•  

  pokaż komentarz

  Wykopcie chociaż za moje chęci edukacji narodu i skilla w Paincie. :-/

  •  

   pokaż komentarz

   @komarEX: Ale wiesz, że ACTA to nie tylko ściganie piratów a zamykanie całych stron internetowych? Na to nawet najlepsze vpn nic nie poradzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Siegel: Który punkt ACTA mówi o zamykaniu stron internetowych? Pierwsze słyszę. To nie SOPA.

  •  

   pokaż komentarz

   @komarEX: Właśnie to jest napisane w taki sposób, że daje mozliwość blokowania wszystkiego pod pretekstem walki z podróbkami, piractwem itp. itd.

  •  

   pokaż komentarz

   @Siegel: Nie odpowiedziałeś na pytanie: "Który punkt?". ACTA mówi co państwa powinny przyjąć i co zapewnić, ale nie precyzuje jak daleko mają być posunięte te działania.

  •  

   pokaż komentarz

   @komarEX: VPN ci nic nie da. Jak sam powiedziałeś, darmowe są bardzo ograniczone, a jak kupisz płatny. No własnie. Jak coś kupisz to musisz podać jakieś swoje dane, nawet jakby to był tylko numer konta bankowego.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ryhu7: Ta informacja oznacza tylko, że korzystasz z ich usług. Dobry VPN nie śledzi z jakich ich serwerów korzystasz. Po prostu płacisz za dostęp do ich infrastruktury.

  •  

   pokaż komentarz

   @komarEX: popraw mnie jesli sie myle, ale wedlug mnie wystarczy wlaczyc szyfrowanie ktore jest dostepne w wiekszosci popularnych klientow, bynajmniej tak omijam swoja pieprzona multimedie. Przy vpn to Ci spada transfer porownaj sobie pingi.

  •  

   pokaż komentarz

   @kosnkov: Szyfrowanie nie usunie twojego IP z trackera. Szyfrowanie zapobiega np. DPI. Nie robi cie "niewidzialnym".

  •  

   pokaż komentarz

   Jak coś kupisz to musisz podać jakieś swoje dane, nawet jakby to był tylko numer konta bankowego.

   @Ryhu7: Na świecie są bardziej upowszechnione, ale w Polsce też funkcjonują, tzw. anonimowe karty płatnicze zwane też kartami przedpłaconymi lub upominkowymi. Trzeba nabyć taką, którą można doładować gotówką we wpłatomacie lub używając SMS.

  •  

   pokaż komentarz

   @komarEX: niezła bajka o gimpie. Masz photoshopa ale boisz się o nim wspomnieć bo od kilku dni siedzisz posrany;d

  •  

   pokaż komentarz

   @Koller: nie używam PS, GIMP w zupełności wystarcza.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ryhu7: Nie trzeba ujawniać swoich danych. Można zakupić VPNa za pomocą Bitcoinów: https://en.bitcoin.it/wiki/Trade#Connectivity

  •  

   pokaż komentarz

   @komarEX: Zapłacić można przez różne Libery Reserve albo chociażby i gotówką wysyłając ją w kopercie, ale nie o to chodzi. Naprawdę nie wierzył bym w zapewnienia dostawców VPN, że nie prowadzą logów. Gdyby tak było, mieliby po dwa wjazdy policji dziennie. Zresztą już nie raz okazywało się, że zapewnienia zapewnieniami ale jak przychodziło co do czego to grzecznie wydawano usera policji (hidemyass to dobry przykład, ale nie jedyny).

  •  

   pokaż komentarz

   @matips:
   5. Każda Strona zapewnia właściwą ochronę prawną oraz skuteczne środki ochrony prawnej przeciwko obchodzeniu skutecznych środków technicznych *17 stosowanych przez autorów, wykonawców lub producentów nagrań w związku z wykonywaniem swoich praw, które ograniczają podejmowanie wobec ich dzieł, występów i nagrań działań, na które autorzy, wykonawcy lub producenci tych nagrań nie udzielili zezwolenia lub które nie są prawnie dozwolone.

