•  

  pokaż komentarz

  Jeśli jesteś właścicielem mieszkania to płacisz podatek, jeśli wynajmujesz to płacisz podatek za właściciela plus czynsz- gdzie tu niesprawiedliwość? Według ciebie czynsz za mieszkanie nie powinien pokrywać kosztów utrzymania tego mieszkania plus zysk???
  Spekulanci- ciekawe kogo masz na myśli, bo każdy kupujący tanio i sprzedający z zyskiem to handlowiec albo inny przedsiębiorca, może myślisz o badylarzu albo szmalcowniku- ale to by znaczyło,że przespałeś długi okres zmian w naszym kraju.Poczytaj sobie o spekulancie- Georgeu Sorosie- może to ci troche rozjaśni sytuacje.
  Ciekawi mnie na jakiej podstawie tacy jak ty uważają, ze rządy w Polsce dążą do wyniszczenia narodu- że popełniają jakieś niegodziwości.
  Ciekawy jestem, czemu tak uporczywie mówicie o złych rządach, ale nikt z was, waszych liderów nie zaproponuje jakiegokolwiek rozsądnego rozwiązania, które można by rozważyć jako alternatywę dla obecnie wprowadzanych.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pils: Około jedna trzecia społeczeństwa żyje poniżej minimum socjalnego. Ludzie "małego biznesu" już przed rokiem 2004 oponowali za wprowadzeniem ograniczeń dla działalności wielkopowierzchniowych obiektów handlowych, ale Polska to nie Węgry-kolejne rządy SLD, PiS-u i PO ich postulaty po postu je olały, mimo iż były zgodne z prawem Europejskim! Chcesz podyskutować na ten temat? No to masz: http://korwin-mikke.pl/forum/read.php?6,4632,page=1 . Nie jestem liderem, a nawet, by nim został, to nic nie zmieni-w masmediach pokazuje się tylko te ugrupowania polityczne, które mają swoich przedstawicieli w sejmie-opozycja pozaparlamentarna przez to nie istnieje w świadomości społecznej. W polityce nie wolno kierować się przekonaniami politycznymi, ale racjonalnością działań adekwatnych do danej sytuacji-inaczej realizacja polityki jest nie skuteczna i szkodliwa dla społeczeństwa. O jednomandatowych okręgach wyborczych pisze się od lat-bezskutecznie,. Aferzyści w Polsce mają się bardzo dobrze-zastanawiałeś się dla czego? Ile mam jeszcze pisać o zwolnieniu z ZUS-u prowadzących firmy, gdy nie osiągają dochodów? W Anglii można, ale nie w Polsce. Podobnie jest z podatkiem VAT na ubrania dziecięce. Co do spekulantów-są to osoby powiązane ze sprawującymi władzę, oraz światem przestępczym. Poziom edukacji w Polsce schodzi na psy, argumentację rodziców ministerstwo i politycy nie biorą w ogóle pod uwage, co jest nie zgodne zPowszechną Deklaracja Praw Człowieka! Pisać jak widzisz to ja mogę....i nic z tego nie wynika.

  •  

   pokaż komentarz

   @Intervojager_1: Wiedziałem, że skaś znam te teksty i wszystko jasne JKM...No więc konkretnie- jakie rozwiązania proponuje Janusz, które poprawią sytuację na dłużej w całym kraju? Likwidacja supermarketów? Co to da, czy od tego przybędzie miejsc pracy? Czy artykuły sprzedawane w reszcie sklepów będą tańsze?Czy chodzi o podatki, które płacone są w państwie właściciela marketu? A może o ulgi w podatkach?
   Czemu mimo tak świetnych pomysłów na Polske nie może się przebić, wygrać wyborów, zostać premierem i poprowadzić nas ku świetlanej przyszłosci? Może dlatego, że większość jego pomysłów jest mówiona pod publiczke, może ludzie wiedza, że z tego nic ciekawego nie wyjdzie?Przykład? likwidacja tramwajów i buspasów....
   Co do minimum socjalnego-śmieszą mnie zestawienia, mówiące jak powinno wyglądać życie wszystkich ludzi (minimalna ilość danych dóbr i usług według norm zużycia, zalecanych przez naukowców, zawierająca ile czego minimalnie trzeba kupić, by nie być biedakiem)Według różnych danych ta wartość dochodzi do 60 procent Polaków Czyli 60 procent Polaków nie wydaje odpowiednio dużo na: mieszkanie, żywność, odzież, obuwie, ochronę zdrowia i higienę, na kształcenie i wychowanie dzieci, na kontakty rodzinne i towarzyskie oraz skromne uczestnictwo w kulturze- tylko kto może wiedzieć, ile należy wydawać? skąd się bierze suma 3200 złotych na czteroosobową rodzinę, poniżej którego to już minimum socjalne, bieda i nędza? Co w tej sytuacji poradzi JKM? Obniżyć minimum socjalne, dać zasiłki, podnieść płace minimalne, czy jakiś inny cudowny plan?
   Ostatnio byłem na osiedlu-tzw socjalnym bodajże w Radomiu- nowe bloki, pełne parkingi, talerze z hd w oknach- bieda panie aż piszczy.....Znalazłem I wszyscy łapią się na życie poniżej minimum socjalnego- czujesz, że coś jest nie tak? Ty walczysz o poprawe ich bytu a tu prosze- mistrzostwa, piwko, tv w hd....
   Co do zus- myśle, że na razie wystarczyło by przestać mówić o reformach, a zacząć je wprowadzać- niestety ,ale tu znowu kłania sie rozkład sił w parlamencie i lęk przed wdepnięciem w coś, co można by wykorzystać w wyborach.O czym mowa? uszczelnić system, zlikwidować przywileje- ale dla wszystkich, od księży przez rolników do górników czy innych stoczniowców. A co do obniżenia poziomu nauki w szkołach więcej szumu i robienia z igły ...a może chodzi o to, że coraz mniej dzieci potrzebuje mniej nauczycieli- więc broniąc się przed redukcją etatów wymyśla się zamach na poskie szkolnictwo?

