•  

  pokaż komentarz

  Używam obecnie Ghostery, Google Analytics blokera, Web Developera (który wyłącza refferers), Adblocka, wymuszam łączenie przez HTTPS, wyłączyłem historię, wyłączyłem googlowe reklamy, dodałem do nazwy sieci wifi "_nomap", a obawiam się, że Google i tak mnie śledzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Henryk052: akurat AdBlock to podstawa do wygodnego przeglądania sieci.

  •  

   pokaż komentarz

   @Henryk052: wyłączyłem internet, nie mam telewizora, nie patrzę na billboardy, wracam ze sklepu do domu - sięgam do kieszeni po klucze a tam co? ciasteczka. :|

  •  

   pokaż komentarz

   @Henryk052: nie gryzie sie to wszystko na raz zainstalowane?

  •  

   pokaż komentarz

   @Henryk052: Dorzuć jeszcze noscript i proxy i będziesz w teorii potencjalnie prawie całkowicie bezpieczny i nieśledzony!

  •  

   pokaż komentarz

   @KwasChlebowy: Mam 25 wtyczek w Firefoxie, w tym AdBlock, Ghostery i DNT+, nie licząc skryptów od Greasemonkey i Stylisha. Działa to sobie jakoś. :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Henryk052: Bez TOR-a i tak jesteś jak 9-letnia dziewczynka zostawiona pośrodku arabskiej wioski :-/

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Henryk052: to już paranoja... zacznij się już teraz leczyć na manie prześladowania bo za pare lat będzie za późno.

  •  

   pokaż komentarz

   @KochanekAdmina: Ależ to żadna mania - osobiście też mam adblocka i (od dwóch dni) ghostery - jest po prostu szybciej i wygodniej. Przyjrzyj się kiedyś na pasku (w zależności od przeglądarki) w momencie, kiedy jakaś zwykła strona ładuje ci się bóg wie jak długo, czy przypadkiem nie czeka na google analytics - założę się, że albo na to, albo na jakiś inny syf.

  •  

   pokaż komentarz

   @Henryk052:
   Tyle masz wtyczek i nie zainstalowałeś GoogleMonkeyR ?
   To przecież podstawia przy używaniu googla.
   Jedyny bubel (ale może nie u wszystkich) to potrzeba zapisywania jego ustawien pod Operą za każdym razem po restarcie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Henryk052:
   Przez AdBlokera mnóstwo drobnych webmasterów posiadający strony internetowe/blogi (w tym ja) nie zarabia lub zarabia bardzo mało. Instalujecie go bo wchodząc na Interię, Onet, WP itp 1/4 strony to wkurzające reklamy, my drobni "przedsiębiorcy" nie stosujemy tych praktyk a itak nasze reklamy są blokowane :|

  •  

   pokaż komentarz

   @trzezwy: a nie dałoby się zrobić jakiejś listy, lub wypromować istniejącej, która blokuje reklamy na dużych stronach z agresywnymi banerami, a omijała małe stronki gdzie mamy 2 reklamy po boku? pytam, bo przyznam się, że jestem dość zielony w takich kwestiach.

  •  

   pokaż komentarz

   @trzezwy: Można łatwo sprawdzić czy AdBlock jest u kogoś włączony i jeśli jest, to wyświetlić mu prośbę o wyłączenie go na Twojej stronie. Życzliwe osoby nie przejdą wobec tego obojętnie, o ile tylko zapewnisz ich o nieinwazyjności swoich reklam.

  •  

   pokaż komentarz

   @Marmite: Stosowałem już taki komunikat i gwałtownie spadł średni czas spędzony na stronie więc wolałem żeby zostało po staremu. Inni znajomi to samo zaobserwowali jak wprowadzili taki komunikat.

  •  

   pokaż komentarz

   @trzezwy: Nie bardzo rozumiem dlaczego tak się stało. Czyżby Twoje komunikaty zbyt je#ały po oczach? :D Bo nie wiem, po prostu nie potrafię sobie wytłumaczyć, z punktu widzenia oczywiście człowieka wchodzącego na stronę, dlaczego miałbym spędzić na niej mniej czasu tylko dlatego, że strona prosi mnie o wyłączenie AdBlocka.

