•  
  n........5

  +9

  pokaż komentarz

  Będzie to laurka dla Bolesława Wałęsy, szkoda.

  •  

   pokaż komentarz

   @nordland85: Gdzie tam, Wajda nie jest taki głupi. Będzie, że Lechu raz czy dwa zbeształ żonę, upił się, chlapnął coś głupiego dwa, czy trzy razy i pojawią się recenzje o "odważnej postawie reżysera", który "nie bał się sprowadzić legendy na ziemię", "zobaczyliśmy człowieka ze swoimi zaletami, ale i wadami", "czasem krzepiący, lecz często gorzki obraz ludzi tamtych czasów." itp.

 •  

  pokaż komentarz

  stonowana wypowiedź bez zbytniej ekscytacji rzetelnie oceniająca "postać" = wykop

 •  
  t......e

  +6

  pokaż komentarz

  Swoich dzieci na wycieczki klasowe na ten film nie puszczajcie. Niech im nie mącą w głowach od małego.

 •  

  pokaż komentarz

  Filmu Wajdy nie ma się co obawiać. Mleko już dawno się rozlało. Propaganda medialna wybieloną biografię Wałęsy tłoczy ludziom do głów od bardzo dawna. Dziesiątki milionów Polaków znają już to wszystko z telewizji, radia i gazet. Wajda dołoży tylko kolejną cegiełkę. Zakłamanie historii jest posunięte tak daleko, że dzisiaj celem nie jest stawianie pomników Wałęsie. Próbuje się natomiast odkleić określenie "komuniści" od tych, którzy wtedy stali razem z ZOMO. Ot chociażby taki Włodzimierz Cimoszewicz pozwala sobie na teksty w stylu: nie o taką Polskę walczyliśmy w 89. Człowiek systemu, pzpr-owiec do samego końca. I z kim on walczył? To jakaś kpina. A gdzie takie sformułowanie pada? W Gazecie Wyborczej :)

  Przykłady można by mnożyć. Drobnym retuszem biografii Wałęsy naprawdę nie ma sensu się aż tak przejmować. Nie twierdzę, że nie należy o tym mówić. Ale nie czas żałować róż gdy płonie las :P

 •  

  pokaż komentarz

  Ja mam to "szczęście" że pamiętam jeszcze prezydenturę Wałęsy. I już byłem wtedy dorosły, chociaż młody. Na polityce się nie znałem, ale wszystkie wypowiedzi tego człowieka w mediach brzmiały jak wypowiedzi butnego tępaka.
  I nikt mnie nie przekona, że w czaszce człowieka, który wypowiadał się w ten sposób toczyły się jakieś procesy myślowe, że cokolwiek planował lub działał kiedykolwiek w przemyślany sposób.