•  

  pokaż komentarz

  Niektórzy nie rozumieją jak taka praca zmienia życie. Bo to nie tylko praca od 8 do 16 ale często bycie całą dobę pod telefonem, brak możliwości należytego planowania np. wyjazdów z rodziną itp. No i specyficzne warunki pracy. Te około 2 tys. po jakimś już czasie pracy ( na początek jest mniej ) to na prawdę nie jest dużo pieniędzy (tak tak, mundurówka i 13-nastka. Ale to nie jest jakiś majątek, no a mundury jednak też trzeba sobie prać, kupować różne części których nie jest mało i nie są tanie). Tak, mówię to jako mundurowy, ale w przeciwieństwie do innych malkontentów ja kiedy uznałem że nie jest najgorzej w budżetówce to złożyłem papiery i oto jestem. A niektórzy wolą krzyczeć "za dobrze im! zabrać im wszystko!" A zapewniam was, gdyby nie przywileje dla służb typu wcześniejsza emerytura to 100% kolegów z pracy by się zwolniła, ta praca na prawdę daje popalić. Więc przywileje nie są za darmo.
  No a podwyżkę bym chciał jak każdy, co w tym dziwnego? Uważam że przynajmniej tym początkującym w służbie należy się jak psu buda za to co muszą nieraz znosić.

  •  

   pokaż komentarz

   @PiterCK: Każda praca zmienia życie! Jak tobie jest tak źle, zostań przedsiębiorcą zobaczysz co to jest prawdziwa praca no i bycie pod telefonem cała dobę, zmaganie się z absurdem polskiego prawa i polskich urzędników, a jak po opłaceniu wszystkich składek pracowników, zostanie Ci na czysto 2-3k to będziesz mega happy! A gdyby nie przywileje w budżetówce to nie było by tylu desperatów chcących po 15 latach mieć emeryturę tylko zostali by zapaleńcy którzy w to wierzą, lepiej 10 ludzi z powołania niż 100 etatowców.

   aha zapewniam Cie że przez pierwsze kilka lat nie wyjedziesz z rodziną na wakacje :) , nie dostaniesz domku nad morzem, ani dodatku wakacyjnego i czego tam jeszcze wam nie dają...

  •  

   pokaż komentarz

   @PiterCK: Mamy kapitalizm, jeżeli Ci tam nie pasuję, nie podoba się i jest ciężko to zmień pracę. Na siłę raczej nikt ciebie nie trzyma.

  •  

   pokaż komentarz

   @PiterCK: 2tys to nie jest dużo to fakt, ale to nadal więcej niż 50% społeczeństwa. Emerytura ustalana z ostatniego (ostatnich3?) miesiąca i przypadkowe podwyżki tuż przed? Rzeczywiście jest to fair.

   Za te przywileje ludzie płacą. Na pewno znajdą się chętni do pracy w policji nawet przy wieku emerytalnym 25lat pracy, więc czemu wszyscy mają się dokładać żebyś w wieku 36 lat mógł już nic nie robić? Pamiętaj, że na twoją emeryturę pracują ludzie. Kasa nie jest z jakiegoś systemu zwanego państwem tylko od ludzi. Oni zapieprzają żebyś mógł wcześniej na nią przejść.

   Tak jak kolega wyżej pisał zostań przedsiębiorcą i zobacz jak to zmienia życie. Praca to 24h na dobę. Siedzisz na piwku z kumplami i zastanawiasz się nad dzisiejszymi problemami z firmy i jak je jutro rozwiązać. Jadąc z firmy do domu myślisz co trzeba jeszcze w domu zrobić, zaplanować jutrzejszy dzień i ciągle myślisz nad sposobami by coś zarobić.

   Ja jako przedsiębiorca nie mam płatnych urlopów, ściemnionych L4, czy sensownego chorobowego.

   Policjant to zwykła praca (jeszcze zależy czym dokładnie się zajmuje oczywiście). Jako policjant możesz dostać w mordę, jako pracownik biurowy możesz mieć zawał. Kreowanie policjanta jako mega niebezpiecznego zawodu to moim zdaniem przesada.

