•  

  pokaż komentarz

  Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
  Sarevok Anchev

 •  

  pokaż komentarz

  Żydzi rasa panów a kto się nie zgadza ten antysemita i do gazu!

 •  

  pokaż komentarz

  To już nie skrajny nacjonalizm czy faszyzm, to coś nowego... Semityzm?

 •  

  pokaż komentarz

  Zachowanie Izraela najbardziej mnie nastraja pesymistycznie co do przyszlości ludzkiej rasy. Tak dostali po dupie, tak bardzo poczuli jak to jest bycie po tej @%$%owej stronie barykady i co? Jak nawet z takich doświadczeń nie da się wyciągnąć wniosków, to ludzie chyba są skazani na to, żeby się najpóźniej za kilka dekad po prostu wystrzelać. Chyba najlepiej żeby to byl nuklearny holokaust, bo przynajmniej ludzie zginą raz, a porządnie. Nie będziemy musieli się męczyć z wojnami.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ryu: "Cierpienie nie uczyniło nikogo lepszym człowiekiem" Paulo Coelho

  •  

   pokaż komentarz

   @telpan: Polemizowalbym, ale @Paulo_Coelho: ma trochę racji.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ryu: Wojny to niestety pewien element naszej kultury, raz na jakiś czas musi wybuchnąć nowa wojna, inaczej już dawno temu doszłoby do katastrofalnego przeludnienia.

   Co do wykopu - nawet głupi zauważy oczywistą manipulację. Nikt nie zabrania małżeństw mieszanych, zabrania jedynie mieszkania w Izraelu parom palestyńsko-żydowskim.
   Który z wykopowiczów nie zakazałby zakładaniu wielodzietnych rodzin czeczeńskich czy cygańskich w Polsce? To ich kraj, niech robią to co uważają za słuszne, dopóki nie dochodzi do ludobójstw jestem zdania, że ze swojego domu każdy powinien mieć prawo wyp!%@$!$ić kogo tylko ma ochotę. Szczególnie biorąc pod uwagę stosunki żydowsko - arabskie, przecież te narody nienawidzą się do szpiku kości, wojna z Iranem wisi na włosku, to takie dziwne, że nie chcą zapraszać i karmić swoich wrogów?
   Spójrzcie chociażby na model arabskiej rodziny - arabów w większości łączy głęboka wiara w jednego boga, mnożą się jak króliki i z pewnością zachowają solidarność ze swoimi współwyznawcami w sercu znienawidzonego kraju żydów. Jeśli Izrael zaprosi do siebie muzułmanów w obliczu wojny mogą wybuchnąć wewnętrzne zamieszki, a to dosyć spory problem w kraju zewsząd otoczonym prawdziwymi wrogami.

   Ja ich w pełni rozumiem, a tytuł i opis tego wykopu to klasyczna manipulacja + jeszcze to na siłę wciskanie bezmyślnych analogii.
   Myślenie typowego wykopka - żydzi nie chcą u siebie arabów, którzy codziennie bombardują ich kraj = złe żydostwo rozwija koncepcję syjonistycznego nadczłowieka i chce gazować mieszane małżeństwa. 2 minuty potem przeskakują do wykopu o przestępstwach Czeczenów i piszą, że należy ich wszystkich wyp!%@$!$ić z kraju na zbity ryj.

   I nie chcę, żeby ktoś uznał mnie za jakiegoś wielkiego przyjaciela żydów - jakby Polska była zewsząd otoczona wściekłymi z nienawiści arabami, też nie chciałbym żeby mogli swobodnie mieszkać i rozwijać się w jej sercu. Tak samo każdy inny kraj.

  •  

   pokaż komentarz

   @Elaviart:

   Który z wykopowiczów nie zakazałby zakładaniu wielodzietnych rodzin czeczeńskich czy cygańskich w Polsce?
   Ja. :) Tzn. jestem za zaostrzeniem prawa imigracyjnego, ale nie w przypadku malżeństw mieszanych.

   Nikt nie zabrania małżeństw mieszanych, zabrania jedynie mieszkania w Izraelu parom palestyńsko-żydowskim.
   Przepraszam, ale średnio widzę różnicę. Czego innego mieliby zabronić? Może mieliby odbierać obywatelstwo każdemu Żydowi, który gdzieś na świecie spiknie się z Palestyńczykami? Zohan bylby smutny. :(

   Spójrzcie chociażby na model arabskiej rodziny
   Nie sądzisz, że rodzina izraelsko-palestyńska to jednak coś innego niż tradycyjny model arabskiej rodziny?

