Przeglądasz archiwalną wersję znaleziska.

Telekomunikacja Novum - jak rozwiązać umowę gotowy przepis

@e.......2 pokazywarka.pl #wykop #wykopefekt #telekomunikacja #novum #rozwiazac #umowe #uke #uokik #porada

WYKOP EFEKT POTRZEBNY! (wiem, że o nich już dużo było), Tym razem oprócz cool story są dwa gotowe przepisy jak rozwiązać umowę, informacje o samej firmie oraz wskazówki jak postępować. Korzystasz na własną odpowiedzialność :-)

 •  

  pokaż komentarz

  Skoro wszyscy wiedzą, że ta firma to przekręt, dlaczego jeszcze istnieje i dalej prowadzi ten przestępczy proceder ?
  Przecież "biznes model" tej firmy to oszustwo przez wyłudzenie.

 •  

  pokaż komentarz

  Dobra robota! Dziadostwo trzeba tępić!

 •  

  pokaż komentarz

  Nigdy nie słyszałem o tym, że okres wypowiedzenia wynosi 3 miesiące. Może coś więcej na ten temat, źródła?

  •  
   e.......2

   +7

   pokaż komentarz

   @Jacolex: przeczytaj dokładnie, wszystko jest podane w tekście. Nie chodzi o okres wypowiedzenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jacolex: Przecież podał ustawy, na które się powołuje. Wystarczy wpisać w google:

   USTAWA z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny

   Rozdział 1 Umowy zawierane poza lokalem przedsiębiorstwa

   Art. 2.
   1. Konsument, który zawarł umowę poza lokalem przedsiębiorstwa, może od niej odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie w terminie dziesięciu dni od zawarcia umowy. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem.


   Art. 3.
   1. Kto zawiera z konsumentem umowę poza lokalem przedsiębiorstwa, powinien przed jej zawarciem poinformować konsumenta na piśmie o prawie odstąpienia od umowy w terminie, o którym mowa w art. 2 ust. 1, i wręczyć wzór oświadczenia o odstąpieniu, z oznaczeniem swojego imienia i nazwiska (nazwy) oraz adresem zamieszkania (siedziby); obowiązany jest także wręczyć konsumentowi pisemne potwierdzenie zawarcia umowy, stwierdzające jej datę i rodzaj oraz przedmiot świadczenia i cenę.


   Art. 4.
   Jeżeli konsument nie został poinformowany na piśmie o prawie odstąpienia od umowy, bieg terminu, o którym mowa w art. 2 ust. 1, nie rozpoczyna się. W takim wypadku konsument może odstąpić od umowy w terminie dziesięciu dni od uzyskania informacji o prawie odstąpienia. Konsument nie może jednak z tego powodu odstąpić od umowy po upływie trzech miesięcy od jej wykonania.


   tekst ujednolicony

  •  

   pokaż komentarz

   @Jacolex:

   Nigdy nie słyszałem o tym, że okres wypowiedzenia wynosi 3 miesiące. Może coś więcej na ten temat, źródła?

   Ja słyszałem i stosowałem, ale moim zdaniem tutaj to nie zadziała z tego prostego powodu, że nawet jeśli "młody człowiek" babci nie poinformuje o terminie 10 dni, to babcia podpisuje umowę, w której na 99% taki zapis jest zawarty - byłoby to duże zaniedbanie z ich strony gdyby takiego zapisu nie było. Faktura przychodzi miesiąc po podpisaniu umowy więc na taką drogę jest raczej za późno. Ma to sens zwykle w sytuacjach "podpisywania" umowy przez telefon, czy zamawiania jakichś towarów czy usług przez telefon.
   Swoją drogą - może autor @equador22: wstawiłby wzór takiej umowy z Tele Novum, byłby to wspaniały materiał do analizy jak nie dać się naciągnąć oszustom.

  •  

   pokaż komentarz

   @equador22:
   DW: @Jacolex: @DlugPubliczny: @mietek79:

   Jedno "ale" do punktu pierwszego. Oczywiście masz rację odnośnie tych 10 dni i braku informacji ale pod jednym warunkiem. Brak informacji dla klienta o możliwości odstąpienia od umowy w ciągu 10 dni. Zapis ten ma zastosowanie tylko i wyłącznie jeżeli klient nie był informowany o możliwości odstąpienia - piszesz o tym, że oni ni mówią, może i nie mówią ale to bez znaczenia jeżeli na umowie znajduje się taki zapis.
   Sprawdziłeś czy się tam takowy znajduje? Jeżeli tak to klient winien się z umową zapoznać (skoro się pod nią podpisał) i wtedy już owe 3 miesiące nie mają zastosowania (bo klient wiedział). Wiem ponieważ w firmie w której pracuję pomagamy klientom "wypisać" się z umów z konkurencją aby nie płacili żadnych kar - tak to właśnie działa:
   Jeżeli jest zapis na umowie (regulaminie - o ile jest integralną częścią umowy) - masz 10 dni
   Jeżeli nie ma takiej informacji jest to dłuższy okres.

   P.S.
   Chwała Ci za determinację i chęć pomocy innym - zdecydowany wykop.

  •  
   e.......2

   0

   pokaż komentarz

   @mietek79: obie podstawy podane przeze mnie są skuteczne - w tym konkretnym przypadku.

   Wzór umowy z novum zeskanuję i umieszczę.

  •  

   pokaż komentarz

   @equador22: Czyli w umowie nie napisali małym druczkiem na przedostatniej stronie o ustawowym terminie odstąpienia od umowy?
   Pewno kiedy przeczytają ten wątek, to sobie uzupełnią :)

  •  

   pokaż komentarz

   @equador22: W nawiązaniu do moich powyższych postów - niestety w trakcie podpisywania umowy poświadcza się podpisem akceptację warunków i regulaminu świadczenia usług a w nich napisano:

   Umowa
   §4 Oswiadczenia Abonenta:
   2. Oswiadczam, iz otrzymałem i zapoznałem sie z Regulaminem Swiadczenia Usług TeleNOVUM z dnia 27.07. 2009 r. ze zmianami z dnia 1 pazdziernika 2011 r.

   Regulamin
   §8 CZAS OBOWIAZYWANIA UMOWY
   4. W przypadku zawarcia Umowy:
   a) poza lokalem przedsiebiorstwa, badz tez:
   b) za posrednictwem srodków porozumiewania sie na odległosc,
   Abonent moze odstapic od Umowy bez podania przyczyn w terminie dziesieciu dni od dnia jej zawarcia. W przypadku wskazanym
   w punkcie 4 litera b) uprawnienie to wygasa jednak z chwila skorzystania przez Konsumenta z Usług
   Operatora.

   Nie jestem pewien, czy klauzula o wygaszeniu uprawnienia do odstąpienia od umowy w przypadku podpisania jej za pośrednictwem środków porozumiewania sie na odległość jest zgodna z prawem, niemniej jednak w Twojej sytuacji nie ma to znaczenia.
   Umowa była podpisana osobiście, jednak poza lokalem przedsiębiorstwa i pod względem prawnym podpisanie takiej umowy jest jednoznaczne z przyjęciem do wiadomości warunków odstąpienia od niej. Nie ma więc moim zdaniem w tym przypadku większego sensu brnięcie w tą ślepą uliczkę .

   Sensowna wydaje się druga droga czyli uchylenie się od skutków prawnych zawarcia umowy.

 •  

  pokaż komentarz

  Przed chwilą dosłownie do mnie dzwonili. Tekst był następujący: "Telekomunikacja cośtam (niewyraźnie) Czy wie pan że od przyszłego miesiąca podwyższają się stawki TPSA?" Ja mówię że nie mam TPSA. "A co pan ma?" To mówię że dzwoni pani do mnie i nawet nie wie co mam? I się babeczka rozłączyła. Coraz więcej cffaniaków, qr... de

 •  

  pokaż komentarz

  Kawał roboty odwaliłeś, mi osobiście to nie potrzebne, ale wykop dla potrzebujących!