•  

  pokaż komentarz

  Nie wiem co autorka tego rozpaczliwego wpisu chciała osiągnąć.

  Co tu jest niezrozumiałe w postępowaniu Allegro?

  Konto prywatne jest własnością tylko jednej osoby i tylko jedna osoba może z niego korzystać. Współużytkowanie kont prywatnych jest zabronione.

  Co ma do tego wcześniejsza historia transakcji? Jak komuś zabiorą prawo jazdy bo został przyłapany na jeździe po spożyciu, to mają mu zwrócić, bo wcześniej przez 20 lat nie miał nawet jednego mandatu za przekroczenie prędkości?

  Nowe konto użytkowniczki zostało zawieszone zgodnie z regulaminem (punkt 8.6).

  Tak więc - mąż zmienił dane kontaktowe na żony (co nie jest równoznaczne z przepisaniem konta na inną osobę, ponieważ konta Allegro są niezbywalne). Żona dokonywała transakcji. Jakiś kupujący zaniepokojony inną osobą dysponującą kontem (zarejestrowane na mężczyznę a kontakt mailowy i telefoniczny z kobietą - czyli de facto ona dokonuje transakcji) zawiadomił Allegro.

  I bardzo dobrze, że ktoś Allegro zawiadomił. Założenie konta na Allegro jest darmowe i każdy może sobie założyć własne. Jedynie przy prowadzeniu działalności gospodarczej konto może zostać udostępnione osobom trzecim, ale za wcześniejszym pełnomocnictwem. Ponadto nic nie usprawiedliwia braku znajomości regulaminu Allegro - nawet wcześniejsza nienaganna historia transakcji.

  Temat zresztą wałkowany setki razy na forum Allegro.

  •  

   pokaż komentarz

   Autorka chciała chyba przekazać że sama prosiła się o zablokowanie konta:
   (...)Po wysłaniu rozpaczliwego maila z pytaniem co można zrobić aby konto zostało zablokowane, dostaliśmy odpowiedź(...)

  •  

   pokaż komentarz

   oczywistą sprawą jest, że allegro przesadza, małżonkowie mają wspólne konta email i wiele innych kont a tego akurat nie? dla allegro wystarczy byle doniesienie a zawieszą gdych z ich danych systemowych wynika, że zamiast "kupiłem" napisąłaś "kupiłam" bo dokładnie za to zawieszają, nie mają żadnych sensownych dowodów zresztą nigdy ich nie ujawnią!.

  •  

   pokaż komentarz

   Powiem tak, dla mnie w allegro pracują idioci. Założone konto było na moją mamę, ona robiła transakcję, kupowała sobie itd. Niestety kiedyś ja miałem założone konto na siebie i dostałem miłego meila na mamy konto (ja utrzymuje nasze serwery pocztowe), że zostało zablokowane bo łamiemy jakiś tam regulamin i może być 1 konto na 1 adres. Wymyślili, że 2 konto zostało założone aby nie płacić rachunków z pierwszego, a ja poprostu o tym zwyczajnie zapomniałem. Po opłaceniu zaległości, obsługa w ogóle przestała się oddzywać, a konto nadal było zablokowane. Przypadkiem w emailu napisałem jednak, że "mama miała tam dużo komentarzy" powiedzieli, że nie odblokują bo konta używa nieuprawniona osoba. Odpisałem, że ja tylko się z obsługą kontaktuję, ponieważ mama się na tym nie zna, ale w ogóle nie dostałem odpowiedzi przez kolejne pół roku, kiedy przyszedł email o usunięciu konta.

   Przykro mi to mówić, ale naprawdę obsługa allegro przesadza i nagina regulamin. Ja przerzuciłem się na eBaya, a jak mam coś na allegro kupić to od kolegi. Ja się nie mam zamiaru z nimi użerać.

  •  
   fiorello

   -4

   pokaż komentarz

   o kurde. To jeżeli ja mam swoje konto. Narazie jeden komentarz, i drugie ma tata i sa na ten sam adres to moga cos z tym zrobic ??? bo jak tak to chyba usunac musze 0.o

  •  

   pokaż komentarz

   @Bim - nie wiem, czy się orientujesz, ale udzielanie swojego konta też jest "karane" zawieszeniem, jeśli więc korzystasz z konta kolegi, to lepiej podawać do wysyłki jego namiary.
   Swoją drogą, allegro najczęściej czepia się wtedy, gdy zbyt często wnioskuje się o zwroty prowizji - szukają wówczas dziury w całym i przeważnie znajdują. Już sama zmiana danych (np adresu zamieszkania) przysparza wielu kłopotów. Moja znajoma zmieniła nazwisko (wyszła za mąż) i kiedy składała reklamację, nie uznano jej, a do tego zawieszono konto

  •  

   pokaż komentarz

   [...]zostało zablokowane bo łamiemy jakiś tam regulamin i może być 1 konto na 1 adres.[...]
   No to nie pozwalają korzystać mężowi i żonie z jednego konta, ale nie można założyć dwóch kont na jeden adres? Przecież to ku$%^a nielogiczne :|
   I ten wielki napis na stronie głównej Allegro: Chronimy Twoje zakupy od 1 do 10 tys zł Bullshit!

   Jednocześnie Allegro wprowadza unieważnianie komentarzy i inne udogodnienia dla oszustów (było o tym jakiś czas temu na Wykopie).

  •  

   pokaż komentarz

   Mozna zalozyc dwa konta na jeden adres. Ba Allegro dopuszcza mozliwosc posiadania kilku kont na jedną nawet osobę. Warunkiem jest, że nie można uzywac kont do nieuczciwej sprzedazy np poprzez podbijanie ceny w swoich aukcjach. Wiem co mówie bo natrafilem na goscia ktory mial kilka kont. Po mojej interwencji zablokowali mu dodatkowe konta, a konto 'główne' na ktorym gromadzil komentarze zostawili i sprzedaje do tej pory.

