•  

  pokaż komentarz

  Przynajmniej porządne. Dyrektor powiedział, że chce Superba i go dostanie. Wielkie mi halo. W prywatnej firmie dyrektorzy sami sobie wybierają auta. Dobrze, że tutaj wziął Superba, zamiast Audi, BMW, czy Mercedesa, które są dużo droższe. Skoda to wybór jak najbardziej rozsądny. Poza tym, w Polsce jest duże dealerów Skody i cena zależy od tego kto da większy rabat.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dziubaster: dokladnie. Najgrosze to jest ze musisz kupic sprzet i wiesz dokladnie jaki chcesz ale tego nie mozesz napisac i co z tego ze np masz wszystko dostosowane pod ten jeden sprzet jak musisz kombinowac specyfikacje tak zeby kupic to co chcesz. Pol biedy jak nie wiesz czego dokladnie potrzebujesz, ale jak masz sprecyzowane wymagania?

  •  
   Z............................y

   +37

   pokaż komentarz

   @elcede:

   Najgrosze to jest ze musisz kupic sprzet i wiesz dokladnie jaki chcesz ale tego nie mozesz napisac
   To nie jest "najgorsze". Akademia Medyczna to nie jest prywatny folwark rektora, żeby mógł sobie realizować własne zachcianki.

   Pol biedy jak nie wiesz czego dokladnie potrzebujesz, ale jak masz sprecyzowane wymagania?
   To niech sobie kupi za własne pieniądze, a nie nasze.

  •  
   K...x

   +57

   pokaż komentarz

   Skoda to wybór jak najbardziej rozsądny. Poza tym

   @elcede: ...poza tym, że rektor czy tam prezes nie potrzebuje Superba, bo do wykonywania swoich obowiązków, za wykonywanie których my mu płacimy, wystarczyłaby pewnie Fabia. Skóry, 200KM, napęd 4x4 to zbędny luksus. Jak potrzebuje zbędnego luksusu to niech pokrywa różnicę z własnej kieszeni, a nie z mojej. Nie zapominając także o tym, że oczywiście za paliwo do tego silnika też będziemy płacić my. Cena tego samochodu to 182 200zł, czyli absolutnie najdroższy model jaki Skoda ma w swojej ofercie.

  •  
   r......y

   +1

   pokaż komentarz

   @ZbanowaliscieMnieAbylemBordowy:
   Nie wiem ale nie wielu zdaje sobie sprawę jak uczelnie są finansowane. Uczelnie nie do końca są finansowane z środków publicznych. Przykładowo 50% budżetu PWr to dotacja z budżetu resztę generuje sobie sama uczelnia, podejrzewam że AM podobnie ale pewnie w mniejszym stopniu.
   To nie musi być zachcianka rektora a po prostu samochód służbowy. Nie wiem rektor potrzebuje pojechać do prezydenta wrocławia, to co ma wsiąść w tramwaj?
   To jest Polska i polaczkowatość, rozumiem rozrzutność w wykonaniu ZUS. Jak PWr wykazał zysk to ministerstwo nagrodziło go obcięciem dotacji(a przynajmniej próbą). Także to nie musi być kupowane za "nasze" to raz a samochody służbowe to przydatna rzecz.
   Ale wiadomo wy byśta chcieli dobrego menadżera za 5 zł jeżdżącego maluchem i chodzącego w łachmanach bo mu się nie należy bydlakowi jednemu!

  •  

   pokaż komentarz

   @elcede: tylko te wymagania dotyczące samochodu dla Akademi Medycznej są dość wygórowane. Luksusowe auto nie wpływa na sposób wykonywania pracy jest jedynie zbędą zachcianką jakiegoś dyrektora albo rektora za którą powinien sam płacić ze swojej wysokiej państwowej pensji. Tak jest poprostu dla niego taniej bo kupione auto będzie wykorzystywał do celów prywatnych a 100-150 tyś zostanie w kieszeni.

  •  

   pokaż komentarz

   @recovery: To jakiś problem skorzystać z tramwaju w centrum miasta?