 •  

  pokaż komentarz

  @Pils: A co do tego ma JKM? Tym razem jemu wkładasz do ust słowa przez niego nie wypowiedziane? Stara socjotechniczna zagrywka.To są moje poglądy, nie JKM-a i innych ludzi racjonalnie myślących. A wziąłeś pod uwagę iż kupno mieszkania wynosi tyle, ile wykształcenie dzieci? A jaką masz pewność iż mieszkania socjalne zostały przydzielone najbardziej potrzebującym? Bo ja takiej pewności nie mam.

  •  

   pokaż komentarz

   @Intervojager_1: HAHAHA racjonalne myślenie i wielbiciele JKM- dobre. Co ma cena mieszkania do wykształcenia? Nie widze antologii- może być wykształcenie podstawowe i to po przepychankach i willa z basenem, może być full wypas magister, i mieszkanie w kurniku- potrafisz porównac koszt i znaleść podobieństwa? A kto według ciebie bardziej zasługuje na mieszkanie socjalne jak nie ci, którzy nie przekraczają kryterium minimum socjalnego- nie widzisz że to totalny kretynizm? Więc proszę cie - nie podpieraj się takimi zestawieniami, bo w pierwszych krokach potrafie je obalić.
   Jak sądzisz czemu metr mieszkania kosztuje właśnie tyle? Może ktoś usiadł i sobie wymyślił? A moze po wielu próbach i przymiarkach rynek doszedł do wniosku, że takie ceny pozwalają zachować równowage między zamożnością kupujących a oczekiwaniami sprzedających? A co do tego ma koszt wykształcenia dzieci- zupełnie nie pojmuje- chyba że chodzi ci o to, że cie nie stać jednocześnie na mieszkanie, porządny samochód, wakacje i do tego trójkę dzieci, które koniecznie muszą się uczyć w prywatnych uczelniach. Ale tego nie zapewnia żadne ze znanych mi państw- wszędzie na to trzeba zapracować.
   Zrozum - albo postaraj się przekonać mnie że jest inaczej, tylko proszę cie nie brednie w stylu- gdybyśmy my rządzili było by lepiej- przekonaj mnie że Polska zmierza w złym kierunku, że nie trzeba patrzeć co się dzieje w państwach takich jak grecja, hiszpania włochy portugalia,Bo według mnie i tego co widze na codzień jest coraz lepiej,Nie jest idealnie, ale coraz lepiej.I to zarówno w porównaniu do tego co mają inne narody, jak i do tego co my mieliśmy jakieś 20 lat temu.
   Podejrzewam, że nie znajdziesz żadnych argumentów, wię życze dalszego życia w utopijnym świecie, gdzie każdy stawia Polske za wzór a "prawdziwym" Polakom to tak strasznie nie w smak.

 •  

  pokaż komentarz

  Edukacja na państwowej uczelni wyższej nie kosztuje ani jednej złotówki? Mieszkania socjalne dla zarabiających po 5000 zł na członka rodziny? Niech tak już tak zostanie, ale w Twoim utopijnym świecie! "My rządzili"-możesz napisać konkretnie kto? Bo takiego stwierdzenia nie użyłem.
  P.S. Piszę się Polskę, a nie Polske-a już myślałem iż tylko ja nie znam reguł ortografii. Więcej nie będę brał udziału w tej dyskusji z tobą-trolów się nie karmi. A teraz możesz bluzgać na mnie ile chcesz, bo racjonalną argumentacja, oraz czytanie moich wypocin ze zrozumieniem tekstu nie są Twoją mocną stroną. END.

