Przeglądasz archiwalną wersję znaleziska.

ACTA czyli jak mozna legalnie zalatwic konkurencje

umowa handlowa jaka jest ACTA daje mozliwosc legalnego zalatwienia konkurencji. Jest to kolejny przyklad na to, ze jest to zle prawo.Nie jestem prawnikiem wiec przyklady wzialem z zycia. Jesli sa tu prawnicy, ktorzy moga wyjasnic ewentualne bledy w rozumowaniu poprosze o poprawienie w komentarzach

 •  

  pokaż komentarz

  "Jesli stwierdze ze ktos produkuje moje zatyczki do uszu to moge się domagac natychmiastowego zatrzymania produkcji, aresztowania kolesia (bo przeciez domniemywam ze koles popelnia przestepstwo) oraz tak jak mowi punkt poprzedni, domagac się pelnej dokumentacji na podstawie której będę go mogl scigac. A to wszystko bez wysluchania strony przeciwnej. Zlamana wg mnie fundamentalna zasada do obrony oraz do podejmowania dzialan przeciwko komukolwiek dopiero wtedy jeśli mam dowody popelnienia przestepstwa a nie domysly. Jest to kolejny ustep dajacy mozliwosc wykonczenia konkurencji."

  A to akurat żadna nowość:

  "To koniec Tigera!
  Sąd nakazał zajęcie wszystkich produktów opatrzonych logo popularnego napoju. (...) O wydanie nakazu wystąpiła fundacja "Równe Szanse" Dariusza Michalczewskiego. (...) Sąd podzielił naszą argumentację i swoim postanowieniem zakazał firmie FoodCare, do czasu prawomocnego zakończenia postępowania, m.in. produkcji i sprzedaży produktów energetycznych zawierających oznaczenia „BLACK TIGER”, „TIGER VIT” lub jakiekolwiek inne oznaczenie z elementem „TIGER”, niezależnie od sposobu jego przedstawiania."

  http://finanse.wp.pl/kat,108644,opage,2,title,To-koniec-Tigera,wid,12930774,felieton.html

  •  
   2....n

   +2

   pokaż komentarz

   @Tym: z tego co pamiętam to Tigera wycofali bo Food Care "zapomniał" zapłacić Michalczewskiemu przez 3 miesiące za jego wizerunek. Wczesniej dostawał ponoć bańkę na miesiąc. Dla tego zmienili z Tiger na Black ale i tak każdy wie że to ten sam produkt.

 •  

  pokaż komentarz

  No to teraz wszystkie firmy produkujące napoje "cocacolopodobne" będą musiały wywalić z etykiet napis "cola", zmienić kształt butelek a także zmienić kolor napoju z brązowego na jakiś inny

 •  
  A.....p

  +2

  pokaż komentarz

  Tymczasem w Stanach Zjednoczonych...

  SOPA, PIPA odstawione na bok, ale jest jeszcze ACTA:

  USA pushes for repressive laws (ACTA) to be passed abroad and then uses cites those laws as a reason to extend them locally.
  Stany Zjednoczone forsują represyjne prawo (ACTA) tak, aby były ustanowione (przepchnięte) zagranicą, a następnie będą powoływały się na to prawo żeby wprowadzić ja w kraju.

 •  

  pokaż komentarz

  Wiadomo co ze stroną gdzie zbierało sie podpisy, mówię o tej: http://www.wykop.pl/ramka/1018059/petycja-o-odwolanie-rzadu-donalda-tuska/
  Śledziłem, jak systematycznie swoje poparcie deklarowało to coraz więcej osób ( ponad 7k ) od kilkunasta min strona nie działa... Tylu odwiedzających? Jak u Was?

 •  

  pokaż komentarz

  Idac dalej tym samym przykladem co powyzej czyli samsung vs apple jeśli jakikolwiek sad w krajach które podpisza ACTE stwierdzi ze samsung skopiowal kolor, czcionke wymiary tabletu, to apple może się domagac znisczenia linii produkujacej ten produkt.

  O ile produkt jest wytwarzany w kraju, który podpisał ACTA, w innym przypadku cmoknij pan w trąbkę... możecie rozwalić ten transport, o ile zszedł z pokładu kontenerowca, w innym przypadku dalej proceder nie ma miejsca. Ucierpią bardziej sklepy niż producenci sprzętu, bo to sklepy u siebie na pułkach będą miały podrobiony produkt. Producent już będzie miał kabzę w kieszeni.

  Swoją drogą ACTA wprowadza nasze, JUŻ ISTNIEJĄCE I OBOWIĄZUJĄCE prawo na arenę międzynarodową. Ułatwia ZGŁASZANIE do naszej prokuratury naruszeń. Dopóki nasza prokuratura nie rozpatrzy wniosku zgodnie z naszym prawem, wspomniany prawnik z Texasu może się tylko modlić o to, że coś ugra, zwłaszcza że polskiego prawa ten pan prawnik z Texasu nie zna.

  Ale żeby nie było: są obawy, że nasz sąd pod wpływem lobbystów zainteresowanych sprawą najbardziej będzie wprowadzał coraz to bardziej pogięte ustawy. Rozwinie to skutecznie gospodarkę w krajach, które ACTA nie podpisały. Magazyny przed "strefą ACTA", linie produkcyjne poza strefą ACTA i takie tam...