   To ich kraj, niech robią to co uważają za słuszne
   Nie chcę tam jechać zaprowadzać demokrację. Pojawia się informacja, to ją komentuję, a w tym wypadku komentuję negatywnie. Bo dla mnie przede wszystkim chodzi o coś innego. Chodzi o propagandę wyższości narodu wybranego. Palestyńczycy to te dzikusy, które żyją w rezerwacie, do których się co jakiś czas wysyla rakiety. Jak może taki Palestyńczyk mieszkać przez ścianę z Izraelitami? Jeszcze przyjdzie im do glowy szalony pomysl, że Palestyńczycy to też ludzie. Wróg musi być odczlowieczony, bo inaczej Izrael do końca nie będzie w stanie wyrwać Palestyny dla siebie. Izraelici jak mają wolny dzień to mają chodzić na pikniki żeby oglądać ostrzal Palestyny i się cieszyć, a nie wchodzić w kontakt z sąsiadem Palestyńczykiem. Tak przynajmniej ja to odbieram.

   Wojny to niestety pewien element naszej kultury
   Jasne. Pytanie tylko kiedy jakaś wojna stanie się końcem naszej kultury.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ryu: Nuklearny holokaust to mit. Byłaby to rzecz straszna, ale niewiele wspólnego by miało z tzw. Armagedonem. Skażenie całej ziemi itp to kolejna bzdura.

  •  

   pokaż komentarz

   @stan_rzeczy: Polska się wychylala to może by zrzucili na nas ze 3 atomówki i to by chyba starczylo, nie? Reszta świata w takim razie może się męczyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ryu: 3 nie wystarczyłyby na Warszawę.

  •  

   pokaż komentarz

   @stan_rzeczy: Edyta z przeprosinami za powyższe: Policzyłem... zakładając, że poszedłby na Warszawę (jako miasto, nie aglomerację) pocisk UGM-133 Trident II D-5 z okrętu Typu OHIO, to osiem głowic by zrównało Warszawę z ziemią, a 3 by wystarczyły, żeby ludzie się dobrze opalili (duża część by przeżyła).

   Przypominam, że tego typu głowice mają 100 Kt albo 475 Kt, gdzie większość ma 100 Kt. Zaś Trident II D-5 przenosi obecnie maksymalnie 8 głowic niezależnie skierowanych, zaś konstrukcyjnie może 14.

   Czyli zasadniczo 3 głowice wystarczyłyby na Warszawę jako miasto, choć nie byłoby to równoznaczne z wyparowaniem tego miasta.

   http://www.carloslabs.com/node/16

  •  

   pokaż komentarz

   @Ryu: A wczoraj leciała na TVP2 ekranizacja powieści Bohumila Hrabala "Obsługiwałem angielskiego króla", opisującą te same wydarzenia... tylko w z czasów II WŚ... a tu już następnego dnia remake 3D w HD z Izraela

  •  

   pokaż komentarz

   @stan_rzeczy: Dzięki. Mialem najwidoczniej o wiele za mocno wywindowane wyobrażenie sily rażenia broni atomowej.

  •  

   pokaż komentarz

   @stan_rzeczy: Owszem przy pierwszym uderzeniu, ale nikt nie zabroni przeciez by w późniejszym etapie atomowej wojny latały takie bestie jak RDS-220 Iwan (Car-Bomba). Na wojnie i w miłości wszystkie chwyty dozwolone.
   Póki co broń atomowa ma znaczenie psychologiczne i propagandowe, ale to nie oznacza że jakiś szaleniec nie użyłby jej by sprowokować wybuchu wojny.
   Jak mawiał Einstein: "Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi."

  •  

   pokaż komentarz

   @Valg: takich bomb nie buduje się masowo. Z wielu powodów.

 •  

  pokaż komentarz

  Może jeszcze bardziej niezwykłe jest to, że w Izraelu nie może się odbyć żaden koncert z muzyką Ryszarda Wagnera.
  Jak w III Rzeszy młodożeńcy nie mogli iść do ślubu przy dźwiękach Marsza Weselnego Mendelsohna /http://www.youtube.com/watch?v=9v7j-rP5y1Q/,
  tak w Izraelu nie posłucha się Cwału Walkirii. A ciekaw jestem jak oni w takim razie oglądali "Apocalypsis now" Coppoli, który w jednej z kluczowych scen bez tej muzyki nie ma sensu?