   6. Aby zapewnić właściwą ochronę prawną oraz skuteczne środki ochrony prawnej, o których mowa w ust. 5, każda ze Stron zapewnia właściwą ochronę prawną co najmniej w odniesieniu do:

   a) w stopniu określonym swoim prawodawstwem:

   (i) nieupoważnionego obchodzenia skutecznego środka technicznego dokonanego świadomie lub z dużym prawdopodobieństwem świadomie; oraz

   (ii) oferowania do publicznej sprzedaży urządzenia lub produktu, włącznie z programami komputerowymi, lub usługi jako metody obchodzenia skutecznego środka technicznego; oraz

   b) produkcji, przywozu lub rozpowszechniania urządzeń lub produktów, włącznie z programami komputerowymi, lub świadczenia usług, które:

   (i) są głównie zaprojektowane lub wyprodukowane w celu obchodzenia skutecznego środka technicznego; lub

   (ii) mają jedynie ograniczony cel handlowy inny niż obchodzenie skutecznego środka
   technicznego *18.

  •  

   pokaż komentarz

   @komarEX: Gówno prawda z tym VPNem, tym można sobie załatwić jedynie prywatność do końca tunelu. Służby mają jak na tacy - twój IP + IP końca tunelu + to co wychodzi z końca tunelu. Wystarczy tylko w czasie skorelować aktywność po obu końcach i wiadomo kto jak broi. Żeby się zabezpieczyć naprawdę tunel musiałby być terminowany na docelowym serwerze, a to jest utopia. Aha i jeszcze jedno - cała nielegalna działalność wychodzi z IP posiadacza koncentratora VPN - myślisz że jeśli do niego zapuka policja, i da mu wybór - albo sam ponosi odpowiedzialność za czyny użytkowników albo wydaje logi - to co zrobi?

  •  

   pokaż komentarz

   @kosnkov: kolega chyba nie wie jak co działa :) Tak dla laika szyfrowanie działa od twojego komputera do strony internetowej. Natomiast vpn to virtual private network i działa tak , że twój komputer łączy się z drugim komputerem który łączy się ze stroną i ruch ten też jest szyfrowany.

  •  

   pokaż komentarz

   Który punkt ACTA mówi o zamykaniu stron internetowych?

   @komarEX: 12-ty

  •  

   pokaż komentarz

   @LubieCzasamiCzytacWykop:
   TO
   Polecam MULLVAD. W pełni anonimowy, bez logów i tylko 0.8 bitcoinów za miesiąc. Działa bardzo dobrze.

  •  

   pokaż komentarz

   "ACTA nakłada obowiązek na naszego dostawce Internetów by ten przekazał organom ścigania dane osobowe abonenta od którego jest dany adres IP."

   Przecież taki obowiązek już od dawna jest. Jeśli ktoś zostanie namierzony po adresie IP to ISP musi podać dane abonenta tylko że dotyczy to wyłącznie terytorium polski a z ACTA będzie to ściganie międzynarodowe.

  •  

   pokaż komentarz

   @mantisghost: ruch z komputera na którym tunel VPN jest terminowany do strony www już nie jest szyfrowany

  •  

   pokaż komentarz

   @komarEX:
   "Każda Strona zapewnia swoim organom sądowym prawo do zastosowania szybkich i
   skutecznych środków tymczasowych:
   a) przeciwko stronie lub w stosownych przypadkach stronie trzeciej, nad którą odnośny
   organ sądowy sprawuje jurysdykcję, w celu uniemożliwienia naruszenia jakiegokolwiek
   prawa własności intelektualnej oraz w szczególności w celu uniemożliwienia
   wprowadzenia do obrotu handlowego towarów, których dotyczy naruszenie prawa
   własności intelektualnej;"

   "Każda Strona zapewnia swoim organom sądowym prawo do zastosowania środków
   tymczasowych bez wysłuchania drugiej strony, w stosownych przypadkach, w szczególności,
   gdy jakakolwiek zwłoka może spowodować dla posiadacza praw szkodę nie do naprawienia
   lub gdy istnieje wyraźne ryzyko, że dowody zostaną zniszczone."

   Moja prywatna strona internetowa jest moją własnością, tak więc państwo sprawuje nad nią i nade mną jurysdykcję. Ktoś przykładowo wrzuci link do torrenta w komentarzach. Zgodnie z wykładnią językową, organy państwa mają prawo zamknąć mi stronę, bo każda minuta zwłoki, sprawi że więcej osób może znaleźć link do torrenta, a poza tym mogę zatrzeć ślady (usunę link).

   To moja prywatna wykładnia, ale jak czytam mnogość artykułów to kontrowersja w szczególności polega na art. 12. Jak widać mnogość nieostrych pojęć pozwala na takową interpretację, dlatego jest to absurdalne i doprowadzi w przyszłości do wielu nadużyć. Trzeba będzie uciszyć delikwenta, to znajdą link na stronie i zamkną mu ją na miesiąc, dwa, bo było podejrzenia, albo nawet coś udowodnią...

  •  

   pokaż komentarz

   @Czachaaa: Tylko że ACTA nakłada obowiązek na wydanie tych danych "posiadaczowi praw". Czyli taki ZAiKS, albo nawet prywatna osoba(przypominam że posiadaczem praw autorskich jest każda osoba, której dzieło może być przeczytane i jest znane komukolwiek poza autorem - czyli każdy kto np. napisał komentarz na wykopie).
   Mało tego, zwykłe podejrzenie do tego wystarczy, czyli zdanie "Podejrzewam że doszło do naruszenia moich praw" już jest wystarczającym uzasadnieniem.

   Owszem. Jest tez zapis o doniesieniu wystarczających dowodów LUB zapłaceniu odpowiedniej kaucji, jednak kaucja ta "nie może być zbyt uciążliwa", czyli jak zarabiasz 1500 to ci mogą co najwyżej 200zł zażądać. A na dodatek jest to tylko sugestia dla urzędnika(czyli może ale nie musi). Dodatkowo kto będzie tym "urzędnikiem" leży w gestii państwa z którego składane jest oskarżenie, czyli może to być sąd, ale równie dobrze może to być jedna osoba na cały kraj która będzie klepać pozwolenia jak leci.

  •  

   pokaż komentarz

   @hasiok: Sramachi. Co ma piernik do wiatraka? Przed czym ukryje Cię wirtualny LAN ?

  •  

   pokaż komentarz

   @komarEX:

   chociaż?

   Nie badź taki skromny, w końcu w odnośniku "ukryłeś" adres do programu partnerskiego. Bezinteresownie tego nie robisz.

   Jeśli ktoś chciałby rzuicć swoim linkiem, rejestracja pod poniższym adresem:

   https://affiliate.hidemyass.com/home

   Swoją drogą trzeba być nieskończenie naiwnym, żeby wierzyć, że VPN daje nam anonimowość.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hieronim_Berelek: A może jakiś komentarz? Nie wiem czemu cytujesz mi treść ACTA, która nie zawiera nic ciekawego. Czytałem te punkty i wydaje mi się, że nie będą miały żadnego wpływu na Polskie prawodawstwo. Jeśli jesteś zainteresowany prawem autorskim, to pewnie wiesz, że zgodnie z polską ustawą (obowiązującą od 18 lat) :

   Art. 77.1. (rozdział 7)
   Uprawniony może domagać się od użytkownika programu komputerowego zniszczenia posiadanych przez niego środków technicznych (w tym programów komputerowych), których jedynym przeznaczeniem jest ułatwianie niedozwolonego usuwania lub obchodzenia technicznych zabezpieczeń programu.


   Oraz:

   Rozdział 9: Ochrona autorskich praw majątkowych
   Art. 79.
   1. Uprawniony, którego autorskie prawa majątkowe zostały naruszone, może żądać od osoby, która naruszyła te prawa:
   1) zaniechania naruszania;
   2) usunięcia skutków naruszenia;
   3) naprawienia wyrządzonej szkody:
   a) na zasadach ogólnych albo
   b) poprzez zapłatę sumy pieniężnej w wysokości odpowiadającej dwukrotności, a w przypadku gdy naruszenie jest zawinione - trzykrotności stosownego wynagrodzenia, które w chwili jego dochodzenia byłoby należne tytułem udzielenia przez uprawnionego zgody na korzystanie z utworu;
   4) wydania uzyskanych korzyści.
   (...)
   6. Przepis ust. 1 stosuje się odpowiednio w przypadku usuwania lub obchodzenia technicznych zabezpieczeń przed dostępem, zwielokrotnianiem lub rozpowszechnianiem utworu, jeżeli działania te mają na celu bezprawne korzystanie z utworu.


   Do tego:

   Art. 118^1.
   1. Kto wytwarza urządzenia lub ich komponenty przeznaczone do niedozwolonego usuwania lub obchodzenia skutecznych technicznych zabezpieczeń przed odtwarzaniem, przegrywaniem lub zwielokrotnianiem utworów lub przedmiotów praw pokrewnych albo dokonuje obrotu takimi urządzeniami lub ich komponentami albo reklamuje je w celu sprzedaży lub najmu, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.


   Jak widać polskie prawo autorskie JUŻ spełnia wymogi ACTA w zakresie artykułu, który nam elegancko skopiowałeś. Oczywiście mogłoby być bardziej lub mniej restrykcyjne i również byłoby zgodne z ACTA.

 •  

  pokaż komentarz

  A co powiecie na VPN z full-encryption zbudowany z innych VPNów?

 •  

  pokaż komentarz

  Jaka jest pewność że po wprowadzeniu ACTA, PIPA i SOPA rządy i "organizacje chroniące praw autorskich" nie wymuszą na firmach sprzedających serwery VPN udostępnienia danych klientów, albo zamknięcia tego typu firm jako "pomagających w piractwu"? Żadna.

  •  

   pokaż komentarz

   @whiskas: Nie zamyka się użytkowników za używanie VPNa.

  •  

   pokaż komentarz

   @whiskas: Trza będzie korzystać z serwerów usytuowanych w krajach, które się nie ugną.

  •  

   pokaż komentarz

   @whiskas: akurat kupisz abonament za 200zł(miesiąc gratis) i za dwa dni powstanie jakaś KUPA, która zrobi z Ciebie terrorystę i zamknie wszystko w %@%%a

  •  

   pokaż komentarz

   @whiskas:
   To tez nie jest tak do konca, ze, cyt. z wykopu "dostawca VPNa nie prowadzi żadnych zapisów na temat tego kto korzysta w danej chwili z jego usług." Mam u siebie w robocie cztery Cisco ASA 5510 wraz ze skonfigurowanymi bramami vpn, ustawienie logowania polaczen, ich raportowana jest na nich bardzo proste, trudno jest mi wiec uwierzyc, ze ktos kto oferuje usuge VPN nie loguje wejsc, wyjsc, czasow sesji, adresow IP itp itd.

   Takie wymuszenie o ktorym pisze whiskas moze byc mozliwe, kto wie, moze wtedy tacy uslugodawcy nie beda mieli wyjsca ... chyba ze ich sprzet miesci sie na srodku pustyni we Wschodnim Pernambuko czy gdzies na dalekim wschodzie Rosji, gdzie tego typu prawo nie dociera :)

 •  

  pokaż komentarz

  Coś mi się obiło o uszy, że Hide My Ass wydało usera Sony.

 •  

  pokaż komentarz

  wróżę dobre perspektywy finansowe rosyjskim firmom oferującym VPN

1 2 3 4 5 6 7 ... 12 13 następna