•  

  pokaż komentarz

  Duch w narodzie nigdy nie umrze.

 •  

  pokaż komentarz

  Dzięki szarej strefie ten kraj jakoś przynajmniej funkcjonuje. Im więcej rozliczamy się "na czarno", tym bardziej nasz kraj się rozwija. :)

  •  

   pokaż komentarz

   @noway: częściowo masz rację, częściowo nie. Bo z powodu szarej strefy mocniej obciąża się strefę legalną. I tym sposobem mamy kwadraturę koła.

  •  

   pokaż komentarz

   Dzięki szarej strefie ten kraj jakoś przynajmniej funkcjonuje. Im więcej rozliczamy się "na czarno", tym bardziej nasz kraj się rozwija. :)

   @noway: Przecież takie praktyki są stosowane we wszystkich (rozwiniętych) krajach.

   Myślisz, że ja gdy wzywam elektryka, aby podłączył mi kuchenkę lub gdy jadę do zakładu mechanicznego, aby zmienić olej w aucie, to proszę o rachunek - a ktoś mi się z nim naprasza - zapomnij (mieszkam w DE).

   W Niemczech jest takie prawo, że można pracować na minijob (do 400€) nie płacąc wtedy żadnych składek, ani podatków. Miliony osób jest tak zatrudnionych, a pracują na pół lub pełnym etacie. Taka zalegalizowane praca na czarno...
   Gdyby wprowadzić to w Polsce - to mało kto, pracowałby na umowę o pracę...

  •  

   pokaż komentarz

   @kamilztorunia: Rzeczywiście tak jest, ale należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy ważniejsze jest dobro Twoje, czy dobro ogółu. Jeśli więc własne dobro można uzyskać tylko z pominięciem państwowości, to należy ją pomijać. Brak kasy w budżecie to jest problem ludzi, którzy idą z prądem. To takie myślenie rodem z PRL, że się okrada wszystkich pracując na czarno. Złe w tym układzie jest państwo, a nie szara strefa.

  •  

   pokaż komentarz

   @chaberr: 400€ !? toż to 1600zł :-D (z hakiem!)

   Niejeden student by się nie pozbywał uśmiechu przez 24h na dobę gdyby mógł za taką kasę tyrać bez papieru (bo jak papier musi być to nikt go nie weźmie bo student mało jeszcze umie, nie może i tak pracować w pełnym wymiarze godzin no i koszty rosną...)

   :-D

   Wprowadźmy to samo u nas!

  •  

   pokaż komentarz

   W niemczech płacisz podatki, jeśli w ciągu roku przekroczysz granice 17,5k euro.
   Wystarczy, że wystawisz jakiekolwiek faktury pracując na gewerbie to masz spokój.

  •  

   pokaż komentarz

   @noway: "czy ważniejsze jest dobro Twoje, czy dobro ogółu" czym jest dobro ogółu jak nie dobrem nas wszystkich? elity rządzące przez wieki wpierały nam ,że w imię dobra ogółu musimy zacisnąć pasa i płacić na nierobów owszem dobro jest, ale ani moje ani twoje

  •  

   pokaż komentarz

   @kamilztorunia: dlatego ci legalni powinni szukac rozwiazania jak byc choc troche szara strefa, a jak nie chca to ich problem ze sie daja dymac

  •  

   pokaż komentarz

   @Ilythiiri: niemieckie rozwiazanie nie jest zadnym rewolucyjnym to jest po prostu kwota wolna od podatku jaka mozna danym roku podatkowym zarobic i nie zaplacic od tego zadnych skladek w UK jest to £7,475 rocznie czyli po dzisiejszym kursie 38272zlotych ->3189zl miesiecznie...

  •  

   pokaż komentarz

   @coffeunj: Dobro tzw ogółu nie jest zwykłą sumą dobra poszczególnych jednostek, a przynajmniej nie w naszym kraju, ani w żadnym mi znanym. To dobro ogółu zahacza niemal o terroryzm, bo tak jak piszesz, mam płacić na nierobów, mimo, że zarobione pieniądze mógłbym przeznaczyć na siebie, swoją rodzinę, czy nawet na znajomych. Taki układ mi w ogóle nie pasuje, bo ja chętnie zapłacę na wojsko, policję i jakiś Rząd, który będzie pilnował najważniejszych spraw. Tak właściwie, to do tego państwa szacunku nie mam żadnego i nigdy bym się za taką III RP nie bił. Dbałbym o własną dupę i każdemu radzę podobnie. Nie wyklucza to bowiem normalnego życia z innymi ludźmi i szanowania ich, prowadzenia z nimi interesów.

  •  

   pokaż komentarz

   częściowo masz rację, częściowo nie. Bo z powodu szarej strefy mocniej obciąża się strefę legalną. I tym sposobem mamy kwadraturę koła.

   @kamilztorunia:
   Ba, ale i tak najlepsze jest to, że nawet jakby zmniejszono podatki, to i tak ludzie by od nich uciekali.

