•  

  pokaż komentarz

  Jest to jedna z tych najbardziej wartościowych imprez, która oprócz tego zyskuje z roku na rok co raz to większą popularność. Szkoda jednak że władze Krakowa mają inne priorytety niż szerzenie wysokiej kultury, której przedstawicielem niewątpliwie jest FMF. Kto choć trochę interesuje się muzyką filmową wie o czym mówię. Byłem rok temu na owym festiwalu i nie wyobrażam sobie żeby w tym roku miało go nie być. Bardzo niedobrze bo fundusze na FMF pochodzą praktycznie w 100% z kasy miasta - więc jeśli główny sponsor odmówi pomocy - Festiwal się nie odbędzie.

  Pomijając SrACTA i ACTA - tę petycję też warto podpisać:
  http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=8311

 •  

  pokaż komentarz

  Skoro tylu ludzi chce żeby festiwal był to moze niech wyciągną po pare złotych czy dolarów i zasponsorują? Albo wykupią online 2x droższe bilety?

  Kraków nie ma kasy na wypłaty zasiłków, np. za urodzenie dziecka (przez tzw. "janosikowe" zabrakło w zeszłym roku bodajze 30 baniek) ale 7 baniek ma się znaleźć na festiwal? Niestety moi państwo, możecie szermować wielkimi słowami typu kultura ale jak nie ma kasy to się deficytowych (najwyraźniej) imprez nie organizuje.

  •  
   b...........r

   +3

   pokaż komentarz

   @kukenkino: Popieram. Zaraz znowu nam podniosą ceny biletów MPK, żeby paru typów mogło się polansować na festiwalu. Kto pragnie kultury na pewno znajdzie w Krakowie coś dla siebie. Ale nie po to likwiduje się szkoły, żeby zaoszczędzoną kasę wydać na festiwal.

  •  

   pokaż komentarz

   @bumpersticker i @kukenkino: Jesteście tak krótkowzroczni jak radni z PO. Aby zarobić trzeba zainwestować! Jest impreza, przyjeżdżają turyści, wynajmują hotele, chodzą do restauracji, korzystają z MPK, lotniska w Balicach, kupują pamiątki itd. Przedsiębiorcy zarabiają i płacą podatki które trafiają do budżetu miasta. Po co miasta pchały się w organizację Euro? Myślicie że zarobek jest tylko na sprzedaży biletów na mecz?

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino: Dokładnie, budżet Krakowa leży i kwiczy. Odwołują większość imprez kulturalnych, w tym roku w zasadzie nie było sylwestra na rynku, wstrzymane zostały przebudowy dróg, chyba nawet budowa centrum kongresowego stanęła. Trudno się dziwić, że miasto rezygnuje i z tego Festiwalu, chociaż z drugiej strony jak widać jest to impreza prestiżowa. Dziwi mnie jednak, że miasto musi do tego dopłacać i kiedy zapewnienie logistyki jest naturalne, to całą kasę powinien wyłożyć organizator wraz ze sponsorami, zwłaszcza, że jest o tym głośno.

  •  

   pokaż komentarz

   Myślicie że zarobek jest tylko na sprzedaży biletów na mecz?

   @dawid006: Gdyby było faktycznie tak jak piszesz - to pewnie nikomu by do głowy nie wpadło żeby rezygnowac. Ale zapewne doswiadczenia lat porzednich pokazały że jest to impreza deficytowa, ma zbyt duże koszty w stosunku do korzyści. Za SIEDEM MILIONÓW ZŁOTYCH można urzadzić 7 takich festiwali.A skoro taki ponoć jest prestiżowy to gwiazdy niech przyjada za friko.

  •  
   b...........r

   0

   pokaż komentarz

   @dawid006: FIFA czy jak to się nazywa wymyśliła sobie u nas mistrzostwa to i kasa się znalazła. Jak Hollywood tak płacze po festiwalu to niech sypnie z milion PLN, to są dla nich groszowe sprawy. Taki Tom Cruise za "Mission: Impossible III", zgarnął 80 milionów dolarów.

  •  

   pokaż komentarz

   @bumpersticker: FIFA wyłożyła kasę na stadiony, drogi?

  •  
   b...........r

   0

   pokaż komentarz

   @dawid006: Nie FIFA, ale dostaliśmy dofinansowanie z funduszy strukturalnych, którego pewnie nie dostalibyśmy gdyby nie mistrzostwa. Może to nie był najlepszy przykład. Chociaż może i dobry. Skoro EURO 2012 miało być taką szansą dla nas, a tu się okazuje że trzeba dołożyć kupę kasy, to podejrzewam, że podobnie wychodzi bilans takiego festiwalu. Chwilowo jest ciężko, parę rzeczy trzeba odpuścić, a jeśli komuś na tym zależy to niech wsadzi w to trochę środków, zamiast "być zaniepokojonym".

