•  

  pokaż komentarz

  "Irlandczycy mogli pięknie śpiewać, to i my możemy!", "Rosjanie mają, to miejmy i my!" - zrozumcie, że dla polskich kibiców fanatyczny doping czy oprawy to nic nowego. Media krytykowały naszych ligowych kibiców za każdą efektowną oprawę, kibice przez ostatni czas byli na celowniku, nic dziwnego, że wszystkie środowiska zajmujące się fanatycznym dopingiem olały całą tę imprezę. Wszystko, czego teraz wam tak brakuje, by było, ale cóż, sami wybraliście.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Derp: Faktycznie źle się wyraziłem - bardziej chodziło mi ogólnie o ludzi, którym nagle tak brakuje opraw, jak na przykład wczoraj na TVN24, kiedy padł ten apel Zimocha i Kuźniar od razu to podłapał, a on sam wszystkie takie "fanatyczne" ruchy krytykował. Ale i na Wykopie pojawiały się komentarze w stosunku do Irlandczyków w stylu "widzicie, można fajnie kibicować, mamy się czego uczyć" i tak dalej, co jest nieprawdą, bo polscy kibice wielokrotnie byli chwaleni za niesamowity doping. Tyle że niektórzy patrzą na nich przez pryzmat gości, który leją się na ulicach, a oni z dopingiem i oprawami tak naprawdę mają niewiele wspólnego, bo tylko ludzie, którzy chcą się bić i wykorzystali do tego okazję.

  •  

   pokaż komentarz

   @Adam787: Nie zmienia to chyba faktu, że brakuje utworów naszym kibicom reprezentacji, które mogą zaśpiewać. Wiem, że ten Rycerzyk wiele nie zmieni, ale zawsze to krok do przodu. Może z czasem uda się przenieść na stadiony więcej takich przyśpiewek i w przyszłości to my będziemy tak świetnie odbierani jak Irlandia dzisiaj.

  •  

   pokaż komentarz

   @DwaKolory: Uwierz mi - już jesteśmy. Wiesz, skąd na stadionie City wzięło się hasło "Let's all do the Poznan", czyli skakanie na trybunie tyłem do bramki? Bo kibice City podpatrzyli je od Lecha. Kiedy nasze drużyny jadą na zagraniczny wyjazd, to przeważnie prezentują się z jak najlepszej strony, budząc szacunek miejscowych. My w tym temacie nie mamy się czego wstydzić, powiedziałbym nawet, że dla wielu jesteśmy wzorem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Adam787: Mówisz o kibicach klubowych, którzy przyśpiewki mają. Na Euro gra reprezentacja, która ma zlepek kibiców z całej Polski. Przecież nie będą śpiewać utworów o Wiśle czy Legii...

  •  

   pokaż komentarz

   @Adam787: Pierdzielisz Waćpan. Kibole niech sie chowają do budy a normalni kibice też sie naucza ładnie dopingować. Nikomu nie jest potrzebna banda łysoli, ktorzy tylko odstraszają od stadionów. Kij im w zad.

  •  

   pokaż komentarz

   @6a6b6c: Ta "banda łysoli" pewnie nawet na mecze nie chodzi, tylko wykorzystali sobie okazję do bójki pod pasującym im pretekstem. Nie twierdzę, że środowisko kibicowskie jest zawsze bez winy, ale tacy ludzie to margines, co też potwierdzają raporty policji, że na polskich stadionach jest coraz bezpieczniej - a oni akurat w tym temacie mają doświadczenie i raczej nie maja powodu by kręcić.

   Wiesz co odstrasza ludzi od stadionów? Marny poziom piłkarzy. Jak na Legii był otwarty nowy stadion (czy na Lechu, Śląsku, Lechii) to ludzie przychodzili, mimo że "żyleta" zawsze była wypełniona po brzegi i jakoś nikt się o bezpieczeństwo nie bał. Drużyna gra dobrze jest frekwencja, drużyna gra słabo - są pustki na stadionach, i "kibole" żadnego wpływu na to nie mają.

   Nie twierdzę też, że ludzie, którzy nie chcą dopingować albo chcą to robić od czasu do czasu, przy kilku znanych przyśpiewkach, mają nie przychodzić na stadion. Niech przychodzą, czemu nie. Ale nich będzie też miejsce dla ultrasów, którzy często nadają naszej ligowej szarzyźnie kolorów. To naprawdę nie jest "bandyterka".

  •  

   pokaż komentarz

   @Adam787: Fajnie, ale nikt nie miał pretensji do kibicó o to, że robili oprawę. Czemu manipulujesz faktami?

  •  

   pokaż komentarz

   @Ryu: Nigdy w mediach nie krytykowano opraw z racami w roli głównej (nawet nie były rzucane na boisko)? Ciekawe.

  •  

   pokaż komentarz

   @Adam787: Jeżeli nazywasz "ultras" ludzi, którzy nie łapią sie do wyjazdowych ekip zadymiarzy to zgoda. Ultrasi to oficjalni chuligani, "truble makers", "sprawcy nieznani", etc. Znasz te hasła ze sztandarów? Pewnie znasz. Oczyszczanie środowiska postepuje, jak sam zauwazasz, ale to dzieki temu, ze jest wykonywana praca w tą strone. Wiec nie płacz, że jest nagonka na kiboli - bo to bardzo dobrze, że jest. Wyeliminuje sie margines niszczący sport poprzez zadymy i upolitycznianie to i widowisko zyska na poziomie - bo ludzie sie przekonaja, ze kibicem jest być fajnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ryu: Przyganiał kocioł garnkowi... Chłopak prowadzi normalną dyskusje a Ty już się musisz wp$#!!$$ić ze swoim nieśmiertelnym "manipulujesz faktami". Zaraz będzie wyciągnięte z dupy "dlaczego kłamiesz" itd. itp. Strasznie nudny się już robisz.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZwiastunChaosu: O czym Ty do mnie piszesz? Gość próbuje mi wmówić, żę ktoś się czepiał kibiców na stadionie za to, że dopingują. Większej bzdury w sprawie stadionów nie słyszałem dotąd nawet na Wykopie.