  •  

   pokaż komentarz

   @eaxene: To normalne, dlatego podatki powinny być na minimalnym poziomie zapewniającym przetrwanie państwowości. Wtedy można karać za ich niepłacenie surowiej. Wiem wiem, idealizuję :) Niemniej, do ideału należy dążyć, tymczasem u nas jest odwrotnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @eaxene: nieprawda. Jeżeli podatki byłyby niskie, nikomu nie opłacałoby się ryzykować gigantycznych kar, konfiskaty majątku, a nawet więzienia

  •  

   pokaż komentarz

   @eaxene: nie, realista. Tak było w Polsce chociażby wtedy, gdy obniżono akcyzę na alkohol. Natychmiast spadł przemyt, bo było to mało opłacalne.
   To samo było przy obniżeniu CIT - wpływy wzrosły, nie opłacało się kombinować

 •  

  pokaż komentarz

  dziekujemy za informacje, już do pana jedziemy.
  Z.U.S. wydz. do walki z przestępczością gospodarczą

 •  

  pokaż komentarz

  się zastanawiam co za imbecyle ekonomiczne rządzą tym krajem

  Ludzie wychowani na modelu ekonomicznym PRL. Oni po prostu nie potrafią inaczej myśleć.

  •  

   pokaż komentarz

   @MajkiFajki: To zależy od tego co uznaje się za cel, jeżeli za cel postawili sobie doprowadzać powoli kraj do upadku, no to wtedy niekoniecznie są imbecylami, tylko dywersantami.

  •  

   pokaż komentarz

   @Goral_nizinny: PANSTWO które obywateli przygniata nadmiernymi podatkami działa jak okupant którego celem jet wyzysk ludności miejscowej

  •  

   pokaż komentarz

   @Goral_nizinny: do upadku kraj doprowadza niszczenie rynku pracy i gospodarki nadmiernymi podatkami i regulacjami oraz rozrosnieta ponad miare biurokracją

  •  

   pokaż komentarz

   @mir67: No i jeszcze przez przynoszącą krajowi straty politykę zagraniczną, niekorzystne umowy i układanie handlu tak, że zarabiają zagraniczne firmy, a nie nasze. Rozbrojenie armii i kradzież składek emerytalnych to też nie jest nic dobrego.

  •  

   pokaż komentarz

   @Goral_nizinny: Ehhh znowu spiski.. a nie widzisz prostszego wyjaśnienia? Nie widzsz, że wybory są co 4 lata i trzeba czymś finansować doraźnie związkowców, nauczycieli, rolników i całą resztę hołoty? Ta kasa musi się znajdować na już, a budżet i tak nigdy się nie domyka. Obniżka obciążeń musiałaby się wiązać z poprzedzającymi ją ostrymi cięciami jeśli budżet nie miałby się wyp!@$#%!ić zanim rynek zareaguje i zrekompensuje utracone wpływy redukcją szarej strefy i wzrostem pkb. Natomiast jakiekolwiek sensowne cięcia wydatków to jest w tym społeczeństwie polityczne samobójstwo.Demokracja w całej swej wspaniałości. Tu nie ma żadnego spisku - to jest motłoch przy władzy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Corranh: To dziwne, bo jakoś w Anglii tną socjal i obniżają podatki. A jak chodzi o spiski, to jak wytłumaczysz zablokowanie budowy gazociągu z Norwegii?
   Co by nam to dało:
   1. Zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego, a tym samym obronności.
   2. Szersze pole do negocjacji z innymi dostawcami.
   3. Zablokowanie budowy gazociągu Nord Stream, przez co Rosjanie musieliby płacić nam za tranzyt (a nie pobieramy od nich należnych nam pieniędzy, czyli chyba jednak się z tego spisku nie śmiej), a także nie odcięli by nam tego gazu -> zwiększenie bezpieczeństwa.

   Do tego kupujemy węgiel zza granicy i obrabiamy paliwa w zagranicznych firmach mając własne. Od 50 lat stosujemy techniki potrzebne do wydobycia gazu łupkowego, ale na koncesjach korzystają wszyscy, tylko nie my. Stocznia była finansowo wydolna, były zlecenia, był sprzęt, byli ludzie, ale zarżnięto ją odsetkami od kredytów. Tusk teraz ma oddać 27 mld zł na ratowanie Euro i Polska nie zyskuje na tym przywilejów, tylko Tusk załatwia sobie posadę... Można by pisać i pisać...

  •  

   pokaż komentarz

   @Goral_nizinny: jak wytłumaczysz zablokowanie budowy gazociągu z Norwegii

   Ktoś dostał w łapę, albo zawalił to bo miał akurat "pilniejsze" sporawy na głowie, jak rozdawanie publicznych pieniędzy darmozjadom przed wyborami. Ten gazociąg gdyby go zbudowano skończyłby się dla podejmującego decyzje co najwyżej jakąś aferą z powodu opóźnień, bankructwa firmy go budującej, czy czegokolwiek innego. Wyborcy by tego i tak nie docenili, ale podniesienie pensji minimalnej, czy podwyżki w budżetówce to inna sprawa.