  •  
   Z............................y

   +17

   pokaż komentarz

   @recovery:

   Przykładowo 50% budżetu PWr to dotacja z budżetu resztę generuje sobie sama uczelnia, podejrzewam że AM podobnie ale pewnie w mniejszym stopniu.
   To niech 50% wartości auta spłaci z własnej kieszeni.

   To nie musi być zachcianka rektora a po prostu samochód służbowy. Nie wiem rektor potrzebuje pojechać do prezydenta wrocławia, to co ma wsiąść w tramwaj?
   Oczywiście że nie, to poniżej jego godności. Szlachetna dupa rektora musi być wożona limuzyną za pół miliona, ze skórzanymi podgrzewanymi siedzeniami i 3-litrowym silnikiem. Gdyby jeździł czymś tańszym, ucierpiałaby jego godność, a co za tym idzie godność całej uczelni. Jestem pewien, że napęd 4x4 też jest niezbędny, na wypadek gdyby zimą nie mógł przejechać przez zaspy i stromizny na uczelnianym parkingu.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZbanowaliscieMnieAbylemBordowy: jakie nasze? A skąd wiesz skąd pochodzą pieniądze na ten zakup? Pracuje na uczelni i wiem że nie wszystkie pieniądze pochodzą z państwowej kasy.
   @Konix a czy jagdzieś pisałem że potrzebuje takiego samochodu albo nie? Mu przeszkadza tylko że nie może napisać że potrzebuje konkretny samochód z odpowiednim wyposażeniemi wybrać ofertę najtańsza.

  •  

   pokaż komentarz

   @murinius: może nie tylko o to chodzi? Takie stanowisko to też reprezentacja uczelni np przed inwestorami, czy na różnych konferencjach i co ma tam jechać fiatem panda? Fakt że może aż takiej limuzyny nie potrzebuje ale może jest jakieś uzasadnienie dla takiego zakupu, tego nie wiem i mnie w tym momencie nie interesuje. Tylko nie wiem dlaczego ta wypowiedź kierowana jest do mnie kiedy pisałem o czymś innym odnośnie tego przetargu

  •  

   pokaż komentarz

   @Konix: To jest auto reprezentatywne. Ma pokazywać prestiż uczelni, a prestiż najlepiej pokazać majątkiem. Jest tak od 2000 lat albo i lepiej, więc nie wiem w czym problem. Gorzej jakby zamówił całą flotę, a on zamówił tylko jedną sztukę.

  •  
   r......y

   -13

   pokaż komentarz

   @ZbanowaliscieMnieAbylemBordowy:
   Auto może być równie dobrze kupione za całą kasę którą sobie uczelnia zarobiła(i tak w rzeczywistości jest). Ale miszczowie ekonomi. Dotacja państwowa to nie twoja łaska a zapłata za usługę jaką jest kształcenie młodzieży ponadto granty na badania które mają przynieść gospodarce korzyści. Także każda twa złotówka to zapłata nie jałomużna.
   "To jakiś problem skorzystać z tramwaju w centrum miasta?"
   Czy ty siebie słyszysz? Wyobrażasz sobie rektora wyjeżdżającego np. bo Barosso(który był na polibudzie) tramwajem? Lubisz wiochę to pewno głosowałeś na koko euro spoko.
   Typowa Polackzowatość anie pojęcia o finansowaniu uczelni itd.
   "Gorzej jakby zamówił całą flotę, a on zamówił tylko jedną sztukę."
   Witamy w Polsce, każdy by lepiej wydał pieniądze które nie są jego(W zamyśle to uczelnia wypracowała sobie kasę na to a nie ZbanowaliscieMnieAbylemBordowy łaskawie na nią łoży)

  •  

   pokaż komentarz

   Nie wiem rektor potrzebuje pojechać do prezydenta wrocławia, to co ma wsiąść w tramwaj?

   @recovery: A to jakiś wstyd tramwajem jeździć?

  •  

   pokaż komentarz

   Czy ty siebie słyszysz?
   Wyobrażasz sobie rektora wyjeżdżającego np. bo Barosso (który był na polibudzie) tramwajem?


   W Szwajcarii prezydent jeździ pociągiem, a u nas rektor nie może śmignąć tramwajem?

   Lubisz wiochę to pewno głosowałeś na koko euro spoko.

   No comment.

