•  

  pokaż komentarz

  Pewnie kozaczył do nich wagon to oberwał.

  BTW: @lewactwo opis jest książkowym przykładem lewackiej agresji i prowokacji. Zmień go, masz jeszcze 3 minuty.

 •  

  pokaż komentarz

  Przecież to ta hołota co się nazywa pato legia czy alko legia zaciągająca przy każdym słowie. Przyjeżdżają ze swoich wsi położonych gdzieś przy miejscowościach takich jak Tłuszcz i chcą być miastowi lansując się Legią.

  •  

   pokaż komentarz

   @rahowa: No to reszta ich powinna ustawić, jeśli reszta towarzystwa jest porządna to powinni umieć te malutkie grupy kontrolować, przypilnować a najlepiej to wykluczyć ze środowiska.

  •  

   pokaż komentarz

   Przyjeżdżają ze swoich wsi położonych gdzieś przy miejscowościach takich jak Tłuszcz i chcą być miastowi lansując się Legią.

   @rahowa: A myślisz że do Poznania na mecz przychodzą tylko poznaniacy, a na mecze Śląska tylko wrocławianie? Zastanów się, bo w ten sposób obrażasz również kibiców innych klubów.

  •  

   pokaż komentarz

   @plushy: Im większa grupa tym trudniej ją kontrolować, tym bardziej jak wracają gdzieś sami. W mniejszych miejscowościach zazwyczaj wygląda to znacznie lepiej i jest o wiele mniej patologii niż w dużych ośrodkach kibicowskich.
   Poza tym: 40 typa i zbite 2 szyby i 6 świetlówek :D To się chłopaki na wsi pochwalą :D

 •  

  pokaż komentarz

  Patrioci. Bronili kraju. Poza tym to na pewno prowokatorzy (policyjni albo lewaccy) zniszczyli pociąg, a ci PRAWDZIWI KIBICE (koniecznie z wielkich liter) są niewinni.

  •  
   S......r

   -56

   pokaż komentarz

   @postac: @lewactwo Tak, to wcale nie była manipulacja i o żadnych powiązaniach, tym bardziej politycznych nie ma mowy. Żałośni jesteście, bo kiedyś przynajmniej lewica miała jaja, aby otwarcie oskarżać prawicę o całe zło i vice versa,a teraz robicie to półsłówkami.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sandomir: Wybacz, ale przy okazji każdej takiej akcji kiboli zaraz pojawiają się obrońcy mówiący o prowokacjach policji i lewaków. Dlatego się z tego śmiejemy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sandomir: Ja nie jestem lewica, tylko libertarianin w rozumieniu playboyowskim :P

  •  

   pokaż komentarz

   @postac:

   Patrioci. Bronili kraju.

   Na 10-15 tysięcy kibiców którzy przychodzą przeciętnie na mecze ekstraklasy jest duża grupa osób dumnych z historii i pragnących wyrazić swoje uznanie dla osób którzy oddali życie za ten kraj.

   Jednak na te 15 tysięcy kibiców (razy kilka klubów) znajdzie się od czasu do czasu też inna grupa 20 rzadziej 50 osobowa której nie interesuje sport jednak z braku innego zajęcia jedzie na mecz kończąc go często awanturą.

   Co z tego że nie popierają ich inni kibice, co z tego że nie popierają ich ci patrioci o których mówisz. Jest to doskonała okazja aby zrównać patriotów do zwykłych chuliganów bo przecież skoro wśród kibiców są patrioci i wśród kibiców jest garstka chuliganów to patriota = bydło?

  •  

   pokaż komentarz

   @Krecik666: Wiesz, ale takie głosy pojawiają się zawsze pod takimi znaleziskami. I zawsze idą w tą stronę, Marginalizacji problemu. Jeśli to taki margines środowiska, to dlaczego się dzieje non stop? Dlaczego organizacje kibicowskie, które przecież najlepiej takich typów znają nie powiedzą im wprost "nie chcemy takich zachowań", dlaczego same kluby i organizacje kibiców śmieją się z zakazów stadionowych? Dlaczego w końcu sami kibice nie dbają o to, żeby nie było dymów? Dlaczego wybiela się ich argumentując patriotyzmem kibiców jako grupy? Jest to problem, z którym trzeba to zrobić, a nie przemilczać "bo to przecież dobre chłopaki" i szukając usprawiedliwień takich, jakie wypisałem w pierwszym poście. Bo to przecież ziomki z którymi Ci "dobrzy kibice" siedzą na jednym podwórku, potem na jednych trybunach. Może czasem lepiej sprzedać strzała na ogarnięcie swojemu, niż potem czytać o rozwalonych pociągach czy innych zadymach w GW i mówić, że to na pewno prowokacja, bo przecież to margines...
   Może i margines, ale robi i kibicom i całemu sportowi zdecydowanie więcej problemów niż świadczyłaby o tym jego liczba (skoro mówisz o promilach), albo wybielasz środowisko zanadto.

