•  
  K....d

  +16

  pokaż komentarz

  O memrystorach czytałem już chyba z 6 lat temu. Jeszcze nie opanowano tej technologii do końca?

  •  

   pokaż komentarz

   @Kahzad: Niech ja sobie przypomnę, kiedy pierwszy raz czytałem o uzyskiwania energii z tokamaka...

  •  

   pokaż komentarz

   @Kahzad: Merystory to stary wynalazek, sprzed ponad 40 lat chyba. Szukano ostatniego elementu biernego łączącego 2 niewykorzystane razem podstawowe wielkości obwodu elektrycznego, mianowicie fi - strumień magnetyczny oraz q - ładunek elektryczny, tak jakiś tam naukowiec odkrył na papierze merystor, ale technika dopiero kilka lat temu pozwoliła na jego wyprodukowanie. Niestety pojawił się kolejny argument - pieniądze. Tak samo jak ktoś bardzo chce, żebyśmy jak najdłużej wlewali do baku ropę,czy jak trudno znaleźć ogniwa o większej pojemności bez zwiększania ich rozmiarów, tak samo premiera urządzeń z wykorzystaniem tego elementu będzie maksymalnie opóźniana.

  •  

   pokaż komentarz

   odu elektrycznego, mianowicie fi - strumień magnetyczny oraz q - ładunek elektryczny, tak jakiś tam naukowiec odkrył na papierze merystor, ale technika dopiero kilka lat temu pozwoliła na jego wyprodukowanie. Niestety pojawił się kolejny argument - pieniądze. Tak samo jak ktoś bardzo chce, żebyśmy jak najdłużej wlewali do baku ropę,czy jak trudno znaleźć ogniwa o większej pojem

   @Skogyr: true, true, ewidentnie rozbija się to o kasę w tym przypadku. W sumie jezeli chodzi o tokamak to tak samo. Czytałem o energii z fuzji w tokamakach już dobre 5 lat temu, jak nie dawniej, z tego co pamiętam to budowali trzeci reaktor (pierwszy nie był tokamakiem) ale i tak przewidywali, że będzie pracował impulsowo, po kilka minut, a dopiero za "x lat" będą reaktory do pracy ciągłej. Oczywiście rozbija się o kasę, cośtam przebąkiwali o problemach z odbiorem energii wytwarzanej przez tokamak, ale wiadomo... Kasa, najpierw zrobią 10 wersji reaktora, gdzie ostatnia będzie jakiejś śmiesznie małej mocy, a za 50 lat dopiero coś co będzie w jakiś stopniu konkurowało z elektrowniami atomowymi...

  •  

   pokaż komentarz

   @Vein: Już dawno wymyślono np dyski holograficzne gdzie na jednej płytce miało się znajdować 500gb danych, ale takie technologie zostają szybko wykupione i do szuflady żeby nie zagrozić obecnemu "rozwojowi". Nikt z tej branży nie chce rewolucji, a ewolucji zapewniającej stałe i pewne zyski.

  •  

   pokaż komentarz

   @Skogyr: @Vein: @pokusof: Nie rozśmieszajcie mnie tymi spiskami. Czy w 1490 da Vinci też knuł bo teoretyczny model maszyny do latania nie wszedł do produkcji masowej? Nigdy nie było tak, że teoria od razu sprawdza się w rzeczywistości. Zawsze są szczegóły które trzeba dopasować, im bardziej coś złożonego teoretycznie tym więcej czasu na to trzeba. Do tego nowe wynalazki są projektami wysokiego ryzyka, bo nigdy nie wiadomo czy z wielu względów to co robimy uda się po prostu wykonać fizycznie.

