•  

  pokaż komentarz

  chyba musza wyrwownywac straty po uciekajacych klientach

  •  

   pokaż komentarz

   @niski_poziom: E tam, takie p%@@#$!enie że zrobili to dla tych marnych odsetek. Bardziej im na pewno zależy na tym, żeby nie było żadnych problemów. A te niestety się zdarzają - złośliwość rzeczy martwych.
   Jedyne, co można im wytknąć i co jest IMO skandalem, to to, że nie informują gdzieś, że mają taką awarię. Przecież tu chodzi o pieniądze ludzi, a na tym punkcie każdy jest trochę uczulony.

  •  

   pokaż komentarz

   @sowiq: Awaria to jedno, ale np. wczoraj przez KUP TERAZ kupiono na 322920 aukcjach. Nie wiem ile rzeczy łącznie, ale nawet przyjmując, że jedno 'kup teraz' to 100zł (a podejrzewam, że dużo więcej) daje to kwotę ponad 32 mln zł. Nawet jeśli liczyć 'marny' 1% odsetek w skali roku, dziennie daje to prawie 880zł odsetek. Dziennie!
   Wiem, nie jest to zawrotna kwota, ale w ciągu miesiąca jest to 'gratis' 26000 zł, więc na pensję dla kilku pracowników jest...
   Nie biorę pod uwagę, tego, że:
   wczoraj dodano 1089225 nowych aukcji,
   licytowano na 388716 aukcjach,
   a 1070285 aukcji się zakończyło (nie wiem ile z nich zakończyło się 'sukcesem', ale przyjmijmy, że co druga na której licytowano, co daje kolejne 200.000 aukcji z których wpadnie kasa).

   Ot taka mała dygresja ;-)
   Całe szczęście ostatnio nic nie kupowałem, więc nie zauważyłem tego błędu :)

  •  

   pokaż komentarz

   @husky83: Przyjmować, że co druga aukcja zakończyła się sukcesem jest błędem imo.
   Swoją drogą fajne dane, skąd je brałeś z chęcią bym sobie w nie pozaglądał czasem.

  •  

   pokaż komentarz

   @husky83: 800 zł dziennie to Twoim zdaniem dużo? Myślisz, że tak duży serwis jest w stanie poświęcić kawałek swojej reputacji dla takich pieniędzy? I myślisz, że jak to niby wygląda? Przychodzi do programistów szef i mówi, że mają na tydzień popsuć płatności? :D

   Już pomijając to, że Twoje obliczenia są tylko domysłem. Nie wiem czemu uważasz, że średnia cena przedmiotu to powyżej 100 zł. Nie wiem czemu też zakładasz, że 100% tych zakupów było opłacanych przez PzA. Nie wiem też czemu zakładasz, że 100% PzA nie dochodziło. Przejrzałem kilka komentarzy i ludzie pisali też, że wszystko u nich działa.

   Allegro to bardzo duży serwis, z bardzo dużym zapleczem serwerowym. W takim środowisku na prawdę bardzo łatwo o jakąś awarię. A z powodu rozmiarów infrastruktury błędy znajduje i naprawia się bardzo trudno. Powtórzę jeszcze raz: jak dla mnie największym ich przewinieniem jest brak informowania użytkowników.

  •  

   pokaż komentarz

   @ElCidX: z dziennika webapi. Za niedługo będą dostępne na mojej stronce, póki co jeszcze nie dostępnej (w nowej wersji) publicznie.
   http://multizakup.pl
   Póki co stronka jest jeszcze 'stara', ale do końca marca będzie nowa wersja, zawierająca także statystyki allegro właśnie podobne do tych powyższych ;-)
   (a przede wszystkim zmieniony silnik wyszukiwania przedmiotów, statystyki to tylko dodatek do wyszukiwarki)..

  •  

   pokaż komentarz

   @sowiq: Nie napisałem, że to świadome działanie ;-) też uważam, że to awaria. 800zł dziennie to nie tak dużo, ale miesięcznie daje to wypłaty dla kilku osób.
   Dlaczego uważam, że średnia cena przedmiotu to 100zł? nie wiem. Ot tak luźna kwota. Przy czym może to być np. 10zł, a średnia ilość kupionych przedmiotó przy jednym kup teraz to 10 i na to samo wychodzi (bo wiem ile razy kupiono przez kup teraz, wiem tylko ile razy kliknięto kup teraz).
   Moje obliczenia są czysto teoretyczne, ale postaram się zaraz przygotować raport średniej ceny przedmiotu kupowanego wczoraj na allegro (ale nadal nie wiem ile sztuk kupiono...).