  •  

   pokaż komentarz

   @postac: >Jeśli to taki margines środowiska, to dlaczego się dzieje non stop?

   @postac: Ostatnio na dużym meczu byłem w wieku może 8 lat, ogólnie nie interesuje mnie ten sport jednak wydaje mi się że problem występuje "non stop" tylko w niektórych mediach a nie w rzeczywistości. Niestety nie znalazłem aktualnych statystyk policyjnych a tylko ich interpretację z przed roku:

   "W roku wejścia w życie nowych rozwiązań 2009 odnotowano 237 wybryków o charakterze chuligańskim, rok później tylko 152, co daje spadek aż o prawie 36% - wylicza Adam Rapacki, przypominając, że co roku w Polsce odbywa się kilka tysięcy imprez sportowych, w tym ponad dwa tysiące meczów piłki nożnej. Zdecydowana ich większość przebiega spokojnie."

   źródło: http://ekstraklasa.wp.pl/kat,1740,title,Coraz-bezpieczniej-na-polskich-stadionach,wid,13409444,wiadomosc.html

   Dlaczego organizacje kibicowskie, które przecież najlepiej takich typów znają nie powiedzą im wprost "nie chcemy takich zachowań"
   @postac: W każdej wypowiedzi nt. takich zachowań jest to potępiane.

   Dlaczego w końcu sami kibice nie dbają o to, żeby nie było dymów?
   @postac: Po czym stwierdzasz że nie robią? Bo tutaj im się nie udało? To mają wg Ciebie porozstawiać straż w całej Polsce? Myślisz że każdy kibic jest 2x2 i jest w stanie rozgonić grupę 20 osób? To nie był pociąg gdzie jechało 500 kibiców którzy się temu przyglądali a pociąg z jakiejś wsi...

   Dlaczego wybiela się ich argumentując patriotyzmem kibiców jako grupy?
   @postac: Oprócz ciągłych ironicznych komentarzy na wykopie nie spotkałem się z czymś takim. Podaj przykład.

   Jest to problem, z którym trzeba to zrobić, a nie przemilczać "bo to przecież dobre chłopaki" i szukając usprawiedliwień takich, jakie wypisałem w pierwszym poście.
   @postac: W żadnym słowie nie broniłem osób odpowiedzialnych za to niszczenie mienia. W moim komentarzu chodziło mi tylko o generalizowanie, konkretnie nazywanie ich ironicznie patriotami. Jest to zdecydowanie dobry pogląd i nie należy go zrównywać z takim zachowaniem gdyż nie ma z nim nic wspólnego. Analogicznie można by stwierdzić że Polacy to gwałciciele bo wkońcu w 2010 odnotowano 1500 gwałtów. Ale tu żyje 37mln!

   robi kibicom [...] zdecydowanie więcej problemów niż świadczyłaby o tym jego liczba
   @postac: I tutaj warto właśnie było by sięgnąć do statystyk jednak nie mogę takich znaleźć a szkoda.

  •  

   pokaż komentarz

   Poza tym to na pewno prowokatorzy (policyjni albo lewaccy) zniszczyli pociąg

   @postac: Co ty, pewnie wynajęli niemieckich bojówkarzy, żeby zdemolowali polskie składy i żeby było na kibiców. Pewnie jeszcze TVN to filmował i specjalnie zmanipulował co dało się zmanipulować, Michnik w Wyborczej dodał jeszcze więcej manipulacji, a Tusk sfinansował całą akcję.

   Na szczęście we Frondzie będzie można przeczytać całą PRAWDĘ o zajściu, jak to spokojnie jadących kibiców, którzy zupełnie trzeźwi i w czasie cichej modlitwy za ofiary Powstania Warszawskiego, zostali brutalnie napadnięci przez lewackie ( tak, tak @lewactwo o Tobie mowa!) krzesła pociągowe, które pewnie kiedyś stały tam, gdzie stało ZOMO.

 •  

  pokaż komentarz

  Śmieszą mnie podwójne standardy co niektórych.

  Jak coś złego zrobi np. arab, to "oni wszyscy to banda dzikusów, nie powinno się ich wpuszczać do normalnych krajów", jak debil z Che Guevarą na koszulce, to "widzicie do czego lewactwo prowadzi, trzeba ich tępić", ale jak coś kibice przeskrobią, to "tylko banda chuliganów a nie kibiców, nie można uogólniać, nie wszyscy kibice są tacy".