   I najważniejsze policjant to służba a nie władza.

   I tak btw to jeśli podwyżki dla policjantów nie przeszły to znaczy (moim zdaniem) że budżet jest w naprawdę czarnej dupie (ostatnia reakcja Rostowskiego, słowa Pawlaka + brak podwyżek).

  •  
   p.....h

   +1

   pokaż komentarz

   @thetot:
   Twoja ostatnie zdanie, że budżet jest naprwadę w czarnej dupie nijak ma się do następującego cytatu z artykułu:

   "Senatorowie PO niczym maszynka do głosowania odrzucali wszystkie poprawki mniejszości, także dotyczące budowy dróg - z jednym wyjątkiem: senatorowie nie pozwolili na zmniejszenie o 1,5 miliona zł wydatków bieżących w części „Kancelaria Prezesa Rady Ministrów” przeznaczonych na utworzenie rezerwy celowej „Remont drogi S16 Mrągowo – Orzysz”. Czy to nie przypadkiem droga do ośrodka wypoczynkowego rządu na Mazurach?"

  •  

   pokaż komentarz

   @p27tech: no jakby tak było to prawdą to byłoby to mistrzostwo w zdzieraniu pieniędzy przez tych gnoji. Jako pierwsi powinni uderzyć się w pierś, ale tak t już jest jak ci co kontrolują ich pracę mogą to robić raz na 4 lata.

  •  

   pokaż komentarz

   @thetot:
   1. Nie policja, Służba Więzienna
   2. Czy ja powiedziałem, że mi źle, że nie pasuje? Nie, zaznaczyłem że poszedłem tam bo mi się wydawało dobrze.
   3. Nikt nie kreuje niczego na siłę, ale odpowiedz sobie na pytanie, czy za niecałe 2000 poszedłbyś pracować w więzieniu/ niebezpiecznej dzielnicy/ wynosząc spalone ciało z walącego się budynku (służba dowolna)
   4. To, że ludzie zarabiają mniej to doskonale wiem, ale czy powinniśmy mieć tendencje równania do dołu, czy może do góry.
   5. @1125lol rzeczywiście, lepiej 10 osób z powołaniem niż 100 etatowców. Chciałbym widzieć jak do gaszenia stodoły przyjedzie jeden zajawkowy strażak, 10 policjantów obstawi cały mecz a pół strażnika ogarnie spacer 160 więźniów
   6. Bycie przedsiębiorcą to na pewno ciężki kawałek chleba, zdaję sobie z tego sprawę, nie wiem czemu to przywołujecie, zrobiliście ze mnie pana "wszystkim dobrze tylko ja mam taki psi los" a przecież nic takiego nie napisałem. Ja tylko napisałem, że służba wszelaka to naprawdę cięższa sprawa niż się wydaje (tak wiem, są wyjątki, łatwe stanowiska itp.)

   A nie oszukujmy się, to służby kreują nasz najbliższy świat takim jak go widzimy, politycy tylko dyrygują tam gdzieś z chmur, tu na ziemi służby (nie tylko mundurowe, urzędnicy, sł. zdrowia itp.) tworzą ustrój. Dlatego dobrze by było, żeby mieli oni jakąś zachętę do dobrej pracy a nie tak byle odj$%%ć co swoje i sfrustrowany wrócić do domu. Teraz pewnie wyjdzie że mam się za niewiadomo kogo i chcę więcej kasy, ale cóż, dyskusja jest dyskusją.