  •  

   pokaż komentarz

   @trzezwy:
   urzekła mnie Twoja historia:)
   opowiedz więcej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Marmite: Wchodzisz na stronę -> pojawia się komunikat z prośbą o wyłączenie adblocka -> i w tym momencie większość wyłącza stronę (może niektórzy nie potrafią tego zrobić?) komunikat w stylu: Link

   Osobiście też używam adblocka ale w filtrach wyłączone mam reklamy google, netsales, novem, onetkontekst, cpm profit i kilka innych dużych sieci reklamowych które stosują normalne formaty reklam a właśnie dzięki tym firmom blogerzy i inni drobni webmasterzy zarabiają

  •  

   pokaż komentarz

   my drobni "przedsiębiorcy" nie stosujemy tych praktyk a itak nasze reklamy są blokowane :|

   @trzezwy: ok teraz sobie wyobraź, że jeszcze nikt nie wymyślił AdBlocka. Setki internautów przeglądają sobie strony i psioczą na reklamy, które są widoczne i natrętne. Myślisz, że tacy potencjalni użytkownicy AdBlocka (który jeszcze nie powstał) będą klikać Ci w reklamy?

  •  

   pokaż komentarz

   @Henryk052: @JesterRaiin:
   Z tymi wszystkimi dodatkami, wtyczkami przy otwartych 4-5 zakładkach ile pamięci pochłania Wam Firefox?

  •  

   pokaż komentarz

   @El_Comandante:
   Momencik...
   FF 10, 6 zakładek = 330-350 Mb ram + 4 Mb na launcher wersji portable + 7 Mb na plugin-container. ;)

   @trzezwy:

   my drobni "przedsiębiorcy" nie stosujemy tych praktyk a itak nasze reklamy są blokowane
   Biednyś, ale wiesz co ? Jakoś argument o tym, że ja mam oglądać reklamy bo ty na tym zarabiasz absolutnie mnie nie wzrusza, w przeciwieństwie do argumentu Glacy, który trafnie zauważył, że Internet nie powstał jako platforma e-commerce.

  •  

   pokaż komentarz

   @faxepl:

   Przecież napisałem że nie stosujemy natrętnych reklam więc nikt by nie narzekał na nie. Nie wiem czy wiesz ale dużo reklam rozliczanych jest na podstawie wyświetleń więc np: Odwiedzasz forum internetowe każdego dnia, średnio wykonasz 20 wyświetleń czyli po 2 miesiącach właściciel forum zarobi na Tobie ok 1zł mimo że ty w żadną reklamę nie kliknąłeś. I w tym jest rzecz że ty blokujesz reklamy a właściciel nic z tego niema a przecież musi poświęcić sporo czasu na tym żeby strona funkcjonowała.

  •  

   pokaż komentarz

   Biednyś, ale wiesz co ? Jakoś argument o tym, że ja mam oglądać reklamy bo ty na tym zarabiasz absolutnie mnie nie wzrusza

   @JesterRaiin: Ale z treści strony udostępnianej dla Ciebie za darmo to lubisz sobie skorzystać, co? Wg mnie to powinno działać w dwie strony, jeśli ktoś poświęca swój wolny czas i tworzy stronę, z której aktywnie korzystam, to powinno mu się ten czas wynagrodzić - włączyć te reklamy, dać choć trochę zarobić. Każdy lubi jak wszystko jest za darmo, ale utrzymanie serwera kosztuje. Nie będzie Ci głupio, jak kiedyś strona, z której korzystasz, zostanie zamknięta ze względu na brak funduszy? Czy włączenie nienachalnych reklam i niezwracanie uwagi na nie jest naprawdę takie trudne?

  •  

   pokaż komentarz

   @trzezwy: Po 11. Nie będziesz zarabiał na reklamach.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie wiem czy wiesz ale dużo reklam rozliczanych jest na podstawie wyświetleń

   @trzezwy: nie sądzisz, że stawki za wyświetlenia byłyby wyższe, gdyby reklamy wyświetlały się tylko tym, którzy są nimi zainteresowani? Posiadacze AdBlocka raczej nie zaliczają się do zainteresowanych.

