•  

  pokaż komentarz

  a jest ranking operatorow pod wzgledem trudnosci zrozumienia umowy i ukrytych w niej oplat / zobowiazan ? czasem komfort psychiczny jest cenniejszy.

  •  

   pokaż komentarz

   @m21d24: Pierwsze miejsce zajmuje orange które celowo wymyśla zawiłe reguły aby ludzie zapłacili więcej niż planują np za darmo z wybranym numerem dopiero po wykorzystaniu minut na rozmowy w sieci a te z kolei dopiero można wykorzystać po minutach do wszystkich, w efekcie łączenie promocji traci sens ale nikt się do tego nie przyzna poza tym za darmo nie jest na zasadzie rozmawiaj ile chcesz tylko jakimś tam pakietem minut z niższą opłatą.
   Jak jeszcze do tego dojdą nierówne stawki zależne od kwoty doładowań (słynne jak chcesz komuś zrobić na złość doładuj mu w prezencie konto kwotą 5zł a będzie za wszytko płacił 3 razy więcej). Na dodatek włączają różne usługi (np poczta głosowa albo melodyjka zamiast sygnału wołania osoby która do Ciebie dzwoni) na zasadzie może ktoś się nie zorientuje, że mu włączyliśmy (bo on w telefonie pocztę głosową ma ustawioną na wyłączone i może nie wiedzieć, że orange ignoruje to ustawienie a melodykę słyszą osoby które dzwonią do niego a nie on sam) i będzie za nie płacił, co więcej każą sobie płacić za ich wyłączenie (a za kilka miesięcy znienacka powtórka i znowu trzeba płacić za wyłączenie).

   U innych operatorów również jest bardzo skomplikowana oferta, np zobacz jak artykuł namieszał Emilowi na temat oferty pleja. Są dziesiątki różnych pakietów obniżających koszty i 3 różne taryfy więc można się nieźle zakręcić, jednak tam nie ma złej woli, pakiety rozliczane są zgodnie z logiką w sposób korzystny dla klienta (tak aby klient zapłacił najmniej, np jak ktoś ma darmowe w sieci i pakiet minut to dzwonienie w sieci nie zabiera mu tych minut z pakietu).

  •  

   pokaż komentarz

   @m21d24: Jeśli chodzi o abonament i play to ma najlepszą ofertę na rynku wśród operatorów strukturalnych. Jednak ludzie, którzy zawierają umowę są informowani o opłacie aktywacyjnej w wysokości 1zł. Dodatkowo do pierwszej faktury doliczana jest opłata z PLAY ONLINE 1,5gb lub 3gb za 28 lub 48zł. Klienci często nie są o tym informowani, a w regulaminie usług Long Play II jest informacja, że abonent zobowiązany jest do zapłaty jednorazowo za ten pakiet. Tak jakby ta opłata aktywacyjna w rzeczywistości była rozbita na 28zł + 1zł, z tym że ten internet w "prezencie" w ramach opłaty aktywacyjnej.

  •  

   pokaż komentarz

   @m21d24: Wogóle test z dupy wziety, tylko 3 miejsca dostaja punkty i poniżej 4/5 miejsca jest niemiarodajny

  •  

   pokaż komentarz

   @m21d24: Mój błąd. miałem kliknąć niżej.

 •  

  pokaż komentarz

  Hmm... chyba znalazłem pewien błąd...
  Play wcale nie wygrywa w internecie....

  http://www.my-mobile.com.pl/index.php/2011/12/05/freem-teraz-z-pakietami-internetowymi/
  Według tego - wystarczy kupić pakiet 25MB i po jego ukończeniu mamy nielimitowany internet na poziomie 32kb...
  Otóż nieprawda - regulamin Play mówi:

  Po wykorzystaniu pakietu opłata za transmisję danych jest naliczana zgodnie z Cennikiem Oferty Play Fresh.
  Czyli po wykorzystaniu pakietu, cena za internet leci wg stawki 12 gr/100 kb....