  •  

   pokaż komentarz

   @sowiq:
   Niestety szczegóły mam tylko dla 95 tysięcy klikniętych 'kup teraz' (skrypt zbierający dane za krótko pracuje).
   Dla tych 95 tysięcy klikniętych KUP TERAZ średnia cena jednego przedmiotu to 90.67 zł. Dużo się nie pomyliłem ;-) No i przypominam - obliczenia są z założeniem, że 1 KUP TERAZ = 1 KUPIONY PRZEDMIOT - nie mam dostępu do danych na temat ilości kupionych przy jednym 'kup teraz' przedmiotów. A niektórzy kupują więcej niż jeden przedmiot ;-)

  •  

   pokaż komentarz

   @husky83: Ok, spoko. Można więc założyć, że średnia cena przedmiotu Kup Teraz to około 100 zł. Ale nie wiesz jaki procent tych ludzi płaci za te zakupy przez PzA ani jaka część tych płatności nie dotarła do sprzedających.
   A nawet jeśli Twoje obliczenia są w 100% poprawne, to i tak uważam, że dla takiego serwisu jak Allegro 900 zł dziennie to śmieszne pieniądze. Policz sobie jaką kasę dostali za te wszystkie aukcje z prowizji. Na tych prowizjach zależy im na pewno dużo bardziej niż na niecałym tysiącu odsetek.

  •  

   pokaż komentarz

   @sowiq: będzie w statystykach, będzie ;-) Tylko muszę się najpierw uporać z podstawowymi funkcjami serwisu... A statystyki będą raczej ciekawostką. Ale prowizję też chętnie tam umieszczę. Chyba że Allegro zacznie się rzucać, że tajemnica handlowa i tyle, ale jaka to tajemnica, skoro każdy użytkownik Allegro mający dostęp do WebAPI (a każdy może mieć dostęp, wystarczy ich poprosić) może obliczyć sobie plus-minus prowizję, jaką pobiera Allegro...

  •  

   pokaż komentarz

   @husky83: Rocznie masz obrót na Allegro ok. 9mld , dziennie ok. 250 mln. A takie statystyki jak Ty to już robi chyba pół internetu :P oczywiście Cię nie zniechęcam, po prostu sam robię coś podobnego :P

  •  

   pokaż komentarz

   @krupek: Statystyki mają być tylko dodatkiem do innego serwisu. Skoro już mam wszystkie niezbędne dane, to czemu takich nie zrobić ;) Nie łatwo mnie zniechęcić :)

  •  

   pokaż komentarz

   @husky83: Wiem,wiem. Nie zniechęcam Cię. Sam musiałbym też siebie zniechęcić a tego nie robię.
   BTW uważaj jak pobierasz dane z journala i filtruj jak Ci zwraca dane o zakończonych aukcjach z przyszłości.... mi potrafi zwrócić aukcje, które "zakończą się" w 2013 roku... oczywiście takich przypadków masz może 0,01% jak nie mniej no ale przy kilku mln wpisów w dzienniku trochę się tego zbierze.
   Ogólnie w Allegro WebAPI jest straszny burdel :P

 •  

  pokaż komentarz

  Kolejna afera! dzein bez afery na wykopie to dzien stracony, ide kupic popcorn.

 •  

  pokaż komentarz

  swego czasu pracowałem w pomocny technicznej w jednym z polskich banków i dość duży odsetek reklamacji dotyczył własnie płatności z allegro, a raczej chodzi o firmę PayU, w przypadku zwrotu środków od nich to właściwie nie było szans, tak samo jeśli chodzi o sprawdzenie czemu po zapłacie wplata niedotarta, wyglądało to zawsze tak samo, my mieliśmy w systemie ze wplata wyszła od nas i poszła do payu, a w payu pieniądze znikały (czasem pojawiały się po kilku dniach)
  Problem jest taki ze PayU to osobna spółka, do której allegro outsource-uje usługi finansowe, i problem jest taki (przynajmniej nam w banku się tak wydawało), że allegro też ma pewne problemy z komunikacja z PayU

 •  

  pokaż komentarz

  Ja miałem lepszy problem. Otóż wysłałem kasę, czekam na towar, czekam i nic. Dzwonię do gościa, a facet nie odbiera. Wysłałem e-mail, dwa dni później odpowiedź, podał numer konta i prosi o wpłatę. Zaraz zaraz, przecież wysłałem kasę już dawno. No więc napisałem mu, ponownie, że na PayU ma kasę, a facet zdziwiony odpisuje, że on ma konto w pko, a nie payu i tam trzeba wpłacić kasę... Na szczęście facet poczytał trochę i skumał, ale co się nerwów najadłem czekając na listonosza...