  •  

   pokaż komentarz

   @trzezwy: Ok, przedstawiłeś świetne argumenty za tym, dlaczego twórcy stron umieszczają reklamy oraz dlaczego powinno im zależeć na tym, żeby użytkownicy nie blokowali reklam. Ale z punktu widzenia użytkownika - dlaczego użytkownikowi powinno zależeć na tym, żeby nie blokować reklam? Ze współczucia dla twórcy, z litości, z wdzięczności? Jak by to miało działać? "Jestem tak wdzięczny, że będę oglądał coś, co mnie zupełnie nie interesuje, żebyś mógł zarobić pieniądze"?
   Internet działa w ten sposób, że twórca wysyła jakieś dane w świat, w sposób otwarty, ale to od użytkownika zależy, które z tych danych go interesują. To od komputera klienta zależy, czy pobierze udostępniane przez twórcę obrazki, tekst, wideo, czy nawet powybiera poszczególne zdania lub wyrazy, które chce. Tak działa HTML, tak działa Internet.

 •  

  pokaż komentarz

  Dzięki temu śledzeniu przez google widzisz reklamy skierowane do Ciebie, przez co zarobi więcej google ale też właściciel serwisu który to pozwolił Ci na niego wejść. Tak samo ze statystykami, są zbierane po to aby udoskonalać serwisy. Używanie takich narzędzi działa tylko na szkodę właścicielom serwisów z których korzystasz.

  •  

   pokaż komentarz

   @wiesiu2: Tak sobie tłumacz. Rozumiem analizę ruchu na stronie, ale 9 skryptów śledzących na stronie np. http://www.guardian.co.uk/uk to już lekka przesada nie uważasz? To jeszcze mało, parę razy natrafiłem na strony z 16-20 takimi szpiegami, sic! Jak tak dalej pójdzie to większość contentu stron to będą skrypty inwigilujące.

  •  

   pokaż komentarz

   @wiesiu2: a niech działa na ich szkodę, mam to w najgłębszym poważaniu. Tym bardziej jeśli mają na tym dodatkowo zarabiać, kij im w oko delikatnie mówiąc. Mam prawo do prywatności

  •  

   pokaż komentarz

   @bronek88: niestety wszyscy by chcieli wszystko za darmo, ale tak się nie da, nie prowadzę fundacji i nie mogę sobie pozwolić na spędzanie czasu na robieniu strony, pisaniu na nią treści aby potem ona nie przynosiła dochodu, właściciele stron zaczną wprowadzać ograniczenia niczym np spryciarze.pl (z włączonym adBlockiem nie zobaczysz filmu)

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @wiesiu2: nazwij mnie piratem, ale żadnej umowy nie zawierałem z serwisami z których korzystam, więc ich dóbr nie naruszam. Moje działanie jest niezgodne z oczekiwaniami właścicieli, to wszystko. Trochę tak jak słodycze przy kasach w supermarketach. Pomysłodawcy liczą, że zwiększą tym ich sprzedaż - mogą się przeliczyć w pojedynczych przypadkach, ale one i tak tam są, bo statystycznie się to opłaci. Gorzej, jeśli wszyscy zaczęliby to robić (Mozilla mogłaby domyślnie zwiększyć restrykcje w nowych wersjach Firefoxa i wygląda na to, że idą w tę stronę), wtedy należałoby radykalnie zmienić model biznesowy (wykopy sponsorowane, płatne subskrypcje, konta VIP, itp).

   Łatwo jest wykryć obecność AdBlocka, ale jakoś nie słyszałem o serwisie, który odmówiłby korzystania zeń z tego powodu (co najwyżej prosili o dodanie do białej listy stron), zgadnij dlaczego.

   właściciele stron zaczną wprowadzać ograniczenia niczym np spryciarze.pl (z włączonym adBlockiem nie zobaczysz filmu)
   Sprawdziłem, działa.

  •  

   pokaż komentarz

   właściciele stron zaczną wprowadzać ograniczenia niczym np spryciarze.pl (z włączonym adBlockiem nie zobaczysz filmu)

   @flash4gordon: Jak jakaś strona nie chce się otworzyć lub wyświetlić zawartości z powodu AdBlocka to zamykam ją bez żalu i wybieram inna.

  •  

   pokaż komentarz

   @wiesiu2:

   Używanie takich narzędzi działa tylko na szkodę właścicielom serwisów z których korzystasz.
   To może powinniśmy jeszcze zacząć płacić tym wszystkim serwisom ?

