•  

  pokaż komentarz

  Pozytywny obraz kontrastuje z idea wykopkow. Jest zle i $@%$. Idziemy protestowac. Zlikwidowac skladke na ZUS i podwyzszyc emerytury.

 •  
  d....s

  -35

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @daimos: Argumenty z dupy...

   Sedesy i umywalki znaleziono w nasypach na S2, która nie jest autostradą. Jak znaleźli to chyba dobrze?

   W większości krajów w Europie autostrady są płatne i jest oczywiste, że korzystanie z nich jest droższe niż jazda drogą "normalna" Autostrady to nie przymus, a alternatywa.

   Najlepiej nic nigdzie nie inwestować, mieszkać na zadupiu...
   Na 3/4 stadionów graja czołowe kluby ekstraklasy, a nie jak to było w Portugalii( do której tak chętnie wszyscy się odwołują) drużyny 2-3 ligowe w miastach po 50 tys, osób.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kartiww: Autostrady w innych krajach sa o wiele tansze niz u nas i na dodatek tam zarabiaja wiecej.

  •  
   d....s

   +17

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Kartiww: Dodajmy, ze w Portugali najwieksze stadiony radza sobie bardzo dobrze.

  •  
   r.....2 via iOS

   +4

   pokaż komentarz

   @daimos: Autostrady sa dla politykow, urzednikow i biznesmenow. Maja po dwa pady bo wiecej nie trzeba. Jesli nedzie ciasno podniesie sie ceny jeszcze troche i po sprawie.

  •  

   pokaż komentarz

   @daimos: Niemcy placa ogromne pieniadze na autostrady z podatkow(sam place:)) i juz coraz czesciej pojawiaja sie glosy, zeby zrobic je platne. Jakby budowali je w tym momencie to by sie nie zawahali, problem jest taki, ze nikt nie zaglosuje na partie, ktora jednoznacznie stwierdzi, ze wprowadzi oplaty, kolejna sprawa, to opinia o najszybszych darmowych autostradach na swiecie.

   Porownujac z polskimi, niemieckie autostrady sa brzydsze, zniszczone i w ciaglym remoncie.

  •  

   pokaż komentarz

   Inna sprawa to ilość autostrad - prosty przykład - skoro tak lubisz patrzeć na innych to porównaj sytuację w Niemczech do tej w Polsce. Zobacz ile kilometrów autostrad mają nasi zachodni sąsiedzi i ile z nich jest płatnych

   @daimos: Nie wiem co to ma do rzeczy, w Niemczech autostrady budowal już Hitler, podczas gdy w Polsce była bieda z nędzą. Jakby tego było mało, przez następne pół wieku Polska była prawie zatrzymana w rozwoju gospodarczym, a zachodnie kraje mało tego, że nie miały żadnych ograniczeń, to jeszcze po wojnie dostawały ogromną pomoc na odbudowę od Stanów Zjednoczonych.

   Co niby na celu ma takie porównanie? Chcesz powiedzieć, że są kraje bogatsze niż Polska. Dzięki, ale wszyscy o tym wiemy.

   Płacę tyle podatków, że wymagam by autostrady były darmowe. Mało tego! Autostrady powstały z tzw. puli podatków ogólnych czyli z pieniędzy kierowców - dlaczego zatem mam teraz płacić po raz drugi? Może ty i inni, którzy minusują, lubicie płacić za wszystko po dwa razy ale ja nie.

   Widocznie, to co już wydano na autostrady to było takie obciążenie dla budżetu, że trzeba to zrównoważyć opłatami za korzystanie. Oczywiście można to było również ukryć zwiększając różne inne opłaty i podatki tak, by zrównoważyć koszty autostrad. Z dwojga złego, ja już wolę opłaty za wjazd na autostradę.