  •  

   pokaż komentarz

   A jeszcze jedno mi się przypomniało, wiecie, że na Euro potrzeba wieeelu policjantów. Wiecie dlaczego te podwyżki dla wojska i policji miały być? Bo chętnych nie ma tyle ile trzeba. W wielomilionowym kraju nie można znaleźć kilka tys. chętnych do pracy w policji. Skoro mamy taaaaaak dużo przywilejów i ociekamy tłuszczykiem, dlaczego nie ma chętnych? No bo jak się bliżej przyjżeć to nie jest tak rózowo jak zwykło się sądzić, to jest takie społeczne przekonanie że "oni to mają dobrze" ale jak poszukują chętnych to nikt nagle tak dobrze nie chce mieć. Dlaczego?
   Znów, nie mówię że jest w służbach źle i bida z nendzom, tylko chcę trochę rozwiać ten mit zajebistości. Dziękuję jeśli ktoś przeczytał moje nudne wywody.

  •  

   pokaż komentarz

   @PiterCK:

   3. nie chciałbym być strażakiem za 2k, nie chciałbym być ochroniarzem za 2k, nie chciałbym wywozić śmieci za 2k itp itd To, że czegoś nie chciałbym robić za tą kasę nie jest żadnym argumentem. Zgadzam się, że 2k dupy nie urywa, ale zadawanie mi pytania czy chciałbym pracować w niebezpiecznej dzielnicy za 2k to manipulacja (nawet za 4 bym nie chciał), bo mam inny charakter pracy, który sam sobie wybrałem i jest mi odpowiedni. Tak jak i ci którzy są obecnie w mundurowych. Natomiast znajdą się tacy, którzy dla odrobiny władzy i możliwości poznęcania się nad kimś w imię prawa robiliby to jeszcze taniej. To tak jakbym się ciebie spytał czy pracowałbyś jako programista za 2k? Odpowiesz, ze tak? To zapraszam.

   4. Z budżetówką jest taki problem, że cholera wie gdzie ta kasa jest przepieprzana, bo w budżetówce średnia płaca jest o blisko 20-30% wyższa niż w przedsiębiorstwach, a "wszyscy" w budżetówce wciąż mało zarabiają. Gdyby firma prywatna obsługiwała więzienie ni byłoby problemu, bo rynek ustalałby ceny/wypłaty a i kierownicy/dyrektorzy myśleliby o tym jak dobrze zagospodarować pieniądze i bardzo możliwe, ze zarabiając więcej wasze więzienie mniej kosztowałoby podatników.

   "A jeszcze jedno mi się przypomniało, wiecie, że na Euro potrzeba wieeelu policjantów. Wiecie dlaczego te podwyżki dla wojska i policji miały być? Bo chętnych nie ma tyle ile trzeba. W wielomilionowym kraju nie można znaleźć kilka tys. chętnych do pracy w policji. Skoro mamy taaaaaak dużo przywilejów i ociekamy tłuszczykiem, dlaczego nie ma chętnych?"

   Są jeszcze takie rzeczy ponad wypłatę i emerytura. PR. Szacunek do służb wynikający z ich pracy. Do policji najczęściej ma się stosunek obojętny bądź zły (choć SM ma dużo gorszy) - to nie jest zawód szanowany tak jak policjanci by chcieli, bo ludzie nie chcą policjantów, którzy przypieprzają się o byle gówno, a gdy jest jakaś bójka to stoją 100m dalej i udają, że nie widzą, a gdy ktoś komuś coś ukradnie to są bezradni lub powiedzą, ze dla 500 zł to nie warto. Nie wiem czy to wynika z przepisów czy mentalnego betonu, ale rzadziej zdarzają się policjanci, którzy chcą pomóc (choć może ci wk%!#iający są bardziej widoczni).
   Taka ogólna opinia przekłada się na to co mówi się w domach i co słyszą dzieci, które czasem sobie myślą kim chcą być w przyszłości i zły obraz zapisany w pamięci nie zniknie łatwo.

   Tak abstrahując to kto wg Ciebie powinien zarabiać najmniej (jakie zawody)? Jaka stawka byłaby już dla Ciebie zadowolająca? Jakie prace uważasz za lekkie? Jakie uważasz za ciężkie?

