...
 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Bochen2000: Teraz po zimie to już kompletnie tragicznie to wszystko wygląda. Reklamy i ulotki walające się po chodniku rozmoczone przez deszcz. Jeszcze w dodatku psie kupy - pal licho te na trawnikach (jeszcze ujdzie znieść), ale już nie rozumiem dlaczego właściciele nie reagują gdy pies robi centralnie na chodniku (nawet poprzez odciągnięcie na bok, nie mówiąc już o wyczynie jakim jest sprzątnięcie) o.O

  •  

   pokaż komentarz

   to, że niemcy nie zrównali jej z ziemią. Aha - co do syfu to moja opinia jako łodzianina, nie chcę nikogo obrazić, ale jest mi naprawdę przykro z powo

   @Bochen2000: Tak szczerze to Łódź to miasto z wielkim potencjałem. Ponieważ jest to olbrzymie względnie nowe miasto, jest czymś innym niż pozostałe miasta w Polsce. Syfem jest mentalność łodzian, ich zakompleksienie na punkcie własnego miasta. Wystarczy nawet obejrzeć film "Aleja gówniarzy" (określany jako jeden z najbardziej łódzkich filmów) - film o jednym wielkim kompleksie. Mówicie syf bród - to jest wszędzie, ale wszędzie mieszkańcy mówią o swoich zaletach a nie krzyczą jak u nich źle. Łodzianie nie wstydźcie się Łodzi.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   a widok tej ruiny kazdego dnia to dwie zupelnie inne sprawy. Mieszkam tu od urodzenia, znam to miasto bardzo dobrze. Jest tu duzo ladnych miejsc ale tak naprawde to nic nie zmienia. Centrum oprocz Piotrkowskiej (nie calej) to w wiekszosci krajobraz post apokaliptyczny - cos jak prypeć zamieszkana przez lumpow, meneli, ludzi ktorym alkohol zniszczyl zycie, mozgi, rodziny. Jest brudno, smierdzi, sypie sie tynk, a ulice sa dziurawe i syfiaste. Skoro ja jako mieszkaniec mam takie zdanie o tym miejscu to zastanawiam sie jak patrzy na to miasto ktos z zagranicy. A juz najbardziej smieszy mnie proba nakrecania jakiegos ruchu turystycznego tutaj. Kto o zdrowych zmyslach jedzie do Lodzi zwiedzac? Co zwiedzac? Famuły przyfabryczne? Kocham to miasto, nigdzie indziej nie moglbym mieszkac, a jednoczesnie nienawidze tego jak wyglada i nienawidze tych ktorzy je doprowadzili do takiego stanu.

   @Bochen2000: Mieszkam w Łodzi od trzech lat, myślę że już poznałem lokalny syf (który nie trudno zauważyć). Poprzedni post był krótkim podsumowaniem tego co widzę w Łodzi. Marudzi się, że w Łodzi nie ma wielkich marek, firm. Nie ma ich z powodu wizerunku miasta, miasta pełnego brudu i żuli. Jednak ten wizerunek kreują sami łodzianie.
   Przyjezdzając do Łodzi byłem pełen niepewności, znajomi z Łodzi nie nastawiali mnie pozytywnie. Szkoda, że sami nie mieli świadomości, że mają jedne z lepszych pubów w Polsce, najlepsze muzeum sztuki współczesnej w Polsce, miejsce których się nie spotka w Polsce, jeden z największych cmentarzy żydowskich w europie, fragment kanałów które można zwiedzać i wiele innych.
   Miałem okazje startować w rekrutacji na łódzką filmówkę, byli tam ludzie z całej Polski i nie tylko, byli zauroczeni Łodzią. Mieli świadomość żulerstwa i tego że Ci żule niszcz zabytkowe kamienice, ale oni dostrzegali głównie kreatywny potencjał tego miasta, to że jest inne. Czemu sami łodzianie tego nie widzą? Przywykli? Zostali stłumieni przez resztę kraju która im mówi, że w Łodzi to syf, bród i nic więcej?

  •  

   pokaż komentarz

   @Bochen2000: Oczywiście, że w Łodzi nie ma takich typowych obiektów turystycznych jak jakieś zamki, Stare Miasto( znaczy w sumie to jest Stare Miasto...). Ale jest cały Księży Młyn, Manufaktura, Biała Fabryka, niedługo EC1. Mnóstwo pałaców i ciekawej architektury z XIX i XX w. Co kto lubi ;p

  •  

   pokaż komentarz

   @VirtualPS:
   @Bochen2000:

   Dokładnie, byłem niedawno przejadem przez Łódź...
   Obraz nędzy i rozpaczy.

