•  
   d....3

   +16

   pokaż komentarz

   @aifeme: Gliwice, Pearl Harbor, Burgas

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @sfuj: Sami im bilety kupowali ;) A na poważnie, to pretekst do ataku na Iran wreszcie mają, teraz skomlenie Obamy o pokój nic nie pomoże, no chyba że da ze 2 mld dolarów na nowe, jeszcze większe bomby.

  •  

   pokaż komentarz

   @darco3:
   Jaki związek ma z tym Pearl Harbour?

  •  

   pokaż komentarz

   Dodaj jeszcze:
   Zatoka Tonkin
   plany operacji Northwoods
   plany Dicka Cheneya prowokacji wobec Iran przy pomocy łodzi patrolowych atakujących okręty US Navy
   plany Busha i Blaira prowokacji wobec Saddama Hussajna przez wysłanie samolotu USA pomalowanego w barwach ONZ nad terytorium Iraku
   zatopienie Lusitanii
   wybuch na USS Main
   afera Lavona
   zamach na hotel Dawid w Jerozolimie
   operacja GLADIO w Europie

  •  

   pokaż komentarz

   @Alfa1:
   Pierwszy incydent w Zatoce Tonkijskiej faktycznie miał miejsce. Kontrowersje dotyczą drugiego.

   Co ma do tego Operacja Northwoods, skoro nie została wykonana? To raczej zaprzeczenie Waszych tez: rządy boją się dokonywać takich działań.

   To samo dotyczy wszelkich innych planów.

   A Lusitania co tu robi?

   W przypadku USS Maine nie ma żadnych dowodów. Czyste chciejstwo.

   Afera Lavona skończyła się tragicznie dla Izraela. To kolejna przesłanka, że nie podejmował więcej podobnych akcji.

   Zamach na Hotel Króla Dawida miał miejsce przed powstaniem państwa Izrael, krótko przed wybuchem wojny domowej w Palestynie i był zorganizowany przez nielegalną organizację podziemną. To coś zupełnie innego.

   Operacja GLADIO miała na celu powstrzymania sukcesów wyborczych komunistów we Francji i Włoszech. Co ma na celu zamach w Bułgarii??

  •  

   pokaż komentarz

   @Roxar123:

   Co ma na celu zamach w Bułgarii??

   Netanyahu: Iran behind terror attack against Israelis in Bulgaria
   PM says all evidence in Israel's possession on the attack points to Iran, warns Israel will issue a 'strong response against Iranian terror.'


   No rzeczywiście, autobus jest jeszcze gorący, a już zdążyli nazbierać dowodów. Jeśli to nie wzbudza w tobie podejrzeń, to nie wiem co wzbudzi.
   Oczywiście, może być tak, że skrzętnie wykorzystują dar od losu. Ale mogliby chociaż zaczekać do jutra, tak to robi się zwyczajnie niesmaczne...

   źródło: http://www.haaretz.com/news/diplomacy-defense/netanyahu-iran-behind-terror-attack-against-israelis-in-bulgaria.premium-1.452027

  •  
   z................r

   +1

   pokaż komentarz

   @Alfa1: +
   wtc, zamachy w londynie i madrycie, smoleńsk

  •  

   pokaż komentarz

   @zimnywschodniwiatr: Żeby ktokolwiek się starał jak nie wiem w przypadku Smoleńska, to i tak nie przebije naszej rodzimej nieudolności, która jest główną przyczyną tej tragedii - błędy w łańcuszku prowadzącym do katastrofy popełnione zostały przez Polaków w ciągu długiego czasu i było ich naprawdę dużo...
   Co do Londynu to też racja - część z "zamachowców" (informatorów służb UK zwerbowanych za obietnicę polepszenia imigranckiego życia) zobaczyła wiadomości, i zorientowała się, że bierze udział nie w ćwiczeniach jak im powiedziano, ale w prawdziwych zamachach i zaczęła uciekać. Policja po nagonce ich dopadła i zabiła z zimną krwią, wykończyła też świadków....

  •  
   z................r

   0

   pokaż komentarz

   @Alfa1: Co masz na myśli pisząc o rodzimej nieudolności ws. Smoleńska?

  •  

   pokaż komentarz

   @zimnywschodniwiatr: Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, że zawiedli glównie piloci, ludzie w 36 pułku, w BORze, w kancelarii prezydenta, w rządzie to się naprawdę dziwię...Winni są też z obsługi lotniska, bo zgłupieli i bali się skandalu z Polską, przez co nie zabronili lądowania....

  •  
   z................r

   +2

   pokaż komentarz

   @Alfa1: Nie mam żadnych wątpliwości, że mieliśmy zamach stanu przeprowadzony przy wydatnej współpracy z kgb i nato. Nie wierzę w wersję z wypadkiem podczas lądowania. Skłaniam się ku teorii Krzysztofa Cierpisza.