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino: Gdzie wyczytałeś, że ten festiwal kosztuje 7mln. zł. ? Bo ja przeczytałem, że zmniejszono o 7mln. zł. środki na kulturę. W artykule opisany jest akurat ten festiwal, ale ucierpi wiele innych imprez. Poczytajcie sobie dokładnie gdzie radni PO zabrali a gdzie dołożyli kasy w budżecie. Zapowiadali oszczędności, a ich poprawka poprzenosiła tylko kasę z jednego miejsca w inne.

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino: Zapowiadali oszczędności, a ich poprawka poprzenosiła tylko kasę z jednego miejsca w inne.

   @dawid006: No to moze przerzucili te pieniądze tam, gdzie są bardziej potrzebne. Może kuzyn dostanie w końcu ten 1000zł za urodzenie dziecka na który czeka od września 2011 r.
   W kazdym razie tak czy siak festiwal pewnie był fajny ale ktoś uznał że nabijanie kabzy gwiazdom filmowej muzyki nie przekłada się w ogólnym rachunku na zysk. A najbardziej smieszy mnie oburzenie tych kompozytorów, taka kasa im przejdzie obok nosa ;)

 •  
  l.............z

  +4

  pokaż komentarz

  I bardzo dobrze. Kultura, sport itd. powinny same na siebie zarabiać. Dlaczego każdy ma dopłacać do festiwalu w Krakowie, Gdyni czy Warszawie skoro mieszka w #%##%%iejowicach Wielkich, a w którymś z tych miast był ostatnio 10 lat temu. Kultura musi utrzymać się sama, tak samo jak kluby powinny budować za własne pieniądze stadiony.

  •  

   pokaż komentarz

   @leniwiec_janusz: Przecież to jest kasa z budżetu miasta Krakowa, nie z budżetu państwa...

  •  
   l.............z

   +3

   pokaż komentarz

   @itus: No dobra, to dlaczego Pan Mietek który w kinie ostatni raz był za Gierka ma finansować jakiś festiwal czy stadion? Poza tym inwestycje, inwestycje, inwestycje. Drogi, uzbrajanie terenów dla inwestorów, ulgi dla firm. To trzeba wspierać, a nie festiwale i inne cuda. Gdy Polska będzie na plusie to takie fanaberie może finansować, a nie gdy się szkoły zamyka, a drogi dziurawe jak cholera.

  •  

   pokaż komentarz

   @itus: No dobra, to dlaczego Pan Mietek który w kinie ostatni raz był za Gierka ma finansować jakiś festiwal czy stadion? Poza tym inwestycje, inwestycje, inwestycje. Drogi, uzbrajanie terenów dla inwestorów, ulgi dla firm. To trzeba wspierać, a nie festiwale i inne cuda. Gdy Polska będzie na plusie to takie fanaberie może finansować, a nie gdy się szkoły zamyka, a drogi dziurawe jak cholera.

   @leniwiec_janusz: Pomimo, że Pan Mietek sam nie weźmie udziału w festiwalu to może zarobić na turyście, który przyjedzie na festiwal. Kraków to miasto turystyczne, gdzie większość ludzi utrzymuje się z różnorakiej obsługi turystów [hotele, gastronomia et cetera]. I jeżeli zabraknie tam imprez, które tego turystę mogą przyciągną to wielu ludzi straci dużo więcej niż mogłoby zyskać inwestując w organizację tego festiwalu.

   Tylko co tu strzępić klawiaturę, jeżeli większość ludzi jest tak krótkowzroczna i nie potrafi myśleć ani odrobinę perspektywicznie...

  •  
   l.............z

   -1

   pokaż komentarz

   @kanapeczka_z_kanapa: Prawie 4 lata mieszkałem w Krakowie więc wiem jak to wygląda i zapewniam Cię, że gdyby miasto postawiło na rozwój, a nie skansen jak to jest teraz o wiele lepiej na tym interesie by wyszło.

  •  

   pokaż komentarz

   @leniwiec_janusz: Ja jestem Pan Mietek i mnie kultura interesuje, bo pod kinem watę kręcę!!! Jak mi kino zamkną to nie będę miał gdzie kręcić. Nie mam samochodu, chodzę pieszo więc se wsadź te swoje drogi w tył za przeproszeniem.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie wiedziałem, że takie coś odbywa się w Polsce. Liczę, że będę miał jeszcze okazję, aby to zrobić.

 •  

  pokaż komentarz

  Wystarczy przejrzeć budżet miasta Krakowa: http://www.bip.krakow.pl/zalaczniki/dokumenty/n/83213/karta strona 16, pozycja 750, dokładniej 75095. Na pewno znalazłby się w nim co nieco, ale na premie dla urzędników zawsze się znajdzie. Fakt, janosikowe to wielkie oszustwo. W rezerwach pozycja 758, też jest trochę luzu. Zapłacę tyle samo co na dobry mecz. Pozdrawiam