  •  

   pokaż komentarz

   @yuio: ja zawsze wpłacam bezpośrednio na konto sprzedawcy. jeżeli ma podane dane wysyłane po zakończeniu aukcji.

  •  

   pokaż komentarz

   @r102: Ja też, nie korzystam z płatności allegro bo im zwyczajnie ufam, a o tym że kasa potrafi iść kilka dni od odbiorcy było wiadomo od początku i było to głównym argumentem przeciw pomysłowi kolesi z alledrogo.

  •  

   pokaż komentarz

   @yuio: Miałem bardzo podobną sytuację. Użytkownik allegro dawno nic nie sprzedawał i pewnie także nie kupował. Sprzedał jakąś rzecz. Ja wpłata natychmiastowa po wygraniu aukcji, zawsze tak robię. Tydzień nie ma przedmiotu, drugi tydzień, przedmiotu brak. Dzwonię poirytowany, facet na mnie z oburzeniem że jak ja śmiem dzwonić chociaż nie zapłaciłem, po kilkuminutowej konwersacji wyjaśniłem Mu co i jak :)

  •  

   pokaż komentarz

   @yuio: Ja się zawsze dostosowuję do życzenia sprzedającego, choć preferuję PayU - POK lepiej działa, czekam właśnie na zwrot pieniędzy.
   Jako sprzedawca również wolę PayU, bo jest zwyczajnie szybciej. Od czasu do czasu zdarzają się kwiatki typu [cool story]:
   -panie podaj pan konto bo ja nie mam konta w tym całym peju
   Podaję wtedy numer (mimo, że był podany w mailu) i dodaję informację o tym, że przez PayU jest szybciej i bezpieczniej, nie trzeba mieć konta PayU, wystarczy zwyczajna karta płatnicza lub konto internetowe.
   -przecież pisałem że nie mam konta peju [/cool story]

  •  

   pokaż komentarz

   @r102: i każdy może Cię zrobić w trąbę.

   Ja jeśli mam płacić z góry a nie przy odbiorze to zawsze płacę kartą - w tedy mam pewność, że w razie co kasa do mnie wróci bez mieszania w to policji i sądów.

  •  

   pokaż komentarz

   @r102:
   @thewickerman88: a ja tam wole Platnosci Allegro wlasnie dlatego, że kasa dochodzi odrazu (przynajmniej od razu przychodzi mail potwierdzajacy, przynajmniej u mnie) i można od razu sfinalizowac transakcje.

  •  

   pokaż komentarz

   @mnlf: wyjaśnij dlaczego ktoś może mnie zrobic w trąbę? Moim zdaniem PayU może mnie szybciej zrobić w trąbę, bo nie mam ani ich nazwiska ani nic poza nr aukcji, i zgłaszając sprawę policji nie wiem kogo mają ścigać, a wiadomo jak działa nasza Policja jak mają mieć doczynienia z komputerami.
   Natomiast jeżeli chodzi o ochronę kupujących allegro, to nie ma wymogu płacenia przez PayU, żeby dostać zwrot kasy.

  •  

   pokaż komentarz

   @r102:

   wyjaśnij dlaczego ktoś może mnie zrobic w trąbę?
   Może np nie wysłać rzeczy za którą zapłaciłeś.

   Bank w takiej sytuacji nie cofnie przelewu, przelałeś kasę nieznajomej osobie na własne ryzyko i teraz sam sobie ją odzyskuj.

   Moim zdaniem PayU może mnie szybciej zrobić w trąbę
   Nie jeśli zapłacisz kartą - wtedy wystarczy dosłownie jeden telefon do banku i kasa wraca (wprawdzie dopiero po około miesiącu ale Ty niczym się nie musisz przejmować to bank wszytko załatwia).

   I nie ma znaczenia kto zawinił, bank ściąga kasę z konta instytucji na którą szła płatność (czyli w tym przypadku PayU), a potem niech oni załatwiają to miedzy sobą.

   Nawet gdyby PayU czy tam inna firma której płaciłeś tą kartą ogłosiło upadłość i okazało się niewypłacalne itak dostaniesz kasę z powrotem ze specjalnego funduszu bankowego.

  •  

   pokaż komentarz

   @mnlf: no tak ale dalej nie rozumiem czemu ktoś może mnie zrobić w trąbę?
   Jak ktoś mi nie wyśle przedmiotu to zgłaszam spór i dostaję kasę od allegro. Jedynym problem może być czas w którym to będzie się działo, ale nikt mnie nie zrobi w trąbę

  •  

   pokaż komentarz

   @r102: allegro wcale automatycznie kasy nie oddaje tak jak to robi bank tylko próbuje się wyręczać policją z którą jest sporo problemów.