   @Adam787: No tak, krytykowano NIELEGALNE wykorzystywanie rac.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ryu: Race są zabronione przez lobbing stacji telewizyjnych. Na jakiś czas nic nie widać na ekranie telewizora i to jest problem, który niektórzy mają w dupie. Teraz pytanie: "jak walczyć z silnym lobbingiem bogatych stacji?". Można pisać petycje, robić pikiety... albo olewać. Czy to "przestepstwo" nie jest aktem obywatelskiego nieposłuszenstwa, które jest wyrażeniem poglądu na daną sprawe? Wielu piłkarzy twierdzi, ze bardzo lubi pirotechnike na stadionie. IMO, to dodaje smaku niczym wegeta rosołowi z jednej kostki. Walka z racami jest obok całego problemu, IMO. Czasami nasi włodarze przeginają pałe i dobrze o tym wiesz...

  •  

   pokaż komentarz

   @Ryu: Patrz, a za NIELEGALNE posiadanie marihuany w niektórych mediach się nie krytykuje, na przykład ostatni felieton pani profesorki Środy. Dziwne, prawda?

  •  

   pokaż komentarz

   @6a6b6c: Zwracam tylko uwagę, że nikt nie walczy z oprawami, a race są nie w smak Ekstraklasie, bo czerpie spore zyski z tego, że C+ pokazuje ich mecze telewidzom, a telewidzowie oglądając mecz chcą oglądać mecz.
   Dalej jestem zdania, że nie ma żadnej nagonki na kibicó za oprawę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ryu: Na pewno nie można powiedzieć, że głównym tematem nagonek są race. To jest temat marginalny, który jest wygodny do tłumaczenia innych wybryków na zasadzie "bo oni sie nas czepiają a tak na prawde jesteśmy aniołkami z racami".

  •  

   pokaż komentarz

   @Adam787: Bo paląc trawę nikomu nie szkodzisz? Co to w ogóle jest za t`lumaczenie? Bo jest jedno prawo, które wszyscy uważają za głupie to już każdy inny zakaz, który akurat Tobie się nie podoba też musi być tak traktowany? Z resztą poważnie chcesz stawiać argument, że kibice ligowi się obrazili na zakaz rac (których na euro zabrania nie PZPN tylko UEFA) i ponieważ nie mogą odpalać rac to nie chodzą kibicować na mecze?

   @6a6b6c: No ja też tak sądzę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ryu: "Bo jest jedno prawo, które wszyscy uważają za głupie" - wszyscy, nie zapędziłeś się trochę? Masz jakieś statystyki czy może "manipulujesz faktami"? Zabawne, że to, co zarzucasz mnie, równie dobrze można wykorzystać przeciwko tobie. Po prostu bawi mnie hipokryzja, że jak kibic odpali racę, to jest wielka afera, a jak piosenkarka pali sobie skręty, to cała elita jej od razu broni, mimo że tak jak ten "stadionowy bandzior" złamała prawo. W tej sytuacji każda strona może powiedzieć, że "ja mam rację, dlatego łamię prawo, ale innych się trzymam, bo nie są tak głupie". Żeby była jasność - według mnie te przypadki to dowód na bezmyślność tworzących prawo, ale widzę tu pewne podobieństwo, to bronię i kibiców, i zwolenników trawki.

   Nie, zakaz rac to nie główny powód bojkotu Euro, jedynie element układanki.

  •  

   pokaż komentarz

   @Adam787: Fajnie, że się rozpisałeś o jednym moim skrócie myślowym, a później na szybciutko w jednym zdaniu mi przyzznałeś rację, że nikt nie bojkotuje Euro, bo media się oburzały na robienie oprawy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ryu: Bojkotują bo biletów nikt im nie dał :D

  •  

   pokaż komentarz

   @Ryu: Oczywiście że media, PZPN ekstraklasa, UEFA oburzała się na oprawy i to też spowodowało bojkot Euro. Wielokrotnie próbowano przy pomocy policji ściągać transparenty będące częścią oprawy a chwalące np. bohaterów narodowych czy też sławetne "Precz z komuną". 2 przykłady z samego stadionu Wisły Kraków:
   1. Całkowity zakaz pokazania oprawy na meczu derbowym z Cracovią rok temu - oprawa przedstawiała "kibola" niosącego krzyż gdzie w miejscu INRI był napis Ultras.
   2. Na rozkaz UEFA w meczu ligi europejskiej przeciwko Standardowi Liege w tym roku policja brutalnie zerwala transparent z napisem: "Nie trzeba być faszystą by kochać ziemię ojczystą"

   Przykładów w całej Polsce można by pisać bez końca

  •  

   pokaż komentarz

   @Legol: To co piszesz to nie oprawa tylko bawienie się w politykę kibiców.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ryu: Podaj mi w takim razie Panie wszechwiedzący definicję oprawy. Oprawy od zawsze dotyczyły polityki i sytuacji w kraju. Poczytaj trochę o ruchu kibicowskim i o walce z komuną na stadionach w latach 80.

   Nie znoszę takich totalnych ignorantów, którzy piszą na zasadzie: 'Nic nie wiem o tym temacie więc się wypowiem"

  •  

   pokaż komentarz

   @Adam787: O'rly? Ja jedyne co słyszę, to żałosne: "Biało-czerwoni, Polacy, biało-czerwoni. Biało-czerwooooooni, Polacy, biało-czerwooooniiii." na melodię "Guantanamery". Przy czym ostatnie słowo na wydechu, jakby powietrze ze wszystkich nagle zeszło. Rzyg i popelina.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ryu: A nawet jeśli, to czemu kibice nie mogą bawić się w politykę? Kibice to też są ludzie, a nie goście, którzy przyjdą na mecz i pośpiewają.

  •  

   pokaż komentarz

   @Adam787: A kto im broni? Tylko od kiedy to mecz między dwoma drużynami jest okazją do szerzenia politycznych poglądów?

  •  

   pokaż komentarz

   @Ryu: No właśnie o to chodzi że ktoś im broni.... Motasz się kolego... Jak już wspomniałem stadiony były ostoją patriotyzmu już w latach 70 i 80. Dziś na stadiony chodzą potomkowie tamtego pokolenia, które chcę prezentować i propagować przekazane im wartości. W kraju w którym podobno panuję wolność słowa w ogóle temat blokowania tych opraw nie powinien zaistnieć. Niestety wielu osobom po prostu treści zawarte na tych oprawach nie pasowały do wizerunku.

   Rozumiem jakby jeszcze kogoś te oprawy obrażały lub były wulgarne...