  •  
   m.......6

   +5

   pokaż komentarz

   @WesolyLudwiczek: Ludzie zazwyczaj przesadzają w teoriami faktem jedynie jest że nawet gdyby Ci naukowcy zrobili tanie pamięci memrystorowe to mogliby to utrzymywać w tajemnicy nawet kilka lat, stare technologie muszą się w końcu zwrócić no i myślą sobie po co mamy już nakręcać "wyścig zbrojeń", kiedy konkurencja jest daleko w tyle, albo np. tylko my mamy mamy przyznany patent na takie pamięci.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kahzad: opanowano ,ale za dużo ścierwa naprodukowali muszą najpierw to wysprzedać wszystko by nowe mogło potem spokojnie wejść

  •  

   pokaż komentarz

   @WesolyLudwiczek: Nie gadaj bzdur. To żadne 'teorie spiskowe'. Jakbyś mógł, to sam robiłbyś takie same wałki.

   Przypuśćmy, że inwestujesz grubą kasę w technologię A. Technologia przyjęła się na rynku i zdobywa popularność. Międzyczasie opracowałeś o wiele lepszą technologię B, dostajesz patent, ale... A się nadal świetnie sprzedaje i zdobywa rynek. I co? Mam uwierzyć, że sam sobie strzelisz w stopę i wypuścisz B na rynek? Poczekasz sobie spokojnie, aż A zarobi ile się da i wpuścisz B. Chyba, że wcześniej na rynku pojawi się coś, co zmusi Cię do wcześniejszej promocji B.

   Dla mnie to żadne teorie spiskowe, tylko normalne robienie kasy.

  •  

   pokaż komentarz

   @WesolyLudwiczek: No tak, bo młodzi i wykształceni z dużych miast wiedzą, że teorie spiskowe to bujdy, tylko ciemnota w nie wierzy.

  •  

   pokaż komentarz

   @idiot: patent nie trwa wiecznie, jest on doskonałą okazją by pogrążyć konkurencję i zarobić dużo kasy produkując coś czego inni nie mogą albo nie potrafią, każda zwłoka tutaj jest niepożądana. Dzisiaj rzadko coś odkrywa się w zaciszach laboratoriów, jest to mniej lub bardziej praca zbiorowa i z reguły zawsze jest więcej osób drążących temat. I istnieje szansa, że prędzej czy później wpadną na to co my.

  •  

   pokaż komentarz

   @idiot: ok, masz technologię która praktycznie pozwoli Ci zmonopolizować rynek i jej nie wykorzystujesz? Tylko czekasz aż patenty wygasną?
   Na początek walisz takie ceny, że stary sprzęt nadal się sprzedaje a później powoli w dół - do tej pory chyba tak się to robiło?

  •  

   pokaż komentarz

   @tomanu: czyli co, dwa laboratoria pracują nad technologią 5 lat, jedne laboratorium kończy pół roku wcześniej, patentuje technologie, i co? 4.5 roku pracy, , masa pieniędzy i wysiłku włożona przez drugie laboratorium idzie "w gwizdek"?

  •  

   pokaż komentarz

   @idiot:
   W międzyczasie mała konkurencyjna firma X wprowadza technologię C, konkurencyjną z technologią A, ale o wiele tańszą - klienci masowo przechodza na technolgię firmy X. Dlatego pierwsza firma nadal próbuje wciskać A, zamiast zacząć sprzedawać B górujące nad C...

  •  
   m.......6

   0

   pokaż komentarz

   @tomanu: @wark
   @idiot ma trochę racji. Choć patent nie trwa wiecznie to bardzo długo, do tego trudno jest doić bez przerwy pieniądze , zwłoka 2-3 lat naprawdę nie będzie grała roli.

   Wyobraźmy sobie sytuację gdzie Hynix wypuszcza jeszcze mocno niedopracowane, np. mało pojemne i nie takie szybkie kości pamięci memrystorowej. dzięki temu że technologia będzie niedopracowana to konkurencja np. Chińska będzie miała dużo czasu na zrobienie podobnych pamięci przez inżynierię odwrotną. Dla niektórych firm/państw nie istnieje coś takiego jak własność intelektualna i trudno się dziwić, stworzenie komputerów wyłącznie na memrystorach dałoby olbrzymią przewagę w zastosowaniach militarnych. (dłuższa praca na baterii, dużo większe upakowanie danych, brak wrażliwości na wstrząsy, całkowita odporność na brak zasilania, dzięki memrystorom możemy stworzyć samo-reorganizujące się procesory, powiedzmy raz będzie procesorem specjalistycznym, raz CPU)

   Dużo trudniej będzie podrobić kości które powiedzmy będą od razu stworzone w 25 nm a nie w 50 nm.

