Przeglądasz archiwalną wersję znaleziska.

Uwaga, jedzie karetka!

"Kierowco, tą karetką może jechać Twoja matka! Ty też bierzesz czynny udział w akcji ratunkowej!" Materiał przedstawia rodzaje sygnałów używanych przez karetki pogotowia oraz zapis video nieprawidłowych zachowań kierowców. Komentuje je znana z programu Nauka Jazdy (TVN) instuktorka kursów na prawo jazdy - Małgorzata Mandryk.

 •  

  pokaż komentarz

  Bardzo dobry materiał, taki film powinien być nagłośniony przez media. Większość kierowców bardziej martwi się o swoje nowe alu felgi niż o to że ta karetka akurat w tym momencie może jechać bo kogoś bliskiego. Żałosne zachowanie tych z fiata odzwierciedla tylko poziom inteligencji kierowców mających po naście lat.

 •  

  pokaż komentarz

  Szczerze? Myślę, że Oni sie o nic nie martwia, po prostu najnormalniej w swiecie nie mysla. Ostatnio wogole zauwazylem, ze myslenie na drodze to cos wrecz niemodnego.

 •  

  pokaż komentarz

  Guzik a nie dobry materiał. Dobry temat, ale komentarze beznadziejne. Powiedzcie mi gdzie ten biały bus miał się ruszyć? Na rzekomo wolny pas po lewej gdzie stało auto? Zresztą sama (kobieta) na początku mówi, że "i bus, i czarny, i kombi" się źle zatrzymały.. A ten kombi? Jak ruszyły to się okazało, że jednak po prawej miał białe 406.. Najpierw by kobiecina obejrzała porządnie materiał a potem go komentowała.. No i moim zdaniem to nie była wina tych aut wymienionych, tylko pierwszych przy sygnalizatorze.. Ale mogło być tak, że kierowcy przed wymienionymi busem, czarnym i kombi słyszeli syrenę, ale w lusterkach nie widzieli wszystkiego..

  •  

   pokaż komentarz

   człowieku słyszałeś kiedyś karetkę??? Wiesz pewnie z jakiej odległości ją słychać?? A i jeżeli jesteś takim dobrym w wyciąganiu ludzkich błędów i ich ośmieszaniu to zapewne zrobisz lepszy materiał i niedługo go nam zaprezentujesz.

  •  

   pokaż komentarz

   Chyba jesteś jednym z "takich" właśnie kierowców. Zapamiętaj, że samochody powinny zatrzymać się przed skrzyżowaniem jeżeli widzą, że zakorkują przejazd.

  •  

   pokaż komentarz

   A ja tam się z tobą trochę zgadzam. Pani komentowała tę sytuację bardzo ad hoc i więcej jej się wydawało niż na prawdę widziała. Filmik jest dobry ale nie najlepszy. Najważniejsze to zainteresować problematyką i sprawić żeby kierowcy zaczęli myśleć.
   Bardzo dobrze że obnażono tych d#%!#i z youtube.

   I zauważyłem że filmik kręcony był (zauważyłem od momentu dobrego zachowania się kierowców) w Gdańsku - Hucisko, Orunia , Aleja Zwycięstwa
   JAk kogoś interesują takie programy to polecam wykopywany już nieraz cykl programów na TVP Kraków "Jedź Bezpiecznie" - odcinki dostępne w internecie, wg mnie program bardzo fachowy, link: http://ww6.tvp.pl/6287.dzialy

  •  

   pokaż komentarz

   Kierowca ma obowiązek zachować bezpieczny odstęp od pojazdu przed nim. Nie bez powodu w szkołach kierowców instruktorzy uczą aby zatrzymywać pojazd tak, aby widzieć tylnie koła pojazdu przed tobą. Tak tak wiem, jesteś zaj***stym kierowcą i potrafisz podjechać pod sam zderzak "na styk". Ale warto pamiętać o tym, że jak zatrzymasz samochód tak jak uczył instruktor to masz jeszcze dużo miejsca by zjechać na bok ustępując pojazdom uprzywilejowanym. Wielu kierowców o tym chyba zapomniało.

  •  

   pokaż komentarz

   Kobietę kojarzą z TVNowskiej "Nauki Jazdy". Bardziej po głosie poznałem i po 'ślązaczeniu' w czasie mówienia niż z wygladu... Swoja drogą, nawet ciekawy był to program - wiadomo, robiony pod widza - ale jak znajomy instruktor opowiadał, co potrafią robić kursanci na jazdach... to ten program podobno blednie. Może warto zrobić kontynuację?

 •  

  pokaż komentarz

  @Xavars Żałosna wypowiedż tak samo, jak jazda tych imbecyli za karetka w materiale.
  Może któryś z tych władców dróg pędzący rozlatującym sie fiato-lotem pomyśli raz i zrozumie po co te niebieskie mrugajace swiatelka i dzwiek, ktory zaglusza nowa techniawke plynaca w zaslaniajacyh tylnia szybe glosnikow.