  •  

   pokaż komentarz

   @Legol: I panuje wolność słowa. Ale stadion jest kogoś i on decyduje co na tym stadionie się dzieje. Przestań gadać, że kogoś się dyskryminuje za kibicowanie zespołom. Nic takiego nie ma miejsca.

  •  

   pokaż komentarz

   @6a6b6c:

   Ultrasi to oficjalni chuligani

   Kolejny "znafca" czerpiący swoją wiedzę na temat ruchu kibicowskiego pewnie z faktów TVN. Może i w innych krajach to słowo funkcjonuje jako ogólny opis grup kibicowskich, ale w Polsce na pewno nie, bez względu na to, że starają się tak nazywać chuliganów panie z programów śniadaniowych chcące błysnąć elokwencją.

  •  

   pokaż komentarz

   @Adam787: w swoim czasie umieściłem wykop na temat Bogurodzicy, nie przebił się , padły hasła typu" to pieśń religijna bla bla ja ateista i ni $%!%a nie pozwole" i teraz mamy gówno jedno wielkie gdzie kibice z innych krajów spokojnie nas przebijają.POLSKA MISTRZEM POLSKI.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ryu: pewnie tego nie zrozumiesz ale to goscie z ktorymi walczy rzad dopingowaliby teraz naszych na kadrze i nawet sektorowki by nie trzeba bylo naprdece szyc bo oni maja ich kilka. rzad walczac z chuliganami wywalil ze stadionow i ultarsow, swietny przyklad wylewania dziecka z kapiela. i nawet nie odpisuj ryju.

  •  

   pokaż komentarz

   @Adam787: Olały, czy zostały profilaktycznie zapakowane do pudła?

  •  

   pokaż komentarz

   @DwaKolory: > Nie zmienia to chyba faktu, że brakuje utworów naszym kibicom reprezentacji, które mogą zaśpiewać.
   Na ilu meczach reprezentacji byłeś? Utworów brakuje osobom, które są na trybunach w czasie Euro.Niektórym się nie chciało śpiewać hymnu na meczu otwarcia, a wy chcecie siatkarskie pieśni wprowadzać. Najgorsze, co było na Narodowym z dopingiem to to, że co 5 rzędów był mądrala, który sądził, że sam inicjująć pieśń porwie cały stadion, zamiast wsłuchiwać się w to, co śpiewają inni.

  •  

   pokaż komentarz

   @jucio: Nie ma pieśni o takiej melodii i słowach, jak napisałeś.

  •  

   pokaż komentarz

   @soHo19o8: Ależ odpiszę. Rząd walczył z chuliganami. Jeżeli okazało się, że to chuligani odpowiadają też za większość zorganizowanego dopingu to mówi się trudno. Na ich miejsce z czasem przyjdą normalni kibice.

  •  

   pokaż komentarz

   @Adam787: Przecież"Let's all do the Poznan" się wzięło stąd, że kibicom City ten doping wydawał się tak idiotycznie głupi, że aż musieli go powtórzyć.... No bo co za debile podskakują tyłem do boiska? Szacunku to tutaj za dużo nie było...

  •  

   pokaż komentarz

   @6a6b6c: Race są zakazane bo są k!#$a niebezpieczne, a nie dlatego że nic nie widać. Przecież to tak jak wnoszenie szklanych butelek na stadion. k!#$a mać:

   "W sierpniu 2002 roku w wyniku ataku kibiców zabrzańskiego Górnika zginął nastoletni fan Ruchu - Rajmund Drynda, który został śmiertelnie raniony racą wystrzeloną przez chuliganów z Zabrza. Trafiła ona młodego kibica Ruchu w okolice krocza. Płonęła żywym ogniem. Obrażenia popularnego wśród fanów Niebieskich "Remika" były na na tyle poważne, że 16-letni wówczas chłopak zmarł."

   Koleś mieszkał zaraz obok mnie. A kibice i tak będą p%#%%%@ić swoje, jakie to race są fajne. Dopóki znowu kogoś nie zabiją.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pivoo: Stary, do było dziesięć lat temu! Od tego czasu race na stadionach były wielokrotnie i nikomu się nie stało. Tak czy siak, uważam, że race dają efekt, jeśli są trzymane w odpowiednich rękach - najlepiej, żeby to byli ludzie dogadani z klubem, odpowiedzialni za oprawę, "specjaliści". Wiadomo, że jeśli raca trafi do niewłaściwej osoby to zostanie niewłaściwie wykorzystana, tak samo jak nóż czy auto.

  •  

   pokaż komentarz

   @Adam787: Pewne zasady bezpieczeństwa muszą być. Dlatego też na budowie nosi się kaski, a na imprezy masowe nie wnosi się szklanych butelek. A jeśli już zezwolić na race, to nie "ludziom dogadanym z klubem", a tylko i wyłącznie pirotechnikom, tylko i wyłącznie profesjonalistom.

   Race bardzo fajnie wyglądają na stadionie, fajnie by było gdyby oprawy zawierały też jakieś inne pokazy, jak np. buchające płomienie albo iskry, ale tylko profesjonaliści powinni się tym zajmować.

  •  

   pokaż komentarz

   Bo paląc trawę nikomu nie szkodzisz?

   @Ryu: A racami komu szkodzę?

   Gość próbuje mi wmówić, żę ktoś się czepiał kibiców na stadionie za to, że dopingują.

   @Ryu: Poczytaj sobie o tym co się dzieje w Kielcach, było już chyba kilka razy.

   Ultrasi to oficjalni chuligani, "truble makers", "sprawcy nieznani"

   @6a6b6c: A to to już z kolei największy debilizm w tym temacie.

   "W sierpniu 2002 roku w wyniku ataku kibiców zabrzańskiego Górnika zginął nastoletni fan Ruchu - Rajmund Drynda, który został śmiertelnie raniony racą wystrzeloną przez chuliganów z Zabrza.

   @Pivoo: Racą WYSTRZELONĄ. Z pistoletu. A nie racą trzymaną w ręce, jak w oprawach.

  •  

   pokaż komentarz

   A racami komu szkodzę?

   @bungaBunga:
   1. Niewyspecjalizowane osoby obsługujące materiaŁy pirotechniczne w tłumie. Zastanów się komu mogą szkdozić.
   2. Dym zmniejsza widoczność telewizji, która płaci konkretne pieniądze za możliwość transmisji.