   Antropologicznie rzecz ujmując, to właśnie ocenianie ludzi po używanych przez nich modelach samochodów jest zwyczajem zakorzenionym w polskiej wsi, z czasów, gdy nie każdy mógł sobie pozwolić na wóz ciągnięty przez konia. (Stąd też frazeologia słowa wóz, jako synonimu pojazdu zmechanizowanego).

  •  
   r......y

   -8

   pokaż komentarz

   @breeder:
   Ano stoi sobie prezydent z jakimiś tam dygnitarzami i przykładowo sobie podjeżdża w pełnym rynsztunku(czasami z podarunkami) i świtą tramwajem. Już widzę te komentarze na wykopie że wiochę robią itd.
   Po co porównujesz pociąg z tramwajem jaki tu sens? Pociągiem można sobie jechać do innego miasta ot środek transportu, a my tu mówimy o transporcie w obrębie miasta przykładowo wyobrażasz sobie przyjazd rektora uczelni z berlina a później że wsiada on sobie do tramwaju i śmiga na naszą uczelnie?
   Czy słyszałeś o czymś takim jak PR? Podstawy dobrego wychowania?
   A na koniec żebyś wyraźnie zrozumiał ONI SOBIE TE PIENIĄDZE ZAROBILI NIE JEST TO TWOJA JAŁMUŻNA. To tak jak byś jako państwo zapłacił prywatnej firmie(uczelnie mają specjalną autonomie) po czym zaczął dyrygować na co im wolno wydać pieniądze na co nie.
   Ja wiem że w naszym kraju jest duża niechęć do wykształciuchów a jak już ma profesora to całkiem be.

  •  

   pokaż komentarz

   @recovery:

   A na koniec żebyś wyraźnie zrozumiał ONI SOBIE TE PIENIĄDZE ZAROBILI NIE JEST TO TWOJA JAŁMUŻNA.
   Nie zarobili i nie jałmużna. Oni je po prostu zrabowali.

   Porównanie z prezydentem głupie bo prezydent musi jeździć pancerną limuzyną żeby go nie zastrzelili. Rektor nie musi.

   Ja wiem że w naszym kraju jest duża niechęć do wykształciuchów
   Nie kieruj dyskusji na te tory bo strzelasz kulą w płot. Nikt mu nie ma za złe że jest wykształcony, tylko że jest na państwowej posadzie. Jak będzie rektorem prywatnej uczelni to niech sobie jeździ i służbowym Maybachem.

  •  
   r......y

   -5

   pokaż komentarz

   @maciek_gi:
   A co to kupują pancerną limuzynę czy skode?
   "Nie zarobili i nie jałmużna. Oni je po prostu zrabowali."
   Chcieliśta powszechnej edukacji darmowej to płaćta. Ok nie będzie państwo płacić za edukację to po prostu będzie się płacić za każdy semestr. Granty na badania się daje w całej europie chociaż tam bardziej używa się środków prywatnych. Uczelnie produkują w Polsce najwięcej patentów.
   " Nikt mu nie ma za złe że jest wykształcony, tylko że jest na państwowej posadzie. Jak będzie rektorem prywatnej uczelni to niech sobie jeździ i służbowym Maybachem."
   I właśnie przez to tępe myślenie że ludzie powinni zarabiać jak najmniej na wysokich stanowiskach pracować w budżetówce chcą albo miernoty albo ludzie którzy tak wybrali. Uczelnia ma kasę ze środków swoich i ponadto z budżetu który jej płaci za usługi.

  •  

   pokaż komentarz

   @recovery:
   Zupełnie zjechałeś z tematu. Państwowe finansowanie edukacji ma się nijak do kupowania limuzyn przez rektorów. :) Poza tym że przez te limuzyny pewnie nie ma kasy na granty.

   I właśnie przez to tępe myślenie że ludzie powinni zarabiać jak najmniej na wysokich stanowiskach pracować w budżetówce chcą albo miernoty albo ludzie którzy tak wybrali. Uczelnia ma kasę ze środków swoich i ponadto z budżetu który jej płaci za usługi.
   Sam jesteś tępe myślenie. W budżetówce, a w szczególności na wysokich stanowiskach powinno pracować jak najmniej osób i powinny one wydawać jak najmniej pieniędzy. Patrz na państwo jak na firmę, a nie prywatny folwark.

