•  

   pokaż komentarz

   @RudiRud: Witam i przepraszam za podpięcie pod pierwszy post. Chciałbym wypowiedzieć się w imieniu właścicieli osiedlowych / małych sklepików . Mój tato prowadzi takowy sklep, i jak jeszcze nie studiowałem pomagałem mu tyle ile mogłem. Teraz tylko w weekendy pomagam staruszkowi :)

   Więc pierwsza sprawa. Odnośnie nie przyjmowania butelek po piwie nie zakupionych w sklepie. Osobiście CHCIELIBYŚMY przyjmować te butelki. Głupio tak odprawiać czasem ludzi z kwitkiem. Ale jest to konieczne. Dla przykładu, ktoś kupi piwo w supermarkecie, lub inneym dyskoncie , a potem z pustą butelką przyjdzie do nas( bo jest bliżej). Aby te butelki zostały przyjęte , MUSZĄ być w skrzynkach ! ( mówię tutaj o moim przykładzie, ale podejrzewam że w innych małych sklepikach jest tak samo) . A co jeśli butelek jest więcej niż miejsca w skrzynkach ? Ok, raz może zostać więcej butelek.. ale co jeśli codziennie jest nadmiar butelek ? Nikt niestety nam tego nie przyjmie butelek luzem.

   To tyle na ten temat.. Odnośnie przyjmowania butelek. Jeśli mieszkasz w dużym mieście , butelki przyjmą ci w MAKRO. Jest jeden warunek. Butelki muszą być w odpowiednich skrzynkach posegregowane ( np , butelek Harnasia w skrzynce LECHa ci nie przyjmą). Do MAKRO , szykuję tacie takie kompozycje :
   Skrzynka LECHA --> LECH
   Skrzynka okocimia --> Harnaś / Książ (uwaga ! NIE MOGĄ MIXY! np 10 butelek harnasia a reszta książa)
   Skrz. Tyskie --> Tyskie
   Żywiec --> Żywiec
   Skrzynka bez loga ;P ( nie wiem jak to opisać, ale na półkach są z żubrem i dębowym) --> żubr / dębowe mocne
   Ale nie wybieraj się w ciemno. Najlepiiej zadzwonić i zapytać.

   Rada nie oficjalna dla autora : Ja chcesz mieć tanie piwo, z możliwością zwrotu butelek, dodatkowo jak masz w okolicy makro (lub inna hurtownię) , polecał bym ci pojechać i kupić 2 skrzynki lub 3 na zapas. Cenowo wyjdzie cię taniej ! W tamtym roku po odliczeniu kaucji , o ile dobrze pamiętam, po kupnie skrzynki lecha , i zwróceniu skrzynki , wynosiło mnie około 1.70 zł -1.80 zł . Więc myślę, że gra jest warta świeczki.
   Ps.: Gdy w tamtym roku wnosiłem te skrzynki do swojego pokoju akademika, pomyliły mi się piętra. Oczywiście dzwi otworzone z buta.. Gdybyście widzieli miny ludzi , którzy byli w środku..

  •  

   pokaż komentarz

   @majcher_zlo: no to ja nie bardzow em co wy za sklepik mały macie, ale u mnie w okolicy we wszystkich sklepach butelki skupuja bez problemu (zero pytan o paragony) a skrzynek swoich tym bardziej nie musimy miec, bo na sklepie zawsze maja ich sporo wolnych.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   Ja chcesz mieć tanie piwo, z możliwością zwrotu butelek, dodatkowo jak masz w okolicy makro (lub inna hurtownię) , polecał bym ci pojechać i kupić 2 skrzynki lub 3 na zapas. Cenowo wyjdzie cię taniej ! W tamtym roku po odliczeniu kaucji , o ile dobrze pamiętam, po kupnie skrzynki lecha , i zwróceniu skrzynki , wynosiło mnie około 1.70 zł -1.80 zł

   @majcher_zlo: Tylko że nie bierzesz jednej rzeczy pod uwagę: Jak będziesz miał 2-3 skrzynki w zapasie to w jeden wieczór zamiast piwa wypijesz 2-3 skrzynki. Pierwsza zasada picia: Ile kupisz tyle wypijesz.