  •  

   pokaż komentarz

   1. Niewyspecjalizowane osoby obsługujące materiaŁy pirotechniczne w tłumie. Zastanów się komu mogą szkdozić.

   @Ryu: Byłem na pewnie już z kilkuset meczach, na kilkudziesięciu z nich widziałem race - NIGDY nie widziałem, żeby komuś się coś stało. Po drugie - race na stadionie nie idą w ręce przypadkowych ludzi, tylko do osób, które już nie raz i nie dwa je odpalały.

   2. Dym zmniejsza widoczność telewizji, która płaci konkretne pieniądze za możliwość transmisji.

   @Ryu: Bez przesady, to chyba jedynie przy wielkich pokazach piro i złym wietrze.
   http://www.youtube.com/watch?v=8ChsuwnLJB8 - kilkadziesiąt rac na trybunach, w transmisji nie przeszkadzają.
   http://www.youtube.com/watch?v=yxLOg5KxMfE - też kilkadziesiąt rac, też nic się złego nie dzieje.
   Więcej mi się teraz szukać nie chce,

  •  

   pokaż komentarz

   @bungaBunga: To są pewne powszechnie przestrzegane zasady. Na tego typu zgromadzeniach materiały pirotechniczne obsługują ludzie WYSPECJALIZOWANI. Nie chodzi o to by ktoś miał facetowi na słowo wierzyć, że coś odpalał już wcześniej i się zna.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ryu: Ok, zaczynam powoli rozumieć zwrot "dałem minusa, bo myślałem, ze to Ryu".
   Z koniem, który nie ma pojęcia o temacie i nie przyjmuje żadnego argumentu mi się kopać nie chce.

   PS Tak dla twojej informacji (teraz mi się przypomniało) - spora część z osób odpalających race ma zrobione takie szkolenie (swego czasu była taka umowa, że jeśli je zrobią, to będą mogli odpalać na meczach).

  •  

   pokaż komentarz

   @jakas1: A Ty jak, Oskar Kolberg? Nie wnikam dokładnie co bełkocą pod nosem, wiadomo o co chodzi. Zapraszam na rynek we Wrocławiu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Adam787: Problem w tym, że na ligowej piłce często ci sami ludzie robią oprawę, którzy później robią zadymy...

  •  

   pokaż komentarz

   @Ryu: Nie? A zakazy stadionowe dla chłopaków za odpalenie choćby jednej racy? I medialna szopka, że "zwyrodnialcy" łamią prawo?
   @6a6b6c: Upolitycznianie? Oddawanie czci żołnierzom wyklętym, o których dzięki wszelakim rządzącym jest w narodzie znikoma, nazywasz upolitycznieniem? Upolitycznieniem nazywasz oprawy odwołujące się do mniej znanych nam epizodów naszej historii? Jak słyszę takie p$!$@!!enie jak Twoje, to mnie krew zalewa. Za złe uważasz wywieszenie przekreślonego sierpa i młota w rocznicę mordu w Katyniu i odśpiewaniu hymnu?

  •  

   pokaż komentarz

   @gryfek: Zakazy za łamanie przepisów? Ok. Nikt nigdy nie powiedział, że odpalanie racy czyni z kogoś zwyrodnialca. Nie manipuluj.

  •  

   pokaż komentarz

   @Orteus:

   Kolejny "znafca" czerpiący swoją wiedzę na temat ruchu kibicowskiego pewnie z faktów TVN.
   Pierwszy wyjazd na mecz zaliczylem w 1996r. A Ty? Swoja wiedze czerpie z autopsji. Oficjalni chuligani Sląsk Wrocław.

   Wiele zmian zaszło ale cała grupa ultras zostala zapoczatkowana przez chuliganerke rozwalajaca pociagi na wyjazdach i szukajaca zadymy na kazdym kroku. Tylko przez ta "nagonke" sprawy sie zmieniaja na lepsze. Ja z tego wyroslem majac 17 lat z wlasnej woli ale wielu ludziom bylo trzeba do tego wyroku...

   Nie znasz ludzi to nie ocenial bo robisz z siebie kretyna... przynajmniej w oczech ocenianego (czyt. mnie)

  •  

   pokaż komentarz

   @gryfek: Chodziło mi raczej o sektorówke "zdrajcy narodu" i wymienienie samych Żydów. Jakby Polacy nie byli we władzach PRL i nie rozdawali wyroków i nie wykonywali mordów. Typowa polityczna manipulacja.

   Tak sie złożyło, że zaprosiłem znajomego Zyda na mecz :-(

  •  

   pokaż komentarz

   @6a6b6c: Manipulacja? A czy to było kłamstwo? Aparat radziecki opierał się na Żydach, czy to w Polsce, czy gdzie indziej. To po pierwsze. Po drugie, jak mamy reagować na kłamstwa rzucane w naszą stronę? "Polskie obozy zagłady", zakłamywanie historii na którą godzi się państwo Izrael (nie NIEMIECKIE obozy, tylko NAZISTOWSKIE), na roszczenie Żydów w stosunku do naszego państwa na grube miliardy? Zobacz czego są uczone dzieci w Izraelu o Polsce! Same stereotypy! Musimy się bronić. I już nie ma czasu na polityczne gadanie, tylko trzeba uderzać pięścią w stół!

   Takich ludzie było w Polsce na pęczki http://pl.wikipedia.org/wiki/Jakub_Berman .

   Ten człowiek wykańczał ludzi, którzy podczas wojny ratowali żydów. Wszystko kręci się wokół pieniędzy (ten stereotyp o żydach i pieniądzach jest jak najbardziej prawdziwy, matkę by sprzedali za dobrą cenę). Gdyby Berman zginął w czasie wojny, to odszkodowanie za jego śmierć dostałby Izrael. Co stawia pytanie o domniemane obywtaelstwo tych ludzi. Polski antysyjonizm (nie antysemityzm, bo to typowe zagranie bezmyślnych mediów, co jest dowodem że łykają wszystko co im się podstawi), ma podłoże finansowe, gdyż tak naprawde ogromne odszkodowania, które Izrael dostał od Niemiec, powinny iść do Polski, gdyż Żydzi byli obywatelami Polski, nie Izraela. To, że Polskie ofiary mogą pomażyć o takich odszkodowaniach jakie otrzymały żydowskie, to jedna sprawa. Druga, to to, że odszkodowania za obywateli Polskich żydowskiego pochodzenia przywłaszczył sobie Izrael.

