•  

  pokaż komentarz

  Pierwsza osoba, która zablokuje mi możliwość tankowania dostanie strzała w pysk.
  Jak ktoś chce sobie protestować to niech nie kupuje na stacjach!

  •  

   pokaż komentarz

   @nie_daje_rady: Weź ze sobą kamerę, bo chętnie to zobaczę panie "mądry przez kabel". Jest wiele stacji, możesz skorzystać z tej 200m obok

  •  
   n...........a

   +4

   pokaż komentarz

   @nie_daje_rady: popieram, co to za @@#!owy pomysł, żeby w ramach protestu przeciwko cenom paliwa uprzykrzać życie zwykłym ludziom. O cenach paliwa trzeba było pomyśleć przy urnie...

  •  

   pokaż komentarz

   @unearth: Jest wiele stacji, mogą sobie protestować na tej 200m obok.

  •  

   pokaż komentarz

   @nie_daje_rady: A zatankować dzisiaj nie możesz co? A może hot-doga Ci się zachce o 12 sobie kupić? Biedactwo :(

  •  

   pokaż komentarz

   @Gr3gorius: A protestowac nie mozna inaczej ? Mam znajomego, ktory jest wlascicielem stacji i wcale nie jest tak rozowo, jak sie niektorym wydaje. Jedzie na minimalnych marzach, zeby utrzymac konkurencyjnosc, a jutro jakies barany beda blokowac, bo im sie wydaje ze to cos zmieni. Na Wiejska jedzcie protestowac, a nie zwyklych ludzi gnebic.

  •  

   pokaż komentarz

   @vipperek: A ja nie mówię wcale, że to idealna forma protestu. Ale zamiast narzekać to byś ruszył pupcię zorganizować strajk pod Wiejską, jakoś wszyscy o tym mówią, a nikt tego nie robi... Wydaje mi się, że to wynika głównie z tego, że taki "inicjator" potem mógłbym mieć jakieś nieprzyjemności, a tak wszystko w świetle prawa...

   Nie wiem ja sam nie blokuje stacji, ale nie potępiam, bo wg mnie lepszy taki protest niż żaden, władza tam przed Euro już jest zorientowana w temacie i portkami troszkę trzepie :) przynajmniej tyle na początek... Skoro nie jest tak różowo, to czemu większość pisze, że obniżenie akcyzy nic nie pomoże, bo koncerny paliwowe zrobią jazdę? Wiem, że koncerny to nie stacje benzynowe, no ale jakoś tam trzeba zaznaczyć, że powoli już nas przestaje być stać na to wszystko...

   Jak Grecy rozpierdzielali miasta, bo rząd chciał poobcinać finanse publiczne to i tacy się znaleźli, co ich popierali. To my już nie możemy po prostu zaznaczyć, że nam na to paliwo nie starcza? Dla mnie na przykład paliwo to jakieś 20-25% miesięcznych przychodów moich i żony. A OBOJE jeździmy na LPG!!! No to chyba nie jest różowo...

   Wiem też, że paliwo drożeje na całym świecie, ale kurde już kilka razy porównywałem ceny baryłki za ropę do kursu dolara i jakoś podwyżka z 5,5zł na 6zł mi tam zupełnie nie pasuje. Więc ktoś tam jednak miesza w kotle i sobie chce wyczuć granicę psychologiczną. I to jest odpowiedni moment na strajki, nie takie to inne, jak ktoś zainicjuje wjazd pod Wiejską to też będę za. Jeśli się to nie stanie, to koszt baryłki dla koncernów będzie taki sam, a my zapłacimy 6,5zł za Pb 95...

  •  
   i.......T

   -1

   pokaż komentarz

   Pierwsza osoba, która zablokuje mi możliwość tankowania dostanie strzała w pysk.

   @nie_daje_rady: Skąd jesteś?

   Mam znajomego, ktory jest wlascicielem stacji i wcale nie jest tak rozowo, jak sie niektorym wydaje. Jedzie na minimalnych marzach, zeby utrzymac konkurencyjnosc

   @vipperek: Dobre sobie...banki i stacje paliw wyrastają jak grzyby po deszczu ale są nie opłacalne...oj biedactwa, trzeba było otworzyć warzywniak albo kiosk ruchu.

 •  

  pokaż komentarz

  Uważam, że jeżeli nie jest to akcja blokująca przynajmniej większość stacji,to w takiej formie jest to akcja skierowana tylko przeciwko właścicielom, lub ajentom danych stacji.To nie oni ustalają ceny paliw.

  •  

   pokaż komentarz

   @krupier36: dokładnie, poczekajmy bo póki co te strajki nie uderzają w tych co trzeba. Jak będzie trzeba blokować urzędy to przybędę.

  •  

   pokaż komentarz

   @taknie: Nie wiem czy nie lepiej się zorganizować i zacząć jeździć rowerami/komunikacją miejską - oczywiście kto może. Jakby tak miesiąc się wyrzec to ciekawe o ile spadłyby obroty.. tylko czy nie wywarłoby wpływu innego, niż zamierzony? Z tymi naszymi politykami nigdy nic nie wiadomo ;)

  •  
   s.....e

   -5

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @let_it_be: Naiwny tok myślenia. Prywatne samochody osobowe to dla stacji benzynowych plankton. Ograniczenie spalania przez użytkowników osobówek w takim stopniu by poczuły stacje benzynowe (znów uderzamy w właściciela/ajenta, a nie koncern) jest praktycznie nierealne, a obniżenie spalania tak by uderzyło w koncern jest niemożliwe do wykonania w ogóle.

