•  
  P.......3

  +124

  pokaż komentarz

  Czyli anonymous to nie grupa hakerska, tylko stan umysłu. Jeśli ten film to nie blef, to mam z nimi więcej wspólnego - poglądy, niż myślałem.

 •  

  pokaż komentarz

  Smuta prawda życiowa:
  Człowiek dla władzy (nie tylko rządu, ale też dla prezesa wielkiej korporacji i innych) jest tylko liczbą, ludzikiem z warcrafta, który buduje domki, czy walczy w jego imieniu, z kolei ten mały ludzik, przez całe życie próbuje ułatwić sobie swoją egzystencję i ma nadzieje, że kiedyś stanie się kimś wielkim, a jest to w stu procentach tylko Syzyfowa praca.
  To takie moje małe smenty dotyczące pierwszych kilku minut filmu :)

  •  
   P.......3

   +29

   pokaż komentarz

   @GGrindzior: Jak dla mnie, to powinno się spełniać marzenia. Skoro i tak umrę, to co mi szkodzi spróbować, koniec jest jeden, nie zależnie od treści życia. Z drugiej strony skoro umrę, to po co podejmować ten trud ? A no po to, że coś trzeba robić przez te kilkadziesiąt lat.

   Poza tym to taka myśl - aby wygrać z władcami tego świata, nie należy stanąć do walki. Są to ludzie zbyt wpływowi. Ale ich wpływy to ludzie, jeśli pozbawi się ich ludzi, stracą też wpływy. Jaka jest puenta ? Nie należy brać udziału w tej grze.

 •  

  pokaż komentarz

  mówią nam o majach i 2012 ale może ta zmiana istniejącego świata dokona się właśnie w nas samych, w sposobie myślenia, działania. Takie przebudzenie.

  •  

   pokaż komentarz

   @hikarukimura: Może w sposobie twojego myślenia, bo ja nie musze nic zmieniać. Nie obnażaj się tak.

  •  

   pokaż komentarz

   @dred: tak, i tym wpisem dowiodłeś, że masz całkowitą rację. btw. o co Ci chodzi z tym obnażaniem?

  •  

   pokaż komentarz

   @hikarukimura: Obnażyłeś się z tym że musisz coś zmienić w sposobie myślenia i działania .... to znaczy że coś jest z tobą nie tak skoro musisz coś zmienić. Nigdy nie potrzebowałem żadnego przebudzenia - jeśli chodzi o poglądy polityczne to zawsze chodziłem na wagary. Zawsze miałem prawidłowe. Jak już sie mamy obnażać... niech będzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @dred: hmmm....po pierwsze napisałem, że zmiana dokona się "w nas" co oznacza ni mniej ni więcej a społeczeństwo.
   po drugie, mówi się, że dopóki ktoś mówi, że nie potrzebuje przebudzenia - nigdy się nie przebudził tak naprawdę.
   po trzecie, czym jest prawidłowość?

  •  

   pokaż komentarz

   @hikarukimura: 1. Prawidłowość jest tam gdzie ja jestem. Zasada jest prosta. Przyznałeś się że stałeś nie tam gdzie trzeba :D. 2. Jak wcześniej napisałem ja nie jestem tą częścią społeczeństwa i znam takich którzy też nie są, która potrzebuje jakiegoś przebudzenia. Po prostu jak wczoraj słyszałem głos T. Lisa "Ludzie nie są tacy głupi jak nam się wydaje..... Są dużo głupsi". I wk#$$ia mnie to strasznie, wydaje im się że coś wiedzą i że mają prawo decydować o innych. Jedyne co chciałem na początku zakomunikować że niektórzy od dawna wiedzą co się dzieje w koło nich i nie ma zaskoczenia. Głupota jest w około i wyzysk i komuna. Nie ma ani jednego demokratycznego kraju na świecie pomijając to że demokracja nie jest taka super, nie ma uczciwych wyborów w żadnym kraju, a edukacja to cyrk na kółkach! Dziennikarze mają w dupie racje liczy się pensja, to nawet nie jest zła wola. Miłego dnia życze :D

  •  
   m.........7

   +2

   pokaż komentarz

   @dred: nic nie wiesz, piszesz jak potłuczony, sorry bracie, nie oceniam twoich wszystkich pogladów bo i po co i tez się nie da, ale pisanie że z kimś musi być coś nie tak jeśli się zastanawia nad tym co i jak robi to przejaw skrajnej ignorancji. Naprawdę tak wielbisz siebie i to w co wierzysz na swój temat że nic nie dopuszczasz, masz zapewne duże ego.

  •  

   pokaż komentarz

   @mnemonic007: Ja pisze jak potłuczony ?! ja mam duże ego ?! Gość wmawia ludziom na około że musi być w nich jakaś zmiana..... nie w każdym musi być zmiana, nie każdy jej potrzebuje.