   Nie wiem dlaczego Żydzi nas nienawidzą, do cholery to my więcej przez nich wycierpieliśmy, to nas 45 lat niszczyła komuna i jej aparat. To my stanowimy 1/4 (najwięcej wśród narodowości) tej ich cholernej nagrody http://pl.wikipedia.org/wiki/Sprawiedliwy_w%C5%9Br%C3%B3d_Narod%C3%B3w_%C5%9Awiata . A zapewne wielu jeszcze naszych rodaków nigdy nie dostanie już tej nagrody, bo zginęli podczas wojny. Straty wśród populacji w najlepszym razie dla Żydów, wynoszą 50% do 50%. Więc jak słyszę p!@#!#!enie, że Żydów tulu zginęło, że biedni są, że holocaust, to mnie k!$%ica strzela. Typowe brednie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ryu: zgoda, tylko ci normalni za np 20 lat beda tak zorganizowani ze nie beda sie niczym roznic od tych dzisiejszych, troche wyobrazni.

  •  

   pokaż komentarz

   @gryfek:

   Aparat radziecki opierał się na Żydach, czy to w Polsce, czy gdzie indziej.
   Potrzebne źródło. Zydzi to mniejszość i żaden aparat nie może sie na nich opierać. Prawdą jest, że Zydzi byli pełni nadziei co do nowego systemu, ktory stał w kontraście do starego. Przed wojną Polacy bardzo dyskryminowali Zydów. Zreszta nie tylko Polacy bo i cała Europa miała podobne nastroje. Jednak twierdzenie, że system mógł sie opierać na Żydach jest wyjątkowo odważne...

   Nie wiem dlaczego Żydzi nas nienawidzą
   Bzdura. Bardzo lubią nas. Mam znajomych Żydów i nawet jednego na mecz namówiłem (czego razem potem żałowaliśmy).

   Jesteś wzorcowym przykładem na to, że Polska ma problem żydowski... Tylko, że to jest nasz problem z nami samymi.

  •  

   pokaż komentarz

   @soHo19o8: Wątpię by normalnym ludziom nagle odbiło i zapragnęliby rozpieprzać pociągi, albo stadiony. Taki brak kultury i bandyckie zachcianki to się ma, albo się nie ma. Ktoś kto nie jest bandytą, bandytą nie będzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @6a6b6c: Zaraz mecz, więc powrócę do tego później. Za to dzięki uprzejmości wykopowiczów na mikroblogu, mogę podać Ci link do dokumentu, który możesz puścić swojemu koledze Żydowi. Ciekaw jestem jak się do niego odniesie. http://www.youtube.com/watch?v=nu6t9YmHvT4

   No właśnie ja na tym filmiku widzę co innego, na tym dokumencie. Totalne pranie mózgu jednej słusznej ideologii.

  •  

   pokaż komentarz

   @6a6b6c: Tak, dla nich ZSRR i całą ta otoczka była jak raj i lgnęli do niej z całego serca, dlatego dziś w aktach SB przewija się tyle żydowskich nazwisk. Ludzie Ci wiedzieli, że my ratowaliśmy im skórę, ale to nie znaczyło nic. Gnębili nas ile się dało... Ludzie takich rzeczy nie robią, wcielili się w rolę swoich oprawców, nazistów. Robili dokładnie to samo co oni.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ryu: bo ty widzisz wszystko czarne lub biale hehe a to sie nazywa ewolucja, kibic nigdy nie bedzie aniolkiem. bo jesli dla ciebie wymalowane rodziny to kibice to ja sie pytam gdzie oni beda po euro, mysle ze zmyja farbe i zapomna o kibicowaniu, nigdy nie pojda nawet na mecz swojej lokalnej druzyny, stanie sie z nimi to co sie stalo z malyszowcami.

  •  

   pokaż komentarz

   @gryfek: Zydzi znaja historie i wstydza sie za Jakuba Bermana i innych zbrodniarzy, moge Ci zareczyć. Problem w tym, ze można wymienić znacznie wiecej Polaków biorących udział w komunistycznych mordach ale pewne środowiska skupiają sie na Zydach. Ilu Polaków wymienisz?

  •  

   pokaż komentarz

   @gryfek: Wiesz czemu sie dali tak oszukać? Lgneli do komuny bo przed wojna mieli to:
   http://pl.wikipedia.org/wiki/Getto_%C5%82awkowe
   http://pl.wikipedia.org/wiki/Numerus_nullus

   Nie powtarzajmy własnych błedów.

  •  

   pokaż komentarz

   @soHo19o8: Nie jest dla mnie wszystko czarno-białe, ale jeżeli ktoś atakuje ludzi i dewastuje mienie publiczne to jest zwykłym bandytą i tyle.

  •  

   pokaż komentarz

   @6a6b6c:

   Cholera mecze dziś są równorzędnie, cholerna UEFA...

   I? I co w tym było złego? Co było złego w tym, że dbano o to, aby nasz kraj nie zmienił się w Judeopolonię. Przypominam, że Żydzi byli Polakami, ale Żyli w gettach. I to nie z przymusu, ale ze względu na ich kulturę. Polonizacja nie była możliwa, asymilacja również. Tworzyli zamkniętą kastę. Nie można było pozwolić, aby zamknięta kasta zawładnęła społeczeństwem. My jesteśmy Słowianami, w naszym słowiańskim kraju, Oni, to lud semicki, w słowiańskim kraju. Nie można było pozwolić na to, aby Żydzi objęli najważniejsze stanowiska w Państwie.

   Zresztą, to o czym piszesz, to zdarzenie mające miejsce między 36-39 rokiem. Wcześniej, za życia Piłsudskiego, Żydzi mieli się bardzo dobrze, co często Piłsudskiemu zarzucano, że jest żydofilem.

   Kto, jak nie my, przyjmowaliśmy ich, gdy w całej Europie wypędzano żydów? My, my i tylko my.

  •  

   pokaż komentarz

   @gryfek: No. Wszystkie ostatnie mecze grupowe są na 20:45 - bez sensu. Zastanawiam sie czy ogladac na dwa telewizory czy skupic sie na naszym.

   Jeżeli nie widzisz nic złego w dyskryminacji mniejszosci narodowej to ciezko mi bedzie z argumentami. Jedyne co moge to starać sie tłumaczyć, że nie jest to mądry pomysł i prowadzi do różnych niefajnych historii.