   Podstawowa różnica jest taka, że bank każe sprzedawcy udowodnić, że nie jest oszustem, jeśli ten nie dostarczy wymaganych dowodów we wskazanym czasie nie ma dalej żadnej dyskusji kasa wraca. (Nie tylko, że paczkę nadał ale i że dotarła wraz zawartością taką jaka powinna). Nawet jeśli ostatecznie zawini poczta/kurier to i tak banku to nie obchodzi, oddaje kasę a sprzedawca niech się potem rozlicza z pocztą.

   Allegro tak nie działa w allegro są jakieś spory, przerzucanie winy z jednego na drugiego, policja i niepewny wynik śledztwa.

   Niedawno była opisana na wykopie sprawa komputeronika która niby nie była oszustwem ale bank również ukrócił by szybko taki proceder gdyby było płacone kartą (bo wprawdzie kasę i tak by oddali z własnej woli ni mieszając w to banku ale nieuczciwy sklep który oferował towar a potem nie chciał go sprzedać był by do tyłu o prowizję z płatności kartą więc szybko zaprzedał takich działań).

 •  

  pokaż komentarz

  Przed chwilą płaciłem w ten sposób i płatność przeszła bez problemu i ma status "Zakończona". Widocznie jakiś przejściowy problem i pewnie tylko część wpłat utknęła. Wykopuje, może ktoś to wyjaśni.

  •  

   pokaż komentarz

   @vipperek: Wczoraj zakupiłem przedmiot płatność i dotarła, choć po kilkudziesięciu minutach.
   Być może masz rację i jest problem ze starszymi wpłatami, a nowe idą na bieżąco. Cały czas od kilku dni pojawiają się nowe wątki na allegro, że wpłaty nie docierają, i ludzie czekają na nie od kilku dni. Więc nie jest to odosobniony przypadek, może być opóźnienie 24, 48 godzinne, ale trzymać pieniądze przez 5 dni, i nie informować dlaczego tak się dzieje... :(

  •  

   pokaż komentarz

   @teleimpact: Ja płąciłem niedawno i wpłata była na koncie w parę min. Bez problemu. Może nie jest to problem samego allegro tylko systemu PayU, albo niektórych banków ?

  •  

   pokaż komentarz

   @ozgrozo: W bankach płatność przechodzi, nikt z użytkowników nie ma dostępu do systemu payu, to allegro powinno informować o problemach. Czy to swoich czy systemu payu, na których opiertają swoje usługi.

  •  

   pokaż komentarz

   @teleimpact: Zgoda ale to trochę dziwne że jednym przechodzą tranzakcje od razu a innym wiszą w nieskończoność. Nie ma tu jakiejś logiki lub jakiegoś jednorodnego wzorca działania :)

  •  

   pokaż komentarz

   @ozgrozo:
   kupiłem tak w zeszłym tygodniu 2 rzeczy, jedną już mam w domu, druga już idzie z chin.

  •  

   pokaż komentarz

   @ozgrozo: Sorry, że się podpinam ale chciałbym się dołączyć do prośby o wykop effect. Prowadzę sprzedaż na allegro (skala ok100k miesiąc). Sytuacja toczy się od stycznia. Przez działanie allegro otrzymaliśmy kilkadziesiąt negatywów.
   MAŁO TEGO
   UWAGA!!!!
   MAŁO TEGO
   UWAGA!!!!
   Allegro źle wylicza opłaty za prowadzenie kont. Sprawdzajcie swoją sprzedaż i to ile powinniście płacić za prowizje. W zeszłym miesiącu po skrupulatnym przejrzeniu całej sytuacji okazało się że oszukali mnie na 500zł i dopiero poprzez liczne maile doprowadziłem do zwrotu pieniędzy!!!
   ALLEGRO SIĘ STACZA!

  •  

   pokaż komentarz

   @mi3chal: Super ! Tylko jaki związek ze sprawą ?

  •  

   pokaż komentarz

   @bladys: wieszczu apokalipsu kurde :D allegro się stacza? leć na świstaka

  •  

   pokaż komentarz

   @ozgrozo:

   Może nie jest to problem samego allegro tylko systemu PayU, albo niektórych banków ?

   Ale użytkownicy, którzy zwracają się z prośbą o pomoc, są użytkownikami Allegro :-) Więc wypadałoby się zainteresować i wyjaśnić sprawę.

  •  

   pokaż komentarz

   apokalipsu kurde :D allegro się stacza? leć na świst

   @dusieqq: i co tam będę robił? Zawijał w sreberka? 90% klientów to klienci z allegro. Świstak jest nadal totalną mniejszością i nie ma szans na wybicie się