•  

  pokaż komentarz

  W Polsce zapanowała ostatnio moda na opluwanie własnego narodu. Polaków przedstawia się jako antysemitów , homofobów i rasistów.
  Wykop odnośnie pokrzywdzonego Egipcjanina spotkał się z wielkim entuzjazmem wśród jewropejsko myślącej młodzieży , można było przecież pokazać jakim się jest obrońcą praw człowieka i stanąć w obronie obcokrajowca.
  Wydaje się , że współcześnie dochodzi do dyskryminacji większości na rzecz mniejszości. Ciekawe czym to się skończy.

  •  

   pokaż komentarz

   Rządami uciskanych mniejszości nad większością, jak w każdym "zdemokratyzowanym" kraju. Homoseksualiści będą ustalać standardy małżeństw, czarni dopuszczalne odcienie skóry a księża wiek dojrzałości seksualnej.

  •  

   pokaż komentarz

   Co do tej dyskryminacji wiekszości przez mniejszość to dobrym przykładem jest chyba Francja. Słyszałem od osoby studiującej w jednym z tamtejszych miast (w Metzu konkretniej), że w bibliotece zamykanej o godzinie 20 nie zostanie zgaszone światło dopóki nie wyjdzie ostatni Murzyn. Oczywiście jeśli Biały dalej bedzie siedzieć zostanie "ładnie" wyproszony zgaszeniem światła. Innym przykładem może być to, że pani w jakimś biurze na pytanie czy można dostać się do przełożonego by załatwić jakąś sprawę związaną ze studiami odpowiedziała, że niestety jest już 15 i nieczynne. Jak się łatwo domyślic chwile potem przyszedł osobnik czarnoskóry i na to samo pytanie został wpuszczony. Oczywiście została ponownie spytana przez Polaków czy można załatwić sprawę i wpuściła ich. W kraju gdzie jest wiecej ludzi rasy białej są oni paradoksalnie dyskryminowani. Nie twierdzę, że Murzynom należy sie dyskryminowanie, ale twierdzę, że prawa powinny być równe. Cóż chora, polityczno-nie-wiadomo-jaka poprawność zaczyna docierać również do Polski, kraju, który jest moim zdaniem wystarczająco tolerancyjny w porównaniu z innymi krajami (oczywiście nie biorę pod uwagę skrajnych zachowań nacjonalistycznych, które zdarzaja się na całym świecie i ich się nie wypleni).

  •  

   pokaż komentarz

   Coś w tym jest, trudno tu jednak winić użytkowników. Otrzymali na tacy wzruszającą i realistycznie brzmiącą historię. Winić trzeba dziennikarzynę, który nie pokusił się o sprawdzenie podawanych mu przez brudnego dziada rewelacji, mało tego - wytoczył najcięższe działa, jakie posiadał - bo słowa "rasizm" i "prześladowania" chyba do takich należą. Polacy to już nie ten sam naród co 15 lat temu, kiedy to obywatele po latach tzw. ucisku potrafili robić sobie zdjęcia z Murzynami albo Chińczyków na ulicy palcami wytykać. Problem rasizmu jest w Polsce marginalny i dotyczy tylko niewielkich, określonych subkultur - jakich, to chyba każdy wie. Głównie o to mi w tym tekście chodziło.

  •  

   pokaż komentarz

   W Polsce zapanowała ostatnio moda na opluwanie własnego narodu. Polaków przedstawia się jako antysemitów , homofobów i rasistów.
   Wykop odnośnie pokrzywdzonego Egipcjanina spotkał się z wielkim entuzjazmem wśród jewropejsko myślącej młodzieży


   No kompletnie nie wiem jak można Polaków tak przedstawiać. Nonsens.

  •  

   pokaż komentarz

   Zawsze tak było jest i będzie ... większym problemem jest dla nas terroryzm, który nie zabija rocznie ok 6000 ludzi niż rak przewodu pokarmowego czy choroba miażdżycowa, które zbierają niepomiernie większe żniwo.
   W psychologi ewolucyjnej ukuł się taki termin: "świat/kraina środka" (R.Dawkins) - ludzie nie dostrzegają długoterminowych trendów a zwracają uwagę na małe, nadzwyczajne przypadki, jednostkowe przeżycia. Nikt nie dostrzega bogatej i ważnej roli kościoła w życiu naszego społeczeństwa ale każdy zna ojca dyrektora czy biskupa Peca ... nikt nie dostrzega jak zmienia się w przeciągu ostatniego półwiecza sytuacja mniejszości narodowych w Polsce/Europie ale jako powiem o głodującym Egipcjaninie czy o murzynach w francuskiej bibliotece, to każdy będzie miał coś do powiedzenia ...

   Noam Chamski twierdzi, że współczesna kultura masowa nauczyła ludzi takiego postrzegania świata. Programy gdzie powtarza się kilka utartych haseł bez refleksji i polemiki. Oduczyliśmy się myślenia i analizowania faktów na rzecz pławienia się w bezużytecznym morzu informacji :)

  •  

   pokaż komentarz

   mam bardzo dobrego kumpla. jest murzynem. bywalem w pubach, dyskotekach, centrach handlowych czegokolwiek byscie sobie nie wymyslili. znamy sie ok. 10 lat. z rasizmem skierowanym w jego strone spotkalem sie 2 (slownie dwa) razy. raz na masowej imprezie (zaraz po 11 wrzesnia) jakis kretyn ochroniarz pomylil go z arabem i nie chcial wpuscic. szybka interwencja u dyrekcji zalatwila sprawe;) drugi raz ostatnio przechodzac jakis cwaniaczek wyskoczyl z tekstem o "cyganach" czy cos. ot to wszystko. niewiele tego jak na 10 lat;P
   edit bylbym zapomnial o naszej kochanej policji ;) zatrzymanie za posiadanie "suszu roslinnego" (akurat wtedy mnie na szczescie nie bylo) policjanci mowili kazdemu zeby go sprzedali, ze to jego. oczywiscie nikt tego nie zrobil. innym razem policjant nazwal go "czarnym cygankiem"

  •  

   pokaż komentarz

   hellboy: no ja też tak uważam, że jestemy dosyć tolerancyjni, a to dlatego, że u nas nie ma tylu murzynów co w USA, Francji itd Jakby była ich jakaś wieksza grupa, która zaczęła by sie rządzić to też by przestała być lubiana.

  •  

   pokaż komentarz

   OlgierdStopa
   Wcale nie "ostatnio". Słyszałeś o Krakowskiej Szkole Historycznej?

 •  

  pokaż komentarz

  Czy katolicy lub ateiści w krajach islamskich mają lżej?

 •  

  pokaż komentarz

  Może ktos jeszcze zna dra Hahasama i też coś napisze.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie tu, do zaplusowania..