   Dzieki temu mozesz np sprzedawac roznego rodzaju rzeczy na roznych kontach. Na jednym sprzedajesz wiertarki i sprzet budowlany na innym komputery.

  •  
   F.......l

   +39

   pokaż komentarz

   @czikken
   A żonie/mężowi wolno patrzeć w monitor jak druga połówka kupuje czy też zbanować?

  •  

   pokaż komentarz

   @retsef,
   masz rację.

   Swoją drogą, ile osób przed rejestracją na Allegro przeczytało dokładnie cały regulamin? Ja się od razu przyznaję, że nawet nie zajrzałem.

  •  

   pokaż komentarz

   @112 - jak wystawiasz na allegro komentarz, to oceniasz wspolprace z kontrahentem/kontrahentka czy z kontem?

  •  

   pokaż komentarz

   To, że mąż jest super sprzedawcą, nie znaczy, że żona też.
   Każdy musi sobie sam zapracować na swoją ilość pozytywnych opinii.

   Ech, allegro, allegro

  •  

   pokaż komentarz

   to po co jest edycja danych skoro to tylko pretekst do zablokowania konta (nawet w uzasadnionych przypadkach edycji)?

  •  

   pokaż komentarz

   @prusi - na wypadek gdyby sie przeprowadzano albo zmieniano nazwisko (np. gdyby jakas kobieta wyszla za maz). Tyle, ze wtedy musisz potwierdzic, ze faktycznie doszlo do zmiany. W opisanym przypadku musiano by udowodnic, ze zmieniono nie tylko imie i nazwisko, ale i plec.

  •  

   pokaż komentarz

   ta ale przecież tutaj już opisywano że nawet w wypadku zamążpójścia konto zostało zablokowane.

  •  

   pokaż komentarz

   Tutaj zostalo opisane, ze konto zostalo zawieszone za zmiane danych z jednego malzonka na drugiego, a nie zmiane nazwiska z panienskiego na poslubne. To różnica.

  •  

   pokaż komentarz

   nie pisałem o tym przypadku, tylko o innych. to różnica.

 •  

  pokaż komentarz

  Hmm raczej chodzi tu o to, że Allegro jest instytucją, z którą się nie dyskutuje. Podczas gdy powinno być bardziej "ludzkie" bo jest dla ludzi

 •  

  pokaż komentarz

  Nie wiem czy coś się zmieniło, to już drugi taki tekst że nie odblokowują kont...

  Ja pół roku temu miałem zablokowane konto, bo wysłałem zapytanie odnośnie regulaminu (czy mój własny, znajdujący się na stronie "o mnie" nie łamie regulaminu Allegro - nie chciałem mieć później żadnych problemów z ich strony), dostałem na następny dzień oficjalnego e-maila, że "informacje zawarte na stronie "o mnie" łamią regulamin Allegro, proszę je zmienić pod groźbą zablokowania konta" - ok, mogli odpisać w bardziej delikatny sposób, zwłaszcza że sam się zapytałem.

  Po 3 dniach od wysłania tego zapytania (opis zmieniłem natychmiast), dostałem e-maila, że moje konto zostało zablokowane, gdyż zmieniłem 2 lata wcześniej dane z mojego ojca na moje.
  Ale wystarczyło wysłać im listem kserokopię dowodu osobistego wraz z odręcznie napisanym zobowiązaniem, że będę przestrzegał regulaminu - nadal korzystam z tego konta i ma się dobrze.

 •  
  J......H

  +18

  pokaż komentarz

  Nie pierwszy raz czytam o takich zagrywkach Allegro, ale ciągle krew się we mnie burzy.
  Z jednej strony dają możliwość prostej zmiany danych osoby w Ustawieniach, ale jak ktoś tego użyje to efektem jest nawet więcej niż ban - czasami dożywotnia ekskomunika :-/. Zresztą tą pułapkę lubią wykorzystywać jak z innego powodu jakiś użytkownik im się nie podoba - np. zadaje na cafe niewygodne pytania (wtedy można się mu przyjrzeć bliżej i wyciągnąć na niego stare haki)

  Znajomy miał kiedyś zablokowane konto mimo 100% pozytywów w dużej ilości - kupił 3 pozycje od jednego sprzedawcy, a ponieważ nie mogli się dogadać odnośnie wysyłki (wina była chyba po obu stronach, ale Allegro i tak tego nie dochodziło) to sprzedający zażądał zwrotu prowizji i zablokował automatycznie mu konto.
  Wyjaśnianie tego z idiotkami z obsługi klienta trwało chyba dwa miesiące. Dobrze że skończyło się pomyślnie.
  Tak po przypomnieniu sobie - nie tyle wyjaśnił to z BOKiem co ze sprzedającym zgadzając się na jego "interpretację" - wtedy sprzedający odblokował mu konto cofając prośbę o zwrot czy kontaktując się z BOKiem.
  Przekaz od stuffu Allegro był taki - daj się robić sprzedającym w ch. bo wylecisz.

 •  

  pokaż komentarz

  Hehe.. no to moi 4 bracia (nie mówiąc o 5 siostrach) będę musieli sobie własne konta założyć.. Rodzice pewnie też się zdecydują. A żeby nie było naruszenia świętego regulaminu to dziadkom i cioci Reni też będę musiał odciąć dostęp do mojego konta allegro. Oni to zrozumieją.. Spoko.. ziomki z siłowni chyba też koniec końcem sobie swoje założą... ale co na to powiedzą ludzie z mojego roku i akademik.

1 2 3 4 5 6 7 ... 12 13 następna