   Twoje ego jest tak wielkie że nawet nie musisz wiedzieć na jaki temat jest rozmowa, ważne że nie rozumiesz i możesz już włączyć te swoje wywody. ignoruje co ?! Weź przeczytaj ten wątek jeszcze raz.

   I WEŹ CZŁOWIEKU NAPISZ CO MAM DOPUSZCZAĆ BO CHYBA ZAPOMNIAŁEŚ. a na swoich domysłach nie osądzaj ludzi. bo "zapewne" to troche za mało.

   Ja wiem że nic nie wiem, niestety inni nawet tego nie wiedzą i jeszcze im się wydaje że coś wiedzą, pisałem już wcześniej. Ba, nawet chcą decydować o innych.

  •  
   m.........7

   0

   pokaż komentarz

   @dred: w ogóle nie chodzi mi o to "co" należy zmieniać, tylko o to żeby nie zamykać się na zmiany, na refleksje wobec siebie a ty skrytykowałeś po całości refleksyjność i nie chcę bazować na swoich osądach, nie osądzam ciebie a to tylko refleksja na temat tego co napisałeś,
   #1. gość napisał że może ta zamiana dokona się w nas samych, podkreślam napisał "może", wskazuje że się po prostu zastanawia
   #2. nic nikomu nie wmawia jak piszesz, bardzo spokojnie napisał, Ty zinterpretowałeś to jako jakieś wmawianie i używasz jako argumentu
   #3. pisałeś że coś z kim musi być nie tak - to ohydne, bo takim zabiegiem językowym stwierdzasz co jest normalne choć to tylko twoja prawda i ludzie czytając twoje słowa zinterpretują, że jeśli coś chcą zmienić/patrzą na swoje zachowania i weryfikują to jest coś z nimi nie tak - czyli utrwalasz %@!$owe przekonanie że wartosciowe jest być absolutnie przekonanym do swoich racji, przekonań bo to świadczy o normalności - niszczy to elastyczność bo tacy ludzie się nie rozwijają i często szkodzą swoją pewności siebie, nie widzisz tych mądrych głów w tv co p@##$%$ą głupoty, oni robią ten twój schemat
   #4. piszesz "nie każdy jej potrzebuje" - zmiany moim zdaniem można widzieć tylko w jakimś konkretnym kontekście a nie ze tak albo nie - nakaz i zakaz, potrzebuje i nie potrzebuje to dwie strony tego samego, zwykła generalizacja, nie ma że się potrzebuje albo nie potrzebuje bo to rozgraniczanie jako czarne-białe. Piszesz że nie potrzebujesz nic zmieniać? cyt._ "Może w sposobie twojego myślenia, bo ja nie musze nic zmieniać. Nie obnażaj się tak"_ nie oceniam ciebie, moze jestes zajebistym człowiekiem ale akurat to co konkretnie napisałeś to tragedia i tylko do tego zlepku liter m ogę si e odnieść

 •  
  l.........s

  -4

  pokaż komentarz

  Ciekawe kim są naprawdę.

 •  

  pokaż komentarz

  uczcie się historii dzieci, zawsze byli bogaci i biedni ... i zawsze biednych w końcu robiło sie więcej i powstawała rewolucja z pięknymi ideałami.. na czele rewolucji stawali ludzie... potem dziwnym trafem stawali sie podobni do tyranów których obalili :) taka ludzka natura i wiele pokoleń minie zanim się to zmieni.
  ten filmik jest takim znakiem dziesiejszych czasów.. ludzie wierzą najpierw w jakieś bzdury typu , że edukacja , kładzenie sobie do głowy szkolnych regółek da im szczęście w życiu , bo w wieku iluś tam lat bedą mieli kase i szczęsliwą rodzinę :). potem w wieku powiedzmy 25 lat stykaja sie z rzeczywistoscią i okazuje sie ze inwestycja się jednak nie opłacała... wiec szukaja winnych.. lecz oczywiscie nigdy nie bedą winić siebie. Świat zawsze warto zmieniać, ale wypada tez wymagać od siebie i uczyć się z historii.

  •  

   pokaż komentarz

   @ks_marek: Rzeczywiście historia pokazuję jasną prawdę.
   Poza tym wystarczy spojrzeć, gdzie jest i czy było kiedykolwiek społeczeństwo "równe"? Albo są tak nieliczni, przez co niezauważalni albo zostali wchłonięci, przez społeczeństwo zarządzane przez kogoś , kto chciał poprowadzić ludzi w kwestii jakiejś idei.

   Niestety wniosek jest prosty i nie którym znany : dbaj o własną dupę, a nie o jakieś ideały.

   Do autora:
   Świata nie zmienisz, ale życzę powodzenia , bo to fajna idea.