  •  

   pokaż komentarz

   @Roxar123: To naprawdę proste - te fakty pokazują sposób działania służb, to że nie cofną się przed niczym, nawet morderstwem własnych obywateli.
   Nie ma sensu z Tobą dyskutować bo stosujesz pokrętną i udziwnioną logikę - Wietnam to była porażka USA, a mimo to, zangażowali się później w dziesiątki mniejszych i większych wojen. Jaki sens ma stwierdzenie "To kolejna przesłanka, że nie podejmował więcej podobnych akcji." - żadne.

   "Operacja GLADIO miała na celu powstrzymania sukcesów wyborczych komunistów we Francji i Włoszech." - co to zmienia w fakcie mordowania własnych/sojuszniczych obywateli - nic, kolejne bezsensowne zdanie.

   "Co ma na celu zamach w Bułgarii?? " - czy ty żyjesz tu i teraz czy wyimaginowanym świecie i nie widzisz, że Izrael od długiego czasu szuka pretekstu do ataku na Iran?

  •  

   pokaż komentarz

   @zimnywschodniwiatr: To dziwne, a co więcej mało produktywne - negując faktyczne przyczyny leżące w rażącym niedbalstwie po stronie polskiej nie wspierasz działań mającychna celu: 1) pociągniecie do odpowiedzialności winnych 2) naprawienie systemowych błędów na szczytach władzy.Wersja z zamachem nie ma sensu, bo nikt konkretnie na tym nie skorzystał - ani Rosja, która ma teraz wrogów w Polsce w nieskończoność ją obwiniających, ani NATO, któremu dobrze się współpracowało z polskimi wojskowymi i innymi oficjelami...

  •  

   pokaż komentarz

   @mklj:
   Informacja od kogoś, kto ma lepsze informacje na ten temat niż ja czy Ty. Nie mówię, że Izrael za tym nie stał, bo tego po prostu nie wiem. Wy też nie wiecie więc z jakiego powodu wyrokujecie o jego odpowiedzialności?

   @Alfa1:
   To naprawdę proste - te fakty pokazują sposób działania służb, to że nie cofną się przed niczym, nawet morderstwem własnych obywateli.
   W takim razie operacja Northwoods wybitnie tu nie pasuje, bo w jej wypadku właśnie cofnęły się.

   "Operacja GLADIO miała na celu powstrzymania sukcesów wyborczych komunistów we Francji i Włoszech." - co to zmienia w fakcie mordowania własnych/sojuszniczych obywateli - nic, kolejne bezsensowne zdanie.
   A co te wszystkie wyliczanki zmieniają w fakcie istnienia zamachowców-samobójców, rekrutujących się wśród radykalnych muzułmanów, których wrogość wobec Izraela jest powszechnie znana? Nic, więc w jaki sposób mają udowadniać odpowiedzialność Izraela za zamach?

   "Co ma na celu zamach w Bułgarii?? " - czy ty żyjesz tu i teraz czy wyimaginowanym świecie i nie widzisz, że Izrael od długiego czasu szuka pretekstu do ataku na Iran?
   O mającym rozpocząć się wkrótce ataku na Iran słyszę od co najmniej dziesięciu lat...

  •  

   pokaż komentarz

   "O mającym rozpocząć się wkrótce ataku na Iran słyszę od co najmniej dziesięciu lat..."

   @Roxar123: To naprawdę szkoda z tobą rozmawiać, skoro słuchając informacji na ten temat nie dostrzegasz olbrzymiego zintensyfikowania propagandy antyirańskiej, agresywnej, napastliwej wojennej retoryki i liczby doniesień o postępujących przygotowaniach do ataku (chociażby o gromadzaniu bomb przeciwbunkrowych przez USA w bazie Diego Garcia i zamawianiu przez Pentagon coraz mocniejszych ich modeli). Naprawdę jest zbyt wiele do wyjaśnienia, żeby tracić czas....

  •  

   pokaż komentarz

   @sfuj: Nie ustalili sprawców. Twierdzą, że ich zdaniem to był Iran. Jakbyś miał informacje o próbach zamachó ze strony Iranu na swój kraj, to gdy do takiego dojdzie też postawisz na Iran. Jak doszło do zamachów w Londynie i Madrycie też wszyscy z góry założyli, że to islamscy fanatycy i jakoś nikt nie miał do nikogo o to pretensji.
   @zimnywschodniwiatr: Uff, czyli jednak trollujesz sobie tylko. Łap plusa. :)

 •  

  pokaż komentarz

  Szkoda, że zginęli niewinni ludzie, wyrazy współczucia dla bliskich ofiar.