  •  

   pokaż komentarz

   @Intervojager_1: Brakło argumentów- przyczepiłeś się do ę- świetnie. Masz racje- szkoda tracić czasu na dyskusje z kimś, kto poproszony o jakiekolwiek próby przekonania do swoich racji kwituje przyczepieniem się do literówki- Skoro nie potrafisz zrozumieć, że zestawienia na podstawie których tak czarno widzisz sytuacje nijak sie mają do faktycznego stanu to o czym ty zaczynasz rozmowę? Do piaskownicy i rozmawiać o tym ,że naszym źle poszło bo grali pod słońce, przy zamkniętym dachu- to odpowiedni dla ciebie poziom..

 •  

  pokaż komentarz

  Urzędnicy podniosą podatki, do takiego poziomu który, im pozwoli na utrzymanie wysokich pensji w magistratach. Stałe i wysokie urzędnicze pensje szybko pozwolą przejąć nieruchomości od niewypłacalnych gospodarzy. Bo kryzys to dekoniunktura w gospodarce i upadek wielu rodzin, czyli okazja do przejęć. I tak z niepozornej budżetówki powstanie Polska Szlachta - Będą mieli Własność i stanowienie Prawa. A reszta, no cóż przykro...
  ==========================================================
  Czy kibice nie mają racji krzycząc: Kocham ten Kraj - Nienawidzę tego Państwa!

  •  

   pokaż komentarz

   @teoriachaosu: Nie zastanawia cię czasem, że urzędnicy to też Polacy, którzy płacą podatki? Weż mi wytłumacz, w jaki sposób "stałe i wysokie urzędnicze pensje szybko pozwolą przejąć nieruchomości" Bełkoczesz coś mój drogi, sam nie wiedząc co...

  •  

   pokaż komentarz

   @Pils:

   @teoriachaosu: Nie zastanawia cię czasem, że urzędnicy to też Polacy, którzy płacą podatki? Weż mi wytłumacz, w jaki sposób "stałe i wysokie urzędnicze pensje szybko pozwolą przejąć nieruchomości" Bełkoczesz coś mój drogi, sam nie wiedząc co.....

   Pensje urzędników to pobrane podatki. Podatek który jest nałożony na taką pensję jest w rzeczywistości podatkiem od podatku, do którego wyliczenia i pobrania zatrudniono... następnych urzędników. Celem takiego postępowania, jest oczywiście tworzenia obrazu urzędników którzy też pracują i "płacą" podatki.
   Dlaczego przejmą? Odpowiedź jest w poście...
   Co do "bełkoczesz i mój drogi" to zachowaj sobie te słowa dla swoich bliskich...tam będą stosowne.
   Ps.
   Nie życzę sobie z tobą dalszej dyskusji

  •  

   pokaż komentarz

   @teoriachaosu: urzędnik = obywatel- również płaci podatki. Skoro urzędnicy podnoszą podatki- co jest kompletną bzdurą- a czemu to powinieneś wiedzieć z podstawówki- to również sobie. Nie widzisz tu sprzeczności?
   Po co zaczynasz wrzucanie skoro nie życzysz sobie dyskusji? A, już wiem- nie pasuje do twojego sposobu widzenia świata- w takim razie życze powodzenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pils: Zapomniałeś iż w Polsce panuje korupcja? Napisałem własne info o kastratalnym: http://intervojager.blogspot.com/2012/06/podatek-kastratalny-czyli-panstwo-chce.html . Wszyscy o niskich dochodach a mają nieruchomości, niech zaczną odczuwać, iz po wprowadzeniu podatku kastratalnego ich nie będą mieli.

   P.S Urzędnicy nie podnoszą podatków, tylko parlament i rada miasta i gminy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Intervojager_1: oj, będzie boleć...a skąd osoby o niskich dochodach mają nieruchomości, których posiadanie teoretycznie powinno ich wykończyć pokolenie temu? Jak staruszka z rentą ledwie wystarczającą na opłacenie zakupów ma na ogrzanie 200metrowej willi? Podaj mi proszę, w jakiej wysokości będzie domniemany podatek, jakie inne podatki od nieruchomości zastąpi, oraz dlaczego ma spowodować, że ludzie o niskich dochodach potracą swoje nieruchomości- jaki mechanizm to sprawi?
   Wreszcie- jaki związek z pensjami urzędników ma korupcja i podatek kastratalny?

  •  

   pokaż komentarz

   @Pils: Mój dom warty jest ponad 80 000zł. Podatek przy stawce !% wyniósł 800zł przy dochodach oficjalnych 1300zł na 5 osób miesięcznie, co się równa warunkom życia poniżej minimum socjalnego. Reszty się domyśl.