  •  
   r......y

   -2

   pokaż komentarz

   Poza tym że przez te limuzyny pewnie nie ma kasy na granty.

   @maciek_gi:
   A co ja wspomniałem że na najwyższych szczeblach ma być pełno ludzi? Napisałem że nikt bardzo dobry nie chce iść do budżetówki bo nie dość że cię z błotem zmieszają bo kupiłeś samochód a nie daj boże jak jeszcze chcesz dużo zarabiać. Idziesz do firmy prywatnej to nie dość że zarabiasz sporo,służbowy samochód,komórka,pakiet socjalny itd. To współobywatele już mniej traktują cie jak śmiecia.

   "Poza tym że przez te limuzyny pewnie nie ma kasy na granty."
   Podobnie jak kolega wyżej nie masz bladego pojęcia o finansowaniu uczelni czy przyznawaniu grantów albo o samych pracach badawczych. Ale to Polska 38 milionów ekspertów na sekundę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dziubaster: Zupełnie abstrahując od tematu dyskusji - reprezentatywna to może być grupa badanych, a auto co najwyżej REPREZENTACYJNE do k!$!y nędzy!

  •  
   l............a

   0

   pokaż komentarz

   @recovery: http://www.wykop.pl/link/1066181/prezes-japan-airlines-zarabia-mniej-niz-piloci-tych-linii/ i chyba tyle w temacie, u mnie rektor państwowej szkoły jeździ prywatną wysłużoną Vectrą B, więc ... Swoją drogą to czy rektorowie muszą mieć reprezentacyjne auto? To prezydenci czy premierzy że podjeżdżają pod czerwony dywan i wita ich nie wiadomo kto?

   Kolega wyżej podał przykład pociągu - myślę że dość adekwatny przykład - bo u nas to pewnie by musiał polecieć czy to samolotem czy helikopterem, a te są ciut droższe niż pociąg. Dla takiego rektora pojechać do prezydenta miasta - znowu - czy ten rektor będzie witany czerwonym dywanem? Czy jest on rozpoznawalny/znany, że każdy go zna i o nim mówi - będzie mówić o "patrz ten i ten pojechał do prezydenta miasta tramwajem, co za wiocha buahahah". Nasuwa mi się teraz pewien znany obrazek z ostatnich czasów na takie sytuacje ale go nie pokażę...

  •  
   k.....a

   +1

   pokaż komentarz

   Czy ty siebie słyszysz?
   Wyobrażasz sobie rektora wyjeżdżającego np. bo Barosso (który był na polibudzie) tramwajem?


   W Szwajcarii prezydent jeździ pociągiem, a u nas rektor nie może śmignąć tramwajem?

   @breeder: @recovery:

   Albo taksówka?

 •  

  pokaż komentarz

  szczegóły wyposażenia przepisane z książki serwisowej pojazdu konkretnej marki

 •  

  pokaż komentarz

  Kto montuje Tampomaty w samochodach?? ... brzmi nipokojąco ...

 •  
  n.......i

  +24

  pokaż komentarz

  ESP – elektroniczny system stabilizacji toru jazdy, zapobiegający bocznym poślizgom oraz zarzucaniu pojazdu
  ABS – system zapobiegania blokadzie kół podczas hamowania
  ASR – system kontroli trakcji przy ruszaniu – optymalizacja przyczepności podczas przyspieszania
  MSR – system optymalizacji przyczepności podczas hamowania silnikiem. Jest to jedna z funkcji systemu ABS
  HBA – hydrauliczny system wspomagania nagłego hamowania. Występuje jako element systemu ABS
  EBV – korektor siły hamowania
  EDL – elektroniczna blokada mechanizmu różnicowego. Jest częścią systemu ESP i ASR
  DSR – system podpowiedzi ruchu kierownicy
  ACS - automatyczny system kolizyjny
  HHC – system zapobiegania staczania się pojazdu na wzniesieniu
  TPM - system kontroli ciśnienia w oponach

  heh po co takie auto uczelni? W góry sie beda wybierac?

 •  

  pokaż komentarz

  "Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia" to CTRL+C, CTRL+V ze strony producenta :)