  •  

   pokaż komentarz

   Ja po prostu kupuje zawsze w tym samym sklepie idę Pani mówi że butelek jest za dużo lub abym pokazał paragon to się śmieje i mówię że chyba sobie żarty robi bo wie dobrze że codziennie tam kupuje piwka ona strzela buraka i przyjmuje butelki z wielkim fochem bo co ma zrobić skoro wie że mówię prawdę?;]
   Proponuje obrać 1 strategiczny sklep i tam zawsze kupować piwa i tam nosić zawsze butelki, nawet gdybyśmy czasem w innym sklepie kupili piwko a w jednym kupujemy w 90% przypadkach nie udowodnią Ci że to nie od nich te kilka dodatkowych butelek ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @pejter: też się podepnę pod pierwszy, ale również z radą i to z czasów studenckich - gdy miałem podobny problem, rozkladalem zwrot na parę razy, no bo jak przyjdziesz do takiej pani Heli z monopolowego z 2 skrzynkami to kobita jest w szoku i nie wie co ma zrobić. Ja brałem np. 15 butli na raz, i w zamian miałem praktycznie 2 piwka za darmo. I wymiana dość płynnie i przyjemnie dla obu stron przebiegała. Ach to beztrokie piwkowanie... gdyby nie praca i brzuch który musiałem zgubić każdy dzień kończyłbym zupką piwną:)

  •  

   pokaż komentarz

   @plushy: niestety masz rację. Idzie jak woda. Kiedyś wygrałem znaczną ilośc piw w promocji lecha, nawet dodałem wykop o tym, niestety bez głównej http://www.wykop.pl/link/570545/domowka-lecha/ i poszło jak WODA ! Dosłownie.

  •  

   pokaż komentarz

   Pierwsza zasada picia: Ile kupisz tyle wypijesz.

   @plushy: Plotka głosi, że komuś kiedyś zostało :)))

  •  

   pokaż komentarz

   dnej rzeczy pod uwagę: Jak będziesz miał 2-3 skrzynki w zapasie to w jeden wieczór zamiast piwa wypijesz 2-3 skrzynki. Pierwsza zasada picia: Ile kupisz tyle wypijesz.

   @plushy: true... true...

  •  

   pokaż komentarz

   @plushy: To jest niestety święta zasada. Wielu ludzi uratowało się od przepicia tylko dlatego, że im się już do nocnego nie chciało iść.

  •  

   pokaż komentarz

   @miknan: wyobraź sobie teraz, że w akademiku w pokoju naprzeciwko była "melina" z piwem...
   wcześniej bywało - "napilibyśmy się co?" "no, ale to trzeba by do sklepu pójść, chce ci się?" i tak zostawaliśmy bez piwa, z pieniędzmi
   jak naprzeciwko zorganizowano "melinę", to już nie było wymówek... i zostawaliśmy bez pieniędzy ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @barov07: Tak robię, okoliczna Żabka i zawsze tam. Kupowałem tam jeszcze jak nie miałem 18, bo nie pytali się i do tej pory jestem ich klientem. Na paragon biorą tylko jeśli już nie ma miejsca w skrzynkach.

  •  

   pokaż komentarz

   @RudiRud:
   @majcher_zlo: To że nie ma maszyn do skupu butelek w marketach, centach handlowych i na ulicach mogę zrozumieć. Ale dlaczego takich maszyn nie ma w siedzibach firm - np: w Kompanii Piwowarskiej na ul. Szwajcarskiej w Poznaniu? Zapakowałbym do samochodu butelki i pojechał sprzedać, wszyscy byli by zadowoleni.

   Może potrzebny wykopefekt. Zasypmy skrzynki pocztowe producentów piwa może wtedy uświadomią sobie, że dla nas - konsumentów jest to problem. Poniżej kilka adresów email producentów piwa:
   Kompania Piwowarska (produkują Lecha, Żubra, Redds'a, Tyskie): poczta@kp.pl
   Grupa Żywiec (Produkują Żywca, Warke, Tatre, Stroga) : anetta.golda@grupazywiec.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @szymon_jude: nie wiem za co dostałeś minusy, u mnie jest tak samo

  •  

   pokaż komentarz

   @majcher_zlo: w mojej miejscowości małe ilości bez problemu przyjmą, w skrzynkach pewnie też. ogólnie jest tak, ze jak się idzie po piwo najlepiej zabrać ze sobą tyle samo pustych butelek, wtedy kaucji wgl nie liczą, ale niegdy nie próbowałem takiej ilosci oddać.

   @pejter: jak nie dasz rady inaczej spróbuj oddać na raty w jakimś małym sklepiku.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   To tyle na ten temat.. Odnośnie przyjmowania butelek. Jeśli mieszkasz w dużym mieście , butelki przyjmą ci w MAKRO

   @majcher_zlo: Już nie przyjmują bez faktur/paragonów także rada nie aktualna z jakiś miesiąc :).

   @pejter: Jedyne co możesz zrobić to rozdzielić te butelki na kilkanaście dostaw.

  •  

   pokaż komentarz

   @majcher_zlo:
   jaaasne tylko kto pije takie siki jak lech, tyskie, żywiec itd itp? no sorki ale w polsce nie uraczysz dobrego piwa w dobrej cenie w dużych sklepach, marketach itp - fakt jest kilka lokalnych browarów, które robią wyśmienite piwa, ale dostaniesz je jedynie w sklepach piwnych.....

  •  

   pokaż komentarz

   @plushy: Chyba zasada dla słabych ludzi.We wszystkim się zachowuje umiar,a jak się tego nie potrafi , to się nie pije.Ostatnio kupiliśmy ze znajomymi dwie zgrzewki tyskiego.I o dziwo daliśmy radę wypić bez nawalenia się jak szpadle.Można?Można.

  •  

   pokaż komentarz

   @genghiskhan: Mi się to podoba.Od czasu do czasu odwiedza się ze znajomymi jakiś lokalny browar, aby uraczyć się wyśmienitym piwem.W czym tu problem?

  •  

   pokaż komentarz

   @Orenos: A wypiliście wszystko? Dwie zgrzewki (8 piw?) to nie jest specjalnie dużo jeśli w grę wchodzą co najmniej 3 osoby.

  •  

   pokaż komentarz

   @Orenos:
   ja go nie mam, piję jedynie piwa z takich browarów (większość to jednak czeskie piwa, polskie jakoś rzadziej)
   Nie muszę jeździć żeby się napić...
   a sklep w którym się zaopatruje bez problemu bierze bez paragonu butle zwrotne (oprócz polskich sikaczy)

  •  

   pokaż komentarz

   @plushy: Duża zgrzewka - 24 piwa w puszkach.Razy dwa - 48 piw, plus jak zawsze ktoś kupił dodatkowo jakiś swój ulubiony browar.

  •  

   pokaż komentarz

   @Orenos: Ale pominąłeś ilość osób, na 10 osób to już nie byłoby dużo.

  •  

   pokaż komentarz

   @plushy: 4 osoby razem ze mną, jedna stała się abstynentem następnego dnia.

  •  

   pokaż komentarz

   Poniżej kilka adresów email producentów piwa:
   Kompania Piwowarska (produkują Lecha, Żubra, Redds'a, Tyskie): poczta@kp.pl
   Grupa Żywiec (Produkują Żywca, Warke, Tatre, Stroga) : anetta.golda@grupazywiec.pl


   @Amadek: Naskrobałem maila, zobaczymy co odpiszą :)

   Buteleczki udało mi się oddać w Kauflandzie, za co serdecznie dziękuję Wykopowiczom :)

  •  

   pokaż komentarz

   @RudiRud: Jeśli masz taką możliwość, odwiedź najbliższe osiedle akademickie. Na pewno przyjmą. 200 sztuk to nie jest dla nich tak dużo. A jak nie w jednym sklepie, to sprzedaj butelki partiami (2-3) w różnych sklepach (w razie sytuacji opisanej przez majcher_zlo).

 •  

  pokaż komentarz

  Butelka po Perle Export jest bezzwrotna.

 •  

  pokaż komentarz

  Ja poradziłem sobie z problemem znajdując jedyny sklep, gdzie mogę zamienic 8 butelek na 1 piwko. Szukajcie a będzie wam dane...

 •  

  pokaż komentarz

  Kupuj piwo w puszkach, alu jest droższe i po zgnieceniu zajmuje mniej miejsca a w skupie nikt nie będzie wybrzydzał.

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino: Każdy piwosz wie, że złoty trunek z puchy jest fee.

  •  

   pokaż komentarz

   Każdy piwosz wie, że złoty trunek z puchy jest fee.

   @trueno2: Takie piwo jakie on tam pije to mógłby ciągnąc nawet prosto z dziurawej beczki.

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino: Z konserwy po fasolce. Nawet by aromatu nabrało i może zabiłby on smak polepszaczy.

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino: Wątpię aby na skupie dostał różnice w cenie między puszkowy a butelkowym z kaucją.

  •  

   pokaż komentarz

   Wątpię aby na skupie dostał różnice w cenie między puszkowy a butelkowym z kaucją.

   @5th: Lepsze to niż mieszkanie z armią butelek.

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino: Armię butelek można wyrzucić( zawsze tak robię) i o dziwo będzie to bardziej opłacalne niż kupowanie piwa w puszkach i oddawanie tych puszek na skup. Teraz na szybko znalazłem, że gdzieś w Łodzi płacą 4 gr za puszkę natomiast na stronie http://www.eko-al.com.pl/index.php/pl/skup-zlomu-cennik piszę, że aluminium kupują po 4 zł za kg przy zapłacie przelewem. Gdzieś wyczytałem, że 64 puszki to 1 kg czyli puszka wychodzi maksymalni po 6gr. Piwo w puszcze zazwyczaj jest nadal droższe niż piwo w butelce + kaucja + 6 gr. Dlatego właśnie wolę wyrzucić kaucje do kosza niż kupić puszkę.

  •  

   pokaż komentarz

   @5th: Aż specjalnie dziś odwiedziłem sklep na B z owadem. Kupiłem 4 tyskie (wiem wiem, ale na mecz będa Ok) w puszce, 0.568l za 2,79zł sztuka. Po przeliczeniu 0.5l w puszce wychdozi 2,47zł.
   Wg tego co piszesz to samo piwo w butelce musiałoby kosztować: 2,47 - 0,35 (kaucja) - 0,06 (cena za 1 puszkę) = 2,06zł. Nie sądze żeby się gdzieś dało kupić poł litra tyskiego w butelce za 2 zł i 6 groszy.

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino: Te tyskie było w promocyjnej cenie? Bo w promocyjnej cenie to możesz kupić taniej Carlsberga niż Tatrę o ile masz szczęście. Kiedyś przeliczałem czy opłaca się kupić Tyskie w puszcze 0.568l i wyszło mi, że nie zbyt. Jednak nie pamiętam czy uwzględniałem kaucje. Natomiast przy pozostałych piwach przy kalkulacji bardzo często uwzględniałem kaucje. Jedynie podczas promocji piwa puszkowego opłaca się je kupować tak to zawsze puszka 0.5 przegrywa z butelkowym 0.5. Przykładowo Tatra w osiedlowym sklepie kosztuje 2.05 natomiast puszka 2.50 albo nawet 2.65. Także przy optymistycznej wersji piwo butelkowe z kaucją jest tańsze o 10 gr od tego w aluminiowym opakowaniu.

  •  

   pokaż komentarz

   Te tyskie było w promocyjnej cenie?

   @5th: Cena chyba normalna - tylko pojemność promocyjna.
   A Carlsberga nie potrafię pić, w ogóle z Brzeska żadne piwo mi nie podchodzi.

   Czyli Tatra butelkowa pól litra 2.05 - noe ale to jest piwo tańsze od tyskiego.

  •  

   pokaż komentarz

   @trueno2: Ja na większe popijawy, gdzie wiem, że wypiję tych piw nie jedno czy dwa, ale z dziesięć, kupuję puszki. Dlaczego? Szybciej się z nich pije :). Można w siebie piwsko praktycznie wlać, z butelki tak się nie da.

 •  

  pokaż komentarz

  Widzę, że autor lubi wypić piwko, ewentualnie siedem.

1 2 3 4 5 6 7 ... 24 25 następna