   Jeśli już miałbym wymyślić jakąś teorię spiskową byłaby to ograniczanie technologii przez jakieś Agencje Bezpieczeństwa w Stanach, dla nich też zwłoka jest korzystna, bo odpowiednie działy DARPA mogą już zacząć opracowywać architekturę kości i procesorów opartych prawie wyłącznie o memrystory.

  •  

   pokaż komentarz

   @maciejo16: nie mówiłem o wypuszczaniu niedopracowanego produktu - odniosłem się do stwierdzenia, że nie wypuszczają tej technologii tylko dlatego, bo mają jeszcze stare produkty na rynku.

  •  
   m.......6

   0

   pokaż komentarz

   @wark: A to sory, źle się odniosłem, własnie to co piszesz jest najbardziej prawdopodobne

  •  

   pokaż komentarz

   W międzyczasie mała konkurencyjna firma X wprowadza technologię C

   @karvon: Przecież napisałem: 'Chyba, że wcześniej na rynku pojawi się coś, co zmusi Cię do wcześniejszej promocji B'.

   Jeśli na A zarobisz krocie, to będziesz miał lepszy start na marketing i promocję produktu B niż mała firma X. Popularność A zaowocuje kontaktami z innymi producentami (kłania się lobbing). Zawsze można też spróbować przejąć X - coś, co jest praktykowane od lat: zostawiasz pracowników, inwestujesz w nich fortunę i przejmujesz część zysków. Giganci (Google, Facebook, Microsoft) od lat tak robią.

  •  

   pokaż komentarz

   Na początek walisz takie ceny, że stary sprzęt nadal się sprzedaje a później powoli w dół - do tej pory chyba tak się to robiło?

   @wark: Jest to też opcja, ale ryzykujesz tym, że Chińczycy rozkminią Twoją technologię zanim zejdziesz z ceny i zaleją rynek podróbkami. Nie możesz schodzić z ceny zbyt gwałtownie, bo klienci się wkurzą, że przepłacili - wyraźnie pokażesz, że sztucznie utrzymywałeś wysoką cenę, żeby doić.

   Ale ogólnie masz dużo racji - kwestia umiejętnego marketingu i żonglowania cenami.

   PS. Patenty nie wygasają tak raz-dwa :)

 •  
  x....x

  +6

  pokaż komentarz

  To HP nie może podpisać kontraktu z jakąś fabryką? Musi mieć partnerów? Skoro ludziom zależy na kasie to HP powinno zależeć na tym aby być na topie wtedy zarobią najwięcej.

  •  
   m.......6

   +6

   pokaż komentarz

   @xxffxx: HP może mieć bardzo zaawansowany dział R&D i stworzyć dowolny twór w skali nano, ale trudno może być im stworzyć fabrykę która robi takie układy w milionach sztuk. Niektóre metody produkcji mogą być nawet opatentowane przez innych.
   Inne wytłumaczenie - HP jest bardzo silnie związana z Hynixem, w sensie jedna firma może być np. współwłasnością drugiej, lub mają długoterminowe umowy.

 •  

  pokaż komentarz

  i jak ja mam wejsc do biosu albo wybrac tryb uruchamiania jak on mi sie odpali zanim ja zdejme palec z przycisku power ?! agrhh

 •  

  pokaż komentarz

  Windows 8 miał się uruchamiać w 7 sekund i jakoś też się nie uruchamia :<

 •  

  pokaż komentarz

  Biznes to biznes we need more monay