  •  

   pokaż komentarz

   @Intervojager_1: Coś ci się popitoliło- przyznajesz się do dochodu 1300 na 5 osób na miesiąc, a masz czas na siedzenie przed komputerem i pisanie bzdur.W dodatku 800 złotych, przy założeniu że wprowadzili by ten podatek, to łączna kwota do zapłacenia za nieruchomość przez cały rok- dodajmy, że 1 % to jak na razie najwyższa stopa tego podatku, o jakiej ktokolwiek mówi. Doczytaj też, czy wprowadzenie tego podatku nie znosi obecnie płaconych podatków od nieruchomości- dowiedz się też w jakiej wysokości go obecnie płacicie, i o ile by - przypuszczalnie był większy od obecnego.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pils: U mnie obecnie by wzrósł 16-krotnie przy założeniu wysokości 1 % podatku kastratalnego od wartości nieruchomości. Podatku od środków transportu też miało nie być, gdy wprowadzono wliczanie podatku drogowy w ceny paliw. Jeśli twierdzisz iż wypisuję bzdury, to nie mamy tematu do dyskusji, z powodu braku z Twojej strony bardziej racjonalnych argumentów, niż taki, iż wypisuję bzdury.

  •  

   pokaż komentarz

   @Intervojager_1: Czyli obecnie płacisz 5 złoty podatku od nieruchomości w skali roku? To gdzie ty mieszkasz, albo inaczej czemu kłamiesz?Chyba, że ten twój dom to raptem 5m2, w dodatku zawieszony na nitce- bo podatek od gruntu(działka na którym stoi)również w to wliczasz? Co do opłaty paliwowej i podatku od środków transportu- nie jest przypadkiem tak, że płacą go posiadacze aut o masie powyżej 3,5tony a do 1997 płacili również pozostali, co zostało zastąpione podatkiem paliwowym-ZASTĄPIONE- czyli znowu kłamiesz. Potrafisz się jakoś obronić?

  •  

   pokaż komentarz

   @Pils: Tym razem udało Ci się mnie przyłapać na kłamstwie. Ale takie plany były i miał być liczony od pojemności silnika. Jaka jest według Ciebie różnica między 50 zł rocznie, a 800 zł rocznie?

  •  

   pokaż komentarz

   @Intervojager_1: Jedno zero:) mój błąd- zagalopowałem się.Ale jesteś kolejną osobą pragnącą straszyć wyimaginowanymi obciążeniami, jakie ktoś chce nam wcisnąć, nie zadając sobie nawet trudu zorientowania się w temacie. Do tego podejrzewam kłamstwo nr 2: 1300pln na 5 osób na miesiąc-0 dlatego jestem za wprowadzeniem katastratu- mniejsze prawdopodobieństwo unikania należnych podatków. Żadne babcie na rencie nie będą twierdzić, że są jedynymi właścicielami willi, podczas gdy wnusio rozbija sie po świecie najnowszym mesiem. Co do obaw, że najbiedniejsi nie będą mieli na podatek- będą mieszkać w takich mieszkaniach, na jakie ich będzie stać- niekoniecznie w centrum, niekoniecznie w Warszawie- akurat tutaj jestem wstrętnym nieczułym kapitalistą:)

  •  

   pokaż komentarz

   @Pils: A wielu pod mostem. Podatek zostanie wliczony w czynsz za mieszkania. Ceny nieruchomości na początek spadną z uwagi na dużą podaż, z czego natychmiast skorzystają spekulanci. Nie ma takiej niegodziwości na świecie, której by dopuścił się socjaliści sprawujący obecnie władzę w Polsce, w celu napełnienia kieszeni swoim politykom, tak jak to teraz ma miejsce w Polsce.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pils:

   Nie zastanawia cię czasem, że urzędnicy to też Polacy, którzy płacą podatki?

   Potrafisz wykazać wartość dodaną wytwarzaną przez dowolnego urzędnika?

   HTH.

  •  

   pokaż komentarz

   @reishen: Kolejny z grupy myślącej, że urzędnicy to całe zło tego świata- zastanawiałeś się kiedykolwiek jak funkcjonuje coś takiego jak państwo? Zgadzam się, że część przepisów jest bzdurnych i ich wykonywanie niepotrzebnie obciąża urzędy, jednak nie za bardzo wyobrażam sobie funkcjonowanie państwa pozbawionego urzędników- czyli ludzi sprawującymi kontrolę nad przestrzeganiem praw i porządku. mogę sie mylić, ale jeżeli znasz jakikolwiek rozwinięty kraj, który obywa się bez urzędników to podziel się tą wiadomością.