...
 •  

  pokaż komentarz

  Co jak co, ale układ z 1572 podoba mi się najbardziej :)

  •  

   pokaż komentarz

   tak w zasadzie to dlaczego tam jest 1572 a nie 1569?

  •  

   pokaż komentarz

   rzeczywiscie, Orzeł z Pogonią połączył się w 1569.

  •  

   pokaż komentarz

   Mi mniej, byłbym wtedy Niemcem.

  •  

   pokaż komentarz

   To zamiast dawać prawa gejom, murzynom itd. walczmy o swoje,

  •  

   pokaż komentarz

   I na bank było by Ci źle... Cztero letni Mercedes i mieszkanie własnościowe to to, czego tak bardzo nie chcemy

  •  

   pokaż komentarz

   kolus a moze zamiast dac ci prawo glosu walczmy o szacunek na swiecie?

  •  

   pokaż komentarz

   Co jak co ale za rządów Kaczyńskich i Tuska nie doczekamy się granicy od morza do morza... chyba, że nas ruskie zajmą ;)

  •  

   pokaż komentarz

   Heh wszystko dzięki Litwinom, w 1495 byli chyba z 4 x tacy co Korona, bitne chłopy, niepotrzebnie sie chrystianizowały. A tak Polaki dostały w cholerę ziemi i co..wszytko Zj$$ALI, nie powinni nami rządzić inni Polacy tylko obcy, ale spolonizowani jak np Jagiellonii, Chodkiewicz (ten od Kircholmu gdzie 90% husarii rozbijającej Szwedów bylo Litwinami), Kościuszko, Piłsudski - wszystko Litwa...i wtedy było dobrze ! Zaczaly rządzić Polaki z pola, to sie skonczylo rozwaleniem wszystkiego na 123 lata...

   I gdyby nie ROSJA, w 1941-1945 to by Polski w ogole nie bylo...
   Wszystkie miasta Ruscy zdobyli, Krrakow, twierdza Koszalin, Wroclaw, Warszawa, niedosc ze ZA NAS sie bili, bo jeszcze nam świetne zindustrializowane ziemie dali, zamiast tych kołchozów na wschodzie bez dróg i kolei ! Polaska byla wyzwalana garstka Polakow przy wyzwalaniu miast, wszystko Ruskie...Jak Polaki same poszly sie bic (Lenino) to nie dosc ze od razu przegrali to jeszcze 25% calego stanu stracili...)

   Sorry ale nie lubie mitomanii, stad pare faktow :)

  •  

   pokaż komentarz

   Po części masz rację, gościu, ale nie zapomnij kto Litwinom uratował dupę przed Zakonem Krzyżackim. I tak wpompowaliśmy w kresy kupę kasy, a tak byśmy mieli np. większą armię. Dopóki ta "ROSJA" się nie zaczęła wtryniać i przekupywać, było bardzo dobrze. Nie stawiaj Litwinów nad Ukraińców, Białorusinów, Tatarów, Żydów i Polaków. Piłsudski też był z Litwy? Nie, nie był ani z Litwy ani z Polski. Był z Rzeczpospolitej, z której Ty robisz jakąś porażkę podczas gdy było to osiągnięcie epokowe.

   BTW. Rzeczywiście, wielki to wyczyn, tyle ziemi podbić, tak silnie bronionej - same stepy i zacofane półpustynie, dodatkowo osłabione politycznie i gospodarczo, a tamtejsze plemiona ruskie były ze sobą na dodatek skłócone.

   To jak, rozejm? ;] Polaki z pola, Litwini z puszczy, Ukraińcy ze stepu, a Jożin z bażin.

  •  

   pokaż komentarz

   Polacy z pola? Faktycznie. Saksońska dynastia von Wettinów była przecież taka polska.

  •  

   pokaż komentarz

   MrGrandma, jakby Polacy się nie dogadali z Litwinami i nie skopali dupy Krzyżakom pod Grunwaldem, to scenariusz byłby taki ze najpierw Szwaby rozwaliły by Litwę 'w imię Boga', a parę lat później bez problemu połknęły by osamotniona Polskę, na szczęście tak się nie stało...
   Nie zgadzam się tez ze stwierdzeniem ze łatwo jest stepu bronic...Litwini jeszcze jak Polska się wewnętrznie rozbijała (jak zwykle kiedy zostawiana samopas) lali się z Złota Orda (zlozona z Tatarow i Mongolow, ci co nas bili pod Legnica, czy na Psim Polu) w 1368 i 1370 oblegali Kreml moskiewski...
   Przej!#ane mieli zawsze wojen z Ruskimi mieli pełno, zwłaszcza ze Ruscy w sojuszu ze Szwabami cały czas...

   Ale to już było i nie wróci więcej :)

  •  

   pokaż komentarz

   A o 17 września słyszałeś?

   Ruscy tak nam pomagali, że w końcu postanowili zostać.

  •  

   pokaż komentarz

   Trepek mylisz 2 pojecia:
   Fakt ze WŁADZA Ruskich miala za cel podporzadkowanie Polski z tym sie zgadzam w 100%, ALE mi chodzi o tych LUDZI, chłopaków, którzy własną krwią wyzwalali polskie miasta...
   Polska została odbita krwią Ruskich, czy tego chcemy czy nie...

  •  

   pokaż komentarz

   O tym stepie mówiłem ironicznie - łatwo było Litwie podbić te tereny, na dodatek słabo rządzone i zorganizowane. "Liberum veto" krzyczało tyle samo Polaków, co Litwinów, oba narody we własnych parlamentach. Wspominałeś o wielkich patriotach z Litwy... a Radziwiłła zna? :P

   Jakby Ci kazali odbijać jakąś wioskę teraz w Iraku to musiałbyś się przestawić w poprzek, ale musiałbyś ją odbić! Z taką różnicą, że tamta miejscowość należałaby dalej do Iraku, a nie do Twojego kraju. Oni traktowali polskie miasta jako własne, więc jakoś im się nie dziwię, że przelewali swoją krew. Tak samo zresztą jak Polacy walczący u ich boku, i którzy wcześniej walczyli naraz przeciwko Niemcom i Rosjanom. Tyle, że Polska nic z tego nie miała, tylko na tym poważnie ucierpiała...

  •  

   pokaż komentarz

   MrGrandma Radziwillowie to inna bajka, oni chcieli wlasnie oderwac sie od Korony bo nie podobalo im sie w jakim kierunku to wszystko idzie... Woleli olac Polske i skumac sie ze Szwedami przeciw Ruskim, bo jak wiadomo Szwedy tez praly sie z Ruskimi az dostaly od nich definitywnie w dupe.

   Radziwillowie to zywy przyklad ze mieli juz dosc...po latach Jegiellonow, Chodkiewiczow, Sapiehow, Ostrogoskich kiedy to Korona razem z Litwa kopala innym dupska, w koncu mieli dosc warcholstwa...tego samego ktory obecnie widac i na ulicy i w polityce u nas

  •  

   pokaż komentarz

   No ale my się w Częstochowie obroniliśmy jakoś. Zamiast zdradzać, mógł przedstawić jawnie swoje racje. Hehe, a żaden Jagiełło nie polonizował Litwy, bo wprowadzenie kultury polskiej było efektem ubocznym chrztu Litwy, który dawał w pewnym zakresie nietykalność od strony Zakonu. A że nie było innego kraju do ekspansji... Nie mieli już się za bardzo gdzie przenosić - na Bliskim Wschodzie nie mieli szans.

   Wiesz, mi też się nie podoba to, co się dzieje w naszym kraju. I co mam zrobić? Może ogłoszę niepodległość i pomogę Niemcom podbić Polskę, aby tu było "lepiej"?

  •  

   pokaż komentarz

   Berber - krwią ruskich ziemia odbita? Nawet nie wiesz ile tam było naszych żołnierzy. Do tego całą wojne partyzankta.
   Po drugie, ruskie szli po swoje, bo Polska miała być w ich strefach wpływu!

   Po trzecie co to za durne wypominania?!!!

   Równie dobrze można by powiedzieć, że Polska uratowała CAŁĄ europe, bo tak dzielnie walczyli nasi na wszelkich frontach! Od bitwy po Anglię, w Afryce czy na frontach wschodnich. I też przelewali krew!

   Więc nie pier..ol, bo żałość mnie ogarnia. Żołnierz idzie tam gdzie ma rozkaz, a to że góra atakuje PL czy idzie po w pływy przemilczasz! A ważniejsza jest góra, bo to rzutowało na nasze losy dziesiątki lat. Uprawiasz "historie" dla ubogich.

  •  

   pokaż komentarz

   next wiem wiam bardzo dobrze ile Polakow bralo udzial w wyzwalaniu polskich miast, zalecam abyś się tez z tym zapoznał zanim podważysz mój argument :)
   Sami bysmy nie wyzwolili się spod nazistów - przykład mieliśmy bolesny, kiedy sprobowalismy rzucić się osłabionym szwabom w powstaniu warszawskim... (200.000 ludzi w piach & miasto zmiecione z powierzchni ziemi).

   Nie ma co psioczyć przeciw Ruskim co wtedy zrobili...rownie dobrze mogl byc taki scenariusz:
   1. Tworzą NRD pod butem, z wschodnia granica PRZEDWOJENNĄ, tj Polska nie ma Kołobrzegu, Szczecina, Wrocławia, Opola...
   2. Ruskie biora obwód Kaliningradzki zeby miec oko na Polakow i Szwabow
   3. Wschodnia granice Polski ograniczaja linią Curzona, tworza Ukrainska i Bialoruska SSR, Litwa dostaje Wilno zeby nie pyskowac (z czego beda zadowoleni po odplaceniu się naszym im w 1920 za lata Uni...
   4. Polska odzyskuje 'niepodleglosc' w granicach przedwojennych z zachodu, okrojone ze wschodu "W GRANICACH PIASTOWSKICH" i co...kto by RUSKIM zabronil tak zrobic, kto by sie czul pokrzywdzony poza Polakami? Szwaby czy moze Ukraincy z uch UPA, a moze Anglicy z ich miloscia do rozbijania samolotow w Gibraltarze ?

   Niedosc ze za nas pozdobywali wszystkie miasta to jeszcze nam je oddali... nie ma co pyskować, to że teraz mamy takie korzystne granice to zasluga tego ze Stalin sie przeliczyl że Polska w przyszlosci bedzie kolejna republika ZSRR po marszu na zachod :)

  •  

   pokaż komentarz

   Powstanie Warszawskie wybuchło z nadzieją uzyskania pomocy od ZSRR, a jak widać Stalin zdecydował o tym, że lepiej jak Polacy będą ginąć. Na deser "Ruskie" prowadzili ostrzał lotnictwa amerykańskiego i angielskiego zrzucającego na teren Warszawy żywność, broń i leki dla Powstańców. Nie mogli lądować na ziemiach swoich sojuszników - po uzupełnienie paliwa musieli lecieć przed pół Europy z narażeniem życia.

   Polska dostała autonomię pod szyldem niepodległości, bo Rosja pamiętała nasze powstania narodowe - nie raz dostali od nas po dupie. Chyba nie chcieliby graniczyć z Żelazną Kurtyną - musieli zrobić strefę buforową. W Jałcie :| wszystko było ustalone.

   Punkt 2 - teraz zrealizowany.
   Punkt 3 - czy Unia to była udręka dla Litwy? Myślę, że raczej na odwrót - była wtedy naprawdę silna i została wprowadzona w krąg cywilizacji środkowoeuropejskiej, jej postęp był o wiele szybszy. Jedno państwo stało za drugim. Bardzo dojrzała organizacja.
   Punkt 4 - początek już jest, teraz pozostaje Rosji wcielić najpierw Białoruś (co przyjdzie łatwo) i Ukrainę (przy pomocy manipulacji i przymusu) do federacji.

   Taka to Rosja dobra i opiekuńcza :|

  •  

   pokaż komentarz

   MrGrandma..
   nie wiem skad masz infromacje ze Ruscy strzelali do samolotów alianckich - to ewidentna bzdura :) Myśli Stalina nie znasz, z cala pewnoscia nie chcial ruszyc na odsiecz Warszawie, skoro akurat wtedy nie byla planowana ofenstywa...
   Poza tym, co mu zalezalo na cywilach polskich, skoro w trakcie wojny zginelo ponad 10 MILIONOW cywili radzieckich.
   Powstanie to byla pokazowa typowa porażka Polakow, typowa od końca XVII wieku, kiedy to skończyła się era koników. Nie mów że jakies powstanie wybucha 'a nadziei' ze ktos pomoze... tylko d$$!#e moga podjac taka decyzje ryzykujac zycie setek tysiecy obywateli...(zaraz...czy akurat tej decyzji w Londynie niepodjeto hmmm)
   Dot punktu 3 nie załapałes: chodziło mi o to ze w 1920 roku kiedy Litwa ledwo co sie podniosla tak samo jak Polska z niewoli, Polacy zaj$$ali im Wileńszczyznę, ok spolonizowana, ale jednak, tereny historycznie litewskie.

  •  

   pokaż komentarz

   W dużej mierze dzięki tym "konikom" w 1918 roku Rzeczpospolita odzyskała niepodległość i w 1920 r. wygrała wojnę z Rosją, przy okazji ratując Zachodnią Europę (nie pierwszy raz). A Wileńszczyznę "zaj%$ał" Piłsudski - jak wyżej nadmieniłeś - Litwin. Można powiedzieć, że wygarnął ją spod wpływów rosyjskich.

 •  

  pokaż komentarz

  Aż mi się smutno zrobiło jak zobaczyłem Europę bez Polski. Pomyślałem kim bym teraz był gdyby nie nasi przodkowie. Czy bym w ogóle bym był.

 •  

  pokaż komentarz

  oby tylko juz nic się nie zmieniało.

 •  

  pokaż komentarz

  Można być dumnym z historii Polski... szkoda, że elity rządzące z ostatnich lat tak nas ośmieszają.

 •  

  pokaż komentarz

  Może to mało patriotyczne i zostanę skrytykowany, ale animacja przypomina mi jakiś placek wirusa w tkance. ;)