Przeglądasz archiwalną wersję znaleziska.

Wojciech Cejrowski: Na temat ACTA myślę...

Opinia WC o ACTA.

 •  
  Z....n

  +17

  pokaż komentarz

  Niezła (być może nie zamierzona) reklama Netflixa, ktoś ma jakieś z nim doświadczenia ?

 •  

  pokaż komentarz

  WC napisał "muzgowe"? Panie Wojtku! Czas wrócić do kraju, przypomnieć sobie zasady pisowni mowy ojczystej!

  Jednocześnie nie mogę nie przytoczyć tego cytatu:
  To władza napuszcza ludzi na siebie. To władza jest inżynierem konfliktów. To władza wydaje zezwolenia na dwie manify na tej samej ulicy o tej samej porze. To władza jednym wydaje licencję na nadawanie, a innym nie daje. To władza ustawia starych ludzi w kolejkach do aptek. To władza zabrania Ci zatrudniać tanią ukraińską sprzątaczkę. To władza każe Ci zapłacić cło za komputer, który chcesz sobie sprowadzić z USA. To władza za twoje pieniądze zamawia autostradę u Chińczyków, ale jednocześnie ta sama władza nigdy w życiu nie kupiłaby swojej własnej córce chińskiego samochodu, ani chińskiej liny alpinistycznej, ani niczego, od czego zależy bezpieczeństwo i zdrowie. To władza produkuje dziesiątki tysięcy magistrów i zapewnia im zero miejsc pracy. To władza obiecuje Ci konkretne rzeczy w exposee premiera, a potem nigdy nie rozlicza się z ich wykonania.

  •  

   pokaż komentarz

   @zakowskijan72: gdzieś mi się obiło o uszy, że on ma dysortografię, poza tym umówmy się, każdemu się może zdarzyć ;) a cytat wyjątkowo trafny, też mi się bardzo spodobał.

  •  

   pokaż komentarz

   @Constantine: odkąd pojawiła się opcja autokorekty, dysortografia to nie zaburzenie a lenistwo

  •  

   pokaż komentarz

   @ZenekSmietana: W tak długim tekście tym bardziej zapewne pisanym z dużymi emocjami, jedną literówkę można przeoczyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZenekSmietana: Niekoniecznie. Osobiście mam duży problem z ortografią i nie jest to z lenistwa. Wyobraź sobie sytuację w urzędzie czy podobnych gdzie wypisujesz pismo bez autokorekty. Najadasz się wstydu co niemiara jest to naprawdę straszne, wracasz do domu i starasz się jakoś wbić chociaż te podstawy do głowy i okazuje się, że nic z tego po 10 min zaś popełniasz ten sam błąd. Z autokorektą jest tak samo, wiele słów ma z różne znaczenie jeśli napiszesz "u" "ó", "nie" razem czy osobno i ci się po prostu nie podświetli nie zdajesz sobie sprawy z popełniania błędu do czasu aż ktoś cię nie poprawi. W sytuacjach gdzie dochodzi stres czy na szybko chcesz coś napisać robisz tych błędów jeszcze więcej. Dla ludzi nie mających tego problemu jest to dziwne jednak za mną ciągnie się to całe życie i do przyjemności to nie należy. Pisząc sms do dziewczyny szukasz zamiennika bo nie wiesz jak to napisać w szkole ulg nie było nikt wtedy nie wierzył w dysortografie a zaświadczenia od lekarzy nie były nic warte.

 •  

  pokaż komentarz

  Co do rządu - pełna zgoda. Ale co do piractwa - no sorry, ale wręcz modelowo - stereotypowa odpowiedź... Ludzie którzy udostępniają zasoby w ramach połączeń torrent czy p2p, albo na chomikach, nie zarabiają przecież na tym nic... Co najwyżej właściciele serwisów hostingowych mogą zarabiać na sprzedaży kont premium, reklamach czy ruchu generowanym na stronie... ale tak naprawdę nikt wprost na piractwie nie zarabia (no chyba, że producenci nośników i pamięci ;) ) więc wszelkie "wyliczenia" ile to ktoś tam stracił na "piractwie" są g... warte...
  Oczywiście nie mam zamiaru bronić prawdziwych złodziei żerujących na cudzym, ale przecież każdy, kto ma dłuższy staż w necie, dobrze wie jak to naprawdę wygląda... więc proszę państwa skończmy z tą obłudą...

 •  

  pokaż komentarz

  Nic dodać, nic ująć. Pan Wojtek jak zawsze trafia w sedno.

  •  

   pokaż komentarz

   @hika: Sprzeczałbym się, czy akurat zawsze trafia w sedno. Książka, filmy"boso przez świat", czyta się, ogląda się z rozdziawioną gębą.
   Nigdy nie podobało mi się to, by on się mieszał w politykę, ale nadszedł taki czas, by on samym sobą, własną osobą, odezwał się też i wspomógł coś, co całkiem jest warte wspomożenia, tego temu dziwakowi nie zapomnę :)

   I ciekawostka:
   znienawidzone lewactwo na wykopie, lewa strona parlamentu była jedyna przeciw ACTA, pamiętajmy o tym

  •  
   A....t

   +4

   pokaż komentarz

   @choleryk: ciekawe, czy zminusowali Cię za to, że nie zgodziłeś się z genialnością p. Wojtka, czy za to, że powiedziałeś prawdę o lewicy jeśli chodzi o zachowanie wobec ACTA? ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Aqwart: Coś Ci powiem, jest tak i tak, połowa sama nie wie za czym jest, bo niby są za |ACTA, aniby przeciw, oni tak naprawdę nie wiedzą przeciw czemu, a za czym szaleją, to dopiero śmieszne

   Nie wiedzą co to ACTA, możemy się pośmiać

  •  

   pokaż komentarz

   @choleryk: A ja myślałam, że lewa strona jest przeciw, żeby się podpasować pod to co akurat jest na językach i żeby robić po prostu wszystko odmienne co rząd.

 •  

  pokaż komentarz

  Troche przesadza z okreslaniem piractwa jako bezwzglednego zlodziejstwa (w koncu jest to takze darmowa reklama), ale generalnie bardzo dobrze mowi.

  •  

   pokaż komentarz

   @KrzaQ2: Dokładnie, przecież np. zespoły w Polsce żyją głównie z występów za które dostają często astronomiczne gaże w porównaniu do zarobków w Polsce. To że są wszędzie w internecie, każdy ma ich kawałki (nawet nielegalnie) to tylko dla nich wychodzi na dobre, jest ich wszędzie pełno a o to im przecież chodzi - dotrzeć do słuchacza.