   Zydzi sami sie zamykali w gettach?

   Getto warszawskie zostało utworzone przez okupacyjne władze hitlerowskie 2 października 1940. W tym dniu szef dystryktu Fischer podpisał oficjalne zarządzenie o utworzeniu getta wraz z załącznikiem wymieniającym ulice graniczne "dzielnicy żydowskiej".
   źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Getto_warszawskie

   Dzielnice mieli swoje, prawda. W Chicago też są polskie dzielnice. Czy znaczy, ze Polacy pragną getta?

   Mamy inne podejscie do narodu żydowskiego. Dla Ciebie oni sa winni wszelkiego zła, co jest charakterystyczne dla ugrupowan typu NOP czy Młodzież Wszechpolska. Dlatego uważam to za polityke.

   Nie chce Cie zmieniać - nie mam czasu, siły i nawet specjalnie ochoty. Chodzi mi tylko o dobro polskiej piłki nożnej. Chce by każdy mógł bez problemu kupić bilet i iść na stadion bez ryzyka, że bedzie sie tam czuł nieswojo. Społeczenstwo jest różne a stadiony powinny być dla wszystkich, a nie dla 25-30%.

  •  

   pokaż komentarz

   A potem sie ludzie dziwią, ze BBC robi dziwne rzeczy...

  •  

   pokaż komentarz

   @6a6b6c: Pisząc o gettach, miałem na myśli zamkniętą wspólnotę, która nie dawała żadnych szans na asymilację. Wynika to z kultury chyba, ale tak było i to był problem. Problem, którzy Żydzi wcale nie pomagali nam rozwiązać. Jeżeli mieszka się obok sąsiada, który nas unika, zaczynamy traktować go jak gbura. Ja mam aspołecznych sąsiadów i ich cholernie za to nie lubię. To samo zaczęło się dziać z Żydami. Byliśmy sąsiadami, ale z czasem nas też zaczęło denerwować, że nie mamy wspólnego języka.

   Gdzie tu jest dyskryminacja? To co? Mieliśmy im dać sobie na głowę wejść? To my jesteśmy gospodarzami i w pierwszym rzędzie powinniśmy dbać o naszych, potem o innych, w tym przypadku Żydów, którzy byli tu nacją napływową, wielu z nich przyjęliśmy po IWŚ i w trakcie całego dwudziestolecia międzywojennego (to na zachodzie panowała nagonka na Żydów, czego Żydzie im dziś nie wypominają - pytanie dlaczego?). Ilość przyjmowanych studentów pochodzenia Żydowskiego wynosiła 10%, czyli tyle ile odsetek Żydów w Polsce. Jak dla mnie to jest sprawiedliwe, choć za tym powinno pójść również bodajże 20% dla Ukraińców itp.. No, ale, tamtejsza ludność nie spieszyła się do nauki. Inna historia.

   Nie, nie są dla mnie winni całego zła, bo do prawdziwych Żydów, nic nie mam. Do Żydów, którzy służyli naszej ojczyźnie, pisarzy, muzyków, wojskowych. Do Żydów, którzy traktowali Polskę jako ich kraj, a nie przystanek na dalszej drodze, który można traktować jak się chce. Kiedyś czytałem opracowanie w którym była podana liczba ofiar (wśród ludności żydowskiej) - żołnierzy podczas kampanii wrześniowej. Wynosiła ok. 3000 osób. Nie wiem na ile rzetelne było to źródło, bo czytałem to dawno temu, ale zszokowało mnie to. Że Ci ludzie nie czując przywiązania do Polski mieli gdzieś obronę tych ziem.

   Wcześniej pytałeś o źródło co do służb bezpieczeństwa. Polecam ten tekst: http://www.ipn.gov.pl/portal/pl/847/7867/Aparat_bezpieczenstwa_w_Polsce_Kadra_kierownicza_tom_I_19441956.html
   Wynika z niego, że Żydzi całkowicie kontrolowali bezpiekę.

   I jak to jest z tym polskim antysemityzmem, że ludzie poświęcali życie własnych rodzin, aby tylko ratować Żydów? I to często na wsiach, gdzie, ponoć takie pogromy ludności żydowskiej były... Jak Żydzi ośmielają się nam cokolwiek zarzucać. Kim byli policjanci w getcie warszawskim? Polakami czy Żydami? Żydami, najprawdziwszymi Żydami. A o tym co ta policja wyrabiała, można wiele wyczytać.

   Często czytam, chociażby w GW, bo u mnie w domu rodzinnym jest kupowana od "zawsze" w piątek, jacy to Polacy źli byli i są, w stosunku do Żydów. Że ktoś podkablował, i jakaś tam rodzina Żydowska straciła Życie. Tyle, że czarne owce znajdują się wszędzie, wszędzie się znajdzie męda, która spruje się, tylko po to aby coś zyskać. Tyle, że ja w takim momencie przypominam, że Żydzi byli (jestem tego pewien wręcz) gorsi, chociażby Pani Stella Goldstain z Holandii, szmalcowniczka,rekordzistka, która wydała Niemcom ponad 150 Żydów. Inna sprawa jest też taka, że wśród kabli, którzy donosili na Żydów na naszych terenach, wielu z nich to byli najzwyczajniejsi volksdeutsche, mający krew niemiecką.

  •  

   pokaż komentarz

   @6a6b6c: 61 strona, akapit

   "Mimo upływu lat nadal wiele kontrowersji wzbudza w Polsce problem zatrudnionych
   w UB Żydów i osób pochodzenia żydowskiego"

   i do dołu dalej.

   Ja do tej oprawy nic nie mam, zaznacza, że oprawcami byli w dużej mierze Żydzi (nawet do 1/3 składu, zależnie od departamentu itp. i stanowili stron kadry przywódczej). To oni podejmowali decyzję, o śmierci i życiu naszych bohaterów narodowych. I to trzeba wypominać, zwłaszcza a tak agresywnym czasie jaki nastał, czasie pełnym oskarżeń w stosunku do nas, jakiegoś domagania się odszkodowań od naszego i tak niszczonego przez komunę kraju (z odszkodowań po 2WŚ nie dostaliśmy nic, wszystko zgarnął ZSRR). Tak więc, niech ten Twój kolega nie będzie zdziwiony, że taka jest reakcja społeczeństwa. Skoro tak zna historię, to pewnie też świetnie orientuje się w sytuacji politycznej i tego, co żąda co rusz od Polski jego państwo.