   Weźmy miasteczko gdzie jest 1000 samochodów osobowych i 30 ciężarówek. Statystycznie Kowalski przejeżdża miesięcznie około 1200 km, czyli wszystkie samochody w miasteczku robią 1 200 000 km w miesiąc spalając średnio 7 l/100km benzyny daje nam to: 84 000 l paliwa miesięcznie.

   Samochód ciężarowy z kolei robi średnio 15 000 km miesięcznie, czyli te 30 ciężarówek robi przebieg rzędu 450 000 km spalając przy tym ok 32 l paliwa na 100 km co daje nam 144 000 l paliwa miesięcznie.

   Więc gdyby z tego 1 000 osób połowa ograniczyła swoje spalanie o 10%, to wystarczy, że w międzyczasie przybędzie jedna ciężarówka i cały misterny plan w !@@$u ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @krupier36: Taniej i skuteczniej wyjdzie zmasowany wyjazd pod sejm z postulatem "Wyłaź gnoju, pokażemy ci jak nam się podobają ceny i zarobki w Polsce". Kolejna głupia akcja buraków, którzy nie są w stanie logicznie pomyśleć. Akcja zamiast obniżyć ceny paliw spowoduje korki, a kto wie może sprowokuje niebezpieczne sytuacje w okolicy "oblężonych" stacji.

  •  
   i.......T

   -2

   pokaż komentarz

   Prywatne samochody osobowe to dla stacji benzynowych plankton

   @valdo: taaa, przestań siać propagande, bo mam wrażenie że niektórzy to tylko siedza tutaj i specjalnie zniechęcają do jakichkolwiek akcji.
   JUŻ WIDZE JAK TIRY TANKUJĄ BENZYNE CZY LPG
   Zresztą średnie spalanie benzyny to 7litrów? chyba tico z górki cały czas.
   Licząc normlanie to z 10litrów.

  •  

   pokaż komentarz

   @interrNET: Ja po prostu nie lubię akcji bez sensu i wyobraźni.

   10 litrów spala silnik 2.0 i to starej generacji.

   Poza tym jeden !%!! co kto spala, pokazałem po prostu, że na zyskach takiej akcji nie poczują w życiu. To jest matematycznie niemożliwe do wykonania.

  •  
   i.......T

   -1

   pokaż komentarz

   @valdo: Rzeczywiście spalą strasznie dużo litrów, że wyjadą z domu pod najbliższą stacje benzynową, aż jakieś 1 litr!
   Tylko nie potrzebnie te hot dogi chcą zasrane tam kupować! Bo nabijają im kase...

  •  

   pokaż komentarz

   @interrNET: Do you speak english? Bo polszczyzny twej ni @$#!a nie rozumiem, że o logice przez wzgląd na dobre wychowanie nie wspomnę.

 •  

  pokaż komentarz

  mozgi sobie zablokujcie ... co ma piernik do wiatraka ? i jak zwykle ucierpia ci ktorzy nie maja z akcja NIC wspolnego

 •  
  4.....e

  +11

  pokaż komentarz

  A przestańcie z takimi akcjami,to nic nie da...chcecie postrajkować,to przed sejmem tak,żeby politycy dobrze to zapamiętali :) szkoda że mieszkam w małym miasteczku,nie wiele tu można zdziałać :/ Państwo jest dla ludzi a nie odwrotnie,jak coś wam nie pasuje to pokażcie to KONKRETNIE a nie jakieś tam obżeranie się hot-dogiem na stacji.

 •  

  pokaż komentarz

  Paliwo w Polsce wcale nie jest drogie. To po prostu zarobki są za niskie w wyniku czego jest nas stać na zakup mniejszej ilości paliwa za miesięczne wynagrodzenie niż np: Niemców czy Anglików którzy mają paliwa droższe niż Polacy a mimo to mogą go kupić więcej.

  •  

   pokaż komentarz

   @iwadrian: oczywiście, że jest drogie. Cena litra ropy na światowych giełdach to ~2.40 zł. To, że jest u nas trochę taniej niż w innych krajach ZSRE, nie oznacza, że jest tanio.

  •  

   pokaż komentarz

   @trebeter: Nie jest ważne ile dany towar kosztuje a to czy na zakup tego towaru jest mnie stać. Jeżeli będzie mnie stać na przykład na zakup 2000 litrów paliwa za miesięczną wypłatę to dla mnie litr może kosztować nawet 10 złotych. Pracując Anglii mogę kupić 7 litrów paliwa za godzinę pracy, paliwo kosztuje tu 1.4 funta za litr czyli drożej niż w Polsce a mimo to mogę go kupić więcej za godzinę mojej pracy niż mój kolega pracujący w Polsce na tym samym stanowisku.

  •  

   pokaż komentarz

   @iwadrian: czyli jak zapałki będą kosztować 1zł to według ciebie będą tanie, bo sobie będziesz mógł kupić dużo, ale gdyby litr wódki kosztował 20zł to byłby drogi bo mógłbyś kupić mniej niż pudełek zapałek ?

  •  

   pokaż komentarz

   @trebeter: Poniżej shau dodał ciekawą mapkę z cenami paliwa i możliwościami europejczyków co do zakupu ilości paliwa za miesięczne wynagrodzenie. Pomimo jednej z najniższych cen za litr paliwa możemy go kupić bardzo mało za miesięczną wypłatę. Bo nie paliwo jest u nas drogie tylko płace są niskie. Czy to tak ciężko zrozumieć?

  •  
   i.......T

   0

   pokaż komentarz

   @iwadrian: Dobra o co Wy się kłucicie.
   Morał jest jeden, za swoją prace możecie kupić gówno a nie normalną ilość paliwa potrzebną żeby przemieszczać się jak człowiek. I czy to za dużo biorą waluty na stacji paliw czy za mało dają w pracy to jeden %%##