   Ludzie uderzający w twoją nutę zapominają o jednej prostej zależności : serwisy oferują nam jakąś treść, ale bez nas są martwe i zapomniane. Nie jest tak, że serwisy się męczą, a użytkownicy/czytelnicy pasożytują.
   Coś za coś.

  •  

   pokaż komentarz

   @flash4gordon: Nikt Cię nie nazywa piratem, ani też nikt nie będzie podejmował przeciw Tobie specjalnych kroków. Po prostu, kiedy jakiś serwis przestanie na siebie zarabiać, zniknie z sieci, lub zacznie wprowadzać płatny dostęp. Jeśli będzie dobry, to ze szkodą dla wszystkich.

  •  

   pokaż komentarz

   @wiesiu2: nie mam nic przeciwko reklamom czy skryptom analizującym ruch w sieci. Jednak obecnie większość właścicieli przesadza, reklamy zajmują często ponad 50% strony, skrypty analizujące spowalniają stronę 10-20x. Dlatego też używam adblocka i kilku innych narzędzi do blokowania tego spamu (inaczej nie da się tego nazwać) i dopiero jeśli strona mi się bardziej spodoba, ma nieinwazyjne reklamy (tak, czasem wyłączam adblocka), to niech na niej się wyświetlają.
   I mówię to jako programista, który spędza wiele godzin przy tworzeniu stron.

  •  

   pokaż komentarz

   @wiesiu2: Tak przy okazji, skoro wspomniałeś o spryciarzach: wrzuca tam ktoś w ogóle autorskie treści? Sam z siebie nie wchodzę, ale jak ktoś mi podeśle linka to zobaczę - i nie zdarzyło się, by nie był to po prostu filmik ściągnięty z youtuba z doklejonymi polskimi napisami.

  •  

   pokaż komentarz

   @wiesiu2: Ale to jest ich problem. Spamerów ze spryciarzy.pl wycinam gdzie się tylko da, i ostatnie na czym mi zależy to odwiedzać ich w tym syfie który fundują swojemu produktowi.

   Widzisz, reklamy na stronie sprzedają się tylko tak długo, jak tą stronę odwiedza ktoś inny niż reklamodawcy.

  •  

   pokaż komentarz

   >właściciele stron zaczną wprowadzać ograniczenia niczym np spryciarze.pl (z włączonym adBlockiem nie zobaczysz filmu)

   Sprawdziłem, działa.

   @flash4gordon: ach ty spryciarzu :)

 •  

  pokaż komentarz

  Eh szkoda, że promujecie używanie czegoś takiego na wykopie...

  Blokowanie Google Analyticsa to jedna głupota. Google za pomocą analyticsa Cię NIE SZPIEGUJE tak jak sobie wyobrażasz. Sprawdza tylko ile czasu spędziłeś na stronie, skąd Cię przywiodło i Twoją liczbę odsłon. To potem bardzo ważna informacja, ale nie tylko dla googla, przede wszystkim dla właściciela strony. Na podstawie danych z google analytics firmy wykupują reklamę, która jest niezbędna do utrzymania serwisu.

  Druga kwestia to Adblock. Rozumiem powód jego używania, ale nie wszyscy rozumieją co z używaniem adblocka się wiąże. Przypominam, bo może nie wszyscy są na tyle ogarnięci, że pieniążki na daną działalność w internecie nie biorą się znikąd - są od reklamodawców. Nikt nie łoży kasy na firmę i nie zatrudnia pracowników z myśleniem "a niech sobie ludzie poczytają, a ja będę 60 tysięcy co miesiąc do tyłu". Aby strona działała i dostarczała nowe treści, przychody z reklam muszą co najmniej zrównać się z kosztami prowadzenia portalu. Jeśli używasz adblocka to przyczyniasz się do potencjalnego końca danego portalu związanego z brakiem funduszy na jego prowadzenie.

  Dlatego apeluję: używajcie adblocka, ale na stronach, które czytacie regularnie i są dla Was w jakiś sposób pomocne - wyłączajcie blokowanie reklam. Ja czytam codziennie wykop, joemonster, sadistic, pclab, xtremesystems, anandtech, tomshardware. I nie blokuję ich, bo wg mnie dużo bym stracił gdyby któryś z tych portali został zamknięty. Sądzę, że każdy ma takie swoje ulubione strony w internecie - pomyślcie więc co się stanie jeśli którejś z tych waszych ulubionych zabraknie...

  •  

   pokaż komentarz

   @c22-: A co niby da tym stronom wyłączenie Adblocka, skoro i tak nigdy nie klikam na takie reklamy?

  •  

   pokaż komentarz

   @adrian17: Nie musisz klikać. Za kliknięcie jest bonus, ale nie jest ono tak bardzo ważne. Chodzi o to, żeby reklama się wyświetliła, bo zliczane są wyświetlenia. Nie wierze, że to nie było dla kogoś jasne... :|

  •  

   pokaż komentarz

   @c22-: Taki AdWords od zawsze chwalił się że liczy tylko za kliknięcia.

  •  

   pokaż komentarz

   @adrian17: Nie odróżniasz Adwordsa od normalnych reklam i nie wiesz na czym polega.

   "Reklamy będą pojawiały się w Google oraz w naszej sieci reklamowej – bez względu na wysokość budżetu. Reklamodawca płaci tylko wtedy, gdy użytkownicy klikają reklamę. "

   Tzn, że klikniesz = google płaci. Nie klikniesz = google nie płaci. Ten sposób rozliczania ma swoje plusy i minusy.

   W zwykłych reklamach jednak, zawsze chodzi o odsłony. Ważne, żeby się wyświetliła - a to czy ktoś kliknie to już inna para kaloszy.

  •  

   pokaż komentarz

   @c22-: Ok, dzięki za uświadomienie. Wydawało mi się wcześniej że Adblock tylko "chowa" reklamy bez zatrzymywania ich skryptów - często widzę jak podczas ładowania strony baner reklamowy pokazuje mi się na ułamek sekundy, po czym znika przez blokera.

  •  

   pokaż komentarz

   @adrian17: Nie musisz klikać. Za kliknięcie jest bonus, ale nie jest ono tak bardzo ważne. Chodzi o to, żeby reklama się wyświetliła, bo zliczane są wyświetlenia. Nie wierze, że to nie było dla kogoś jasne... :|

   @c22-:

   Reklamodawcy placa albo za wyswietlenie reklamy, albo za klikniecie, albo za jedno i drugie.
   Srawka za wyswietlenie jest niska, za klikniecie wysoka, a w laczonym trybie - nizsza za zarowno wyswietlenie jak i klikniecie, tyle ze niekoniecznie wychodzi to najtaniej ;)

   To potem bardzo ważna informacja, ale nie tylko dla googla, przede wszystkim dla właściciela strony.

   @c22-:

   Tu sie zgodze, bo GA jest dla mnie wygodne. Choc z drugiej strony, nic nie stoi na przeszkodzie, zebym opracowal wlasne skrypty, ktore beda skuteczniejsze, i ktorych jednoczesnie nie bedzie dalo sie zablokowac, bo beda realizowane po stronie serwera, a nie po stronie komputera odbiorcy.

  •  

   pokaż komentarz

   @sylwek2k: Wszystko zależy od umowy pomiędzy reklamodawcą a danym serwisem. Niemniej jednak odsłony są preferowane znacznie częściej, bo to, że mało ludzi klika to wie chyba każdy.

   Oczywiście, że coś stoi na przeszkodzie, abyś opracował własny skrypt. Zmarnujesz czas i pieniądze. Ja gdybym był zainteresowany wykupieniem reklamy to spojrzałbym z politowaniem na statystyki strony zliczane przez skrypt niewiadomego pochodzenia w którym autor pewnie jednym kliknięciem może dołożyc sobie milion odsłon i 10000 UU.

   Siła GA polega na tym, że statystykom z GA się po prostu ufa. Reklamodawca chce dostać PDFy z danymi właśnie stamtąd. A próba zmanipulowania GA kończy się zazwyczaj soczystym slapem od samego Google'a o czym przekonał się mój znajomy próbując nabijać statystyki w niezbyt uczciwy sposób ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @c22-:
   Nie używałbym adblocka tylko niestety nachalne/cięzkie/obciążające komputer reklamy mnie do tego zmusiły. Także nie moja wina.

  •  

   pokaż komentarz

   @c22-: może niech zamiast reklam na www zbierają kasę na utrzymanie strony? Nie jedna strona tak robi i nie ma denerwujących reklam, a na utrzymanie serwera i domeny powinno się uzbierać.

  •  

   pokaż komentarz

   pieniążki

   @c22-: nigga please...

  •  

   pokaż komentarz

   @Dobry_Samarytanin: Boże... niewiedza bije.

   Serwer do utrzymania serwisu z 2 mln użytkowników unikalnych miesięcznie to koszt, którego użytkownicy nie pokryją. Ale mam za to trudniejsze pytanie. Serwer i domena już opłacona.

   KTO OPŁACI LUDZI TWORZĄCYCH TREŚCI?

  •  

   pokaż komentarz

   @c22-: na wikipedie jakoś udało się uzbierać hmmm

  •  

   pokaż komentarz

   @Dobry_Samarytanin: Zadałem pytanie.

   Kto opłaci ludzi tworzących treści? Portal z wiedzą specjalistyczną, np. informatyka/nowe technologie typu anandtech nie może być oparty na tym, że każdy cieć będzie pisał artykuły. Kto więc opłaci specjalistów od tego, bo nikt za darmo robił nie będzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @c22-: Słuchaj, nic na siłę. Widocznie serwis nie jest wart utrzymania.
   Nie bądź jak telewizja publiczna.

  •  

   pokaż komentarz

   @c22-: hmmm a na pewno nie uzbierałoby się takiej kwoty z darowizn? Jak strona fajna to może i ludzie chętniej by wpłacali hm? Napisaliby, że za art tyle i tyle płacą i rozpisaliby ile potrzebują na utrzymanie strony oraz tych co piszą arty... jak ludzie nie będą lubić strony to upadnie... a jak będą lubić to będą wpłacać drobne kwoty... a niektórzy może i nawet większe jak stronę lubią i mają zasoby finansowe ;) Co ma trwać będzie trwać a co ma upaść upadnie ;)

   Zresztą skoro na stronę np wchodzi miesięcznie 2 miliony użytkowników to każdy "da" po 10groszy i pewnie będzie jeszcze spory nadmiar gotówki ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Rayearth: no więc właśnie... bez reklam każda strona którą lubią ludzie powinna się spokojnie utrzymać...

  •  

   pokaż komentarz

   @ICame: adblock to nic spróbuj Ad Muncher, to jest sztos ! wywala 100 % reklam!

  •  

   pokaż komentarz

   @Rayearth:
   @Dobry_Samarytanin:

   OK widzę, że za $@@%A nie rozumiecie. Spoko. Nie interesują mnie Wasze ulubione strony, ale mam nadzieję, że wkrótce któraś zakończy działalność z powodu braku kasy z reklam, a Wy w popłochu będziecie pytać "OMG JAK TO".

   EOT

  •  

   pokaż komentarz

   mam nadzieję, że wkrótce któraś zakończy działalność z powodu braku kasy z reklam, a Wy w popłochu będziecie pytać "OMG JAK TO".

   Nie wiem jak inni, ale ja poszukam innej strony o takiej tematyce.

   AdBlocker since 2005.

  •  

   pokaż komentarz

   pomyślcie więc co się stanie jeśli którejś z tych waszych ulubionych zabraknie...

   @c22-: Jak to co? Powstanie na jej miejsce następna... Naprawdę sądzisz, że jakby Wykop zbankrutował, to zostałaby próżnia na rynku?

  •  

   pokaż komentarz

   @c22-: A ja mam nadzieję, że w końcu zrozumiesz jakim marnotrawstwem zasobów naturalnych jest reklama i jeszcze nie będzie za późno dla twoich dzieci.

  •  

   pokaż komentarz

   @skrytek: Nie przetłumaczysz mu. Liczy się tylko kasa, kasa, kasa, jeszcze więcej kasy, bez względu na potrzebę istnienia a tym bardziej na trupy leżące obok.

   AdBlock, Greasemonkey a teraz Ghostery FTW!

  •  

   pokaż komentarz

   @c22-: Nie mam nic przeciwko reklamom, ale takim jak robi np. google. Jednak na wielu stronach reklamy są tak nachalne że po prostu nie da się nie używać adblocka. To właśnie przez tego typu reklamy powstały takie narzędzia.