  Trzeba sobie zadać pytanie - "pro cui bono?" czyli "kto na tym skorzysta?" Chyba już mało kto wierzy, że takie akcje to dzieło samotnych fanatycznych szaleńców, przeważnie ktoś za nimi stoi, a oni grają tylko rolę "patsy", "pożytecznych idiotów". Warto przypomnieć sobie o operacji GLADIO, która jeszcze nie tak dawno w Europie kosztowała życie setek niewinnych cywilów, a była zorganizowana przez CIA, MI6 aby kampanią zastraszenia podporządkować nasz kontynent celom polityki USA - jest o tym dobry film dokumentalny BBC z lat 90.
  Zastanawiające, że strona GazWybu oferuje zadziwiająco szczegółowe i szybkie stanowisko Izraela, który wydaje się wiedzieć dużo na ten temat i od razu oferuje gotowe odpowiedzi - czy my tego skądś nie znamy? Mossad jest od dawna znany ze swojej perfidii i podszywania się podczas organizowania morderstw pod innych - patrz zamach w hotelu "Dawid" w Jerozolimie, czy "afera Lavona"...

  To pardziej pachnie prowokacją typu "fałszywa flaga" niż działaniem grup antyizraelskich.

  Ale jest już niestety kilku prymitywnych agresywnych frustratów i rasistów wśród Wykopowiczów, kórzy żerują na tej tragedii i od razu wskazują na winę Arabów - którym marzy im się pewnie lincz jak w jakichś barbarzyńskich społeczeństwach zamiast precyzyjnego, wyczerpującego, przejrzystego i uczciwego dochodzenia i śledztwa....

 •  

  pokaż komentarz

  Obstawiam ze znajda conajmniej jeden iranski paszport.

 •  

  pokaż komentarz

  Próbowałem uronić łezkę, ale nie dałem rady. Izrael słynny jest ze swych zamachów na całym świecie. Zamordował między innymi irańskich naukowców. A najsłynniejszy zamach z udziałem Mosadu miał miejsce 11 września w Nowym Jorku. Ciekaw jestem czy Hasbara zaraz uruchomi swoich agentów na Wykopie.

  •  

   pokaż komentarz

   Uważam syjonizm za największe zagrożenie naszych czasów ale nie rozumiem Twojego podejścia - dlaczego stosować odpowiedizalność zbiorową ? Co mieli ludzie w autokarze wspólnego z morderstwami Irańskich naukowców albo zamachami 11 września? Jest mi ich tak samo żal jak tamtych ofiar.

   Natomiast z praktycznego punktu widzenia - skąd wiesz, że ci zabici ludzie nie byli ważnymi postaciami opozycji w Izraelu, którzy działali na rzecz zatrzymania zbrodniczych działań władz w Tel Aiwie i by zapanował pokój w ich regionie i na całym świecie?

   Wszelkie tego typu podzialy wzmacniają politykę zbrodniarzy i osłabiają wspólnotę popierającą pokojowe współistnienie wszystkich ludzi...

  •  

   pokaż komentarz

   @Alfa1: Ale to jest jakiś nakaz żeby po Żydach płakać? Ja ich po prostu nie lubię za ich fanatyzm, arogancję i ignorancję. A do tego wkurzają mnie te ich wycieczki pod obstawą uzbrojonych funkcjonariuszy Mosadu. Świat jest brutalny, a życie pojedynczego człowieka nie ma żadnego znaczenia. Oni mogą nie mieć tyle skrupułów co my i przez to wygrają. Tak było zawsze w historii, że narody i ludzie bez skrupułów odnosili sukces. Ja chcę aby mój naród i cywilizacja białego człowieka przetrwały i myślę że musimy się stać tacy jak w 19 wieku: rasistowscy, brutalni, seksistowscy, homofobiczni itd.

  •  

   pokaż komentarz

   @OlgierdStopa: Chodzi o błąd często popełniany - mówiąc "Żydzi" obejmujesz bardzo dużą grupę, także wielu tych, którzy podzielają Twój punkt widzenia. Niestey w Polsce się o nich bardzo mało mówi, ale na Zachodzie są bardzo aktywni, i robią więcej dla powstrzymania reżimu aprtheidu z Tel Awiwu niż ktokolwiek z w Polsce.

   Ja osobiście poznałem kilku bardzo fajnych Żydów, tak samo zresztą Persów, czy Arabów...

   Ja płaczę bez względu na ogólne podziały, ale za takim np.obecnym przywództwem Izraela bym nie płakał...

  •  

   pokaż komentarz

   @Alfa1: Zgadzam się. Np. Norman Finkelstein albo Izrael Shahak.

  •  

   pokaż komentarz

   @OlgierdStopa: Dokładnie. Zresztą część antyżydowskich wypowiedzi w Internecie to prowokacje Hasbary....

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora