•  

  pokaż komentarz

  Popłakałem się, kiedy Kuba przemawiał. A jakieś pedały próbują śpiewać, że nic się nie stało. Stało się i zarówno Kuba jak i reszta o tym wiedzą.

  •  

   pokaż komentarz

   @reasonable: miny zawodników, gdy pokazano im filmik mówią chyba wystarczająco dużo...

  •  

   pokaż komentarz

   @reasonable: Klimacik taki, że nic, tylko się ciąć. Oczywiście, że się stało i trzeba o tym mówić i zrobić tak, by było lepiej. Zobaczymy co panowie pokażą na eliminacjach do Mundialu. Ja tam w nich wierzę.

  •  
   s.......9

   +14

   pokaż komentarz

   @reasonable: Nie wiem co powiedzieć... brak mi słów... ogólnie wymiotować mi się chce jak słyszę te ckliwą muzykę w tle kiedy mówi Kuba,
   Nasi piłkarze nic nie pokazali:
   Po pierwsze chciałbym żeby byli choć w połowie tak waleczni jak Chorwaci albo Szwedzi.
   Po drugie mieliśmy najłatwiejszą grupę, najlepsze wyniki przeciwników ( w stosunku do tego co graliśmy) i byliśmy gospodarzami co sądze że wpływało na to że sędziowie trochę nam pomagali,
   Po trzecie nie zgadzam się z tymi którzy mówią że dobrze graliśmy w którymkolwiek meczu. Z Grecją to my powinniśmy się cieszyć że zremisowalismy, bo Grecja mogła wygrać conajmniej 1:3. Rosja okazała się że nie jest tak straszna jak ją malują o czym świadczy fakt że nie wyszli z grupy ( i nie to nie jest fart czy niefart) a z Czechami meczu nie kojarzę (były urodziny koleg) pamiętam tylko pierwsze 20 minut kiedy nasi powiedzmy coś grali ale to że przeważali a nie potrafili zamienić tego na bramkę świadczy źle o druzynie.
   Summa Summarum NIE zauważyłem żeby nasi zostawili serce jak Szwedzi czy Chorwaci i to mnie najbardziej boli, powinni gryźć trawę a tego nie robili, mimo że cała Polska jak nigdy się zjednoczyła i im kibicowala. Nie łykam również tej różowej propagandy rodem z filmów USA, dla mnie jasnowidzem okazał się Jan Tomaszewski ktory może troche dobitnie mówil o reprezentacji ale ma racje w 95 % i wszyscy którzy nazywali go oszołomem, kretynem itd itp powinni Go przeprosić.
   Możecie mówić że jestem małym zawistnym narzekającym Polaczkiem ale wg. mnie taka jest prawda !
   niestety od dłuższego czasu naszą piłkę nożna opisuje jeden wiersz:

   Cieszy mię ten rym: Polak mądr po szkodzie:
   lecz jeśli prawda i z tego nas zbodzie,
   nową przypowieść Polak sobie kupi,
   że i przed szkodą, i po szkodzie głupi.

  •  
   A.....7

   +2

   pokaż komentarz

   @reasonable: Czy wszyscy to nie wiem, wczoraj Szczęsny zadowolony u Olejnik przemawiał, niby zmęczony piłką, ale o karierze i mistrzostwach dwa dni po porażce jakoś chętnie w studiu błyszczał...

  •  

   pokaż komentarz

   @Adam787: Miał swoje 5 minut w reprezentacji, ja się cieszę, że na całej sytuacji wyrósł Tytoń - wzór do naśladowania... Szczęsny jest dobry, ale oby mu nigdy nie musiała mina zrzednąć w Arsenalu...

  •  

   pokaż komentarz

   @Adam787: Zgadzam się. Szczęsny chyba tak został wychowany, że nie przejmuje się porażkami i stara o nich szybko zapomnieć.

 •  

  pokaż komentarz

  Pomimo braku awansu z grupy i tak należą się im podziękowania. Dostarczali nam sporo pozytywnych i negatywnych emocji przez ostatnie tygodnie. Widać, że reprezentacja się rozwija. Może następnym razem...

  •  

   pokaż komentarz

   @kulik555: Reprezentacja się nie rozwija. Po prostu kilku zawodników osiągnęło coś więcej w klubach.

  •  
   s.......9

   +4

   pokaż komentarz

   @reasonable: Nie wiem dlaczego minusujecie Reasonable ?? Przecież chłop ma całkowitą rację piłkarze przynajmniej na papierze wyglądają ok a nasza reprezentacja z pośród ostatnich meczy wygrałą tylko z Andorą (czy jakimiś innymi kelnerami z tego Euro nie pamiętam dokkładnie)

  •  

   pokaż komentarz

   @sandman89: tu się z Tobą nie zgodzę. ostatnie spotkania reprezentacji przed Euro:
   Polska - Węgry 2:1
   Bośnia i Hercegowina - Polska 0:1
   Polska - Portugalia 0:0
   Łotwa - Polska 0:1
   Słowacja - Polska 0:1
   Polska - Andora 4:0

   I to nas zgubiło. jakbyśmy raz a porządnie dostali po papie, na przykład 5-0 z Portugalią to może coś by się zmieniło. A tak stworzyła się fantastyczna atmosfera meczów bez porażki, a Franz po EURO stwierdza, że (uwaga!) "nie było blamażu, 4-0 czy 5-0 nie przegraliśmy". No kuhwa! Był blamaż! Nie potrafimy wygrać z żadną drużyną, która gra jakąkolwiek piłkę.

  •  
   p........3

   +1

   pokaż komentarz

   @jumpel: A to była drużyna marzeń. Każdy marzył, że Polska wyjdzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @jumpel: Spadłeś z choinki? A widziałeś mecz Polska - Hiszpania? No to nie mądruj tam zza klawiatury, bo postęp jest, tylko kilku nietrafionych pomocników (Murawski, Dudka ze względu na mus wygrania z Czechami) oraz nie do końca dobre przygotowanie fizyczne i z grupy nie wyszliśmy.

   Chłopacy dali z siebie prawie wszystko, taktyka o ile na remis z Rosją była wyborna to z Czechami nie trafiona, wystarczyło od początku wpuścić Rybusa i Mierzejewskiego, a w trakcie meczu już po 1 połowie zmieniać na Grosickiego/Wolskiego wypróbować wariant z 2 napastnikami (i to chyba prędzej z Sobiechem niż Brożkiem w ataku) i na pewno lepiej by to wyglądało. Trudno - wg Smudy mamy TYLKO 11 piłkarzy reszta to zapchaj dziury. Ostatnimi czasy krytykuję Smudę, ale nie robiłem tego przez ponad 2 lata. Teraz mam do tego pełne prawo, bo jako trener może i się sprawdził, ale już jako selekcjoner (w trakcie trwania meczów) niekoniecznie...

  •  
   s.......9

   +2

   pokaż komentarz

   @jumpel: Proszę Cie .. co to za drużyny do kogo aspirujemy ??? jak chcemy to możemy ustalić paczkę wśród Azerbejdżanu, Watykanu Lichtensteinu , Maroka i San Marino dorzuciłbym Wyspy Owcze. Ogólnie to trochę za mało wygrać z takimi zespołami jak Łotwa , Bośnia , Węgry a Warto zauważyć że to były mecze towarzyskie gdzie nie ma presji, jedynym miarodajnym testem było samo Euro (a ten oblalismy) można by coś mówić o reprezentacji jeśli ta by brała udział w eliminacjach gdzie walczy się o pkt. Warto pamiętać że Rosja wygrałą z Włochami 3:0 !! a nie wyszła najłatwiejszej grupy!

  •  

   pokaż komentarz

   @reasonable:

   w sumie to najwięcej nasza reprezentacja zawdzięcza zagranicznym klubom, a szczególności borussi dortmund i trenerowi franc... wróć, jurgenowi kloppowi.

  •  

   pokaż komentarz

   @sandman89: no ale ja właśnie o tym mówię. przez to, że graliśmy z takimi ogórkami to stworzyła się niecodzienna atmosfera i spodziewaliśmy się sukcesu, który nie wiadomo skąd miał przyjść.

   @Gr3gorius: myślisz, że jakbyśmy zagrali z Hiszpanią na Euro to by było 2-2? Postęp może i jest, ale przecież przy meczu z Hiszpanami to oni byli przygotowani motorycznie do turnieju a my dopiero zaczynaliśmy przygotowania.

   Mierzejewski? Człowieku - przez ponad 20 minut zagrał 3 (słownie: TRZY) celne podania (na 9 DZIEWIĘĆ PRÓB)! Szarpnę się o więcej statystyk, żeby unaocznić Ci jak bardzo odstawaliśmy w meczu z Czechami i Rosjanami (bo jeśli chodzi o Greków to powinniśmy ich zmieść), a 0-6 z Hiszpanią mogłoby zdarzyć się i teraz, choć nie - teraz zagralibyśmy 3 defensywnymi pomocnikami, a nie próbowali nawet czegokolwiek szarpać w ofensywie.

   Czesi wykonali 426 celnych podań (na 557 prób - skuteczność 76%), podczas kiedy Polacy prób nawet mieli mniej - 414 (270 celnych - skuteczność 65%)
   Rosjanie w meczu z nami wykonali 549 celnych podań na 712 prób, Polacy ledwo 323 na 486 prób.

   NIE twierdzę w żadnym razie, że piłkarzy mamy złych - piłkarzy mamy jak na ostatnie lata wybitnych. Lewandowski w mistrzowskiej formie, szalejący Błaszczykowski, przebojowy Piszczek, fenomenalni bramkarze, solidny Polański, Wasilewski, Perquis, młody Rybus, utalentowany Wolski... Można by tak wymieniać - pierwszy raz chyba od lat niemalże cały zespół (nie licząc Żurawskiego łupiącego w Celticu, świetnej pary Wałdoch-Hajto, Szymkowiaka, Smolarka w formie, Mirka Trzeciaka itp.)