  •  

   pokaż komentarz

   @gryfek: Dzieki za źródło. Poczytam..

   Trzeba sie zastanowić czemu Zydzi tak chetnie brali udział i czemu byli wybierani (bo to nie byla demokracja) do aparatu ucisku. Pewnie chodziło o to, że Żydzi mieli przed wojną problemy z nami. Z tego powodu łatwiej im było.....

   Podajesz przykłady kolaborantów żydowskich. Polskich nie było? Byli i też sprawnie wydawali naszych za kiełbase... tak jest na wojnie.

   Odszkodowania to przegiecie i wiekszosc Żydów ich nie chce. Najlepiej opisał to przegiecie Żyd w ksiażce demaskujacej cały ten przekret. Tytułowana jest jakoś "przemysł holokaust" czy coś podobnego. Nawet, co mnie zdziwiło, rozmawiając z żydowską babcią, dowiedziałem sie, że słabo jej sie podoba istnienie panstwa Izrael....

   To oni podejmowali decyzję, o śmierci i życiu naszych bohaterów narodowych.
   1/3 składu... 2/3 to kto był? Wszystko marionetki systemu...

   Ratowaliśmy ich z narażeniem własnego życia i dlatego Polacy mają najwiecej żydowskich odznaczen "Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata". Jestem pewny, że nie środowiska prawicowe czynnie broniły własną piersią Żydów. Zwykli ludzie. Porządni ludzie, którzy widzą w innym przede wszystkim człowieka, nie Żyda, Murzyna czy innego "brudasa".

   Jak sie okazuje dalej mamy problem z akceptacją.

   Tak czy inaczej.Po co POLITYKA NA STADIONIE?

  •  

   pokaż komentarz

   Jestem pewny, że nie środowiska prawicowe czynnie broniły własną piersią Żydów.

   @6a6b6c: To Cię zadziwię:

   Wraz ze swoim ojcem prowadził ponadto działalność w Radzie Pomocy Żydom "Żegota".
   http://pl.wikipedia.org/wiki/Edward_Kemnitz (współzałożyciel ONR)

   "Przedsiębiorstwo holokaust" Finkelsteina. Próbowałem przeczytać, ale zbytnio nie dałem rady. Porzuciłem lekturę w połowie. Sama idea książki jest słuszna i zgadzam się, ale jako lektura, ma trochę niedociągnięć, czasami dość naiwna.

   Skoro Żydom nie zależy na odszkodowaniach itp. (w co wierzę, bo wiem, że są normalni Żydzi), to dlaczego nie robią nic, aby ich przedstawiciele, przestali się do nas rzucać? Ja nie proszę, aby wpływali na lobby żydowskie w USA, bo to niemożliwe, to jest państwo w państwie, ale na swoich polityków w Izraelu jak najbardziej mają wpływ. Obejrzałeś ten dokument co przesłałem? Dlaczego dochodzi w Izraelu do takich sytuacji jakie tam są przedstawione? Przecież to skandal!

   To nie polityka, tylko historia. Gdzie ją propagować, jak nie na stadionach? W szkole, gdzie nie usłyszysz nigdy o żołnierzach wyklętych? Gdzie nie usłyszysz o katowniach SB? Stadion to miejsce idealne do propagowania idei.

  •  

   pokaż komentarz

   @6a6b6c: To jest właśnie to o czym piszę:
   http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Brytyjskie-media-Polskie-miasteczko-zapomnialo-o-Zydach,wid,14579670,wiadomosc.html?ticaid=1ea47&_ticrsn=3
   http://www.wykop.pl/link/1173645/kontrowersyjny-artykul-o-zydach-zamordowanych-przez-polakow-na-bbc/
   Dziennikarz żydowskiego pochodzenia. I jak my mamy nie czuć odrazy do tej nacji? No jak? Ile można splunięć przyjmować na twarz? Przecież to jest wywracanie historii do góry nogami..
   Komentarze z wp (trafne):

   Ciekawe, dlaczego ten "brytyjski" korespondent, rodem z Baranowa nie napisze artykułu o KL WARSCHAU, gdzie zagazowano 200 tys. rodowitych Polaków i tyle lat po wojnie NIE MA nawet POMNIKA? ? ? !. Przeciwko upamiętnieniu śmierci Polaków w tym obozie zagłady są środowiska ŻYDOWSKIE!. ŻYDZI chcą, aby okupacja niemiecka w Polsce kojarzyła się jedynie z powstaniem w gettcie i obozami gdzie ginęli żydzi. Nigdy nie wspominają, że pirwsze obozy koncentracyjne na terenie Polski przeznaczone były dla .... Polaków !. Pierwsze ofiary w obozach to POLACY !.
   odpowiedz
   @sarmata. ^ A co się stało z Panią sędzią, która badała sprawę tego obozu ?
   odpowiedz
   ~sarmata [5 godzin temu]
   @sarmata. ^ Do "pytek" ! Profesor Trzcińska zmarła niedawnwno. Nie dane jej było zrealizować celu ... budowy POMNIKA dla zagazowanych w KL WARSCHAU Polaków ! ! ! . Na przeszkodzie stanęli żydzi, którzy blokowali wydanie decyzji lokalizacyjnej !.

   Inny...

   Tak, straszne są dla Żydów lata wojny.Zastanawia mnie tylko fakt, ze piszącymi są obywatele Anglii, USA, Kanady a dziwnym trafem pochodzą z Baranowa, Działoszyc, Chmielnika i nie piszą o Niemcach tylko faszystach, nazistach i Polakach
   Kolejny...

   ciekawe jak Izraelczycy dbają o nekropolie Palestyńczyków? Pewnie tak jak o ich domy, studnie i pola... nalotami i wyburzeniami.... no cóż jaki naród takie dbanie.... może zapomnienie jest jednak mniej krwawe niż ich metody

   TO NIE BYŁA "niefortunna wypowiedź prezydenta USA Baracka Obamy o "polskich obozach śmierci"... TO BYŁO ZROBIONO CELOWO!!! I dlatego OD POCZĄTKU nie chcieli żeby po odebranie nagrody przyjechał WAŁĘSA, ale dyplomata Rotfeld... Bo WAŁĘSA odreagowałby natychmiast "prawym sierpowym", a Rotfeld dyplomatycznie połknął 'słodką' nieprawdę... Tfu...