   Problemem nie jest rozłożenie pobierania podatków, ale ewentualnie wysokość wydatków. Autostrada kosztuje ile kosztuje, a w budżecie jest pieniędzy ile jest. Może zamiat narzekać na opłatę za autostradę, zaczałbyś krytykować samą jej budowę?
   Z resztą mówienie, że płacisz dwa razy to tak jak mówić, że nie dość, że musiałeś zapłacić za założenie internetu w domu, to jeszcze teraz co miesiąc abonament. Skandal! Złodzieje każą płacić dwa razy za to samo!

  •  

   pokaż komentarz

   @daimos: Nic nie mówiłem, że są budowane z najlepszych materiałów. Napisałem tylko gdzie znaleziono "kible".

   Nie można porównywać Niemiec i Polski i mówić, że tam za darmo, a u Nas trzeba płacić. Popatrz ile oni mają u siebie siedzib firm międzynarodowych ( była mapka ostatnio na wykopie ), zamożność społeczeństwa i porównaj jakie wpływy oni mają z podatków, a jakie My. To samo z ilośćią autostrad. 20 lat temu byliśmy w ciemnej dupie. A oni mieli mnie więcej tyle samo autostrad co teraz. Ceny na "państwowych" autostradach nie są takie tragiczne. Najgorzej jest na odcinkach wybudowanych za prywatne pieniądze.

   W Portugalii zbudowanych zostało 8 stadionów, z tego 2-3 są w miarę rentowne i było to wiadome od początku. W Polsce zbudowano 4 ( z tego 3 ligowe ) i mają dużą szanse być rentowne. Zapewniam Cię, że Polska liga stoi na wyższym poziomie niż 2-3 liga portugalska. I ma zdecydowanie więcej kibiców, a o to głównie chodzi.

   I wcale nie bronie rządu, przeciwnie uważam, że stosunek zapowiedzi - real jest żałosny.

  •  

   pokaż komentarz

   @daimos: Autostrady w Polsce są budowane w partnerstwie publiczno-prywatnym, co to oznacza? Ano że część kasy daje państwo (z Twoich podatków), a część wykłada prywatny inwestor, któremu interes ma się zwrócić po 5-10 latach. Gdyby były budowane tylko z podatków, to by ich cały guzik powstał, bo po drodze na boki rozchodzi się tak dużo kasy, że może 100 kilometrów rocznie by się uzbierało, a gdyby były całkiem prywatne, to by ich było nie dość, że jeszcze mniej, to za 3 razy taką cenę przejechania. Problemem nie jest to, że są płatne. Problemem jest, że ich wybudowanie kosztuje (przez łapówki, lewe interesy i kradzieże pracowników) znacznie więcej, niż powinno, a tym samym zwrot inwestycji zamiast rozłożyć w czasie stara się rekompensować wysoką ceną korzystania dla kierowców.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kartiww: Autostrady to nie przymus??? A zapisy w umowie znasz? np. że nie może powstać żadna droga konkurencyjna do autostrady.

 •  

  pokaż komentarz

  W Gazecie Wyborczej cieszą się z tego, że nieprawdą okazały się nieprawdziwe opinie o Polakach jakie nie kto inny jak ta właśnie gazeta przez ostatnie 20 lat rozpowszechniała.
  Dziwny jest ten świat.

 •  

  pokaż komentarz

  Pozwolę sobie zacytować komentarz, który znalazł się pod artykułem:

  "Panie Mateuszu Łaniewski i Michale Pol proszę nie wyciągać z kontekstu bo przez takich jak wy w gazetach są wypisywane bzdury i napędzane sztucznie afery i prowokacje !!!
  Gabriele Marcotti powiedział ze polska mogła by sobie poradzić bez Ukrainy w kontekście możliwości organizacyjnyc, a nie tak jak wy to ujęliście "Mogliście organizować bez Ukrainy! czy też "Gabriele Marcotti z Timesa uważa, że Polska powinna była zorganizować turniej bez pomocy Ukrainy! Czyli waszym pismem my super a Ukraina Bee...Takich ludzi jak wy po pierwszym dniu pracy powinni odprawiać do domu."

 •  

  pokaż komentarz

  Gdyby w Polsce było jak w niebie to wykop by opustoszał.