  •  

   pokaż komentarz

   @thetot: Zgodzę się z Tobą, Policja ma bardzo zły obraz i często słusznie, są służbiści pastwiący się nad ludźmi bo oni są "władzą", są jeszcze inne typy. Wynika to z poprzedniego ustroju i naleciałości, które przechodzą na kolejne pokolenia policjantów. Ale zmienia się to na lepsze, ten beton jest powoli rozkuwany (studiuję z policjantami, jeden ma 15letni staż pracy i podkreślają że idzie ku lepszemu). Oczywiście debili pełno będzie zawsze...

   Ad.4 Z jednej strony masz absolutną rację, że więzienia powinny zarabiać na siebie i być zarządzane bardziej "przedsiębiorczo", niestety wszystko regulują ustawy, które są jakie są i robią z zakładów pensjonaty. Natomiast powierzenie ochrony firmom prywatnym... no to jest niezbyt udany pomysł. Powiedziałbym nawet, że byłoby to jak samobójstwo, ale to temat na osobną dyskusję, nie chcę się tu rozpisywać.
   P.S. Jak rynek ustalałby wypłaty? Co masz na myśli? Bo jeżeli to że 100% kosztów więzień ma być pokryte z pracy więźniów to jest to nierealne. Ochrona itp. kosztuje za dużo i uwierz mi, musi tak kosztować.

   Kto powinien najmniej zarabiać? No to jest pytanie poniżej pasa, chyba nikt nie jest w stanie na to pytanie udzielić poprawnej i mądrej odpowiedzi. Ale gdybym miał odpowiedzieć, na pewno nie wskazałbym na osoby utrzymujące ład społeczny ( i nie z przyczyn osobistych) :)

   Zadowalająca stawka to taka, gdzie mogę sobie pozwolić na mieszkanie w mieście (ok 1000zł licząc) benzyna (ok 300zł) wyżywienie dla dwóch osób (ok 500zł) studia (300zł) To już daje nam 2100. A gdzie ciuchy, kino, i inne pierdoły, gdzie oszczędności na wakacje/samochód/studia dzieci? Jak dla mnie 3000 to przy dzisiejszych cenach jest godziwy zarobek, aczkolwiek to jest moja utopijna wizja żeby tak właśnie zarabiał przeciętny kowalski, żeby przy odpowiednich oszczędnościach nie musiał ciułać każdej złotówki. Nie mówię że teraz służby powinny dostać 3000 ;)

   Jakie prace są lekkie? Nie powiem jakiejś konkretnej grupy, nie uogólniajmy, sprzedawca a sprzedawca to dwie różne sprawy, tak samo kierowca i kierowca. Mam kolegę, który pracuje w sklepie w dużej galerii i dostawę raz w tygodniu mają, więc jeżeli trafi na jego zmianę to wbije w kompa dostawę i ometkuje towar, a na codzień siedzi na necie i jak się ktoś coś spyta to porozmawia i doradzi. Zarobki na początku dostał takie jakie mam ja w tej chwili. Sam też byłem sprzedawcą, i za dużo mniejsze pieniądza wychodziłem z pracy ledwie żywy. Więc zgodzisz się, że istnieją prace lżejsze przyjemniejsze i spokojniejsze od innych?

   Jakie uważam za ciężkie? M.in. właśnie służby mundurowe, choć nie jest tak że co dzień wychodzisz z pracy zmęczony psychicznie czy fizycznie, jednak w ogólnym rozrachunku to jest to praca ciężka, nie raz dająca w dupę tak, że się odechciewa wszystkiego (mam w rodzinie 2 żołnierzy, strażaka, znajomych policjantów z różnych wydziałów i stanowisk, każdy miał chwile załamania i problemów) Do tego praca na budowie, siedzenie przy biurku 8h, każda praca może być ciężka i występuje w ciężkiej odmianie

 •  
  n.......i

  0

  pokaż komentarz

  a co maja media mowic jak sa kontrolowane przez Państwo.

 •  
  m.....c

  -4

  pokaż komentarz

  Niepoprawna grupa.

  Zakop.