   Problem w tym, że już od meczu z Grecją zaczęło się liczenie punktów zamiast grania o zwycięstwo. Remis z Rosjanami nie dawał nam zupełnie nic - mogliśmy zagrać o 3 punkty, tak samo zresztą jak Rosjanie.

   Cieszę się niezmiernie, że dane mi było przeżywać wszystkie emocje razem z kadrą i będę jej kibicował całym sercem następne naście czy tam dziesiąt lat. Ale niech w końcu zmieni się mentalność. Trafiliśmy do półśmiesznej grupy - najsłabszej bodaj w historii całego Euro, a nie licząc przebłysków graliśmy zachowawczo, byle nie stracić bramki. Takie widocznie było jednak założenie Franza - nie dopuścić do blamażu, "bo przecież 4-0 czy 5-0 nie przegraliśmy"...

  •  

   pokaż komentarz

   @jumpel: Zaraz po meczy Polska - Rosja, też od razu mówiłem, że nie wiem po co Smuda chciał ten mecz zremisować - trzeba było zaatakować, bo drużyna grała dobrze lub nawet bardzo dobrze, ale brakowało świeżej krwi oraz kogoś kto rozszarpał by defensywę przeciwników (Rybus/Grosicki, Wolski). Za remis dostał 440 tys złotych no i mógł powiedzieć, że nie przegrał meczu...

   Co do Mierzejewskiego to miał swoje dobre mecze, z których go pamiętam, no ale OK był w sumie dla kibiców nie wiadomą - nie wiem jaką formę prezentował na zgrupowaniach przed turniejem.

   O przygotowaniu motorycznym też już wcześniej gdzieś pisałem i także popełniono tam błąd, tu się zgadzamy. Ale co by nie mówić to Franz mówiąc "blamażu nie było" ma rację. Druga sprawa, że wolałbym też oglądać troszeczkę bardziej ofensywną piłkę, a przynajmniej konsekwentną - przez 90 minut z Czechami i Grecją, a nie dobre 45 minut i bardzo słaba druga połowa...

 •  

  pokaż komentarz

  Zabrakło trenera, też powinien mieć coś kibicom do powiedzenia w takiej sytuacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @15132479: myślę, że masz rację. może i by go wszyscy wygwizdali, ale nam, Polakom, kibicom, też się chyba coś od niego należy.

  •  

   pokaż komentarz

   @15132479: Podejrzewam, że byłoby to coś w ten deseń:
   "No ten... ten... yyyy... bo no ten sytuacja, taaa... taka, że hmm... no, że czasem wygrywa... nooo.... czasem przegrywa, sytuacja, że ten... ale mamy sukces"

  •  

   pokaż komentarz

   @15132479:

   powinien mieć do powiedzenia :

   "Proszę państwa z przykrością i zadowoleniem oświadczam iż nasza ukochana reprezentacja w piłce nożnej, DAŁA ZNOWU DUUPY, a z zadowoleniem że nie za małą kasę"

   faworyzujemy piłkę i wybaczamy piłkarzom którzy dają ciała raz po raz za nasze gigantyczne pieniądze, wałki jakie za tym idą, przykrywają niejedną aferę rządową, natomiast nasze reprezentacje które zdobywają mistrzostwa traktowane sa jak brzydkie kaczątka,

   Piłka nożna jest dla kobiet a to z 2 powodów
   1. grają tam "pizzdy" które stymulują i udają lepiej niż kurrwa z A4 lub aktorka z polskiego tasiemca (im wyższa liga tym więcej udawania) dlatego lepsze jest rugby
   2. co ciekawego jest w oglądaniu ponad 20 spoconychidiotów uganiających sie po boisku bez celu taktyki i skutku -- ja jako facet wolę zdrowo obejrzeć siatkówkę plażową kobiet

   a takie wydarzenia jak Lato Smuda czy 8 biletów Błaszczykowskiego wykreśliły dla mnie piłkę raz na zawsze

  •  

   pokaż komentarz

   @Onde: Ty pewnie k%!%a wypowiadasz się przy milionowej publice śpiewająco.

  •  

   pokaż komentarz

   @smiglak: Na pewno składniej i oszczędzam "kurew" by rzucać nimi w internetowych wypowiedziach...
   Poza tym ta "milionowa publika" nie jest argumentem...

 •  

  pokaż komentarz

  to już nawet za porażki są gratulacje? no nie...

 •  
  c.........n

  +11

  pokaż komentarz

  POLSKA MISTRZEM POLSKI!!!!!! :) :) :) :)

Dodany przez:

avatar kulik555 dołączył
112 wykopali 30 zakopali 2.3 tys. wyświetleń
Advertisement