te miesieczne koszty przez x miesiecy, kiedy trwa umowa :D

   Myslenie podobno nie boli... niestety tylko podobno..

  •  

   pokaż komentarz

   @sylwek2k: Jak podpisywałem umowę z Vectrą to wziąłem papierowe faktury (wtedy nie wiązało się z to dodatkowymi kosztami), ale i tak idą na łatwiznę i wysyłają po kilka druków w jednym liście... co ciekawe, faktury dostawałem dopiero w grudniu, za cały rok, wysłane jednym listem...

   To automatyczne przedłużanie umowy o 6 miesięcy jest trochę irytujące... :(

  •  

   pokaż komentarz

   @ciepol:
   @sylwek2k:

   Przecież takich faktur drukują setki a pewnie i tysiące miesięcznie i nie mówcie, że nie stać ich na zatrudnienie do tego jednego człowieka. Wy chyba nie rozumiecie problemu.

  •  

   pokaż komentarz

   @HouseMPrawdziwy: W NETII za przesjcie z efaktury na papierowa licza sobie 98zl.

  •  

   pokaż komentarz

   @adrenaline: wystawienie fizycznie istniejącej faktury/rachunku jest obowiązkiem przecębiorcy w Polsce. Rachunek w formie wirtualnej nie jest dokumentem stanowiacym dowód transakcji w myśl przepisów podatkowych.
   Jak oni wysyłają Ci wirtualny rachunek to powinni zadowolić się zapłata za usługi w formie zdjęcia gotówki wysłanego mailem.

  •  

   pokaż komentarz

   @HouseMPrawdziwy: Jeśli odbiorca się zgodzi to może otrzymywać fv w formie elektronicznej i skutecznie odliczać z niej VAT a koszty , z niej wynikające, zaliczać do podatkowych.

  •  

   pokaż komentarz

   @korpiel: A podczas kontroli skarbowej pokażesz wydrukowanego pdfa czy zrzut ekranu ?

  •  

   pokaż komentarz

   @HouseMPrawdziwy: Generalnie to pdf będzie odpowiedni:)

  •  

   pokaż komentarz

   @HouseMPrawdziwy:
   Chyba Cię Bóg opuścił. Polecam podstawowy akt regulujący tę kwestię (jeżeli chodzi o prawo krajowe) tj. rozporządzenie ministra finansów w sprawie wystawiania oraz przesyłania faktur w formie elektronicznej, a także przechowywania oraz udostępniania organowi podatkowemu lub organowi kontroli skarbowej tych faktur. z 2005 roku dodam.
   A Ty które przepisy podatkowe miałeś na myśli? Bo nie wiem, może ja jestem w błędzie?

  •  

   pokaż komentarz

   @adrenaline: możesz wymienić milion ustaw a i tak każdy US ma prawo do wlasnej interpretacji. Nie jest to nic niezwyklego w Polsce.

  •  

   pokaż komentarz

   @HouseMPrawdziwy: Podstawą do działania są akty prawnie wiążące. Interpretacja nie jest źródłem prawa i dotyczy tylko konkretnego przypadku i/lub osoby dla której została wydana (indywidualna albo ogólna). Interpretacje to działka Ministerstwa Finansów, nie urzędów skarbowych, które takich kompetencji nie posiadają. Bezpośrednio przez MinFin wydawane są inter. ogólne, zaś indywidualne wydawane są przez wyznaczonych do tego (przez MinFin) Dyrektorów Izb Skarbowych ( na wniosek zainteresowanego). Interpretacja nie jest wiążąca dla organu podatkowego, może, ale nie musi jej uwzględniać, ale w dalszym postępowaniu odwoławczym ma to oczywiście swoje konsekwencje.
   Pomijając już wszystko, interpretacje wydawane są po to, aby wyjaśnić wątpliwości w przypadku stosowania przepisów prawa bądź wyeliminować niejednolitość ich stosowania. Punktem wyjścia jednak zawsze będzie norma prawna, do której czy chcemy czy nie, musimy się stosować.
   Polecam lekturę orzecznictwa NSA dot. zagadnienia.
   p.s. w którym mieście są takie urzędy o jakich piszesz? jutro wnioskuję o przeniesienie, nie trzeba będzie czytać w końcu tych wszystkich wyroków i innych papierów, tylko będę podejmować decyzję jak zastosować przepis na podstawie mojego widzimisię :)

  •  

   pokaż komentarz

   @adrenaline: Ok czyli jak mam w firmie kontrolę skarbową i kontroler żąda przedstawienia faktur z kosztami to co mam mu konkretnie. Obowiązek pokazaćw przypadku faktur wysłanych mailem ?

  •  

   pokaż komentarz

   @HouseMPrawdziwy: wszystko jest w rozporządzeniu powołanym przeze mnie w pierwszym poście, jest jasne i klarowne i ma tylko 8 paragrafów, a w zasadzie 7 bo 8 się nie liczy. Pozdrawiam.

 •  

  pokaż komentarz

  czytaj co podpisujesz!
  powinienes zaplacic: 149,90zl za aktywacje + 10zł za instalacje