   Do tego kupujemy węgiel zza granicy

   I co z tego? Sprzedajemy też węgiel za granicę. Chcesz zabronić ludziom sprowadzać surowce? Węgiel z Australii jest tańszy, a sprowadzamy go bardzo mało. W dodatku nasze kopalnie po ich restrukturyzacji która do dziś uchodzi za zdradę narodową mają się świetnie, nareszcie są rentowne i zwiększają zatrudnienie. Byłoby jeszcze lepiej gdyby nie ta związkowa hołota.

   Od 50 lat stosujemy techniki potrzebne do wydobycia gazu łupkowego,

   Ta, na pewno. Wyprzedziliśmy Amerykanów... jakieś źródło tych informacji? Nie jestem inżynierem górnictwa i gówno wiem o technologi wydobycia tego gazu, ale nie mam jak na razie żadnych powodów by nie wierzyć specjalistą którzy twierdzą, że nasze firmy nie mają potrzebnej technologi. Zresztą jakoś sobie nie przypominam by Polacy tłumnie wystartowali po koncesje.

   na koncesjach korzystają wszyscy, tylko nie my

   Koncesjach na poszukiwanie gazu i jak na razie nikt jeszcze na nich nie skorzystał.

   Stocznia była finansowo wydolna

   Ta stocznia która od 20 lat generowała straty. długi, związkowe zadymy i byłą oddłużana za moje pieniądze? W dupie mam taką wydolność

   byli ludzie

   Może tak jak w kopalniach było ich za dużo i nikogo nie dało się zwolnić.

   zarżnięto ją odsetkami od kredytów

   Piękna "wydolność finansowa" jak się bierze kredyty których nie ma się czym spłacać.

   Tusk teraz ma oddać 27 mld zł na ratowanie Euro i Polska nie zyskuje na tym przywilejów, tylko Tusk załatwia sobie posadę.

   Może załatwia sobie robotę, może jest głupi i wierzy, że jak nam UE sypała kasą to powinniśmy pomóc tym darmozjadom (wszak z utylizowaniem pieniędzy na pomoc polskim darmozjadom nie ma on specjalnych kłopotów), może uważa, że jak się wypniemy to bardzo szybko UE wypnie się na nas przy ustalaniu budżetu, a może tak samo jak połowa zachodniego świata wierzy w ręczne sterowanie gospodarką i uważa, że bankrutów trzeba ratować za wszelką cenę by ta gigantyczna piramida finansowa zwana europejską gospodarką się nie wypieprzyła, bo nagle się okaże, że on i jego koledzy rządzą niewypłacalnym kontynentem, a co za tym idzie nie będzie miał komu wciskać obligacji i braknie mu kasy na kupowanie głosów przed kolejnymi wyborami. Jest wiele możliwych wyjaśnień, ale ty oczywiście dostrzegasz tylko to które pasuje do twojej tezy,

   _ Można by pisać i pisać..._

   Można p!!@@!#ić i p!!@@!#ić, tyle że nic z tego nie wynika.
   Nigdy nie przypisuj złej woli tego, co można wyjaśnić głupotą - Paulo Coelho

  •  

   pokaż komentarz

   @Corranh: racje masz, ale nasi jakże liczni wykopowi eksperci ekonomiczni i tropiciele spisków nawet nie przeczytają tego, za trudne :(

  •  

   pokaż komentarz

   @Corranh:
   "Paulo Coelho"- to żeś się podparł autorytetem haha

   1. Umowa na gaz z Norwegii została podpisana przez Buzka, zerwana została przez ekipę Millera. Miller, komunista, członek PZPR jak i praktycznie całe LSD, no Rosja zyskała na tym posunięciu bardzo wiele.
   2. Z węglem byłoby wszystko spoko, gdyby to się działo w prywatnych przedsiębiorstwach.
   3. http://www.wykop.pl/link/1117549/szczelinowanie-hydrauliczne-polacy-od-60-lat-stosuja-kontrowersyjna-technologie/
   http://www.wykop.pl/link/852373/nie-mamy-amerykanskich-technologii-wydobycia-gazu-lupkowego/
   4. No na pewno na gazie łupkowym my nie skorzystaliśmy i się nie zapowiada, żebyśmy skorzystali.
   5. ZANIM Stocznię zarżnięto, przed 20 laty! Teraz to tylko się na to płaci... A ludzi przechwyciły stocznie niemieckie i bardzo ich ceniły. Przecież to nie było przedsiębiorstwo prywatne, tylko państwowe. Jak myślisz, dlaczego Rydzyk powiedział: "Nie dam wam pieniędzy na przeżarcie". Jakoś ludzie nie mają mu tego za złe. Jak chcesz, to mogę podać źródło odnośnie stanu finansowego stoczni.
   6. Na tyle jest Tusk cwany, że jest premierem. Pytanie kto mu załatwiał i załatwia wsparcie postkomunistycznych mediów i kto ma w tym interes? Podstawy do twierdzenia, że mamy do czynienia ze spiskiem istnieją jak najbardziej.

 •  

  pokaż komentarz

  pionek jesteś przy naszych rządzących tam taka idzie pod stołem, że druga polskę można zbudować!