   Brytyjczycy rozśmieszają mnie swoim myśleniem. Może mamy zacząć wymieniać narody/ludy których oni wymordowali w epoce kolonialnej? Niech zrobią sobie program o swoich przewinieniach z przeszłości a nie zabierają głos w sprawie której nigdy nie zrozumieją odizolowani od świata wyspiarze.

  •  

   pokaż komentarz

   @6a6b6c:

   Cala Polska do konca swiata i jeszcze dluzej , powinna oplakiwac Zydow , a tutaj jeszcze mistrzostwa urzadzaja , smieja sie i nie chca o Zydach opowiadac . Tyle tylko ze ci , ktorzy pamietali mieszkajacych tam Zydow to w wiekszosci pomarli , a nastepne pokolenie co moze konkretnego powiedziec na ten temat , kiedy urodzili sie i wychowali w powojennej Polsce . Ci Zydzi to juz nas soba beda gnebic zawsze .

   Ich krol Edward VIII był nazistą, premier brytyjski nie chcial wlaczyc z hitlerem, wiele postaci angielskiej sceny politycznej chcialo sie dogadac z hitlerem. Nie wywiazali sie z umow, na niemcy nie spadla po ataku na polske zadna bomba, nie wywiazali sie ze soujszniczych zobowiazan. Przylaczyli sie do dzialan militarnych dopiero po ataku hiltera na anglie. Wstyd, tchorzliwe parszywe angielskie ciulem a dzisiaj udaja hojrakow. Dlaczego zaden Zyd tego nie przypomina, dlaczego zaden polski publicysta nie potrafi na to zareagowac? Ale zydzi sami sobie wystawiaja swiadectwo

   prawda jest taka że to anglicy po II Wojnie Światowej wymordowali Palestyńczyków aby osadzic tam żydów bo nie chcieli ich u siebie , nigdy nie było państwa izrael.Więc niech anglicy patrzą na siebie.
   odpowiedz
   pokaż 1 wcześniejszą odpowiedź


   Zgłoś do moderacji|+7 [7]Nie zgadzam się z opiniąZgadzam się z opinią
   ~rem [13 godzin temu]
   @prawda ^ a największym absurdem w tej całej sytuacji jet to że - wg żydowskich historyków - najprawdopodobniej "dzisiejsi palestyńczycy to potomkowie żydów z czasów jezusowych którzy przeszli na islam". Rdzeń mają ten sam - plemiona semickie. Natomiast żydzi "wschodni" są potomkami obcych genetycznie plemion które przeszły na wiarę zydowską. Dlatego może są nietolerowani przez żydów "zachodnich". Ot, taki domowy, syjonistyczny rasizm.
   odpowiedz
   Zgłoś do moderacji|+2 [2]Nie zgadzam się z opiniąZgadzam się z opinią
   ~ben tomasi [13 godzin temu]
   @prawda ^ To nie angol. Angole mu pozwolili zostac w kraju, tzn jego dziadkowi i teraz pluje na Polakow. Swoja droga jego dziadek musial byc bogaty skoro wykupil sobie wolnosc u gestapo i mogl uciec na zachod. Szkoda winic Angoli, zreszta to nie oni nas napadli tylko szwaby, a to czy mieli nam pomoc czy nie to juz inna sprawa. Na pewno nie musieli. Polskie rzady zawsze od 200 lat liczyly, ze jakis obcy sie za nimi wstawi a reszte swiata to gooovno obchodzilo. ||Dopoki Polska nie bedzie silna wewnetrznie dopoki nikt nie bedzie sie z nami liczyl i byle pismak i grafoman bedzie pisal obesrane artykuly, ksiazki,itp. Swoja droga nie mamy jakichs dzielnych uczonych, ktorzy napisaliby patriotyczna historie Polski, agenci rozprzestrzeniliby to po swiecie. Taki slynny uniwersytet ujot i co? same badziewiaki? Zacznijmy dzialac jak zydzi a to przyniesie skutki. A Polacy jak zwykle pop......a na forum, na weselu u kolegi, w autobusie, potem odwaznie podkula ogon i wypna dooope zeby ich putin wyrooohal i wywala jezor zeby wylizac angeli i tyle w temacie. Nara Lachy. PS. Mamy slaby rzad, z ktorym nikt sie nie liczy.


   Jaką to k%@$ą ostatnią trzeba być, aby coś takiego pisać o Polakach...

  •  

   pokaż komentarz

   @gryfek: No to order Kemnitzowi (jakieś niepolskie nazwisko). Sprawiedliwy Wśród Narodów...
   Nie zmienia faktu, że takie myślenie prowadzi to rzezi...

   Czyli uważasz, że walka polityczna może sie odbywać kosztem polskiej piłki nożnej - ja bym wolał by piłka była dla każdego.

  •  

   pokaż komentarz

   @6a6b6c: A co to ma do rzeczy, że nie polsko brzmiące nazwisko?
   ONR:
   http://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Mosdorf
   http://pl.wikipedia.org/wiki/Henryk_Rossman

   Kosztem polskiej piłki? A na czym polska piłka traci np. gdy są oprawy? Tych opraw zazdrości nam pół Europy. Piłkarze są mniej zmotywowani na boisku? Nie. To ich nakręca. Piłkarze kochają grać przy oprawach i racowiskach.

  •  

   pokaż komentarz

   @gryfek: Traci gdy cześć społeczenstwa czuje sie nieswojo z uwagi na polityke na stadionie i nie przychodzi..

 •  

  pokaż komentarz

  niech zaśpiewają "jożina z bażin", czesi się po takim ciosie nie podniosą.

 •  

  pokaż komentarz

  Ja bym proponował by kibice zaśpiewali tradycyjną polską pieśń "Ogórek". Tutaj dla przypomnienia utwór wykonany przez zespół fasolki:
  http://www.youtube.com/watch?v=3_8LGRRTKT8

 •  

  pokaż komentarz

  Zaśpiewajmy Rotę na ćwierćfinał z Niemcami!!

 •  

  pokaż komentarz

  To nie siatkówka, żeby im śpiewać "Pieśń o Małym Rycerzu". Może jeszcze jak będą sobie podawać to krzyczmy gromkie "raz, dwa, trzy..." Nie te klimaty Panowie.