•  

  pokaż komentarz

  Niech mi ktoś wytłumaczy czemu w TYM filmie kierowca karetki na siłę chce przejechać lewym pasem przez skrzyżowanie, gdy prawy jest cały wolny i bez najmniejszego problemu mógłby tamtędy przejechać. Chodzi o sytuacje z 0:30 i 2:19

  •  

   pokaż komentarz

   @unearth: Dlatego, że w Polsce wyprzedza się lewą stroną. Oczywiście kierowca samochodu uprzywilejowanego może omijać przepisy, które utrudniają mu dotarcie do celu, jednak to go nie zwalnia z myślenia.

   Wyprzedza prawym pasem w tej sytuacji ponieważ było to zachowanie bezpieczniejsze. Nigdy nie wie jaki manewr wykona kierowca samochodu cywilnego. Gdyby karetka zjechała gwałtownie na prawy pas, w tym samym momencie mógłby to zrobić zwykły kierowca i doszłoby do niepotrzebnego ostrego hamowania, opóźnienia w czasie, w najgorszym przypadku kolizji, która uniemozliwiłaby dojechnie do poszkodowanego.

   @status86: Zresztą autor znaleziska powinien Ci to jeszcze jaśniej wytłumaczyć. Pracuje jako kierowca w pogotowiu ratunkowym- było AMA.

  •  

   pokaż komentarz

   @trueno2: no dziwne, wszyscy mogą wyprzedzać z prawej strony a pan w karetce nie
   Po jednym filmie trudno coś wyrokować, ale odnoszę delikatne wrażenie że kierowca z tego filmu nie do końca nadaje się do tej pracy. Prawie zerowy ruch, może jeden korek do świateł gdzieś był a on nie wyprzedzi z prawej...

   z drugiej strony do szału doprowadza mnie widok kierowców, którzy stojąc pierwsi na światłach, nie ruszą się do przodu żeby zrobić miejsce karetce za nimi, no bo przecież mają czerwone światło! przecież jakby wjechali kołami na przejście dla pieszych to by był grzech ciężki, w tym samym czasie karetka stoi za nimi, nap#$$$$!a sygnałami i czeka na zielone a ktoś właśnie umiera gdzieś tam czekając na karetkę.

  •  

   pokaż komentarz

   @plaster: Tak można wyprzedzać, jednak ogólne [niepisane] zasady mówią, że bezpieczniejsze wyprzedzanie odbywa się z lewego pasa.

   W terenie zabudowanym zjeżdżając z krzyżówki jednopasmowej na drogę dwupasmową również możesz zająć prawy lub lewy pas, jednak powinno zając się prawy.

   Polska to nie Anglia i jezdzimy prawą stroną.

   Ps. Pan z karetki zresztą zaraz skręcał w lewo, więc dodatkowe manewry w tym momencie nie są wskazane. Trzeba przewidywać to co się będzie działo za chwilę, dlatego lepiej poczekać sekundę aż kierowca zjedzie, niż przy znacznej prędkości manewrować z lewego pasa na prawy. - opisuję sytuację z 30 sekudny filmiku.

  •  

   pokaż komentarz

   @trueno2: hm..ze tak powiem..filmiki niestety dosyć stare i może znalazły by sie lepsze do zobrazowania problemu ( nie zawsze kumam decyzje kierowcy w filmie) ale podejrzewam ze faktycznie to z winy tzw. ograniczonego zaufania :) aczkolwiek ja bym pojechał inaczej ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @unearth: wydaje mi sie, ze karetki musza miec jakies swoje przepisy/reguly ktore to okreslaja, bo czesto to widzę ze karetka jedzie lewym pasem i za nic nie chce zjezdac na prawo

  •  
   O........n

   +2

   pokaż komentarz

   @unearth:
   Koleś chce chyba udowodnić problem, który istnieje, ale z braku w tym czasie większysz przeszkód sam je zaczął stwarzać.

  •  

   pokaż komentarz

   @lolomanoloo: ale jakie przepisy, reguły ? już sa! jedzie pojazd uprzywilejowany zjedz na bok, przepuść zrób co cokolwiek byle nie utrudniać przejazdu! A no i nie gon, nie wyprzedzaj nie "siedź na ogonie" i nie korzystaj ze zrobionego korytarza

 •  

  pokaż komentarz

  Problem jest wart rozpropagowania i przemyślenia. Ale ja do tej akcji się nie przyłączę, ponieważ hasło przewodnie jest ewidentnie fałszywe, a nie zamierzam promować jakichkolwiek zachowań posługując się kłamstwem. "Karetki są wszędzie" - nieprawda, np. tu gdzie jestem obecnie ich nie ma, więc nie są wszędzie. Podobnie jak prowadzę samochód zazwyczaj karetek nie ma, a te drogi po których jeżdżę chyba też zaliczają się do "wszędzie".
  Problem - poważny, sposób zwrócenia uwagi - kiepski.

 •  

  pokaż komentarz

  Bardzo dobra akcja, często widać jak karetka na sygnale musi stać w korku bo kierowcy nie wiedza jak /nie potrafią/ nie chcą? zjechać i zrobić miejsca, a każda sekunda jest ważna kiedy chodzi o ludzkie życie czy zdrowie
  .

 •  

  pokaż komentarz

  warto zwrócić uwagę na ten temat. z reszta co jakiś czas poruszany
  dla zainteresowanych polecam również fan page na Facebooku Karetka to nie taxi

 •  

  pokaż komentarz

  Gdy czasami widzę jak zachowują się kierowcy na skrzyżowaniach to później płaczę w domu w poduszkę trzy noce.