  •  

   pokaż komentarz

   Centrum oprocz Piotrkowskiej (nie calej) to w wiekszosci krajobraz post apokaliptyczny

   @Bochen2000: Nie wyłączałbym Piotrkowskiej z krajobrazu nędzy i rozpaczy. Mam do niej ogromny sentyment, całe liceum i większość studiów piło się albo w pubach na Pietrynie, albo jeszcze zanim za to ścigali na Pasażu Schillera ewentualnie Rubinsteina. Ale dzisiaj mam 30 lat i nic poza odrobiną sentymentu nie pozostało. Nie chodzę na Piotrkowską jeśli nie muszę, a raczej nie muszę bo wszystko co tam jest mam gdzie indziej. Bandy podchmielonych dresów, zastępy śmierdzących żuli i meneli, policja/straż przemykająca raz na kilka godzin radiowozem i mająca w dupie co się dzieje. Auta robiące sobie parking, motocykliści zloty. Tony niesprzątanych śmieci. I wszechobecny smród, smród brudu i moczu z każdej bramy. Czasem, raz na pół roku mnie skusi żeby iść i szybko przychodzi otrzeźwienie i przypominam sobie czemu tam nie chodzę. Piotrkowską traktuję jako długą ścieżkę rowerową (chociaż też nawierzchnia coraz gorsza, zwłaszcza na początku). Na spacery i zakupy wolę iść do Manu - czystej, bezpiecznej, schludnej. Na Piotrkowską? Podjechać taksówką pod Lizard czy Irish i potem tak samo do domu.
   Czemu tak jest? Przez nieudolność kolejnych władz od dziesięcioleci. Nikt o ot nie dba. W każdym normalnym mieście Centrum to wizytówka miasta, mieszkają tam ludzie których na to stać, dbają o to. A u nas? Cała Piotrkowska zasiedlona żulami i menelami mieszkającymi w melinach. Czytałem że 50% lokatorów Piotrkowskiej nie płaci czynszu! Jak ma być ładnie i bezpiecznie z takimi ludźmi? Nawet jak coś odnowią to oni to niszczą, bo to nie ich, bo mają w dupie.
   Wszystkie cudowne plany rewitalizacji Pietryny nie udadzą się nigdy bez drastycznej i odważnej zmiany - wywalić menelstwo, odnowić kamienice, przywrócić blask ulicy, niech będzie czysto i bezpiecznie, a porządni ludzie sami będą chcieli tam mieszkać i tam chodzić. A nie pieprzenie, że Piotrkowska podupada przez Manu i Galerię. Po co mam iść na ulicę na której 90% lokali to banki, 5% to tanie chlanie z piwem za 4zł albo kebabownie i ostatnie 5% to lumpeksy i sklepy ze wszystkim za 4zł? Jak przyciągnąć ludzi czymś takim oraz faktem smrodu, brudu i szansą dostania w twarz?
   Trochę się rozpisałem, ale podsumowując - tak samo jak przez ostatnie dziesięciolecia tak i teraz, nie wierzę że coś się zmieni tak naprawdę. Tak ulica będzie upadać dalej. Bo robimy z nią to co jest łódzką specjalnością - usuwamy pobieżnie skutki a nie przyczyny.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bochen2000:

   Przejeżdżałem przez Łódź kilkukrotnie, nawet coś tam załatwiałem, ale na pierwszy rzut oka robi zdecydowanie odrażające wrażenie.

   Miasto wygląda obskurnie, a wiele miast już w życiu widziałem. Jest paskudne i odrażające, a wjeżdżając do niego masz wrażenie, że znajdujesz się na gigantycznym straganie - nawet jeśli takie jest tylko na pierwszy rzut oka, to ten pierwszy rzut oka niesamowicie zniechęca. Najlepszego efektu do Łodzi dodaje gęsta mgła. Wtedy miasto wygląda naturalnie - jak z horroru.

   Bez obrazy dla łodzian, ale nie rozumiem jak tak duże miasto może być tak zapyziałe i zaniedbane. Od razu mówię, nie chcę się licytować na fajne miejsca, bo Łodzi nie znam, ale chcę poznać i pozwiedzać. Być może trzeba się wkręcić w ten przemysłowy klimat.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @kabzior: Łódź się rozwija Piotrkowska też, trzeba mieć naprawdę złe nastawienie, żeby tego nie widzieć. odnawiają kamienice (wolno bo wolno) powstają nowe fajne miejsca (plac dąbrowskiego) czy Off Piotrkowska zamiast starego paskudnego china town. według mnie miasto jest na dobrej drodze by stać się najbardziej atrakcyjnym miastem w Polsce, główny problem to właśnie mentalność ludzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bochen2000: Skoro aż tak bardzo Ci się nie podoba to rozumiem, że zamierzasz zmienić miasto zamieszkania? Bo chyba nie ma sensu całe życie siedzieć i marudzić. Też jestem łodzianką od urodzenia i oczywiście zauważam niedoskonałości naszego miasta. Ale bez przesady, że cała Łódż to tylko syf, brud i ubóstwo. Problemem centrum miasta takich ul. jak np. Kilińskiego jest to, że chyba w tej okolicy jest znaczna część mieszkań socjalnych.

   @VirtualPS ok, kupy są problemem. Ale czy uważasz, że w innych wspaniałych polskich miastach nie wypływają one na wierzch gdy stopnieje śnieg lub czy nie zdarzy się, że znajdzie się takowa na chodniku?!

   Może i to nie jest najpiękniejsze z możliwych miast ale wymienione problemy występują także w innych miejscowościach, nie są jedynie broszką Łodzi. Po prostu powiedzenie "wszędzie dobrze gdzie nas nie ma" dobrze opisuje mentalność narzekających łodzian.

   Trzeba zauważyć, że małymi krokami powoli to miasto się zmienia. Kamienice są odnawiane bardzo powoli ze względu na to, że to właściciel musi zainwestować bardzo duże pieniądze w remont; powstają nowe inwestycje np. nowe centrum handlowo - usługowe Sukcesja przy Politechniki czy nowe biurowce klasy A; remonty torowisk (planowana przebudowa trasy wschód-zachód); rozpoczęto przebudowę Łodzi Fabrycznej i rewitalizację EC1. To nie jest tak, że miasto usnęło i wcale się nie zmienia. Jest po prostu bardzo specyficzne ze względu na swoją historię.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @breaker: Z mentalnością u mnie całkiem ok, zwróć uwagę że nie napisałem nic złego o Łodzi, jest tu multum miejsc które uwielbiam, kocham i uważam że są piękne (i to nie tylko Manu). Krytykuję tylko Piotrkowską, a w zasadzie sposób zarządzania nią i to co z nią zrobili włodarze. Każda odnowiona kamienica cieszy moje oko, a jednocześnie szkoda mi że za moment menele ją obsrają, pomalują sprejem a z bramy będzie walić moczem. Szkoda mi, że oglądają ją tylko podchmielone dresy i menele, bo mało kto na Piotrkowską już chodzi. A choćbyśmy odnowili wszystkie kamienice to z obecnymi lokatorami nie osiągniemy stanu o jakim marzę - centrum na miarę innych miast.
   Czy jestem łódzkim malkontentem? Może, chociaż wydaje mi się że nie, żyję tu 30 lat, mam bardzo dobrą pracę, specjalnie nie narzekam. Przez dwa lata mieszkałem w Warszawie, ale wróciłem i tu mi dobrze. Kocham swoje miasto i chyba dlatego serce mi się kraje jak patrzę na Piertynę i widzę czym jest a czym mogłaby być.

  •  

   pokaż komentarz

   @emyszka:

   kupy są problemem. Ale czy uważasz, że w innych wspaniałych polskich miastach nie wypływają one na wierzch gdy stopnieje śnieg lub czy nie zdarzy się, że znajdzie się takowa na chodniku?!

   Czy to że inne miasta też mają kupy oznacza że mam się nie wściekać że co krok prawie wdeptuję w kupę w Łodzi? ;)

   rozpoczęto przebudowę Łodzi Fabrycznej i rewitalizację EC1

   Z tym wiążę wielkie nadzieje, ciekawe co nam z tego wyjdzie :)

 •  

  pokaż komentarz

  Jak przeczytałem tytuł to myślałem, że się wojna zaczęła...
  Nie strasz ludzi.

 •  

  pokaż komentarz

  Ludzie byli podstawieni czy naprawdę wiwatowali z radości?

 •  

  pokaż komentarz

  1:05 to ten przejazd gdzie tylko jedna strona może jechać? Można tam dojechać chyba na manie jak dobrze pamietam. :P