  Może mnie ktoś poprawić jeśli się mylę?

  •  

   pokaż komentarz

   @Emill: play fresh występuje w 3 wariantach (taryfach)

   1 darmowe rozmowy i smsy wewnątrz sieci
   2 darmowe smsy do wszystkich sieci
   3 darmowy internet

   Pakiet za 3zł jest do wykupienia w 1 i 2 wariancie (ma 25MB i po ich wykorzystaniu za dane liczona jest cena jak bez pakietu, są też większe, droższe pakiety) w 3 przypadku internet jest przez 30 dni darmowy po doładowaniu za 30zł (i 50dni po doładowaniu za 50zł), najpierw internet działa szybko a po wykorzystaniu 300MB lub 500MB (w zależności od kwoty doładowania) zwalnia do 32kbitów ale nadal nie ma opłat.

   Taryfę można zmieniać dowolnie często jednak zmiana taryfy powoduje utratę wszystkich wykupionych pakietów i innych promocyjnych środków.

  •  

   pokaż komentarz

   @mnlf: Będąc jednak w darmowym internecie po 30 dniach nie możesz dokupić kolejnego pakietu internetowego bez zmiany taryfy, co jest już trochę dziwne.

  •  

   pokaż komentarz

   @Emill: http://telepolis.pl/news.php?id=23941

   Od 17 stycznia w mbank mobile minuta będzie droższa.

  •  

   pokaż komentarz

   @mnlf: dzięki za wyjaśnienie... te regulaminy podstrony w serwisie play strasznie pokręcone, nie dziwię się ze tyle ludzi potem ma problemy...

  •  

   pokaż komentarz

   @Emill: Ja pamiętam jak kiedyś miałem darmowy Internet w Play. 0gr na koncie i zawsze w starym telefonie coś tam mi załapywało, kilka razy były błędy, ale jak odświeżyłem stronę to jeszcze się ładowała. Trwało to może miesiąc, potem chyba poprawili błąd :P. Teraz jak zużyję pakiet 25MB albo 100MB to leci normalnie kasa z konta.

   //A, jakby to co piszę o Play na kartę.

 •  

  pokaż komentarz

  Ja aktualnie mam Orange i najbardziej brakuje internetu bez limitu ale ogólnie nie jest złe;)

 •  

  pokaż komentarz

  Taaa.
  Orange najlepsza? Chyba żarty.

  Jednostka naliczania opłat w mobilnym internecie (w pakietach danych)
  1. MBank Mobile – 3 pkt. / 1 kB


  2. Orange – 2 pkt. / 50 kB

  3. Plus/Play/Red Bull Mobile/T-Mobile/Heyah/FreeM – 1 pkt. / 100 kB
  Co z tego, skoro są pakiety internetowe np. 500 MB za 15 zł w Plusie. Co z tego Orange, skoro pakiety mają słabe. Albo tanie rozmowy, albo smsy, albo internet. A ja mam to wszystko w 36i6

 •  

  pokaż komentarz

  Z cyklu czy wiesz, że...

  Obecnie stawka MTR do T-Mobile, Plusa i Orange wynosi trochę ponad 15gr/min (~19gr z VAT), do Play niecałe 25gr/min (~31gr z VAT). Realna różnica wynosi TYLKO ~12gr (od pierwszego lipca br. będzie to już ~7gr - stawki spadają systematycznie co pół roku).

  Jeśli dzwonimy z Heyah/T-Mobile (oferta prepaid) do W3 po stawce 30gr/min, operator zarabia na czysto ~9gr. Dzwoniąc z tych samych sieci do Play (~80gr/min), operator zarabia ~40gr. Przebitka 444%. Wnioski wyciągnijcie sami.

  P.S. Dodam tylko, że nawet ta zła i niedobra TP ma obecnie stawki do Play na poziomie 53gr/min i już zapowiedziała kolejną obniżkę (od marca) do 46gr/min.